Şimdi Ara

Bulaşık makinem quantum tableti eritmiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
75.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bosch SMS69M02EP bulaşık makinesi kullanıyorum. Son 2 gündür her bulaşığı dörder kere yıkadım. Bulaşığın sonunda deterjanı parçalanmış ve makinenin içine dağılmış halde buluyorum.Bazen deterjan kutusunda oluyor. Bazen de parçalanıp bardak rafında erimesi gereken sepette kalmış oluyor. Belki süzgeci tıkanmıştır dedim bir şey yoktu. Yine de temizledim,farketmedi.
    Finish quantum kullanıyorum. Acaba tabletler rutubetlenip bunu mu yapıyor anlayamadım. Makineyi aldığımdan beri tableti aynı şekilde koyuyorum. Kurutmanın iyi olması için de cila koyuyorum. Hatta bir servis elemanı bana "bu tabletlere de çok güvenmeyin,tuzunu da koyun arada" demişti. Tuz da ekliyorum. Ama 2 gündür ne oldu anlamadım. Lütfen bilen,bu sorunu yaşayıp çözen birileri varsa bana yardımcı olsun.Herkese şimdiden teşekkürler ederim.

• hocam hangi programda eritmiyor? az sıcaklık bazen o tabletleri eritmiyor?
  • 15-65 dereceyi seçiyorum. Çoğunlukla o programı kullanıyorum. 3 farklı deterjanla 7 kere yıkadım bulaşıkları. Neredeyse benden kurtulmak için kaçacaklardı makineden. Sonunda boşalttım ve başka bulaşık koydum. Hiç sorunsuz yıkadı bu sefer. Anlayamadım. Umarım düzelmiştir.İlginize teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgauche

Herkese merhaba,

Bosch SMS69M02EP bulaşık makinesi kullanıyorum. Son 2 gündür her bulaşığı dörder kere yıkadım. Bulaşığın sonunda deterjanı parçalanmış ve makinenin içine dağılmış halde buluyorum.Bazen deterjan kutusunda oluyor. Bazen de parçalanıp bardak rafında erimesi gereken sepette kalmış oluyor. Belki süzgeci tıkanmıştır dedim bir şey yoktu. Yine de temizledim,farketmedi.
    Finish quantum kullanıyorum. Acaba tabletler rutubetlenip bunu mu yapıyor anlayamadım. Makineyi aldığımdan beri tableti aynı şekilde koyuyorum. Kurutmanın iyi olması için de cila koyuyorum. Hatta bir servis elemanı bana "bu tabletlere de çok güvenmeyin,tuzunu da koyun arada" demişti. Tuz da ekliyorum. Ama 2 gündür ne oldu anlamadım. Lütfen bilen,bu sorunu yaşayıp çözen birileri varsa bana yardımcı olsun.Herkese şimdiden teşekkürler ederim.

Bosch güvenmediği için mi yeni bulaşık makinelerinin içinde 2 adet quantum tablet hediye veriyor...

• Bu sefer 2in1 Calgonit jel aldık. Gayet güzel. Lekeleri iyi çıkarıyor.65 derecede kullanıyoruz. Tablet deterjan da kullandık hiç hiç eritmeme sorunu yaşamadık. Makinemiz 12 yllık Bosch.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dgauche

Herkese merhaba,

Merhabalar.

Benim önerim makinenizin üst pervenesini çıkarıp muslukta su tutarak deliklerinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz. Üst pervanedeki olası tıkanıklık deterjanın erimesini engellemiş olabilir. Sökmüşken alt pervaneye de bakmakta fayda var.

Deterjanı yerleştirirken bölmenin kuru olmasına dikkat etmenizi de tavsiye ederim. Deterjanınızı güneş ışığı ve rutubetten uzak bir alanda saklamanız kafidir.

Son olarak Quantum ile tuz kesinlikle kullanmayın. (sularınız anormal kireçli olmadığı müddetçe) fazla tuz etkisi cam eşyalarda geri dönüşü olmayan beyazlamaya yol açar.

Parlatıcıyı da kullanmanızı tavsiye etmem, kurutmada problem yaşarsanız ekleyebilirsiniz.

• Eski bir başlık olmasına rağmen benim de karşılaştığım bir problemdi ve servis çağırdım. 4 aydır kullandığımız Ariston bulaşık makinası bozuldu sandık ama sorun makinede değilmiş, kullandığımız Pril Perfect deterjandaymış. Ama uzunca bir süredir kullandığımız deterjanı sadece yenilerde erimiyordu. Servis elemanı bu tür problemlerle karşılaşıldığını belirtti ve tablet deterjanın plastik ambalajda olmasına rağmen hava aldığını, bu nedenle kuruduğunu söyledi.

Sorun : Marketlerde veya evlerde uzun süre bekleyen tablet taşlaşmış olduğundan bulaşık makinası eritemiyor.

Çözüm : Deterjanı küçük paket almak ve evde tabletleri hava almayacak şekilde cam kapta saklamak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunkaragoz -- 28 Ağustos 2013; 22:42:45 >
  • Haklısınız, buna ilaveten deterjanı satın alırken mutlaka üretim tarihine bakın. En fazla 3-4 aylık olsun.

Ben de 1-2 sene evvel Namlı Market'ten 19 liraya 100 tane Hepsi 1 Arada Calgonit almıştım. Bitirene kadar akla karayı seçtim. Kabus gibiydi.

Quantum'dan çok memnunum, tencereleri ayna gibi çıkarıyor. Sadece tam durulanıp durulanmadığından emin değilim. Onun için de sirke ekliyorum. Bulaşık girintilerinde kalan suya elle baktığımda kayganlık hissetmiyorum.
  • ben çok fena muzdariptim bu dertten;artık deterjanı direk makinaya atıyorum hiç sıkıntı kalmadı.
  • dgauche D kullanıcısına yanıt
    bende ayni sorunu yasadim her turlu tableti makine eritir sadece makinanin su ayari yapilmasi lazim internetten oturdugunuz bolgenin su kirec ayarina bakin ve kullanim kilavizuna bakin ve ayarlayin benim makinem h5 sivi ayarim 5 e ayarlayin hepsi bir arada tabletler icin mutlaka makine ayarlarinin yapilmasi lazim YA Degilse kesinlikle makine tableti eritmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunun genelde iki sebebi var.

- Düşük sıcaklıkta program seçimi. (Ayrıca otomatik programlar bazen fazla kir bulmazsa en düşük sıcaklığa alabiliyor) 40-45 derece vs bazen tableti çözmeye yetmiyor. En az 50 derece olmalı.
    - Bayat tablet
  • İlk defa satin aldığım Finish hepsi bir arada tablet kullanmaya başladığım ilk andan beri makinede erimiyor
    Daha önce hiç böyle bir olay görmedim. Reckitt Benckiser a şikayetimi iletim ama ne arayan var ne soran
    Eski kullandığım markaya geri döndüm.
    Şimdi koca paket elimde kaldı
    siz siz olun finish bulaşık makinası tabletlerinden uzak durun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ben de bulasik makinemde ayni sorunu yasadim.bazen tableti eritmiyordu. makinemin ust sepeti iki kademelidir yani yuksekligi degisgendir. internetdeki butun cozumleri denedim yine de olmadi. ama sonunda benim makinedeki sorunu cozdum :D bazen ust sepeti iceriye ittikten sonra ortadaki pervanenin hortumuyla arkadaki hortum tam olarak ortusmuyordu yani tam olarak birbirine gecmiyordu. bu nedenle orta pervaneden tam olarak su akmiyormus ve tableti yerinden cikaracak ve erite bilecek kadar uzerinden su akmiyormus. suan makineyi calistirmadan once o iki hortumun tam birbirine gecmesinden emin olup oyle calistiriyorum ve sorun yasamadim.
    baska bir ayni problem ortadaki pervanenin deliklerinin tutulmasi olabilir cunku asil deterjani eriten ortadaki pervaneden akan sudur. onerim o pervaneden tam olarak su akip akmadigini kontrol yapmaniz. tabi sudaki kirec de onemli. arti, makineniz suyu tam olarak isitmasi onemli. program bitmesinde makinenin kapagini actiginizda sicak olmasi gerekiyor ve buhar cikmasi gerekiyor.
    kendi problemimi cozmekte bunlari ogrendim, herkesle paylasmak istedim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.