Şimdi Ara

Hdmi Kablo ile Pc yi tv ye Bağlama Sorun Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
499.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Hdmi Hdmi kablo aldım yanı ıkı ucu da hdmi cıkısı pc de ati radeon hd 3850 ekran kartı var hdmi kablosunun bir ucunu ekran kartının o girişine diğer ucunu ise philips 32pfl5605 tv 'ye takıyorum bilgisayarda hiçbir işlem yok tv den hdmi çıkısını secıyorum goruntu alması için video sinyalı yok diyor ne yaapbilirim bu durumda hiç görüntü yok hdmi kabloda bir sorun var mı diye dvd oynatıcıma taktım televizyona bağladım hiçbir sorun yok yardım ederseniz şimdiden tşkler

• masaüstinde sağ tıklatıp monitör seçeneklerinde ikinci monitör olması lazım onu seç
  • öyle değil catalyst control center'dan da baktım hiç bir sorun yok algılamıyor pc hdmi kablosunu nasıl algılatabilirim onu yani bilgisayar görse yapıcam da görmüyor pc
  • bilgisayarın hdmi kablosunu görmesi için ne yapabilirim bu arada kablonun desteklememe ihtimali var mı yanı pc yi tv ye baglamayaıp dvd ps3 xbox360 felan mı baglıyor acaba ?
  • eğer tv nizde 1 den fazla hdmı girişi varsa taktiğiniz hdmı yuvasının numarasına bakın..ve seçin..hani olurya küçücük bir ayrıntı ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanim -- 2 Ocak 2011; 0:44:35 >
  • onu da denedım :D olmuyo bi türlü yeniden deniycem gündüz gözüyle :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

masaüstinde sağ tıklatıp monitör seçeneklerinde ikinci monitör olması lazım onu seç

Benim de bildiğim bu şekilde. TV açıkken ve kablo bağlıyken 2. monitörü seçip görüntüyü oraya aktarman lazım.
  • ati catalyst control center dan denedım 2. monitör yani hiç görünmüyor nedn olmuyor anlamadım ekran kartından kaynaklanan bir sorun olabilir mi acaba palit hd 3850 1 gb ekran kartı bağlayınca hiçbir tepki yok yani hiçbir değişiklik yok bilgisayarda :S normal pc cıkısıyla bagladıgım zaman hiçbir sorun yok direk aktarabiliyorum ama hdmi ile denediğim zman olmuyor bu arda hdmi kablosnun markası eye-q 3 metrelik 24 k altın uclu
  • ben hdmı ile degilde tv out cıkısından s video kablo ile görüntü aktarmıstım.bunu yapmak basic ayarlardan ekranı klonlama ile tv/monitörden aynı cozunurlukte goruntu alıyordum
  • normal pc cıkısından bende baglıyorum ama hdmı la hd aktarılabiliyor normal pc cıkısı hd yapmıyor full hd olması lzım :D
  • hocam bi arkadaş yukarda hdmi çıkışından bahsetmiş ondan olabilir. aynı tvden bendede var PHILIPS 32PFL5605 4 tane hdmi var. tv menüsünden cihaz eklerken hangi hdmi girişine taktıysan onu seçmen gerekli. 1. ve yüksek ihtimal sorunun bu.
    2. ihtimal de catalist control ayarlarından çoklu monitör desteğinin açık olması. catalist control ayarlarını kontrol et derim. aslında buda yüksek ihtimal :D

aynı tvyi bende monitör olarak kullanıyorum. aynı senin gibi hdmi to hdmi kablo kullanıyorum hem dandik bi markada değil kablo. ekran kartım HIS HD5770. ben güzel bir görüntü alabiliyorum. ANCAK!!! bütün çözünürlük ve tazeleme hızlarında resimlerde olsun videolarda olsun; örneğin windows7 standart masa üstü duvar kağıdında bile renk skalası fark ediliyor. yani bir renkte koyudan açığa doğru renk tonları dairesel olarak belli oluyor. tıpkı bilgisayarınızın ekran kartı driver nı tanıtmadığınızda resimlerin çirkin görünmesi gib. Ancak bendeki o kadar da bariz değil. ben tv ye 1-2 m mesafeden bakıyorum. bu mesafede renk skalası belli oluyor. ama uzaktan bakınca sorun yok. ekran kartı driverlarım tv yazılım sürümü güncellemesi falan hepsini denedim. ama değişen bi şey yok. haa birde HD filmleri bilgisayardan izlerken normal bi monitörde yüksek kalitede izliyormuş gibi gösteriyor. fakat aynı HD filmi harici harddiskten TV ye USB den bağlayıp izlerken 10 numara görüntü çıkıyor ortaya. işte HD film bu diyor insan.

bilgisayardan izlerken bi gökyüzü sahnesi gibi renklerin açıktan koyuya doğru olan sahnelerde renk skalası belli oluyor. ama normal karışık renkli sahnelerde renk skalası göze bile çarpmıyor. çok araştırmama rağmen bu sorunun televizyon ve ekran kartı uyuşmazlığı olduğunu düşünüyorum. ama daha denemediğim bazı şeyler var onlarıda denicem. mesela başka bi hdmi kablom yok yakın birilerinde de olmadığı için henüz deneyemedim. umarım bu yüzdendir. çünkü PHILIPS yetkili servisine kadar aradım aldığım yeride aradım ancak teknik servis gelmesi gerek diyorlar. tv montaj yapan teknik servis sorun olmadığını söylemişti. umarım sorunun düzelir. düzelince TV hakkındaki görüş ve düşüncelerini burda paylaşırsan sevinirim. eğer bende halledebilirsem yazarım....
  • hocam çözebildinmi bu sorunu?
    aynı problem bendede mevcut
  • Catalyst Control Center'da pixel ile ilgili bi bölüm vardı, ordan RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB) seçin düzelmesi lazım, yani sizin sorununuz bu mu tam olarak bilmiyorum ama bende philips full hd tv var, bilgisayarımı hdmi ile tv ye bağlayınce 3-5 dk sonra tüm ekran pembe oluyordu, bazen yeşil, bu şekilde bu problemden kurtuldum.

Bu ayarı yaptıkdan sonra tv yi yeniden başlatmak gerekebilir (pc yi değil) ama bende otomatik oluyor.

Hdmi Kablo ile Pc yi tv ye Bağlama Sorun Yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 22 Ocak 2011; 13:30:27 >
  • benimde ekran kartım ati radeon hd 4570.Laptobu sony 82 ekran full hd tvye baglıyorum normalde tv 1920 x 1080 desteklemesi gerekirken ben bu ayarları hdmi'la baglayıp yapınca 1776x1000 görüntüyü kullanabiliyorum en fazla 1920x1080 yapınca ekran kenarlara taşıyo bi kısmı gözükmüyo.Birde bazen arada sırada ekran pembe oluyo ya geri geliyo bi süre sonra yaada kabloyu cıkarıp takmam gerekiyo bi bilgisi olan varmı ?

Ancak aynı şeyi 2 ucu erkek monitor soketiyle yapıp ekranı sadece monitor olarak kullandıgımda 1920 X 1080 goruntuyu ayarlamıstım.

Son olarak ben ati catalysm den bazı ayarlar yaptım o ayarlar esnasında 1080p24 goruntu yonetıcısı formatı ve buna benzer bı ayarı daha kaldırdıgımda mouse'ın ekrandakı hareketlerı daha akışkan oluyor takılma olmuyor ama o ayarları secınce ekranda mouse sankı takılıyormus gıbı oluyor bunun sebebının fps düşmesinden kaynaklandıgını dusundum ama sımdı bu tv bazı geçişler yaparken üst kısmında yine 1080p yazıyor ben yine 1080pdeyım ama takılmalar olmuyor burda bir sacmalıkmı var yoksa ben mı anlayamadım.

bu arada pembe ekran yıne oldu bu yazıyı yazarken cıkarttım taktım kabloyu düzeldi , yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *ShagraX* -- 6 Mart 2011; 18:58:31 >
  • upppp
  • diğer "color pixel format" ayarlarını denedin mi? Seçtiğin ayar senin tv'ye uygun olmayabilir.
  • upppp
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

diğer "color pixel format" ayarlarını denedin mi? Seçtiğin ayar senin tv'ye uygun olmayabilir.

öyle bi ayar yok :/ baktıgım yer dogru ama yok
  • aynı tvyi geforce ekran kartlı laptoba bagladım pembe ekran yok... YOkmu bişey bilen
  • up?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.