Şimdi Ara

Sinirlendim ve yapmamam gereken bir şey yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah çevre yoluna çıktım,ışıklara geldiğimde sağda bir kamyon vardı,ben de sol tarafına geçtim.2 şeritli zaten yol.Işıklar yandığında arkamdan bir şeyin geldiğini gördüm.Farları yakmış,en azından 100 km hızla üstüme gelen bir toros,aramızda durmasının imkansız olduğu bir mesafe ve ben 0 km hızdayım.Vitese taktım hemen,seri bir biçimde hızlandım,torostaki beyinsiz hiçbir şey olmamış gibi frene dokunmadan kıçıma kadar yapıştı,ben 110 km ye çıktım,ama hala arkamda...Geçtim sağa,biraz ileride de sert bir viraj var.Tahminen bilmiyordu yolu,tam sağa geçmişken ben frene basmaya başladı.Ben de fren yerine gaza bastım,sağ taraftan onu geçecekken beni farketmeyip sağa attı kendini.Ben de emniyet şeridine çıktım.Yapmam gereken şey frene basıp yoluma girmekti,ama bu beyinsize o kadar sinirlendim ki riski göze alıp emniyette gaza basmaya devam ettim.Neticesinde onu geçtim,aramızı baya açtım ve yoluma devam ettim.O da arkamdan kornaya basa basa ilerledi.

Şimdi diyorum da,keşke yanımda kimse olmasaydı,kamyonun yanında normal bir biçimde ben de ışıklardan kalksaydım,arkamdaki beyinsiz de ya bana yada kamyona çarpsaydı arkadan...

• hocam bence asıl keşkeniz o salağı orda indirip dövmemek olmalı gerisini kafaya takmayın hepimiz bazen bu tür şeyler yapıyoruz.
  • İyi yapmışsın, ne oturmuştur içine şimdi onun
  • quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

hocam bence asıl keşkeniz o salağı orda indirip dövmemek olmalı gerisini kafaya takmayın hepimiz bazen bu tür şeyler yapıyoruz.

Hocam laf aramızda araçta 4 tane kaba saba adam vardı

quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

İyi yapmışsın, ne oturmuştur içine şimdi onun

Yolun devamında bir ışık daha vardı,ben oradan sağa dönecektim.Bunlar yanıma yanaştı,ışıkta yanımda duracaklardı,ben sağa dönünce işleri bozuldu

• Konu başlığını görünce ben de yaptığınız hatadan ders aldınız sanmıştım, meğer daha beterini yapmadığınız içinmiş pişmanlığınız
  • bende bugün viraja ters köşeden öküz gibi girdiği hafif ticarisi ile dönmeyi bir tarafı yemeyince kendi halinde yolunda giden benim üstüme mal gibi kıran hayvanı trafikte biraz kovalayıp ışıklarda yakalayınca verdim veriştirdim. keşke yapmasaydım ama sinir işte...

seni unutmam ht 600 küsür plakalı gri berlingo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 2 Ocak 2011; 4:05:33 >
  • Diyelim Toros size 100km hizla vurucakti tam isigin altinda

Toros 100 metreden sifira kac metrede durur ? 35 ? 40 ? 45 diyelim

Simdi sizin araciniz 45mt yi sifirdan kac saniyede alir ? 100km ile giden toros 45 metreyi 2 saniyenin altinda aliyor hizi diyelim 60 olsun ozamanda 3 saniyede alacak

Ben Torosun size vuracagini dusunmuyorum keza sizin arabaniz 3 saniyede ne kadar kacabilir ?

Tekerde 800 motorda 1000hp 4 ceker evolar bile 1.4 1.6sn de 60ft mesafeyi kat ediyor buda 19 metre civari birsey demek

Siz yavas kalksaniz daha erken frene otururdu Toros, siz hizli kalkinca freni uzatmistir, kiciniza girmistir

Kiz siz 100km ile arkadan size vuracak arabanin vurmamasi icin gerekli hizla kalksanzi Toros sizi bir daha yakalayamazdi dahi

Keza adami saglamaya calisamakta gereksiz tehlikeli, hakliyken haksiz durumuna dusebilirsiniz

Emniyet musait olmasa kacamasaniz toros size vursa dahi hakli, polise diyemezsin bu benim kicima girdi taciz etti diye adama sorarlar sen neden saglama yapiyorsun diye

• Klasik drahte tarzı
    Ama haklı kanımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 2 Ocak 2011; 4:19:58 >
  • yılbaşı gecesi konya yolunda sol şeritten giderken arkadan passatın geldiğini gördüm ortaya doğru çekilip yol vereceğim esnadan beni sağlamaya kalktı. rahmetli babam dahi bu hareketi yapsa onada aynısını yapacağım gibi bende sağa doğru kırdım direksiyonu en sağ şeride kadar sıkıştırdım kıçı yemeyip aradan geçemeyince kornaya abandı sonra korkudan 100 mt takip mesafesi koydu.

içindeki tipleri aktarayım size.
    şöför koltuğunda el fren çeken jettacı veleti hatırlarsınız. tıpkısının aynısıydı aynadan gördüğüm kadarıyla...
  • kazadan kaçın
    kazaya doğru gitmeyin
    sinirlensek de karşı hatalı olsa da
    öncelik kendimizi korumak olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

Diyelim Toros size 100km hizla vurucakti tam isigin altinda

Toros 100 metreden sifira kac metrede durur ? 35 ? 40 ? 45 diyelim

Simdi sizin araciniz 45mt yi sifirdan kac saniyede alir ? 100km ile giden toros 45 metreyi 2 saniyenin altinda aliyor hizi diyelim 60 olsun ozamanda 3 saniyede alacak

Ben Torosun size vuracagini dusunmuyorum keza sizin arabaniz 3 saniyede ne kadar kacabilir ?

Tekerde 800 motorda 1000hp 4 ceker evolar bile 1.4 1.6sn de 60ft mesafeyi kat ediyor buda 19 metre civari birsey demek

Siz yavas kalksaniz daha erken frene otururdu Toros, siz hizli kalkinca freni uzatmistir, kiciniza girmistir

Kiz siz 100km ile arkadan size vuracak arabanin vurmamasi icin gerekli hizla kalksanzi Toros sizi bir daha yakalayamazdi dahi

Keza adami saglamaya calisamakta gereksiz tehlikeli, hakliyken haksiz durumuna dusebilirsiniz

Emniyet musait olmasa kacamasaniz toros size vursa dahi hakli, polise diyemezsin bu benim kicima girdi taciz etti diye adama sorarlar sen neden saglama yapiyorsun diye

Buradaki durum şu,kırmızı ışıkta bekleyen araçlara yaklaşırken yavaşlamalısınız.Ama bahsettiğim toros ışığın yeşile döndüğünü benden önce farkediyor ve yavaşlamadan üstüme geliyor.Ben de torosu görüp gaza basıyorum,hızlıca kalkış yapıyorum.Şu konuda iddialıyım,eğer ben hızlıca kalkış yapmasaydım,arkamdaki şahıs benim kalkacağımı düşünerek frene basmayacak,bassada çok az basacak ve bana yada kamyona çarpacaktı.İçinde 4 kişi varken o araç kaç metrede durabilecek ki?Tamam 100 km hızla çarpmazdı ama en azından 60 km hızla çarpardı.Ki euro ncap testlerinde 3 yıldız alan araçların halini görüyoruz,toros ne yapacaktı

Ve tekrar belirtmek isterim,viraj konusunda yapmamam gereken bir davranışı sergiledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

quote:

XXX

Buradaki durum şu,kırmızı ışıkta bekleyen araçlara yaklaşırken yavaşlamalısınız.Ama bahsettiğim toros ışığın yeşile döndüğünü benden önce farkediyor ve yavaşlamadan üstüme geliyor.Ben de torosu görüp gaza basıyorum,hızlıca kalkış yapıyorum.Şu konuda iddialıyım,eğer ben hızlıca kalkış yapmasaydım,arkamdaki şahıs benim kalkacağımı düşünerek frene basmayacak,bassada çok az basacak ve bana yada kamyona çarpacaktı.İçinde 4 kişi varken o araç kaç metrede durabilecek ki?Tamam 100 km hızla çarpmazdı ama en azından 60 km hızla çarpardı.Ki euro ncap testlerinde 3 yıldız alan araçların halini görüyoruz,toros ne yapacaktı

Ve tekrar belirtmek isterim,viraj konusunda yapmamam gereken bir davranışı sergiledim.

Simdi sizin saginizda kamyon var dimi, gec kalksan dahi isiklardan 20mt sonra senle kamyon arasinda en az 1-2 araba boyu fark olur

Sen epey gec kalkarsan bu seferde kamyon senin 1 araba onunde olur

Toros en kotu bu bosluktan makas atardi

Ki sizin gibi gunluk soferler bu durumlara dusmediginden Torosun duramayip vuracagini dusunuyorsunuz, ayni durumada bu yuzden dusmuyorsunuz keza arabanizi vurmak istemiyorsunuz

Ama sizin arabanizi vuracaginizi dusunmeniz Torosun size vuracagi anlamina gelmez

Ben'de ayni Totors gibi uzaklardan kirmizinin yesile dondugunu gordugum zaman frene otururum, sizin ile kamyonun arasi acildigi zaman kafami oraya sokarim sizin kalkmanizi beklemeden yoluma giderim

Siz Torosun umdugundan hizli kalkinca Toros bu sekilde araya girme ihtiyaci kalmamis,cunki Toros sizin arkaniza geldiginde hizlariniz arasindaki fark kucuk oldugundan soldan devam etmis, olay aslinda bundan ibaret

Kirmizi isiklarda duruken birinin size arkadan vuracagini dusunuyorasaniz, arabayi kaldirmak yerine, bosa alin, freni birakin, direksiyonu duz tutmaya calisin ama sagdaysaniz 5 derece sola, soldaysanizda 5 derece saga kirin direksiyonu yani yolun iki seridini ortalayin

Birakin gelip vursun

Aynisi basima geldi, yanimdaki Lagunaya vurdular 99 00 yada 01 yilinda, adam freni birakmadi isiklarda beklerken arkadan agir vasita carpti adama, hem arabanin arkasi yok oldu hemde kavsagin ortasinda durdu arabasi, Allah korudu diger istikametlerden kavsaga giren olmadi

Freni biraksa araba ucup gidecekti hemde kavsagi gececekti

Sen arabayi kaldirdigin zaman 1, vitese takiyorsun, arkadan biri vurdugunda sen duvarlasmaya basliyorsun ama araba bosta olsa araban kaykay gibi olur vurdunmu ileri gider enerji ile, duvar gibi absorbe etmeye calismaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

yılbaşı gecesi konya yolunda sol şeritten giderken arkadan passatın geldiğini gördüm ortaya doğru çekilip yol vereceğim esnadan beni sağlamaya kalktı. rahmetli babam dahi bu hareketi yapsa onada aynısını yapacağım gibi bende sağa doğru kırdım direksiyonu en sağ şeride kadar sıkıştırdım kıçı yemeyip aradan geçemeyince kornaya abandı sonra korkudan 100 mt takip mesafesi koydu.

içindeki tipleri aktarayım size.
    şöför koltuğunda el fren çeken jettacı veleti hatırlarsınız. tıpkısının aynısıydı aynadan gördüğüm kadarıyla...

Böyle veletlere verecen dumanı
  • quote:

Simdi sizin saginizda kamyon var dimi, gec kalksan dahi isiklardan 20mt sonra senle kamyon arasinda en az 1-2 araba boyu fark olur

Sen epey gec kalkarsan bu seferde kamyon senin 1 araba onunde olur

Toros en kotu bu bosluktan makas atardi

Ki sizin gibi gunluk soferler bu durumlara dusmediginden Torosun duramayip vuracagini dusunuyorsunuz, ayni durumada bu yuzden dusmuyorsunuz keza arabanizi vurmak istemiyorsunuz

Ama sizin arabanizi vuracaginizi dusunmeniz Torosun size vuracagi anlamina gelmez

Ben'de ayni Totors gibi uzaklardan kirmizinin yesile dondugunu gordugum zaman frene otururum, sizin ile kamyonun arasi acildigi zaman kafami oraya sokarim sizin kalkmanizi beklemeden yoluma giderim

Siz Torosun umdugundan hizli kalkinca Toros bu sekilde araya girme ihtiyaci kalmamis,cunki Toros sizin arkaniza geldiginde hizlariniz arasindaki fark kucuk oldugundan soldan devam etmis, olay aslinda bundan ibaret

Kirmizi isiklarda duruken birinin size arkadan vuracagini dusunuyorasaniz, arabayi kaldirmak yerine, bosa alin, freni birakin, direksiyonu duz tutmaya calisin ama sagdaysaniz 5 derece sola, soldaysanizda 5 derece saga kirin direksiyonu yani yolun iki seridini ortalayin

Birakin gelip vursun

Aynisi basima geldi, yanimdaki Lagunaya vurdular 99 00 yada 01 yilinda, adam freni birakmadi isiklarda beklerken arkadan agir vasita carpti adama, hem arabanin arkasi yok oldu hemde kavsagin ortasinda durdu arabasi, Allah korudu diger istikametlerden kavsaga giren olmadi

Freni biraksa araba ucup gidecekti hemde kavsagi gececekti

Sen arabayi kaldirdigin zaman 1, vitese takiyorsun, arkadan biri vurdugunda sen duvarlasmaya basliyorsun ama araba bosta olsa araban kaykay gibi olur vurdunmu ileri gider enerji ile, duvar gibi absorbe etmeye calismaz

Öncelikle "günlük" bir sürücü değilim,belirtmek isterim.Ayrıca sağ tarafımda yer olsaydı,inanın oraya geçmek ilk işim olurdu.Bugüne kadar ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Kırmızı ışığa gelirken yeşilin yandığını görünce trafik kurallarınca ve ahlak kurallarınca öndeki insanoğluna baskı yapmazsınız.Frene basarsınız,öndeki aracın kalkmasını beklersiniz.Bence buradaki mesele bu.Şuna inanıyorum,dikiz aynamdan gördüğüm bir aracın benim yanıma gelene kadar durup duramayacağını anlayabilirim.O araç duramazdı,sağ tarafımda olası bir boşluk olsaydı da oraya geçemezdi

• quote:

quote:

XXX

Öncelikle "günlük" bir sürücü değilim,belirtmek isterim.Ayrıca sağ tarafımda yer olsaydı,inanın oraya geçmek ilk işim olurdu.Bugüne kadar ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Kırmızı ışığa gelirken yeşilin yandığını görünce trafik kurallarınca ve ahlak kurallarınca öndeki insanoğluna baskı yapmazsınız.Frene basarsınız,öndeki aracın kalkmasını beklersiniz.Bence buradaki mesele bu.Şuna inanıyorum,dikiz aynamdan gördüğüm bir aracın benim yanıma gelene kadar durup duramayacağını anlayabilirim.O araç duramazdı,sağ tarafımda olası bir boşluk olsaydı da oraya geçemezdi

Simdi anlattiklarimi anladiginizi sanmiyorum

Saginizdaki yer, siz isiklardan kalktiktan 1 1.5 saniye sonra acilacak mesafe, yani isikta kamyon yaninizda duruyor, ayni anda kalkiyorsunuz, ne oluryor ? Kamyon geride kaliyor

Iste orada bir mesafe oluyor bir pencere aciliyor, arkanizdan gelen arac gayet durmadan orayi kullanip gidebilir durmasi gerekmez isigin altinda sizin keyfiniz yuzunden

Az oncede anlattigim gibi Torosun size vuracagi sekilde gelipte, sizin hizli kalkarak Torostan kacma ihtimaliniz yok gibi

Ha o sekilde kacabiliyorsaniz, kaza olmazdi zaten tampon tampona dokunurdunuz

Toros X hizindan sifira durana kadar sizin arabaniz kac metre alabilir ? Toros bile 50km den 20mt altinda durur, sizin arabaniz 20 mt sonunda kac km hiz yapar ? 20mt yi kac saniyede alir ?

Sizin arabaniz Torosun durdugundan hizli hizlanamaz, hatta 50km gibi hizlarda Ferrariniz olsa kacamazsiniz Torostan

Ki siz tapa gaz hizlanip 110km ye ciktiginizda dahi Toros pesinizde ise soyledikleriniz sacma oluyor keza sizin araba 0 dan atalim 60km ye cikana kadar ucuyor sonra arkadan gelen Torosu bekliyor

Siz Torostan kacacak sekilde ivmelenebiliyorsaniz, Toros bir daha sizi anca ruyasinda gorurdu

• anladigim kadariyla torosun ondeki sizin aracin saga kacmasini tampona yanasarak zorlamak gibi bir niyeti olmus,genelde hiz benim,yol benim gibi bir mantik var,ondeki yesilden kalkmis olsa bile biraz frene basmak arkadakine zul geliyor,kacacak yer yokken bile selektor basliyor genellikle. siz de sol seritte devam etmissiniz ve inatlasma baslamis. acaba kamyonu gecip inatlasmayi beklemeden hemen sag seride gecmeniz mumkun olmadi mi? sinir harbi olmazdi o zaman...

cocuk oldugundan beri isiklarda sol seride gecmiyorum, neme lazim, tam isigin yesile dondugunu gorup hiz kesmeyip arkadan gelen ari kovani bir gecsin gitsin, rahatca devam yola...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 3 Ocak 2011; 17:30:04 >
  • yazılanları okudum da, müdahil olmamak elde değil. iş metre hesabından ferrari, evo'ya kadar gelmiş..

ben arkadaki torosum diyelim, önümde iki şerit var, birinde kamyon birinde assistforte'nin aracı. assistforte çok acemi bir sürücü, aynasında beni o hızla öküz gibi gelirken gördü, heyecanlandı stop ettirdi aracını. kamyon da yüklü, yerinden kalkması bir iki saniye alacak. hayvan gibi, kırmızı ışık yanmasına rağmen basıyorum ben de arkalarından, bahsettiğim senaryo yaşansa ne olacaktı ? ya kamyonda ya assistforte'nin arabasında patlayacaktım. bizim arabadaki ölen / kalanlar, asisstfortenin hasar gören omuriliği vs vs...

illa böyle de olması gerekmez, drahte senin de dediğin gibi "keyfi öyle istediği için" de yavaş kalkıyor olabilir önümdeki.

neden kaderimi kamyonun yada assistforte'nin ellerine bırakayım, o hızlı kalkarsa arada açılan pencereden geçerim vs tarzı ince hesaplara gireyim? kırmızı mı yanıyor, atarım yüksek vitese, yavaşlayarak dururum, assistforte ister kalksın, ister stop etsin, kamyonla zaten işim yok. ne sinirimi yıpratırım ne aracımı...

iyi şöför kaderini başkasının eline bırakmayandır..

assistforte hatanı zaten kabulleniyorsun sen de sanırım, arkandan gelip seni o derece sıkıştıracak kadar beyin yoksunu bir insanın önüne kırarak ders veremezsin ona. sadece onun seviyesine inmiş olursun o kadar, olaydan ders çıkarmasını beklemen çok yanlış... arkasından beddua et geç, elbet çıkar bir yerden..

• Şu sağ taraftaki boşluk muhabbetini bir halledelim

Eğer Adapazarı'nda ikamet eden ve Güneşler mevkini bilen biri varsa anlar beni.Güneşler'den Rüstemler,Budaklar vb yerlere gitmek için kullandığınız yol çevre yoluyla kesişir.Ben,çevre yolundan Yenicamii yönüne gidiyorum.Tam bahsettiğim kesişim noktasındaki ışıklardan bahsediyorum.Işıklardan çıktığınızda yolun sağından yola giriş vardır,ışıksız.Ayrıca çıktığım ışıktan önce sol taraftan benim istikametime giren araçlarda var

Bu arada ben 100 km hıza çıksam çıksam 10 sn de çıkarım,haklısınız tam hesaplayamamış olabilirim o an.Ama yine de ısrarla söylüyorum,daha yavaş şekilde kalksaydım 100 km hıza 15-16 sn de çıkacaktım,illaki duramayıp çarpardı bana toros.

• quote:

Orijinalden alıntı: StrangerXT

yazılanları okudum da, müdahil olmamak elde değil. iş metre hesabından ferrari, evo'ya kadar gelmiş..

ben arkadaki torosum diyelim, önümde iki şerit var, birinde kamyon birinde assistforte'nin aracı. assistforte çok acemi bir sürücü, aynasında beni o hızla öküz gibi gelirken gördü, heyecanlandı stop ettirdi aracını. kamyon da yüklü, yerinden kalkması bir iki saniye alacak. hayvan gibi, kırmızı ışık yanmasına rağmen basıyorum ben de arkalarından, bahsettiğim senaryo yaşansa ne olacaktı ? ya kamyonda ya assistforte'nin arabasında patlayacaktım. bizim arabadaki ölen / kalanlar, asisstfortenin hasar gören omuriliği vs vs...

illa böyle de olması gerekmez, drahte senin de dediğin gibi "keyfi öyle istediği için" de yavaş kalkıyor olabilir önümdeki.

neden kaderimi kamyonun yada assistforte'nin ellerine bırakayım, o hızlı kalkarsa arada açılan pencereden geçerim vs tarzı ince hesaplara gireyim? kırmızı mı yanıyor, atarım yüksek vitese, yavaşlayarak dururum, assistforte ister kalksın, ister stop etsin, kamyonla zaten işim yok. ne sinirimi yıpratırım ne aracımı...

iyi şöför kaderini başkasının eline bırakmayandır..

assistforte hatanı zaten kabulleniyorsun sen de sanırım, arkandan gelip seni o derece sıkıştıracak kadar beyin yoksunu bir insanın önüne kırarak ders veremezsin ona. sadece onun seviyesine inmiş olursun o kadar, olaydan ders çıkarmasını beklemen çok yanlış... arkasından beddua et geç, elbet çıkar bir yerden..

Daha ne denir ki bu yazının üzerine

Bu arada 2000 yılında başımdan geçen bir olayı anlatayım.

Şehirler arası iki şeritli yol, ışık sarıya döndü ve ben durdum fakat yanımdaki kamyon geçmeye devam etti. Bu sırada, aslında çok uzakta olan şehirler arası otobüs de gaza abanmış ki kamyonla beraber geçecek.Tabi kaçınılmaz olarak benim arka tampona da sürterek kamyona arkadan geçirdi. Otobüsün sağ tarafında hostes ağır yaralı ve 2-3 yolcu da yaralı bir şekilde yok yere bir kaza. Bağırış çağırışlarr....

• quote:

Şu sağ taraftaki boşluk muhabbetini bir halledelim

Eğer Adapazarı'nda ikamet eden ve Güneşler mevkini bilen biri varsa anlar beni.Güneşler'den Rüstemler,Budaklar vb yerlere gitmek için kullandığınız yol çevre yoluyla kesişir.Ben,çevre yolundan Yenicamii yönüne gidiyorum.Tam bahsettiğim kesişim noktasındaki ışıklardan bahsediyorum.Işıklardan çıktığınızda yolun sağından yola giriş vardır,ışıksız.Ayrıca çıktığım ışıktan önce sol taraftan benim istikametime giren araçlarda var

Bu arada ben 100 km hıza çıksam çıksam 10 sn de çıkarım,haklısınız tam hesaplayamamış olabilirim o an.Ama yine de ısrarla söylüyorum,daha yavaş şekilde kalksaydım 100 km hıza 15-16 sn de çıkacaktım,illaki duramayıp çarpardı bana toros.

Sinirlendim ve yapmamam gereken bir şey yaptım

Burasi mi orasi ? Sanirim siz D650 den Yagcilar istikametinde devam ediyorsunuz, yolda hem soldan hemde sagdan katilim var sizin soylediginiz gibi

Bakin ben anlatamiyorum sanirim, siz zaman sifir iken kamyon ile yan yanasiniz ve isik kirmizida duruyor

1sn sonra yesil yaniyor ve kalkiyorsunuz, kamyon un yavas yavas onune gecmeye basliyorsunuz, 2saniye sonra kamyon bagaj kapaginizda oluyor 3. saniyede ise kamyonu gecmis aranizda 1 araba boyu bosluk olmus olacak atalim

Ne oldu ? Saginizda bir bosluk var simdi, isiklarda dururken degil zaman ilerledi, siz kalktiniz, ve kamyon artik saginizda degil iste Toros en kotu ihtimal buraya dalardi

Gelir gelir, sizden 10 20 50km daha yuksek hizla kiciniza girer, birden kafasini buraya sokar devam ederdi

Diger taraftan sizin altinizdaki araba ile arkadanizdan gelen bir arabadan kacabilmek icin yapacaginiz HIC BIRSEY YOK !

Siz diyorsunuzki arkamdan Toros 100km ile gelirken, ben bunu gordum hizli kalktim kactim

Sizin arabaniz bir kere 11saniyede 100km ye ciksa dahi 100kmye ciktiginda aldigi mesafe 300metre olacaktir ama 60km hizla dahi giden toros bu mesafeyi 3.5 saniyede alir !

Daha acik nasil anlatabilirim bilmiyorum, bu seferde anlamadiysaniz, kirmizida size arkadan carpacak Torolardan daha buyuk sorunlariniz var sanirim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.