Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ukirtis

Ultimate Droid 3.1.1 v4 kurulum işlem sırasını kısaca yazabilirmisiniz?

task29
    mag 1.13
    cwm 150mb
    rom

ben bu sırayı takip ettim. sd kartı cwm içindeki seçeneklerden formatlayıp bölümledim. ilk kurduğumda hatalar aldım ama sonraki yükleyişimde gayet sorunsuz çalıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ftd

son versiyonda theme içinde geliyor buna ihtiyacı yok. theme choiserden honeybread seç okadar.

• Iyi geceler arkadaslar. Miui rom kullanan birisi olarak bazi sorunlqrim var. Ilki radyo, ikincisi mesajlarda turkce karakter sorunu... Nasil cozebilecegim konusunda hicbir fikrim yok. Hepinize iyi geceler diliyorum.
  • hocam selamlar
    cwm150 mb yapınca ext4 olarak görebiliyor mu sd kartı?

quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

quote:

Orijinalden alıntı: ukirtis

Ultimate Droid 3.1.1 v4 kurulum işlem sırasını kısaca yazabilirmisiniz?

task29
    mag 1.13
    cwm 150mb
    rom

ben bu sırayı takip ettim. sd kartı cwm içindeki seçeneklerden formatlayıp bölümledim. ilk kurduğumda hatalar aldım ama sonraki yükleyişimde gayet sorunsuz çalıştı.
  • Gününüz Aydın Olsun Arkadaşlar.......

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010767 linkinde [FIX][CWM] SD Card fix for reading speed DİYOR...

Ve sanırım SD KARTIN PERFORMANSINI ARTTIRICI bazı ayarları anlatıyor... anladığım kadarıyla.

Ama ingilizcem olmadığı için ayarları uygulayamıyorum.

Yardımcı olmanız ümidiyle,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 30 Mart 2011; 8:18:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEKTUPLA

Gününüz Aydın Olsun Arkadaşlar.......

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010767 linkinde [FIX][CWM] SD Card fix for reading speed DİYOR...

Ve sanırım SD KARTIN PERFORMANSINI ARTTIRICI bazı ayarları anlatıyor... anladığım kadarıyla.

Kesinlikle sd kart performansı artırıyor. En iyi 2048kb olanı performans veriyor. Aşağıdaki dosyayı indirin ve olduğu gibi sd karta atıp cw recovery modundan rom kurar gibi kurun.
    Hız galeriyi açtığınızda göreceksiniz. Öncekine göre 2 kat daha hızlı. Bu uygulamayı kurmadan önce sd tools marketten indirin ve kartınızı test edin(aynı testi 2 kez ardı ardına yapın) daha sonra değiştirince tekrar yapın farkı görebilirsiniz. Class4 ve 6 kartlarda daha çok performans veriyor.

2048kb link:http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=553578&d=1301253565

• Çok teşekkür ediyorum
    Hemen deniyorum
    quote:

quote:

Kesinlikle sd kart performansı artırıyor. En iyi 2048kb olanı performans veriyor. Aşağıdaki dosyayı indirin ve olduğu gibi sd karta atıp cw recovery modundan rom kurar gibi kurun.
    Hız galeriyi açtığınızda göreceksiniz. Öncekine göre 2 kat daha hızlı. Bu uygulamayı kurmadan önce sd tools marketten indirin ve kartınızı test edin(aynı testi 2 kez ardı ardına yapın) daha sonra değiştirince tekrar yapın farkı görebilirsiniz. Class4 ve 6 kartlarda daha çok performans veriyor.

2048kb link:http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=553578&d=1301253565

• Artık 8 GB lık SD KART kullanmaya başlayacağım (ve tabii ki 1 GB lık kısmınıda EXT3 yapacağım )

İlk aşama olarak; SD KARTI fat32 olarak formatlarken ayırma birimi boyutu ayarında 16 kb ı seçecektim.
    ( Fakat sizin, aşağıdaki cümlenizde; 2048 kb ın en iyi performans verdiğini okuduktan sonra... )

ayırma birimi boyutunu 2048 kb olarak mı seçsem... diye düşünmeye başladım

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 30 Mart 2011; 15:19:06 >

• Arkadaşlar herkese merhaba. Hyperdroid rom yüklü, şimdilik memnunum fakat klavye yani ekran inanılmaz hassas. Üstten tutuyorum klavye saçmalıyor ve çok az kaldı beni windows a döndürecek kadar üzdü bu olay. Varsa bunun bir çözümü paylaşırsanız çok sevinirim...
  • arkadaşlar daha öncede sormuştum ama cvp alamadım :)
    bu cLK tam olarak ne işe yarıyo magldr den farkı nedir ?
    birde hattımı değişmiştim ben numaramı başka bir operatöre taşıdım.bana bir sim kart verdiler o sim kartı telefona taktıtan sonra bazı problemler oldu uygulamalarımçalışmıyo hata verip kapanıyor. bazı uygulamalarım gözükmüyor mesela ama yeniden yükleyince düzeliyor . Ancak 100 küsür uygulama var hepsini yeniden yüklemek biraz zzor:) o yuzden bir çözüm yolu bilen varmi diye soruyum dedim yoksa başka bi çarem yok zaten şimdiden teşekkür ederim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: topsakalc

arkadaşlar daha öncede sormuştum ama cvp alamadım :)
    bu cLK tam olarak ne işe yarıyo magldr den farkı nedir ?
    birde hattımı değişmiştim ben numaramı başka bir operatöre taşıdım.bana bir sim kart verdiler o sim kartı telefona taktıtan sonra bazı problemler oldu uygulamalarımçalışmıyo hata verip kapanıyor. bazı uygulamalarım gözükmüyor mesela ama yeniden yükleyince düzeliyor . Ancak 100 küsür uygulama var hepsini yeniden yüklemek biraz zzor:) o yuzden bir çözüm yolu bilen varmi diye soruyum dedim yoksa başka bi çarem yok zaten şimdiden teşekkür ederim:)

clk benim bildğim kadarıyla açılışı magldrye göre daha çok hızlandırıyor. geçen denemek için yükledim. magdaki gibi 1-2-3 go go go olayı yok. daha hızlı açıldı. ayrıca bunda home tuşuna uzun süre basarsak clk yükleme ekranı ve cwm geliyor. yalnız bunda bir eksiklik gördüm. cwm yükledikten sonra başka versiyon cwm yüklemek için clk yı baştan yüklemek gerekiyor. biliyorsunuz mag da cwmleri rahatça değiştirebiliyorduk. benim bildiğim bunlar. tabi tam doğru diyemiyorum. daha iyi bilen varsa buraya yazarlarsa güzel olur.

yükleme sorunun için romu wipe yapmadan üstüne bir daha kurarsan yüklü programlar otomatik gelmez mi?

• ilk sayfadaki anlatımları aynen uyguladım android kurdum fakat, şarjı cok çabuk bitiyor ve stabil çalışmıyor. Birkaç tane farklı rom indirdim fakat arşivden çıkardığım dosyaların içinde daf.exe dosyası yok. yeni romları nasıl yüklüyorsunuz ?
  • Arkadaslar iyi gunler. Yine burayi mesgul edecegim fakat sorunlarim devam ediyor ve derman bulma umudum azaliyor. Miui rom kullaniyorum. Iki sorunum var. Onemsizi, radio olmazsa olmazi mesajlarda turkce jarakter gorunmeme sorunu... bilmiyorum ne olacak sonum ama yaziyorum iste... iyi gunler. Yardimci olacak olana tesekkurler :)
  • SLM ARKADAŞLAR YENİ HTC HD2 ALDIM WİNDOWS YÜKLÜ AMA BEN ANDROİD YÜKLEMEK İSTİYORUM FAKAT HİÇ BİR BİLGİM YOK BANA MSN ADRESİNDEN ADIM ADIM YÜKLEMEM İÇİN YARDIM EDEBİLECEK BİR ARKADAŞ OLURSA ÇOK SEVİNİRİM YANLIŞ BİR ŞEY YAPIP CİHAZI BOZMAK İSTEMİYORUM.ŞİMDİDEN TŞK EDERİM..
  • Hocam çok teşekkürler eline emeğine sağlık.....
  • ARKADAŞLAR EMEĞİNİZE SAĞLIK BEN HTC HD2 CİHAZIMA SD KART ÜZERİNE ANDROİD 2,2 KURDUM ANCAK PROGRAM CİHAZI KASTI. HTC DESİRE HD ALDI BİR ARKADAŞIM ONUN CİHAZI İLE BENİM YÜKLEDİĞİM PROGRAM ARASINDA HIZDA BELİRGİN BİR AĞIRLIK MEVCUT. BU SIKINTI NAND ROM YÜKLEDİĞİMİZDE DE DEVAM EDİYOR MU BU KONUDA BANA AÇIKLAYAICI BİR BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

ŞİMDİDEN EMEĞİ GEÇEN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜRLER.........
  • Arkadaşlar,
    Ultimate Droid 3.1.1 v4 [a2sd+][Tytung r8.3] ROM u güncellenmiş :)

Ben, Clockwork Mode kurulumundan faydalanarak kurulumunu yaptım
    [1.APR.11][CWM] Ultimate Droid 3.2 [a2sd+][Tytung r8.3][Lots of changes]
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=958953

Clockwork Modunda kurulum
    restart sırasında kapama butonuna basılı tutun(boot menü gelene kadar)
    2.5 Buradan 8.seçenek olan "AD Recovery" seçin böylece cw modu açılacak.

3.Şimdi romu kuracağız.

3.1 cw modu açıldıktan sonra install zip from sd kartı seçin
    3.2 choose zip from sdcard seçin
    3.3 daha önce sd karta attığınız *.zip dosyasını seçin (örneğin hd2-3.0.1.zip)
    3.4 çıkan menüde yes ile başlayan seçeneğini seçin ; sistem dosyaları , kurulum yapılacak.
    ( Kurulum bitince, Install from sdcard complete mesajı görünecek )
    3.5 işlem bitince tuşlardaki geri butona ( görüşmeyi sonlandır tuşu ) basın ve çıkan menüden reboot system now u seçin ( görüşmeyi başlat tuşu ).

tel kapanıp açılacak ve yeni rom yüklenmeye başlayacak(sabırlı olun işlem 1-5dk sürer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 1 Nisan 2011; 11:51:15 >

• Merak ettiğim bir şey var arkadaşlar baktım foruma ama bulamadım. Şu anda Htc Hd2 Windows 6.5 ile kullanıyorum yani orijinal hali ile. Android'e geçmek istiyorum fakat şu andaki REHBER imin nasıl Backupını alıp Android'e geçeceğim arkadaşlar. Bence en önemli konu bu ? Birde şu anda yüklenebilecek en iyi Android Rom ilk sayfadaki 2.2 versiyonmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fctmerkezi -- 1 Nisan 2011; 9:38:17 >
  • beyler indirdiğim romların içinde daf.exe veya installer.exe dosyası yok. nasıl oluyor anlamadım bir türlü

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 1 Nisan 2011; 11:53:31 >
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.