Şimdi Ara

Nissan Note 1.6 Visia LPG Takılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
3
Favori
22.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Atmosphere

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet usta ayka

NİSSAN NOTE ARAÇLARDA MALESEF SUPAP YAKMA SORUNU MEVCUT.. ANCAK UZUN VADEDE.. TASARUFA GELİNCE %30 İLE %35 TASARUF OLUR.. DKEREM ARKADAŞIN DEDİĞİ KENDİ ARACI İÇİN GEÇERLİDİR.. VE EĞER ARACI O ŞEKİLDE YAKIYOSA ARACINDA SIKINTI MEVCUTTUR.. BİR LT BENZİNE 1.2 ORANINDA LPG DÜŞER.. BUDA KM BAŞINA ORTALAMA 1 LTR LPG NİN FİYATI 2.30 HESABA KATILIRSA. %30İLE 35 LERE DENK GELMEKTEDİR.. BU ARAÇ İÇİN ZA-TEN BİR USTA OLARAK LPG Yİ TAFSİYE ETMİYORUM..

neden tavsiye etmiyorsunuz?

NİSSAN NOTE, NİSSAN QASHQAİ,OPEL ASTRA J KASA, OPEL İNSİGNİA , MİTSUBİSHİ LANCER. MAZDA 3 .. BU ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜNDE UZUN VADEDE SUPAP ERİMESİ MEVCUTTUR.. SUPAP VE SUPAP YATAKLARI DÜŞÜK MAGNEZYUM ALAŞIMNDAN İMAL EDİLMİŞTİR.. BENZİNE GÖRE LPG DE ARAÇ ÇALIŞINCA YANMA ODASINDAKİ ISI NERDEYSE BENZİNE GÖRE 2 KAT SEYREDER DURUMA GELİYOR.. BU SUPAPLARIN UZUN VADEDE ERİMESİNE YOL AÇIYOR.. MALESEF Kİ GEÇEN HAFTA KENDİ BAĞLADIĞIM OPEL İNSİGNİA TURBO 3000 KM Yİ DOLDURMADAN MOTOR İNDİRDİ.. SİZE SÖYLEYECEKLER ZENGİN YADA FAKİRDE KALIRSA ARAÇ FAZLA ISINIR VE SUPAP YAKAR DİYE.. BU TEZ BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN GEÇERLİDİR.. ANCAK SAYDIĞIMIZ BU ARAÇLARDA DOĞRU KARIŞIMDA BİLE MALESEF SUPAPLAR HASAR GÖRÜYOR.. ÖZÜLEREK YAZIYORUM TABİ.. BEN BİR PRİNS , ZAVOLİ , MARGAZ , LANDİRENZO BAYİSİ OLARAK SİZE PRİNS LİQUİ MAX SİSTEMİNİ YADA VİALLE LPİ SİSTEMİNİ TAFSİYE EDERİM.. BU 2 SİSTEM LPG Yİ SIVI OLARAK PÜSKÜRTTÜĞÜ İÇİN YANMA ODASINDAKİ ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR.. BENZİN MUKAYESİNE GELMESEDE SIVI HALDE PÜSKÜRTÜLMESİ BİR NEBZE OLSUN ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR... SAYGILAR SUNARIM..

• Bu araca lpg takılırsa çekiş düşüyor mu?
    Lpg ile % kaç yakıt tasarrufu sağlanıyor?

edit: başlık düzeltilmiştir. özellikle lpg'li note kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 4 Ocak 2011; 14:53:18 >

• up
  • merhabalar:
    tabiki takılır, tasarufunuz %35-40 arası olacaktır.çekiş düşmesi olmayacaktır merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

merhabalar:
    tabiki takılır, tasarufunuz %35-40 arası olacaktır.çekiş düşmesi olmayacaktır merak etmeyin.

nasıl %35 %40 oluyor insanları kandırmayın takılır takılmasına ama tasarruf %20yi geçmez kardeş. eskidendi 0 %35 tasarruf günleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

merhabalar:

nasıl %35 %40 oluyor insanları kandırmayın takılır takılmasına ama tasarruf %20yi geçmez kardeş. eskidendi 0 %35 tasarruf günleri.

biz yapılır diyorsak yapılır. kandıracak bir konu yok burada bu kadar insan kullanıyor %20 tasarruf için bir çok kimse
    aracına zaten dönüşüm yaptırmazki.. şehir içi 100 km.de10 litre benzin yakan araç 1 kmde yaklaşık 40 krş yakar peki bu araç 100 kmde 11 litre lpg yakıyorsa buda kmde 25 krş yapar peki bu tasarruf miktarı %kaç yapar dkerem2 arkadaşım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

merhabalar:

biz yapılır diyorsak yapılır. kandıracak bir konu yok burada bu kadar insan kullanıyor %20 tasarruf için bir çok kimse
    aracına zaten dönüşüm yaptırmazki.. şehir içi 100 km.de10 litre benzin yakan araç 1 kmde yaklaşık 40 krş yakar peki bu araç 100 kmde 11 litre lpg yakıyorsa buda kmde 25 krş yapar peki bu tasarruf miktarı %kaç yapar dkerem2 arkadaşım?

100 kmde 10 litre yakan bir araba lpgde 11 değil 12 litre gaz yakar. biz yapar diyorsak yapar ne demek oluyor yani ? sizin %40 tasarruf dediğiniz geçen sene ankarada didi diğer hiç bir şehirde %40 tasarruf olmadı lpg kiti satmak için %50 bile tasarruf yaparsınız diyen lpg montajcısı bile oldu bu forumda gerçi neyse ben kendi arabamdan örnek vereyim size aracım ş.içi 8 litre benzin 10 litra gaz ş.dışında benzinde 6.7 lpgde 8 litre gaz tüketiyor buda lpgnin 1.2 fazla yaktığı anlamına geliyor. para bazında ise güncel rakamlarla ş.dışında 90 km sabit hızla lpg 2.28 den 182 krş benzinde 3.93den 263 krş yakıyor yani 100 kmde lpgde 18tl krş 26 tl yapar buda yaklaşık%24lük bir tasarruf sağlar ş.içinde 100 kmde yaklaşık 1 litre benzin harcar araba yani tasarruf %20yi kesinlikle geçmez.

• Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.
    bende kendi arabamdan örnek vereyim karbüratörlü aracım 11-11,5 litre benzin yakarken, gaz ile 10 litre yakıyor buna şimdi palavramı diyeceksin? bak benzinden 1-1,5 litrede az gaz yakıyor,bak buradada %50 yi görmüş yakıt bilmem anlatabildimmi ? yani bu benzinden illa çok yakar kuralı yok aslında bizler bunu söylerken buradan, bize gelen müşteri adaylarınada aynısını söylüyoruz, yani burda başka müşteri gelince başka konuşmuyoruz,ve söylerken sözlerimiz bizi bağladığı için %10 opsiyonu veriyorum zaten. tabiki bazı araçlarda %30 da çıkabiliyor ama genelden bahsedersem bu cüzzi bir durumda kalacaktır.
    Neyse Bu arada şahsınızın ve forum ailesinin yeni yılınıda kutlarım .

• SERVİSİMİZDE SİZE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ
  • quote:

Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.
    bende kendi arabamdan örnek vereyim karbüratörlü aracım 11-11,5 litre benzin yakarken, gaz ile 10 litre yakıyor buna şimdi palavramı diyeceksin? bak benzinden 1-1,5 litrede az gaz yakıyor,bak buradada %50 yi görmüş yakıt bilmem anlatabildimmi ? yani bu benzinden illa çok yakar kuralı yok aslında bizler bunu söylerken buradan, bize gelen müşteri adaylarınada aynısını söylüyoruz, yani burda başka müşteri gelince başka konuşmuyoruz,ve söylerken sözlerimiz bizi bağladığı için %10 opsiyonu veriyorum zaten. tabiki bazı araçlarda %30 da çıkabiliyor ama genelden bahsedersem bu cüzzi bir durumda kalacaktır.

Amma da zirvalamissiniz.

Arkadasin tavsiye istedigi arac da karburatorluydu zaten.

Bahceliden biraz matematik ogrenin sagdan soldan sifir atarsaniz belki %35-40 olur tasarruf yoksa bizim yasadigimiz dunyada zor.

• NİSSAN NOTE ARAÇLARDA MALESEF SUPAP YAKMA SORUNU MEVCUT.. ANCAK UZUN VADEDE.. TASARUFA GELİNCE %30 İLE %35 TASARUF OLUR.. DKEREM ARKADAŞIN DEDİĞİ KENDİ ARACI İÇİN GEÇERLİDİR.. VE EĞER ARACI O ŞEKİLDE YAKIYOSA ARACINDA SIKINTI MEVCUTTUR.. BİR LT BENZİNE 1.2 ORANINDA LPG DÜŞER.. BUDA KM BAŞINA ORTALAMA 1 LTR LPG NİN FİYATI 2.30 HESABA KATILIRSA. %30İLE 35 LERE DENK GELMEKTEDİR.. BU ARAÇ İÇİN ZA-TEN BİR USTA OLARAK LPG Yİ TAFSİYE ETMİYORUM..
  • quote:

NİSSAN NOTE ARAÇLARDA MALESEF SUPAP YAKMA SORUNU MEVCUT.. ANCAK UZUN VADEDE.. TASARUFA GELİNCE %30 İLE %35 TASARUF OLUR.. DKEREM ARKADAŞIN DEDİĞİ KENDİ ARACI İÇİN GEÇERLİDİR.. VE EĞER ARACI O ŞEKİLDE YAKIYOSA ARACINDA SIKINTI MEVCUTTUR.. BİR LT BENZİNE 1.2 ORANINDA LPG DÜŞER.. BUDA KM BAŞINA ORTALAMA 1 LTR LPG NİN FİYATI 2.30 HESABA KATILIRSA. %30İLE 35 LERE DENK GELMEKTEDİR.. BU ARAÇ İÇİN ZA-TEN BİR USTA OLARAK LPG Yİ TAFSİYE ETMİYORUM..

neden tavsiye etmiyorsunuz?
  • bilgi için teşekkür ederim fakat küçük bir ekleme yapmak istiyorum:

düşük magnezyum alaşımı diye bir şey yoktur. magnezyum alaşımı vardır. magnezyum 650 derecede sıvı hale geçer. metaller erime sıcaklıklarının 2/3'üne ulaştıklarında sakız gibi yumuşarlar. bu sıcaklığı bazı yabancı üreticiler özellikle belirtirler. maksimum çalışma sıcaklığı diye. magnezyum alaşımı da 400-450 derecede bu sıcaklığa ulaşır ve tüm mukavemetini bir anda kaybeder. galiba sizin bahsettiğiniz durum bu. neticede olarak malzemenin 350-400 derece sıcaklıklara asla ulaşmaması gerekiyor.

lpg dönüşüm yaptırmış nissan note kullanıcıları ne diyecek. en çok bunu merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atmosphere -- 5 Ocak 2011; 8:34:52 >
  • quote:

NİSSAN NOTE, NİSSAN QASHQAİ,OPEL ASTRA J KASA, OPEL İNSİGNİA , MİTSUBİSHİ LANCER. MAZDA 3 .. BU ARAÇLARIN LPG DÖNÜŞÜMÜNDE UZUN VADEDE SUPAP ERİMESİ MEVCUTTUR.. SUPAP VE SUPAP YATAKLARI DÜŞÜK MAGNEZYUM ALAŞIMNDAN İMAL EDİLMİŞTİR.. BENZİNE GÖRE LPG DE ARAÇ ÇALIŞINCA YANMA ODASINDAKİ ISI NERDEYSE BENZİNE GÖRE 2 KAT SEYREDER DURUMA GELİYOR.. BU SUPAPLARIN UZUN VADEDE ERİMESİNE YOL AÇIYOR.. MALESEF Kİ GEÇEN HAFTA KENDİ BAĞLADIĞIM OPEL İNSİGNİA TURBO 3000 KM Yİ DOLDURMADAN MOTOR İNDİRDİ.. SİZE SÖYLEYECEKLER ZENGİN YADA FAKİRDE KALIRSA ARAÇ FAZLA ISINIR VE SUPAP YAKAR DİYE.. BU TEZ BÜTÜN ARAÇLAR İÇİN GEÇERLİDİR.. ANCAK SAYDIĞIMIZ BU ARAÇLARDA DOĞRU KARIŞIMDA BİLE MALESEF SUPAPLAR HASAR GÖRÜYOR.. ÖZÜLEREK YAZIYORUM TABİ.. BEN BİR PRİNS , ZAVOLİ , MARGAZ , LANDİRENZO BAYİSİ OLARAK SİZE PRİNS LİQUİ MAX SİSTEMİNİ YADA VİALLE LPİ SİSTEMİNİ TAFSİYE EDERİM.. BU 2 SİSTEM LPG Yİ SIVI OLARAK PÜSKÜRTTÜĞÜ İÇİN YANMA ODASINDAKİ ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR.. BENZİN MUKAYESİNE GELMESEDE SIVI HALDE PÜSKÜRTÜLMESİ BİR NEBZE OLSUN ISIYI DÜŞÜRMEKTEDİR... SAYGILAR SUNARIM..

Verdiginiz cevaptan dolayi sizi tebrik ederim. Herkes bunlari ezbere soyluyor ve cogu insan esas sebebi bilmedigi icin zirvaliyor. Siz en dogru tanimi yapmissiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 5 Ocak 2011; 1:10:22 >

• güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Bilip bilmeden burada bilet kesme Arkadaşım, Senin 1 tane araban var onun değerleri üzerinden genelleme yapamassın! Biz yüzlerce aracın yakıt bilgisine sahibiz müşterilerimiz aracılığı ile, tekrar söylüyorum tasarruf %35-40 arasıdır mevsim dolayısı ile havalar ısınınca bu oran yükselecek.

Amma da zirvalamissiniz.

Arkadasin tavsiye istedigi arac da karburatorluydu zaten.

Bahceliden biraz matematik ogrenin sagdan soldan sifir atarsaniz belki %35-40 olur tasarruf yoksa bizim yasadigimiz dunyada zor.

Esas sen Zırvalamışsın şimdi, Arkadaşın tavsiye istediği aracın Full Enjeksiyonlusu yokmu ? Arkadaş Karbüratörlümü yazmışta biz göremedik senin gibi kör değiliz çok şükür. artı karb.olsa ne farkeder bizim dediğimiz tasarrufu eder .

• quote:

Esas sen Zırvalamışsın şimdi, Arkadaşın tavsiye istediği aracın Full Enjeksiyonlusu yokmu ? Arkadaş Karbüratörlümü yazmışta biz göremedik senin gibi kör değiliz çok şükür. artı karb.olsa ne farkeder bizim dediğimiz tasarrufu eder .

Dalga gectigimi bile anlamamissiniz. Siz cevap verirken konuyu okuyor musunuz acaba?

Nissan Note'un karburatorlusu var mi da siz karburatorlu aracimla su kadar tasarruf ediyorum diyorsunuz?

Ya da daha once sunu sormak gerekir: Hayatinizda hic nissan note gordunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Dalga gectigimi bile anlamamissiniz. Siz cevap verirken konuyu okuyor musunuz acaba?

Nissan Note'un karburatorlusu var mi da siz karburatorlu aracimla su kadar tasarruf ediyorum diyorsunuz?

Ya da daha once sunu sormak gerekir: Hayatinizda hic nissan note gordunuz mu?

Senin gibi Hımmar İbnil Hımmar'lar İnsanı bildiğindende şaşırtır tabiki? Tanımadığı Biri İle Dalga Geçmek ise
    insana yakışmaz bunu Bir kere Öğren !
    Benim kendi aracımla ilgili verdiğim örneği ise hangi konuşmaya istinaden vermişim onu dikkatlice esas sen oku!
    Nissan Note Görmüşmüymüşüm Ya arkadaş bu kadarda çocuksu soruya ne diyeyim (Yok Abisi Görmedim!)neyse fazla uzadı hadi eyvalah.

• selam lar baya güzel b tartişma ortami var mi burda

şimdi benimde araçim 1.6 note otomatik tekna 2008

bu arabaya ne takacağima ne yapacağimi şaşirdim

satma niyetim var işim gereği başka araba alacam

fakat fiyati düşdükçe millet dahada düşürüyor 22 23 veriyolar bense 25 altina vermemekde direnmekdeyim
    bu böyle uzarsa piyasa da ölü, satmak dan vazgeçecem.

bi ara lpg olayina baya bi bakmiştim. en son brc de veya lovato da karar kilacakken

bi arkadaşin forumda yazisini görmüştüm bizim arabalara uymadiğini bahsediyordu.arabanın subaplari yanar miş falan filan...
    şimdide prins markasini öneriyolar işde daha az sicaklik falan muabeti

inanin ne olduğunu ne dendiğini anlamiş deilim
    .kime güvenceğimi dee şaşirdimmmm .

needir bu lpg olayi hakketen kafam karişti araba dan soğudum

ne satabiliorum ne de uygun bi yakıt a geçebiliorum

şimdi 1800 -2200 arasi prins e mi yatirim yapacaz nedir ne değildir

biri bana anlatsin birde ruhsat a işler şu bu derken 300 de ona gidecek... off anam offff

• arkadaşlar sayfada ne yazık ki yeterli bilgi yok, sadece laf dalaşı var.
    bende QASHQAI 1.6 ya LPG düşünüyorum ama araştır araştır hep aynı şeylerş okuyorum. yorumlarını bulan kimse varsa lütfen paylaşsıni bilgilenelim. önceki aracım opel 2007 astra 1,6 H idi, BRC markasıyla yaklaşık 50.000 km kullandım ve nokta sıkıntı yaşamadım. ilerleyen km.lerde ne olur bilemem..

şimdiki alacak oldugum araç QASHQAI 1.6 ama yakıtı çok düşündürüyor ve zorla dizele yöneltiyor. onda da 4-5 bin gibi oynuyor.. artı dizelin bakımı, masrafları fln..
    kararımı verdim benzinli alıp LPG çakacağım :)

Allah için QASHQAI 'de LPG hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın. gereksiz tartışmayalım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.