Şimdi Ara

[NAND] htc HD2 (Leo) için Android Kurulum Rehberi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.100
Cevap
8
Favori
288.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende kurcalıyorum kurcalıyorum bitmiyor bence batarya konusu gayet iyiye gidiyor sabah yeni uyanmıştım telefona bakıyım dedim bi baktım beklemede bataya tüketimi 2 ma uyku sersemliğinden dolayı yanlış gördüm zannettim ama değilmiş daha sonrada birkaç kere gördüm:) valla yılbaşı sürprizi oldu çokta güzel oldu android forever
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjekyll68

Arkadaşlar çok zor durumdayım. nand android rom kurayım derken magdrl kurdum. menüye geldim. Daf.exe yi çalıştırdım. fakat yükleme başlamadı. hata verdi. bende usb yi pc den ayırmış bulundum. şimdi active sync ile bağlanamıyorum. ve ekran amagldr menüsünde takılı kaldı. bataryayı çıkarıyorum boot ediyorum. ama gene menü karşıma çıkıyor. lütfen yardım.

tam olarak anlamadım arkadaşım magldr menüsüne gelince 4. seçeneği seçemiyomusun men donmuş mu oluyur nasıl oluyor? detaylı bilgi verirsen daha kısa sürede yardımcı oluruz
  • bu romun güvenilirliği ne durumda acaba ? şuan hafıza kartından kullanıyorum androidi çok büyük bi sıkıntım yok fakat şimdi komple telfonu silip android yükledikden sonra büyük sıkıntılar yaşarmıyım ?
  • quote:

Arkadaşlar çok zor durumdayım. nand android rom kurarken söylendiği gibi magdrl kurdum. menüye geldim. Daf.exe yi çalıştırdım. fakat yükleme başlamadı. hata verdi. bende usb yi pc den ayırmış bulundum. şimdi active sync ile bağlanamıyorum. ve ekran amagldr menüsünde takılı kaldı. bataryayı çıkarıyorum boot ediyorum. ama gene menü karşıma çıkıyor. lütfen yardım.

usb flashlı menü çıkıyorsa tekrar romu yüklemeyi dene,
    olmazsa ses açma tuşu ve kapama tuşuyla boot loaderde aç tekrar yap işlemleri garanti olsun... task 29 ve yeni radio at sonra magdrl 1.11 sonra da rom...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zülem

bu romun güvenilirliği ne durumda acaba ? şuan hafıza kartından kullanıyorum androidi çok büyük bi sıkıntım yok fakat şimdi komple telfonu silip android yükledikden sonra büyük sıkıntılar yaşarmıyım ?

nand olayı yeni olduğu için romlar henüz %100 sorunsuz diyemeyiz ancak kısa süre içinde toparlanacağını düşünüyorum ben nand kullanıyorum pekte şikayetçi değilim batarya konusu iyi gözüküyo şimdilik en belirgin fark bu diyebilirim bide tabiki boot yapmamanın verdiği rahatlık eğer çok merak ediyosan dene derim bişiy kaybetmezsin xda da yayınlanmaya ve her geçen gün sayısı artmaya devam ediyor
  • Zor durumda olduğum için. en baştan anlatayım. şimdi ben ilk başta hafıza kartına sorunsuz bir şekilde android rom yükledim. Sonra nand android romu gördüm ve onu yüklemek istedim. ilk önce hafıza kartındaki android dosyasını kesip pc ye kopyaladım. sonra baştan radio rom ve magdlr yükledim. magdlr yi açtım. nand androidiçindeki daf exe ye tıkladım. ama yükleme başlamadı. hata verdi. sonrada usb yi çektim. ve active synctan çıktım. telefondaki menüaynen kaldı. ve active sync programı telefonu tanımadı. ne yapmam lazım. karşımda menü ekranı kafayı yiyecem.
  • quote:

Zor durumda olduğum için. en baştan anlatayım. şimdi ben ilk başta hafıza kartına sorunsuz bir şekilde android rom yükledim. Sonra nand android romu gördüm ve onu yüklemek istedim. ilk önce hafıza kartındaki android dosyasını kesip pc ye kopyaladım. sonra baştan radio rom ve magdlr yükledim. magdlr yi açtım. nand androidiçindeki daf exe ye tıkladım. ama yükleme başlamadı. hata verdi. sonrada usb yi çektim. ve active synctan çıktım. telefondaki menüaynen kaldı. ve active sync programı telefonu tanımadı. ne yapmam lazım. karşımda menü ekranı kafayı yiyecem.

magdlr yi nasıl açtın o nand androidi yüklemek için gereken cihazın nand hafızasını düzenleyen ve telefonun nand hafızasına yüklemen gereken program...

bence baştaki anlatımı iyice oku ve tekrar dene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer Tuğrul -- 2 Ocak 2011; 2:07:22 >

• ömer tuğrul hocam. bootladerdeyken activesync telefonu tanımıyorki.
  • quote:

Zor durumda olduğum için. en baştan anlatayım. şimdi ben ilk başta hafıza kartına sorunsuz bir şekilde android rom yükledim. Sonra nand android romu gördüm ve onu yüklemek istedim. ilk önce hafıza kartındaki android dosyasını kesip pc ye kopyaladım. sonra baştan radio rom ve magdlr yükledim. magdlr yi açtım. nand androidiçindeki daf exe ye tıkladım. ama yükleme başlamadı. hata verdi. sonrada usb yi çektim. ve active synctan çıktım. telefondaki menüaynen kaldı. ve active sync programı telefonu tanımadı. ne yapmam lazım. karşımda menü ekranı kafayı yiyecem.

senin sorunun muhtemelen rom yüklemeye başlarken active sync ten bağlantıyı kesmemen bu yuzden ilk başta romu yüklerken hata aldın onunla ilgili bi yorum vardı bu topik te onu incele istiyosan sonra task 29 la telefonun hafızasını temizleiyp tekar magldr kur ve 1337 üstadın hazırladığı rehberegöre adım adım ilerle kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topsakalc -- 2 Ocak 2011; 2:08:53 >

• Cihazı kapat tekrar çalıştır
    Ana başlık altındaki 5. Adımda MAGLDR Menüsünde 4. seçenek olan USB Flash ı seçtikten sonra DAF.exe yi çalıştırıyorsun.
    Nerede sıkıntı var?
  • hocam
    1- ilk başta 1337 hocamın hafıza kartına android rom yükleme işini yaptım. gayet sorunsuz oldu. çok mutluydum.
    2-sonra nand android rom yüklemeye karar verdim.bütün safhaları geçtim. ancak daf.exe yi çalıştırdım. yükleme yerine error verdi.
    3- bu arada eski hafıza kartındaki android dosyasını sildim.
    4-error verince usb yi pcden çıkardım. boot edip olayı kurtarayım derken. usb flash menüde takıldı kaldı.
    5- boot lader menüsündede activesync telefonu tanımıyor. çok zor durumdayım.
  • quote:

ömer tuğrul hocam. bootladerdeyken activesync telefonu tanımıyorki.

bootloader modunda active sync zaten tanımaz telefonu yani active sync penceresinde bağlandı yazısını görmezsin ancak bootloader modun da telenun usb ile pc ye bağlı oluğunu 3 renkli ekranın en alt kısmında usb yazdığından anlarsın eğer yazıyorsa pc ye bağlı demektir active sync den bağlandı yazısını görmeyi bekleme
  • Task29 u uygula. Yükleme tamamlanırken ses kısma tuşuna basılı tut ve 3 renkli ekran gelene kadar bırakma.
    Ardından MAGLDR v1.11 i tekrar kur.
    Kurduktan sonra restart atıcaktır cihaz.
    MAGLDR menüsü açılacak 4. seçenekteki USB Flasher a gel ve yes e bas. ardından DAF.exe yi çalıştır.

Error verdi diye birşey yok arkadaşlar tam olarak ne hata alıyorsanız onu yazın buraya yardımcı olmak için sizin aslında ne demek istediğinizi anlamak için beyin patlatıyoruz vallahi
  • Error happen
    Read below for more information

Error Description: USB init failed
    Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)
    işte hocam error bu idi.teşekkür.
  • quote:

ömer tuğrul hocam. bootladerdeyken activesync telefonu tanımıyorki.

üç renkli ekrandan bahsediyoruz değil mi?
    active syncin bağlantı ayarlaını kont et. birde pc donanım olarak görüyor mu telefonu o önemli.... pc görüyor active sync görmüyor ise sorun active sync nin connection ayarlarıdan kaynaklanıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Task29 u uygula. Yükleme tamamlanırken ses kısma tuşuna basılı tut ve 3 renkli ekran gelene kadar bırakma.
    Ardından MAGLDR v1.11 i tekrar kur.
    Kurduktan sonra restart atıcaktır cihaz.
    MAGLDR menüsü açılacak 4. seçenekteki USB Flasher a gel ve yes e bas. ardından DAF.exe yi çalıştır.

Error verdi diye birşey yok arkadaşlar tam olarak ne hata alıyorsanız onu yazın buraya yardımcı olmak için sizin aslında ne demek istediğinizi anlamak için beyin patlatıyoruz vallahi

üstadım anladığım kadarıyla arkadaş benim yakalndığım hataya yakalanmış usb flasher e girmeden önce active sync ten usb bağlantısını kesmesi lazım aksi taktirde da.exe yi çalıştırdığı zaman yükleme yapmıyor

• quote:

Error happen
    Read below for more information

Error Description: USB init failed
    Info: .\RSPL\RSPL.cpp (723)
    işte hocam error bu idi.teşekkür.

arkadaşım error bu ise bu konunun 1. sayfasına dön aynı hatayla karşılaşan bi arkadaş daha vardı ona yardım amaçlı resimle anlatmaya çalışmıştım ora bir bak istesen
  • Evet bu sorunu açıklanmıştı.
    Banada aynısını dedi ama Win7 kullanıyorum. USB den çekip cihazı reboot ettikten sonra tekrar takıp denedim oldu. Tabi bu sizin anlattığınız activesync teki farklı bir olay heralde.
    İyi geceler
  • bu hatayla ilgili fix de xda da yayınlanmış arkadaşlar hiç bişi ile uğraşmak istemeyen bunu kullanabilir
    link:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=895655

muhtemelen kurmak istediğiniz romun içindeki dosyalar ile yerini değiştireceksiniz
  • arkadaşlar cihazı win7 64 bitte deneyen var mı ???
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.