Şimdi Ara

KARAMANOĞULLARI BEYLİĞİ-TÜRK OLMAK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
24.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DHbot_v1.1

Osmanlı neden gelişmiştir. aslında konumunun gereğini yaptığındandır.Bu konumdaki devletlerde Milliyetçilik malesef çok kuru kalıyor.Çünkü bir ton ırk var.Milliyetçilik yapmadı diye Türk düşmanı yapmakta akla yatmıyor maalesef.Sadece onu kötülemeye yönelik bir davranış.Osmanlı'nın temelinde birleştircilik vardır.Yoksa zaten bu kadar büyük bir devlet asla olamazdı.

Topraklarının çoğu araplara ve balkanlılara ait bir yerde Türkçülük yapmak zaten kendine harakiri yapmaktan farksız bırak 100 ü 10 sene bırakmazlar seni orda.

Olay Türkçülükse Hiç bir yabancı Çıkıp Osmanlı Rumdu yada Bulgar yada Arapdı demiyori,Osmanlı eşittir Türk oluyor gözlerinde.Bunu kazmanın amacı ne anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratgun

quote:

Orijinalden alıntı: DHbot_v1.1

Osmanlı neden gelişmiştir. aslında konumunun gereğini yaptığındandır.Bu konumdaki devletlerde Milliyetçilik malesef çok kuru kalıyor.Çünkü bir ton ırk var.Milliyetçilik yapmadı diye Türk düşmanı yapmakta akla yatmıyor maalesef.Sadece onu kötülemeye yönelik bir davranış.Osmanlı'nın temelinde birleştircilik vardır.Yoksa zaten bu kadar büyük bir devlet asla olamazdı.

Topraklarının çoğu araplara ve balkanlılara ait bir yerde Türkçülük yapmak zaten kendine harakiri yapmaktan farksız bırak 100 ü 10 sene bırakmazlar seni orda.

Olay Türkçülükse Hiç bir yabancı Çıkıp Osmanlı Rumdu yada Bulgar yada Arapdı demiyori,Osmanlı eşittir Türk oluyor gözlerinde.Bunu kazmanın amacı ne anlamadım.

Ankara Savaşı'ndan sonra Timurlular ile rekabete girildiği için saray içinde Türklüğe önem verilmeye başlanmış aslında. Fatih Sultan Mehmet'e kadar sürmüş bu süreç. Köken olarak Türk olduklarını biliyorlardı ama kendilerini tek bir milletin değil tüm milletlerin, dinlerin padişahı olarak görmüşlerdir. Dediğiniz gibi Osmanlı'nın bu kadar uzun süre yaşamasında en büyük etken de bu olmuş.

• karamanoğlu ve Türklerin devşirme osmanlıyı ankara savaşında yendikten sonra yaşananlara dair bir tasvir.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Chlebowski-Bajazyt_w_niewoli.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

karamanoğlu ve Türklerin devşirme osmanlıyı ankara savaşında yendikten sonra yaşananlara dair bir tasvir.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Chlebowski-Bajazyt_w_niewoli.jpg

Bir tarafta Timur duruşuyla, kılık kıyafeti ile asil bir Türk diğer tarafta kendini Türk yerine arap sanan elinde tesbih arap kılıklı bir lider.
  • Timur karşısındaki o ezik hali 1000 yıl geçsede unutulmayacak olmasıda cabası.
  • düşmesin geriye.
  • Osmanli kafatascilik yapmadi
    Hic bir irkin bir birine ustunlugu yok
    Zorunuza mi gitti
    Milliyetcilik yapti osmanli
    Ama islam miliiyetciligi
  • Sembolün İsrail'le İsrailoğullarıyla alakalı olduğunu sanmam. Akp genel merkezi, Mısır Büyükelçiliğinde de benzer semboller var.
    Ha Erbakan hoca gibi düşünüp, zaten Ampül partisini siyonistler kurdu derseniz ayrı.

KARAMANOĞULLARI BEYLİĞİ-TÜRK OLMAK

Akp Genel Merkezi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARIŞA ÖZLEM -- 25 Mart 2011; 14:51:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WWF
    Sembolün İsrail'le İsrailoğullarıyla alakalı olduğunu sanmam. Akp genel merkezi, Mısır Büyükelçiliğinde de benzer semboller var.
    Ha Erbakan hoca gibi düşünüp, zaten Ampül partisini siyonistler kurdu derseniz ayrı.

Akp Genel Merkezi

Beyler o selcuklu devletinin motiflerinden
    Lutfen bilip bilmeden doldurusa gelmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M@rKSm@N

sekoya81 bu osmanlı düşmanlığı nerden, yazdığın bütün mesajlar sanki temel amacı bu

istiklal şairimizin şiirlerini hiç hissederek okudun mu, kimse mehmet akifin vatanperver olmadığını iddia edebilir mi?
    oysa ki mehmet akif arnavuttu.

karamanoğullarından olmayanlar üzülsün mü. bir insanın 650 yıl hüküm sürmüş şanı belli olan bir tarihinden bu kadar nefret etmesi neye bağlıdır, senin gibi düşünen bir çok insan da var bunu da biliyorum ama anlayamıyorum. ortaokulda tarih dersini dinlerken tek ben mi ecdadımla gurur duyuyordum. fatihin gemileri karadan yürüttüğünü dinlerken sadece benim mi tüylerim diken diken oluyordu.

Fatihin gemileri karada yrutulmedi karadanda cekilmedi İstanbulun Fethi 1 yıllık bir hazırlıkla yapıldı gemiler ormanların içinde inşa edildi yani sanıldıgı gibi karadan cekilipde diyer tarafa zincirin onbur yanına tasınmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

quote:

Orijinalden alıntı: WWF
    Sembolün İsrail'le İsrailoğullarıyla alakalı olduğunu sanmam. Akp genel merkezi, Mısır Büyükelçiliğinde de benzer semboller var.

Akp Genel Merkezi

Beyler o selcuklu devletinin motiflerinden
    Lutfen bilip bilmeden doldurusa gelmeyin

Bu yıldız adalet yıldızı sürmelerinde kullandıgı aynı zamanda Mu nun bir sembolü olan yıldızdır ayrıca suana kadar bilidiğiniz çogu işaretler Turklerin mesela Nazilerin Gamalı Haçları Turklerin ve sümerlerinde kullandıgı Gamalı hacın Turk hacından farkı kolları saat yonunun tersine gamalı hacın tersı yanı anlamıda İyi huylu çark yada iyilik çarkı Ve hala Orta asya Gocebe Turklerinin Çadırlarında bu motifler bulunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fear Dot Com -- 25 Ağustos 2011; 14:24:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fear Dot Com

quote:

sekoya81 bu osmanlı düşmanlığı nerden, yazdığın bütün mesajlar sanki temel amacı bu

istiklal şairimizin şiirlerini hiç hissederek okudun mu, kimse mehmet akifin vatanperver olmadığını iddia edebilir mi?

karamanoğullarından olmayanlar üzülsün mü. bir insanın 650 yıl hüküm sürmüş şanı belli olan bir tarihinden bu kadar nefret etmesi neye bağlıdır, senin gibi düşünen bir çok insan da var bunu da biliyorum ama anlayamıyorum. ortaokulda tarih dersini dinlerken tek ben mi ecdadımla gurur duyuyordum. fatihin gemileri karadan yürüttüğünü dinlerken sadece benim mi tüylerim diken diken oluyordu.

Fatihin gemileri karada yrutulmedi karadanda cekilmedi İstanbulun Fethi 1 yıllık bir hazırlıkla yapıldı gemiler ormanların içinde inşa edildi yani sanıldıgı gibi karadan cekilipde diyer tarafa zincirin onbur yanına tasınmadı.

Buda yeni moda herhalde gemilerin haliçde inşa edildiği ,

İstanbul’un fethi sırasında gemilerin karadan yürütülmesi hadisesi, hemen hemen yerli ve yabancı kaynakların ittifakı ile sabit bir olaydır. Hatta Bizans askerleri, sabahleyin Osmanlı gemilerini Haliç’te görünce, herhalde zincirleri kırıp geçtiler diye zincirleri kontrol etmişler ve gördükleri manzara karşısında hayrete düşmüşlerdir. Ancak sabaha karşı yapılan bir harp planı olması hasebiyle ve de gemilerin geçirildiği bölgenin o günlerde ormanlık olması sebebiyle, güzergâhı ve karadan yürütülen gemilerin sayılarında farklı görüşler bulunmaktadır.

İstanbul’un fethedilmesi için bazı gemilerin Haliç’e indirilmesinin zaruret olduğu görüldü. Zira Haliç’e gerilen zincir Hasköy ile Ayvansaray’da bulunan iki ordunun buluşmasına mani teşkil ediyordu. Önce gemilerin karadan çekileceği yer tesbit edildi. Burası Tophane önündeki sahilden başlayarak Boğaskesen’den geçiyor ve buradan güney batıya dönüp sırtları aşarak Löbon Pastahanesi tarafına çıkıyor ve tepeyi aşarak Perapalas yanından Kasımpaşa’ya yani Haliç sahiline çekiliyordu. Yapılan ölçümlerde, Tophane’den dört yol ağzına 980 adım ve buradan Tepebaşı’na kadar 240 ve Kasımpaşa’ya kadar da 906 adım ki, toplam 2156 adımdır ve bu da yaklaşık 3 mil kadar tutmaktadır. Hazırlıklar tamamlandı. Topahene’den ayrılan 50 ila 70 adet arasındaki gemi, 21-22 Nisan gecesinde Kasımpaşa’ya kadar indirildi. Bu olayın doğruluğunu, hem savaşta hazır olan Bizans tarihçileri ve hem de Osmanlı tarihçileri ittifakla açıklamaktadırlar.[1]

-------------------------------------------------------------------------------
    [1]Kemalpaşazâde, Tarih VII, Süleymaniye Kütp. Fâtih, nr. 4205, vrk. 64/a; Şerafettin Turan neşri, sh. 52-55; Kritovulos, Tarih-i Sultân Mehmed Hân-ı Sânî, İstanbul 1328, sh. 66; Tâcîzâde Ca’fer Çelebi, Mahrûse-i İstanbul Fetihnâmesi, TOEM İlavesi, 1331, sh. 15; Dukas, Türk-Bizans Tarihi, sh. 271; Clot, Fâtih, sh. 52 vd.; Âli, Künh’ül-Ahbâr, c. V, sh. 253-254; Solakzâde, sh. 196; Aksun, Osmanlı Tarihi, c. I, sh. 138-139; Uzunçarşılı, Osmanlı Tarihi, c. I, sh. 479-482; Yılmaz, Belgelerle Osmanlı Tarihi, c. I, 299-303; Karşı görüş için bkz. Aydın, Erdoğan, Fâtih ve Fetih, Mitler ve Gerçekler, 6. Bölüm’deki basit iddialar. Hemen hemen bütün kaynaklar burada zikredilebilir. Ancak uzatmamak için bu kadarla yetiniyoruz.

http://www.osmanli.org.tr/ bilinmeyenosmanli-1-254.html

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

quote:

Orijinalden alıntı: Fear Dot Com

quote:

Buda yeni moda herhalde gemilerin haliçde inşa edildiği ,

İstanbul’un fethi sırasında gemilerin karadan yürütülmesi hadisesi, hemen hemen yerli ve yabancı kaynakların ittifakı ile sabit bir olaydır. Hatta Bizans askerleri, sabahleyin Osmanlı gemilerini Haliç’te görünce, herhalde zincirleri kırıp geçtiler diye zincirleri kontrol etmişler ve gördükleri manzara karşısında hayrete düşmüşlerdir. Ancak sabaha karşı yapılan bir harp planı olması hasebiyle ve de gemilerin geçirildiği bölgenin o günlerde ormanlık olması sebebiyle, güzergâhı ve karadan yürütülen gemilerin sayılarında farklı görüşler bulunmaktadır.

İstanbul’un fethedilmesi için bazı gemilerin Haliç’e indirilmesinin zaruret olduğu görüldü. Zira Haliç’e gerilen zincir Hasköy ile Ayvansaray’da bulunan iki ordunun buluşmasına mani teşkil ediyordu. Önce gemilerin karadan çekileceği yer tesbit edildi. Burası Tophane önündeki sahilden başlayarak Boğaskesen’den geçiyor ve buradan güney batıya dönüp sırtları aşarak Löbon Pastahanesi tarafına çıkıyor ve tepeyi aşarak Perapalas yanından Kasımpaşa’ya yani Haliç sahiline çekiliyordu. Yapılan ölçümlerde, Tophane’den dört yol ağzına 980 adım ve buradan Tepebaşı’na kadar 240 ve Kasımpaşa’ya kadar da 906 adım ki, toplam 2156 adımdır ve bu da yaklaşık 3 mil kadar tutmaktadır. Hazırlıklar tamamlandı. Topahene’den ayrılan 50 ila 70 adet arasındaki gemi, 21-22 Nisan gecesinde Kasımpaşa’ya kadar indirildi. Bu olayın doğruluğunu, hem savaşta hazır olan Bizans tarihçileri ve hem de Osmanlı tarihçileri ittifakla açıklamaktadırlar.[1]

-------------------------------------------------------------------------------
    [1]Kemalpaşazâde, Tarih VII, Süleymaniye Kütp. Fâtih, nr. 4205, vrk. 64/a; Şerafettin Turan neşri, sh. 52-55; Kritovulos, Tarih-i Sultân Mehmed Hân-ı Sânî, İstanbul 1328, sh. 66; Tâcîzâde Ca’fer Çelebi, Mahrûse-i İstanbul Fetihnâmesi, TOEM İlavesi, 1331, sh. 15; Dukas, Türk-Bizans Tarihi, sh. 271; Clot, Fâtih, sh. 52 vd.; Âli, Künh’ül-Ahbâr, c. V, sh. 253-254; Solakzâde, sh. 196; Aksun, Osmanlı Tarihi, c. I, sh. 138-139; Uzunçarşılı, Osmanlı Tarihi, c. I, sh. 479-482; Yılmaz, Belgelerle Osmanlı Tarihi, c. I, 299-303; Karşı görüş için bkz. Aydın, Erdoğan, Fâtih ve Fetih, Mitler ve Gerçekler, 6. Bölüm’deki basit iddialar. Hemen hemen bütün kaynaklar burada zikredilebilir. Ancak uzatmamak için bu kadarla yetiniyoruz.

http://www.osmanli.org.tr/ bilinmeyenosmanli-1-254.html

Ben haliçte inşaa edildi demedim Anadolu yakasındaki ormanlarda inşaa edildi ormanların içinde inşaa edilid zaten senın dediğini düşünürsek ozamanlar Haliç tersanesi diye bişeyde yok..

• Hatta bu Konuyu HaberTurkte tarif programında solemişlerdi..Rumeli yada ANdoluda hangi dagda yapıldıgını ormanlarda yapıldıgını bilmiyorum ama ormanların içlerinde yapıldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fear Dot Com -- 25 Ağustos 2011; 14:30:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer39

İyi ve kötü olmanın ölçüsü Türklük değildir.

Doğrudur ama bu kadar araplaşmazdık en azından.
  • kısaca diyosunki: karamanoğulları milliyetçi osmanlı ümmetçiydi. ve sende bir ırkçısın kendi kibirin, gururun yüzünden hadis-i şerife nail olmuş askeri-devleti-komutanı kötülemeye çalışma
  • Osmanlı'nın yıkılma nedeni büyük ölçüde devşirmeler(Yavuz'un getirdiği yobaz araplar da dahil) olduğundan, Karamanoğulları'nın milliyetçi ve kültürü koruma yolundaki tavırları bugün bile yıkılmayacak bir devlet olarak kalmasını sağlayabilirdi.
  • İlk önce atalarım olduğunu belirtmek isterim.Belki de bundan dolayı yanlı olabilir düşüncelerim.Tarihte şu olsaydı da şu daha iyi olurdu diye konuşmak gereksiz ve doğru değil biliyorum ama Karamanoğulları'nı Osmanlı'nın durumuna koyarsak geleceği daha parlak,kültürüne daha bağlı,Türklüğü birleştirici bir konumda olabilirdi diye düşünüyorum.

• Osmanlılar karamanoğullarına borçludur büyümelerini doğu komşusu karamanoğulları sayesinde bizansa sefer düzenleyip büyüdüler. Bu akınlar sırasında doğu komşu karamanoğulları tampon vazifesi yaptı.
  • Orijinalden alıntı: KayhanKaan

@sekoya81

Karamanlılar soyundan gelen Atatürk

Bunun belgesine veya kaynağına nasıl ulaşabilirim?

Bunu bende merak ediyorum...
    neye dayanilarak ileri suruldu acaba?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.