Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Panasonic SD Formatter programı ile ya da bilgisayar üzerinde sürücüye sağ tıklayıp biçimlendir seçeneği ile SD kartını formatlayabilirsin.
    http://panasonic.jp/support/global/cs/sd/download/index.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: tibuk

typoon U KURDUM GERCEKTEN SUPER BİR ROM FAKAT;

usb kablosu ile pc ye baglayınca coredroiddeki gibi internete girmeyiorum bu acıgı nasıl kapata veya yapılandıra bilirim?

birde eski romumda SADECE GSM diye bir secenek vardı mobil şebeke ayarlarında bundada böyle bir ayar varmı?

derdime bir çare................
  • Kablosuz ağ menüsünde ağ ayarlarında sadece 2g seçenegini aktif ederek kullanabilirsin diğer sorunun cevabını bilmiyorum
  • quote:

quote:

typoon U KURDUM GERCEKTEN SUPER BİR ROM FAKAT;

usb kablosu ile pc ye baglayınca coredroiddeki gibi internete girmeyiorum bu acıgı nasıl kapata veya yapılandıra bilirim?

birde eski romumda SADECE GSM diye bir secenek vardı mobil şebeke ayarlarında bundada böyle bir ayar varmı?

derdime bir çare................

Tek çare Sense olan bir rom kurmak. Bahsettiğiniz internet seçeneği olanağı Sense arayüzün bir özelliğidir ve başka romlarda yoktur.
  • hafıza problemini ext2sd destekleyen romlarda çözebilrisiniz. bunun en güzel örneği de rafdroid 4.02 romu, benim htc hd2 de şu an 340 mb boş alan var, kurfuğum programların hattı hesabı y[simage][/simage]
  • ilk sayfadaki adımları izleyerek 1337'nin sayesinde telefonuma android 2.2'i kurdum. Öncelikle paylaştığı bilgileri ve emekleri için kendisine çok teşekkür ediyorum.

Şu an derdim GPS.i kullanamamak. Ne cihaza yüklediğim IGO ne de kendi menüsünde olan Navigation GPS'e bağlanamıyor. Bir bilgisi olan var mıdır?

Lacin
  • Arkadaşlar aranızda Radio Rom hakkında tam bilgi verecek olan var mı?İngilizcem olmadığı için okuduklarımdan pek bir şey anlamadım.Şu anda kullandığım 2.15.50.14 bu radio anladığım kadarıyla batarya süresi ve stabilite konusunda önemli."ftd" nickli arkadaşa tekrar teşekkürler bu radio sayesinde rami 576 olarak kullanabileceğimi yazmıştı başka bilgisi olan var mı?
  • HD2 'de android 3 kullanmak nasip olabilecek mi acaba yoksa sadece tabletlerde mi kullanılabilecek.
  • Arkadaşlar andoridi kurdum çok memnunum ama diyelim ki bi sıkıntı oldu ve garantiye gitmesi gerekti cihazın ilk açılık haline yani windowslu haline nasıl dönebilirim

Cevabınız için telekkür ederim.

Onur
  • typoon rom kurdum tadından yenmiyor cok super bir rom fakat şöyle kucuk bir sorunum var birisi aradıgında sadece telefonun sesi geliyor titremiyor, hem ses hemde titreşimi nerden nasıl ayarlıycam bilen veya yol gosterecek birisi varmı?
  • Arkadaşlar sense 3 ara yüzü çıkmış sanırım sense 3 ü olan t mobile için uygun bir android rom biliyormusunuz Teşekkürler...
  • Güncel 3.14 ROM yüklü cihazda bulunan 3.03.0000 ı değiştirmek için verilen bilgileri uyguladım fakat rom yüklenmiyor.
    Htc hd2 t8585 telefonumun donanım bilgisi
    CPU: QUALCOMM(R)8250B
    HIZ:1024MHZ
    RAM BOYUTU: 448MHB
    FLASH BELLEK BOYUTU: 512MB
    VERİ YOLU:32 BİTLER
    YAZILIM:
    İŞLETİM SİSTEMİ:5.2.21913(21913.5.0.94)
    MANİLA SÜRÜMÜ:2.5.20181527.0
    ROM SÜRÜMÜ:3.14.468.2(04666)WWE
    ROM TARİHİ:10/01/10
    RADYO SÜRÜMÜ:2.15.50.14
    PROTOKOL SÜRÜMÜ:15.42.50.11U

Hafıza kartını telefona bağlayarak disk sürücüyü seçtim biçimlendirdim ve htc sitesinden
    512MB ROM Boyutlu ROM sahibi HD2 için Stock ROM (512LEO)
    RUU_Leo_HTC_TUR_1.66.468.1_Radio_CRC_Signed_15.32. 50.07U_2.07.51.22_2_Ship.nbh indirip ismini LEOIMG.nbh yaptım ve sd karta attım, wolume down açma kapama tuşuna basarak belirtilen ekrana geldim fakat rom yüklenmiyor ekran o şekilde kalıyor.
    Androidi kurup htc hd2 telefonunda sorunsuz kullanan arkadalar msnden yardım etme imkanınız varsa yardımlarınızı bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: tt82

Arkadaşlar aranızda Radio Rom hakkında tam bilgi verecek olan var mı?İngilizcem olmadığı için okuduklarımdan pek bir şey anlamadım.Şu anda kullandığım 2.15.50.14 bu radio anladığım kadarıyla batarya süresi ve stabilite konusunda önemli."ftd" nickli arkadaşa tekrar teşekkürler bu radio sayesinde rami 576 olarak kullanabileceğimi yazmıştı başka bilgisi olan var mı?

2.15 Radyo Rom iyidir zaten Android için genel olarak tavsiye edeilyor. 576 ram desteği sadece WM için var Android'de max 512 görürsünüz.

quote:

Orijinalden alıntı: agnaday3

HD2 'de android 3 kullanmak nasip olabilecek mi acaba yoksa sadece tabletlerde mi kullanılabilecek.

Google sene sonuna doğru Android 3.0'ın kaynak kodları açıklayacağını söyledi. O zamana kadar düzgün bir port beklemeyin.

quote:

Orijinalden alıntı: baron82

Arkadaşlar andoridi kurdum çok memnunum ama diyelim ki bi sıkıntı oldu ve garantiye gitmesi gerekti cihazın ilk açılık haline yani windowslu haline nasıl dönebilirim

Cevabınız için telekkür ederim.

Onur

Telefona Task29 atıp fortmalarsınız HSPL4 ile orijinal SPL'ye dönersiniz ve orijinal rom kurarsınız öyle garantiye gönderirsiniz. Sorun olmaması lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: eeevrim

Arkadaşlar sense 3 ara yüzü çıkmış sanırım sense 3 ü olan t mobile için uygun bir android rom biliyormusunuz Teşekkürler...

Sense 3 düzgün çalışan bir rom henüz yok.

quote:

typoon rom kurdum tadından yenmiyor cok super bir rom fakat şöyle kucuk bir sorunum var birisi aradıgında sadece telefonun sesi geliyor titremiyor, hem ses hemde titreşimi nerden nasıl ayarlıycam bilen veya yol gosterecek birisi varmı?

Normal ayarlardan açılmıyorsa CM ayarlarından bakın. Tam olarak yeri hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 11 Haziran 2011; 20:54:01 >

• SD KART BİÇİMLENDİRME ve PARTİTİON OLUŞTURMA SORUNLARI...

quote:

Orijinalden alıntı: Madblue_

quote:

quote:

Merhabalar;

Ben bir süresir nand android rom olarak MDJ_Revolution_HD_v._2.2_NAND(2) kullanıyordum.
    Storge sıkıntılarım artınca EXT3 partition yapmaya karar verdim.
    MiniTool Partition Wizard ı kullanırken işler ters gitti ve bilgisayarım artık micro SD kartı görmüyor.
    (Telefon Görüyor-Bilgisayar sadece MiniTool Partition Wizard ile görüyor, SDFormatter gibi programlarda görmüyor )
    İnternette ve yardım dosyalarında 2 gecedir arama yapıyorum ama denemelerimden ve aramalarımdan sonuç alamadım.
    Belki yardımı dokunan çıkar...

Önce SD kartı FAT32 ye çevirdim sonra Format attım.
    MiniTool Partition Wizard ı çalıştırdım.

Bu forum başlığının ilk sayfasında anlatılan
    Hafıza Kartında EXT3 Partition oluşturma Rehberinin
    5. adımına gelip Create dediğimde.
    Hata almaya başladım.
    ----- MiniTool Partition Wizard cannot create a new partition on this removable disk. If you like to creat several
    partitions on this removable disk, you need to delete all the partitions first. --------
    Bende MiniTool Partition Wizard da Discard yapıp değişikliği geri alıp, Delete dedim.
    Artık HTC HD2 - SD card ı görüyor ama PC görmüyor. İçinde de hala silemediğim Android isimli silemediğim bir klasör var.
    Beni SD card ıma tekrar kavuşturup, Partition ı doğru düzgün yapmamı sağlayacak bir baba yiğit yardım ederse minnettar olacağım.

Selamlar;
    Evde bulduğum 512 MB lık bi MicroSD cartı cihaza taktım. Onuda PC görmedi,tel. görüdü...
    Sonra tesadüfen telefondaki Debugging özelliğini kapatınca düzeldi. Hemen kendi 2GB lik SD mi aynı şekilde denedim ve kartıma kavuştum... :)
    Fakat hâlâ 5. Adımda Create diyince
    ----- MiniTool Partition Wizard cannot create a new partition on this removable disk. If you like to creat several
    partitions on this removable disk, you need to delete all the partitions first. --------
    Hatasını alıyorum. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı?

Merhabalar;
    Forumlardan yardım alamadan kendi sorunlarımla kendim boğuşarak gidiyorum. Belki bir gün birinin işine yarar diye yazıyorum.
    En son kaldığım yerdeki
    Hatasından kurtuldum. MicroSD kart tel.de takılıyken bu hatayı geçemedim. MicroSD card Adapter ine takılı iken geçtim ve Ext3 partitionı yaratmaya başladım. İşlemin sonunda windows hata verdi ve programı kapattı. Ama yinede Partition tamamlandı sanırım. Şimdi PC kartımı ayarladığım şekilde 1GB görüyor. Ama telefonun hafızasında bir artış olmadı. Hala ---- Phone Storage is getting low.--- Uyarısı var ve Tel hafızası 10MB kaldı.
    Geç oldu ama Partition yapmamın gereksiz olduğunu bir yerde okudum. ;

SD kart üzerinde bir partition açarak programların buraya kurulmasını sağlamaktır. Faydası telefonun iç belleğinin dolmasının engellenmesidir. Ayrıca kart boyutuna bağlı olmakla birlikte uygulama kurma alanını sınırsız büyüklüğe yükseltir. Dezavantaj olarak kartı telefonun içinden çıkartınca applerinizi kullanamazsınız (ben hiç çıkartmadım kartı aldığımdan beri). Apps2SD'yi etkinleştirmek için patched recovery'den ilgili seçeneği seçmeniz ve Apps2SD destekleyen bir rom kullanmanız gerekmektedir. APPS2SD'yi patched recovery'den kurarsanız kartın içindeki tüm bilgileri bir defalığına kaybedersiniz. Ayrıca Apps2SD kart üzzerinde sizin belirlediğiniz kadar bir alanı görünmez hale getirir. Örnek, 8 GB kartınız varsa 1 GB'ı Apps2SD için kullanacaksanız, kartı kart okuyucuya taktığınızda artık 7 gb olarak görürsünüz. Apps2SD devreden çıkana kadar bu böyle kalır. Froyo (android 2.2) ile birlikte Apps2SD'ye gerek kalmadı, çünkü programlar kendilerini SD karta kurabiliyor, ya da ana belleğe kurulmuş programları daha sonra ayarlardan karta taşıyabiliyorsunuz

Şimdi kartımdan Ext3 Partition ı nasıl kaldırım onun mücadelesindeyim. Çünkü kartın Ext3 kısmını MiniTool Partition Wizard görmüyor.

İlgilenip cevap dönen herkese teşekkürederim.
    Format atmak partitionları kaldırmaz, kaldrımadı da...
    Tesadüfen Minitool Partition Wizard da yeniden Move/Resize diyerek kartın tüm belleğini kaplayacak şekilde seçim yaptım ve kart yeniden ilk günkü haline geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madblue_ -- 12 Haziran 2011; 9:03:42 >

• quote:

Format atmak partitionları kaldırmaz, kaldrımadı da...

Panasonic SD Formatter ile Full Erase format uygulandığında partitionlarıda kaldırıyor.
  • Arkadaşlar,
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075703 bi inceleyin.

Güzele benziyor.
  • En uygun stabil calişan , ANRDOID Rom Hangisidir arkadaşlar ? Sarj süresi uygun sorunsuz , program atabileceğim vs.. ?

- Bu Typhoon Rom'u once hafiza kartina atip sonramı hafizaya yüklüorz?
  • arkadaslarşarjı uzun gidecek bi rom yokmu ya bide sorunu olmayacak DHD rom yükledim yarım gun gidiyor anca dayanıyor ...
    yardımcı olabilecek biri ? Rom için
  • Android 2.2 'yi kurdum arkadaşlar ilk sayfadaki
    Fakat telefonda 101 MB yer var?

Bunu nasil büyütebilrim ?

Veya Typhoon'u nasil yükleyebilrim aynı şekilde yükleyemedim?
  • Telefona ANDROID Kurduktan sonra PC ile eşitleyemiyorum ( Win 7 ) Ne yapmaliyim?

Yeni Rom Atmak istiyorum fakat eşitleyemiyorum yardimci olurmusunuz
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.