Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • systemappremover programı için link verebilir misiniz?
  • dün arkadaşım para karşılığında nand 2.2 yükletmiş ve yükletmesi ile sildirmesi bir olmuş. kendisinin ağzından yazıyorum:

- 3g kullanıldığında robotik bir sesle konuşabiliyordum (edge ve diğerlerinde böyle bir sorun yokmuş)
    - çağrı geldiğinde telefonun reaksiyonu çok yavaştı

bir iki şey daha söylemişti de şimdi hatırlamıyorum. benimki de bugün elime ulaşacak, sd android varmış, bakalım bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Orijinalden alıntı: ftd

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmcntkn

bu şekilde yükleme yapmanın ne gibi bir avantajı var normal yüklemeye göre biraz açıklayabilir misiniz?

ilk kurulum biraz uzun fakat daha sonra yükleme yaparken 5. adımdan sonrasını uygulayacaksın. Avantaja gelince romu bir bütün olarak yedeğini alabilirsin yani yüklediğin uygulamalarla beraber. Yeni rom yükleyip beğenmezsen yada bir sorun çıkarsa geri alabilirsin. örneğin ben jdms'den çok memnunum ama yeni nand rom denemek için bunu silmem gerekiyor ve beğenmezsem tekrar kurmam gerekiyor.

bi sn...!!! şimdi yanlış anlamadıysam sen yukarıda gingerın sd karttan nasıl yükleneceğini anlatmışsın.. (ki ne gereği var onuda anlamadım:S )

neyse diyorsun ki nand olarak kurulu androidi komple yedeğini alıp daha sonra kurulu tüm programları ile geri yükleyebiliriz.. bunu daha net nasıl yapıldığını açıklarmısın.. yani yeni bir romun nasıl kurulacağını değilde -özellikle giregerın! sadece nand olarak kurulu sistemin sd karttaki dataları ile yedeğinin nasıl alınacağını istiyorum.. ( benim tüm uygulamalar sd karta yüklü sorun olmaz umarım yada onları atlamaz uygulama :)

Bu sadece ginger için değil bütün nand romlar için geçerli olacak.
    önce recovery kurulu olması lazım.
    1. açılışta kapama butonuna basılı tuttuktan sonra 1. menuyu seç.
    2.backup and restore bas
    3. backup bas
    bukadar
    tekrar kurmak için backup yerine restore yapacaksın ve bütün bilgiler geri gelecek.
    yedek sdkarta alınıyor.

iyide arkadaşım recovery nedir?? sarı çizmeli mehmet ağa ! marketten bir recovery programımı arayıp buluyoruz??? daha net yazamazmıydın :SS o bahsettiğin magldr menüsünde 1.boot AD SD 2.Boot AD NAND diye gidiyor.. ilk menüyü açınca da senin bahsettiklerinle alakalı bir şey çıkmıyor.. recovery diyosunda nedir o !!! o şeyi icat eden ben değilim ki biliyormuşum gibi recovery kurulu olması lazım diyosun :S hakaten ilginç..

tamam o zaman ikinci kısmı anladık o halde şimdi ilk kısmını recovery kısmını söylersen ilk basamaktan sonra ki ikinci basamak olan yukarıda anlattıklarını uygulayabiliriz... :)) ha birde benim SDde android tonla dosya oluşturdu onlara birşey yapmaz dimi bu işlem.. artı dediğim gibi programlar sd kartta benim, onların da yedeğini alıyormu bu işlem?? recovery dediğin ama anlamadığım şey onlarıda recover yapıyor mu??

Bir Önceki mesajımda recovery anlattım zaten, bu yüzden ona tekrar değinmedim linki var. İşlemleri sırasıyla yaparsan çalışır. Ben dün akşam nand jdms tekrar kurdum ve yedeğini aldım. şimdi gingeri test etmeye devam ediyorum. İstediğim zaman sadece yukarıda anlatığım gibi restore yapıp bütün ayar ve programlarla beraber geri dönüyor. aynı windows ghost yapmak gibi birşey bu.
    Umarım yardımcı olmuşumdur

• Arkadaşlar bende dün şu meşhur jdms romu yükledim. More locale de Türkçe yoktu onu ekledim becerebildiğim kadarıyla ama Türkçe olmadı bir türlü. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Gingerbread için GPS fixi yayınlanmış. Denemek isteyen arkadaşlar için;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=900631
  • 1337, arkadasim dedini yaptim ama asagidaki resimdeki gibi hata aldim. Telefonu winmo da pc ye bagladim ve ardindan hardspl programini baslattim. Telefon kendini kapatip ucrenkli bootloader ekraninda aciyor ve ardindan bilgisayarda resimdeki hata cikiyor. Bad spl version.

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android  Kurulum Rehberi
  • quote:

Bir Önceki mesajımda recovery anlattım zaten, bu yüzden ona tekrar değinmedim linki var. İşlemleri sırasıyla yaparsan çalışır. Ben dün akşam nand jdms tekrar kurdum ve yedeğini aldım. şimdi gingeri test etmeye devam ediyorum. İstediğim zaman sadece yukarıda anlatığım gibi restore yapıp bütün ayar ve programlarla beraber geri dönüyor. aynı windows ghost yapmak gibi birşey bu.
    Umarım yardımcı olmuşumdur

araya ginger mingır katmışsın tekrar baktım öncekilere inan hiçbirşey anlamadım.. mesela diyosun ki zip içindekileri olduğu gibi sd karta atın sonra gingırı atın son zipin içindeki daf.exeyi çalıştırın da telefondan değil sanırım bu çalıştırma işlemci pcden olsa gerek. çünkü henüz telefon exe dosyalarını çalıştıramaz sanırım denemedim ama ortada windows sistem olmadığı için böyle mantık yürütüyorum.. yok pcden çalıştırıyorsak sd karta niye attık.. yani okurken kafama milyon soru geliyor elimde değil.. mesela karta atmanın mantığı ne sonra neden pcden çalıştırıyoruz?? vs. yani bende mi sorun yoksa anlatımda mı bilemedim.. ama yeterince açık değil... her ne kadar şimdi xdadan ben sorunu çözecek olsamda sen bir daha diğer arkadaşlara sadece ama sadece recoverynin çok açık ve net nasıl yapıldığını maddeler halinde sorulara yer vermeyecek şekilde yazarsan iyi bir başvuru kaynağı olur düşüncesindeyim.. yok sen yapmazsan bir süre bekler ben yaparım.. ama inan yazdığından hiçbirşey anlaşılmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: marduk

1337, arkadasim dedini yaptim ama asagidaki resimdeki gibi hata aldim. Telefonu winmo da pc ye bagladim ve ardindan hardspl programini baslattim. Telefon kendini kapatip ucrenkli bootloader ekraninda aciyor ve ardindan bilgisayarda resimdeki hata cikiyor. Bad spl version.

marduk
    Senin durumun gerçekten zormuş abartısız 1,2 saattir bunu araştırıyorum. Sayende çince öğrendim rusça öğrendim
    SK Korea Telecom HD2 için sanırım yapmamız gereken şeyi buldum.
    RUU_Leo_SKT_KR_1.74.911.2_Radio_15.37.50.07U_2.10. 50.08_2_Signed_LEO_Test.rar
    TEST ROM unu kurmak ve bu sayede 1.67 olan spl i 1.66 ya düşürmek.

Fark ettiysen bir tane sağlam kaynak yok bu konuda. bırak sağlam kaynağı bir tane cevap yok.
    Doğruluğuna inandığım tek yöntem bu, tabi bu ROM u bulabilirsen.
    Bir kaç kişiye mesaj attım. Dosya ellerinde varsa yollarlar büyük ihtimalle. Denemek sana kalmış tabi.

• Arkadaşlar 5. adımda mgdlr yüklendikten sonra USB flasher'ı seçiyorum, sonra DAF exe ye çift tıklıyorum fakat bekledikten sonra şu uyarı çıkıyor;
    ----------------
    Error happen
    Read below for more information

Error Description: USB init failed
    Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)
    ----------------

yükleyemedim MGDLR de kaldım :) bi yardım
  • @Batuist

Tavırların sevimsizleşmeye başladı, bence uslubunu kontrol etmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simonsorcerer

Arkadaşlar 5. adımda mgdlr yüklendikten sonra USB flasher'ı seçiyorum, sonra DAF exe ye çift tıklıyorum fakat bekledikten sonra şu uyarı çıkıyor;
    ----------------
    Error happen

----------------

yükleyemedim MGDLR de kaldım :) bi yardım

Bu bir çok kişinin takıldığı çözümü basit bir engel.

USB flasher'ı seçtikten kısa bir süre sonra, usb connect olduğunda windows bir uyarı sesi verir, eğer onu duymadan daf.exe'yi çalıştırıyorsan bu hatayı alırsın.

Aynı adamı tekrar uygula, hatta kablo bağlantısını USB flasher'ı seçtikten sonra yap, bahsettiğim ses geldiğinde de exe'yi çalıştır.

• Teşekkürler ineversmoke fakat yine olmadı...

Flasheri seçtim win. usb bir cihaz takıldığındaki sesi çıkarttıktan sonra DAF'ı çaliştirdim olmadı, sonra flasher seçtitkten sonra kabloları taktim yine ses geldi ve DAF'ı çaliştirdim yine aynı hatayı aldım...

Edit:
    İlk sayfada Gerekli dosyalar kısmından çektiğim Android romu linki Bit.ly'li adresten hata mesajı çıkıyo, rapidshare linki öneriyo oradan indirdim ben, o kısımda bir hata oluşmuş olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simonsorcerer -- 5 Ocak 2011; 16:06:09 >
  • quote:

Teşekkürler ineversmoke fakat yine olmadı...

Flasheri seçtim win. usb bir cihaz takıldığındaki sesi çıkarttıktan sonra DAF'ı çaliştirdim olmadı, sonra flasher seçtitkten sonra kabloları taktim yine ses geldi ve DAF'ı çaliştirdim yine aynı hatayı aldım...

Edit:
    İlk sayfada Gerekli dosyalar kısmından çektiğim Android romu linki Bit.ly'li adresten hata mesajı çıkıyo, **** linki öneriyo oradan indirdim ben, o kısımda bir hata oluşmuş olabilir mi ?

İndirdiğin dosya bozuksa da böyle bir hata alabilirsin.

Artı, madem donanımı win algılıyor, birde bu başlığın ilk sayfalarında paylaşılan çözüm önerisini denedin mi?
  • @Simonsorcerer

1. sayfadaki şu mesajdan bahsediyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: topsakalc

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

hocam 2 gündür ne yaptıysam yükleyemedim.. herşeyi kitabına uygun yapıyom ama tık yok.. e
    ekranda hep

Error happen

yazısı çıkıyor.. sorun nerededir lütfen yardımcı olun..

quote:

Orijinalden alıntı: AliCanTumay

mdj froyo 4.3hd kullanıyorum ben sd karttan, nand rom yüklemelimiyim sizce, şu an için +ları ve -leri neler olur, ilerleyen zamanlarda elbette yükleyeceğim tam oturunca herşey yanlız şimdiden yüklesem nerden ne kaybedip ne kazanacağımı bilmiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

bende bu sorunla karşılaştım ve aşağıdaki adımları uyguladım sorunu hallettim
    allow usb connection tikini kaldırdım ve oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

@Batuist

Tavırların sevimsizleşmeye başladı, bence uslubunu kontrol etmelisin.

tamam arkadaşım haklısın. kendim halletmem lazımdı.. ortada birileri birşey anlatıyor zannettim ne yapayım!!!
  • sd kartı ext4 ve fat32 olarak partisyonlara ayırabileceğim bir program biliyormusunuz? gün geçmiyor ki yeni bir gelişme olmasın. sd karta açacağımız partisyonda tüm programları tutup romu değiştirdiğimizde bile yüklediğimiz tüm programlar yerinde kalabilecek.. bu çok güzel bir özellik.. partisyon aracı arıyorum..!! bilgisi olan arkadaş var mı??
  • quote:

sd kartı ext4 ve fat32 olarak partisyonlara ayırabileceğim bir program biliyormusunuz? gün geçmiyor ki yeni bir gelişme olmasın. sd karta açacağımız partisyonda tüm programları tutup romu değiştirdiğimizde bile yüklediğimiz tüm programlar yerinde kalabilecek.. bu çok güzel bir özellik.. partisyon aracı arıyorum..!! bilgisi olan arkadaş var mı??

Linux ortamında mısın?
  • quote:

Edit:
    İlk sayfada Gerekli dosyalar kısmından çektiğim Android romu linki Bit.ly'li adresten hata mesajı çıkıyo, **** linki öneriyo oradan indirdim ben, o kısımda bir hata oluşmuş olabilir mi ?

Hayır bununla alakası yok, yönlendirme için ufak bi uyarı mesajı o devam edip indiriyoruz.
    İşletim sistemin nedir?

Batuist
    GParted 0.7.1-1
    http://www.heise.de/software/download/gparted/35105
  • ineversmoke tüm sayfaları okumama rağmen atlamışım, bilgi kirliliği için özür dilerim ilk sayfadaki o çözümü de buraya ekleyeyim ki benim gibi hata alan olursa bu yolu izlesin, teşekkür ederim emeği geçen herkese.

quote:

Orijinalden alıntı: topsakalc

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur21

hocam 2 gündür ne yaptıysam yükleyemedim.. herşeyi kitabına uygun yapıyom ama tık yok.. e
    ekranda hep

Error happen

yazısı çıkıyor.. sorun nerededir lütfen yardımcı olun..

quote:

Orijinalden alıntı: AliCanTumay

mdj froyo 4.3hd kullanıyorum ben sd karttan, nand rom yüklemelimiyim sizce, şu an için +ları ve -leri neler olur, ilerleyen zamanlarda elbette yükleyeceğim tam oturunca herşey yanlız şimdiden yüklesem nerden ne kaybedip ne kazanacağımı bilmiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

bende bu sorunla karşılaştım ve aşağıdaki adımları uyguladım sorunu hallettim
    allow usb connection tikini kaldırdım ve oldu

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.