Şimdi Ara

Hdmi Kablo ile Pc yi tv ye Bağlama Sorun Yardım (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
5
Favori
499.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gamze_in38

Selam Arkadaşlar bendeki sorunda başta yazan arkadaşa benziyor. Samsung 40 inç LCd war. Monitor ekran kartının DVI 'a bağlı ,LCD'yi de iki uçlu HDMI'a bağladım. Tv kapalıyken PC ikinci monitor olarak Samsung'u görüyor ama tv açtığımda sanki hiç bağlamamışım gibidirek tekli monitore geçiyor.Tv ekranın bağlantıları kontrol edin diyor. Çözünürlüğü değiştirdim, yeniden başlattım, ekranları ayrı ayrı taktım, TV'nin iki HDMI girişi var ikisine de ayrı ayrı takıp kumandadan seçtim ama sorun düzelmedi. sorun PC'de mi LCD'de mi nerde anlamadım bile...

Merhaba sorun devam ediyor mu? Bende de aynı sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REELBLUER

quote:

Orijinalden alıntı: **Nightmare**

quote:

quote:

Arkadaşlar laptobu hdmı ile lcd ye bağlıyarak yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyordum.bugun denediğimde görüntüyü lcd ye aktarmıyor. Başka kablo denedim olmadı.Başka laptop bağladım çalıştı. Laptobun ekran ayarlarına girdiğimde lcd'nın modeli gözüküyor. ama görüntüyü aktaramıyor. acaba hdmı portumu gitti. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

kardeşim sorununu giderdin mi bende de aynı sorun var da

Yok ne yaptıysam olmadı format dahi attım driver'lari yeniden kurdum olmadı.Kullanmıyorum zaten laptobu masaüstünü bağlıyorum. Bir yerde okudum hdmi versiyonu ile ilgili sanırım benim hdmi kablo 1.4 destekliyor ama laptop 1.2 destekliyor onunla alakalı diyeceğim ama önceden çalışıyordu. Tahminimce HDMI portu yandı ondan dolayı çalışmıyor .

bende 1 haftadır uğraşıyorum aslında çok basit bir iş ama olmayınca olmuyor .Biri bana pc ile tv uyumsuzluğundandır demişti muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz

Kardeşim merhaba sorunu çözdüm sonunda, sende devam ediyor mu?

• Orijinalden alıntı: REELBLUER

Orijinalden alıntı: gamze_in38

Selam Arkadaşlar bendeki sorunda başta yazan arkadaşa benziyor. Samsung 40 inç LCd war. Monitor ekran kartının DVI 'a bağlı ,LCD'yi de iki uçlu HDMI'a bağladım. Tv kapalıyken PC ikinci monitor olarak Samsung'u görüyor ama tv açtığımda sanki hiç bağlamamışım gibidirek tekli monitore geçiyor.Tv ekranın bağlantıları kontrol edin diyor. Çözünürlüğü değiştirdim, yeniden başlattım, ekranları ayrı ayrı taktım, TV'nin iki HDMI girişi var ikisine de ayrı ayrı takıp kumandadan seçtim ama sorun düzelmedi. sorun PC'de mi LCD'de mi nerde anlamadım bile...

Merhaba sorun devam ediyor mu? Bende de aynı sorun var.

Evet sorun devam ediyor ama bir yerde birşey okudum. LCD tv ye bağlamadan önce bilgisayarı normal kendi monitörüyle açıp, çözünürlüğü en düşük seviye artık 800x600 gibi getirip. bilgisayara restart atıp. Pcnin çözünürlüğü en düşüğe ayarlıyoruz. daha sonra bilgisayarı kapatıp monitörle bağlantısını kesip LCD'ye bağlıyoruz. sonra bilgisayarı açıyoruz oluyormuş. ben daha denemedim ama mantıklı geldi, çünkü ilk LCD'Ye bağladığımda windows simgesini görmüştüm tam masa üstüne yani çözünürlüğün belli olduğu ana gelince bağlantı kesilmiş sonra açılmamıştı. TV her ne kadar full hd yani 1080p olsada bilgisayar çözünürlüğü en fazla 1024x768 oluyormuş diye duydum. Ben deneyemedim sen dener de bana dönersen sevinirim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar laptobu hdmı ile lcd ye bağlıyarak yaklaşık 2 aydır sorunsuz kullanıyordum.bugun denediğimde görüntüyü lcd ye aktarmıyor. Başka kablo denedim olmadı.Başka laptop bağladım çalıştı. Laptobun ekran ayarlarına girdiğimde lcd'nın modeli gözüküyor. ama görüntüyü aktaramıyor. acaba hdmı portumu gitti. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

kardeşim sorununu giderdin mi bende de aynı sorun var da

Yok ne yaptıysam olmadı format dahi attım driver'lari yeniden kurdum olmadı.Kullanmıyorum zaten laptobu masaüstünü bağlıyorum. Bir yerde okudum hdmi versiyonu ile ilgili sanırım benim hdmi kablo 1.4 destekliyor ama laptop 1.2 destekliyor onunla alakalı diyeceğim ama önceden çalışıyordu. Tahminimce HDMI portu yandı ondan dolayı çalışmıyor .

bende 1 haftadır uğraşıyorum aslında çok basit bir iş ama olmayınca olmuyor .Biri bana pc ile tv uyumsuzluğundandır demişti muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruz

Kardeşim merhaba sorunu çözdüm sonunda, sende devam ediyor mu?

Hala devam ediyor. Ne yaptıysam olmadı kullanmıyorum artık laptobu. Masaustune geçtim. Sen nasıl hallettin sorunu ?

• ACİLL YARDIMM !!!

arkadaşlar ben masaüstü pcmi hdmı kablosuyla hiç bir problem yaşamadan tvye bağlamıstım ama bigün bağladıgım o kablo koptu ve ben gittim yeni bi tane daha kablo aldım aldığım kabloyla pcyi bağladıgımda görüntü aktarılmıyor nvıdıa control panelden tvyi seçiyorum ama tvde sinyal yok yazıyor
  • Tüm konuyu okuyamadım bir arkadaş da söylemiş tekrarlıyayım çok basit Windows tuşuna basarken P tuşuna basıp çoğalt yada sadece tv seçeniğini seçmeniz gerekiyor benimde başıma gelmişti. Eğer laptopsa Fn tuşuna basıp bende F4 sizde değişebilir monitör simgesinin yanında iki çizgi olucak o tuşa basmanız lazım
  • Televizyonum Grundig 82 Ekran...Düşük kaliteli bir ürün.
    Bilgisayar ASUS x55...i3 ama ekran kartı düşük...
    Şimdi olay şu;
    Televizyonda 2 adet bilgisayar HDMI kablo ile çalışıyor.
    Ama Asus bilgisayar bu Grundig TV HDMI ile çalışmıyor.Ama aynı bilgisayar'ın VGA kablosu ile TV'de çalışıyor...

Asus Bilgisayar başka bir LG 106 ekranın 4 ayrı HDMI'sında bile cillop gibi çalışıyor...

Grundig TV'ye görüntü verirken bazı ayarlarda "LİMİT DIŞI" uyarısı veriyor...

Bilgisayarın ayarını 800X600 bile yaptım yinede HDMI ile bu bilgisayar çalışmıyor...
  • HDMI 1.2 / 1.3 / 1.4 gibi standartlar var hem pc ile tv birbirine uyumlu olmalı hem de kullandığın kablo bu standartlar için yeterli uyum olması lazım. Bu yüzden cihazların ve kablonun standartlarını kontrol etmen iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

HDMI 1.2 / 1.3 / 1.4 gibi standartlar var hem pc ile tv birbirine uyumlu olmalı hem de kullandığın kablo bu standartlar için yeterli uyum olması lazım. Bu yüzden cihazların ve kablonun standartlarını kontrol etmen iyi olur.

cagdas70 yanıtlarınız için teşekkürler.Tüm denemeler aynı kablo ile yapılıyor.farklı bilgisayarlar,farklı tv'ler her alternatif denendi...
    napacağım bilmiyorum...
  • ben de yaşadım aynı sorunu birsürü denemeden sonra buldum laptop unu grafik kart panelini kullanarak güç tasarruf modundan çıkarmayı dene bende işe yaradı :-)
  • sarcity deneyip sonucu bildireceğim...
    Ayrıca farklı kablo ile de deneme yapacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarcity

ben de yaşadım aynı sorunu birsürü denemeden sonra buldum laptop unu grafik kart panelini kullanarak güç tasarruf modundan çıkarmayı dene bende işe yaradı :-)

Söylendiği gibi ekran ayarlarında güç seçeneklerini değiştirdim.
    kablo değiştirdim yine olmadı...
  • DİNG-----DONGGG!!!!
    Çözdüm...
    İnciğini-Kıncığını karıştırırken HDMI'den görüntü aktarıyorum....
    ama bu sefer VGA kablosu ile aktar dersem "limit dışı" diyor...
    Hadi bunu çözelim şimdi...
    Arçelikteki çocuklara ithaf olunur :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

DİNG-----DONGGG!!!!
    Çözdüm...
    İnciğini-Kıncığını karıştırırken HDMI'den görüntü aktarıyorum....
    ama bu sefer VGA kablosu ile aktar dersem "limit dışı" diyor...
    Hadi bunu çözelim şimdi...
    Arçelikteki çocuklara ithaf olunur :-)

nasıl çözdün hocam?
  • Sorunu nasıl çözdünüz
  • Lütfen acilen yardım edermisiniz...
    Bilgisayarımda windows 7 yüklüyken pc2ye bağlayabiliyordum. Format atıldıktan sonra XP'ye çevrildi şimdi TV'ye yükleyemiyorum..
    Yardımıcı olurmusunuz..
  • sen video izlemek içinmi aldın kabloyu yoksa normal görüntü içinmi

• bursefa B kullanıcısına yanıt
    windows 7 desteklidir xp yüklediğinde olmaz windows 7 yapman gerekir

• benim tv hdmi bilgisayar eksik ben ne yapacam
  • çıldırmak üzereyim!. tv yi aldım hdmi dan pc ye bağladım koc gibi calışıordu. sonra dedim ki ben bu tv yi duvara asayım temiz olsun aldım askı aparatlarını kurdum duvara yerleştirdim televizyonu taktım kablolarını geriye sadece ateşlemek kaldı. bastım power tuşuna ama oda nesi cihaz sinyal yok iletisi verior! len dedim kablodamı sorun var acep 3 tane daha hdmi kablom var elimde hepsini denedim yine calışmıor!. acaba dedim ekran kartının hdmi bozuldu? (dvi to hdmi converter ile kullanıordum) baktım yok dvi girişide calışıor dönüştürücü aparat da. e dedim o zaman tvnin hdmi girişi bozuldu götürdüm icerideki hdmi olan teledünya cihazına taktım o da nesi görüntü gelior gayet mükemmel performansla hdmi portu calışıor televizyonun! sonra tekrar getirdim taktım tekrar pc yi aha yine çalıştı tv ve pc senkronu. neyse dedim ortalık karışmıştı madem cihaz da calıştı götürüp pc min bütün kablolarını takıp yerine monte edeyim taktım mouse klavye vs vs hdmi vs vs bastım tuşuna. WUUUUT o da nesi tv yine sinyal yok dior. dedim bu bilgisayarda sorun var kesin ahanda tv teledünyada çalışıor diyerekten icerideki büyük ekran led tv ye bağladım pc yi çatank diye geldi görüntü hdmi dan ve aynı düzenekler aynı kablolar ile. ve ben bu şekilde akşama kadar götürdüm getirdim götürdüm getirdim sorunun nerde olduğunu anlamaya calıştım fakat nafile.

uzun lafın kısası eskiden pc den televizyona hdmi ile çalışan televizyonum artık pc den sinyal alamıyor. aynı kablo ile teledünya ya bağlıyorum sorunsuzca çalışıyor.

ben akıl hastanesine yatmadan önce bu sorunu cözüp hayra gececek herhangi bir arkadaş varmıdır acaba die merak ettim....

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.