Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz?? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
58.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Orijinalden alıntı: yamas

ben de inca 300 nx wireless modem aldım ve 2 tane problemim var. Birincisi her elektrik gidip gelmesinde modem kendini resetliyor ve kablolu olarak bağlayıp kullanıcı adı ve şifresini girmek gerekiyor. İkincisi de bi türlü laptop modemi kablosuz olarak görmüyordu. Kanal numarasını değiştirince görüyo fakat başka dairelerden biri modemini açınca benim modem yine görünmez oluyor.Yine kanal numarasını değiştirip başka kanaldan buluyorum ama başka modemler açılınca yine uçuyor. Yardımcı olursanız sevinirim....

1.problemin için sizin yapabileceğiniz güncelyazılımı yüklemek.(tabiki sizin modemin ki eski Türkçe olanındansa)
    2.Bu aynı kullanıcı adında başka bir modem varsa olabilecek birşey.Birde kanal numarasını sabitleyip,kullanıcı adınıda değiştirip deneyin.

1. sorununuz yenigüncellemeyi yükleyince düzelmez ise garantiye yollayın.Bire bir değişim yapıyorlar.Servis anlayışlı merak etmeyin...

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...sorunu şu şekilde çözdüm. servisi aradım ve bana bilgisayarımdaki bir virüsten dolayı sorun olabileceğini ve modemi resetledikten sonra başka bir bilgisayarla kurulum yaptıktan sonra problemsiz kullanabileceğimi söylediler. '. sorun içinse ISSID adını INCA dan sonra " - " koyarak bir isim ekleyerek değştirin dediler.Dediklerini yaptım sorun kalmadı....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

ben de inca 300 nx wireless modem aldım ve 2 tane problemim var. Birincisi her elektrik gidip gelmesinde modem kendini resetliyor ve kablolu olarak bağlayıp kullanıcı adı ve şifresini girmek gerekiyor. İkincisi de bi türlü laptop modemi kablosuz olarak görmüyordu. Kanal numarasını değiştirince görüyo fakat başka dairelerden biri modemini açınca benim modem yine görünmez oluyor.Yine kanal numarasını değiştirip başka kanaldan buluyorum ama başka modemler açılınca yine uçuyor. Yardımcı olursanız sevinirim....

1.problemin için sizin yapabileceğiniz güncelyazılımı yüklemek.(tabiki sizin modemin ki eski Türkçe olanındansa)
    2.Bu aynı kullanıcı adında başka bir modem varsa olabilecek birşey.Birde kanal numarasını sabitleyip,kullanıcı adınıda değiştirip deneyin.

1. sorununuz yenigüncellemeyi yükleyince düzelmez ise garantiye yollayın.Bire bir değişim yapıyorlar.Servis anlayışlı merak etmeyin...

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...sorunu şu şekilde çözdüm. servisi aradım ve bana bilgisayarımdaki bir virüsten dolayı sorun olabileceğini ve modemi resetledikten sonra başka bir bilgisayarla kurulum yaptıktan sonra problemsiz kullanabileceğimi söylediler. '. sorun içinse ISSID adını INCA dan sonra " - " koyarak bir isim ekleyerek değştirin dediler.Dediklerini yaptım sorun kalmadı....

Arkadaşım,senin cihaz hala türkçemi??? bizmki ingilizceye döndü.INCA ismi değiştirememe sorunuda zaten kalktı ortadan...Anlıyamadım valla senin sürümü kaç.Son güncellemeden sonra ingilizceye dönüyor.

• ben o linkteki güncellemeyı yukledım.ama hala aynı Mevcut Yazılım Sürümü:1.0.0Mevcut Yazılım Tarihi:2011-05-04... modemin arayüzü mü ingilizce oluyor anlamadım.bende hıcbır değişiklik olmadı. reset lenme delirtti beni.yani modem arayüzünde yukleme tamamlandı .bir yeri eksik mı yaptım acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rkrlmaz

ben o linkteki güncellemeyı yukledım.ama hala aynı Mevcut Yazılım Sürümü:1.0.0Mevcut Yazılım Tarihi:2011-05-04... modemin arayüzü mü ingilizce oluyor anlamadım.bende hıcbır değişiklik olmadı. reset lenme delirtti beni.yani modem arayüzünde yukleme tamamlandı .bir yeri eksik mı yaptım acaba

evet aynı sorun bendede var defalarca yüklememe rağmen hiçbit değişiklik yok modemde
  • Kusura bakmayın arkadasLar yenı uye oLdum ve konu baslıqı acamadım sızLerden ozur dıLeyerek affınıza sıqınarak burdan sorumu sormak ıstıyorum : benim eLimde ınca nx300 mbps kabLosuz modem var ve kuLLanmakta oLduqum laptop samsunq r540 onunda kabLosuz baqdastırıcısı broadcom 802.11n network adaptor kablosuz baqlantı hızım 72 mbps oLarak cıkıo buqunLerde ınca 300 mbps usb adaptor almayı dusunuyorum sizce 72 mbps ustune cıkabıLırmıyım usb adaptor aLırsam sonucta 300 mbps ozeLLıqı var sımdıden tesekkur edıyorum
  • 300 mbps adaptör alırsan çıkabilirsin ama niye çıkacaksın onu belirle önce. boşu boşuna para verme. İnternet hızını etkilemez eğer 20 mbit üstü kullanmıyorsan, ağda dosya paylaşımı yapacaksan tavsiye ederim güzel olur ama mucize bekleme.

bu arada hiç tavsiye etmiyorum modemi. Firmware atsanda atmasanda sorunlar geçmiyor, eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek. İlk aldığımda olmayan bilgi silinme sorunu bende çıkmaya başladı şimdi. Durduğu yerde bozuluyor modem kendi kendine. aldığım güne lanet ediyorum ya keşke kredi kartımın limiti olmasaydıda almasaydım kafamı taşlara vuruyorum yeminle. Tek tesellim ise indirimdeydi 80 liraya aldım fazla koymuyor insana ama tekrardan modem masrafı açacak başıma o yüzden sinirleniyorum.

Tekrar söylüyorum alacaksanız 2 kere düşünün, sinirlenmem ben severim böyle sorunları derseniz alın. Fakat ben tavsiye etmiyorum, modemi kapatınca bilgiler siliniyor, aldığınız zaman böyle sorun olmaması olmayacağı anlamına gelmiyor bende olmaz diyordum ama oldu kiminde 1 hafta sonra kiminde 1 ay kiminde 6 ay sonra çıkıyor.

Destek mi, destek ne ararla bazarda sitesine giridm 3 kere desteğe mail attım yanı forumu doldurdum fakat ne telefonla geri dönen var ne de mail atan. Sanırım siteside yalan. Form dolduruyorsun yolla diyorsun otomatik siliyor bütün bilgileri sanki yollamış gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

300 mbps adaptör alırsan çıkabilirsin ama niye çıkacaksın onu belirle önce. boşu boşuna para verme. İnternet hızını etkilemez eğer 20 mbit üstü kullanmıyorsan, ağda dosya paylaşımı yapacaksan tavsiye ederim güzel olur ama mucize bekleme.

bu arada hiç tavsiye etmiyorum modemi. Firmware atsanda atmasanda sorunlar geçmiyor, eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek. İlk aldığımda olmayan bilgi silinme sorunu bende çıkmaya başladı şimdi. Durduğu yerde bozuluyor modem kendi kendine. aldığım güne lanet ediyorum ya keşke kredi kartımın limiti olmasaydıda almasaydım kafamı taşlara vuruyorum yeminle. Tek tesellim ise indirimdeydi 80 liraya aldım fazla koymuyor insana ama tekrardan modem masrafı açacak başıma o yüzden sinirleniyorum.

Tekrar söylüyorum alacaksanız 2 kere düşünün, sinirlenmem ben severim böyle sorunları derseniz alın. Fakat ben tavsiye etmiyorum, modemi kapatınca bilgiler siliniyor, aldığınız zaman böyle sorun olmaması olmayacağı anlamına gelmiyor bende olmaz diyordum ama oldu kiminde 1 hafta sonra kiminde 1 ay kiminde 6 ay sonra çıkıyor.

Destek mi, destek ne ararla bazarda sitesine giridm 3 kere desteğe mail attım yanı forumu doldurdum fakat ne telefonla geri dönen var ne de mail atan. Sanırım siteside yalan. Form dolduruyorsun yolla diyorsun otomatik siliyor bütün bilgileri sanki yollamış gibi.

Ben 0212 212 12 11 numaradan servise ulaştım.Valla ne yalan söyliyeyim ilgilendiler...Cihazım hafıza kaybı yaşıyor dediğimde yollamamı istediler.Yeni bir cihazla değiştirmişler...Ancakkkk ne şans ki bu cihazda kafası gidik çıktı.Aradım tekrar,yeniden güncelliyeyim ama sorumluluk kabul etmem dedim.Herşeyi kabul ettiler.Attım aynı imajı bende...Yine hafıza kayboluyorken her ne hikmetse kendi kendine düzeldi...Yinede g.g. dan 30liraya ikinci el yedek bir modem aldım...Kıskançlığı tuttu ,hiç arzalanmadı daha bakalım ilerde ne olacak...
    Servise mesajla falan uğraşma...telefonla ara.Kesin ilğileneceklerdir...

• fişini bulayımda arıyayım bakalım. Bir iki kere firmware atayımda bakalım ne olacak.

Hayır anlamdığım durduk yere niye yapar böyle bişey. Bir anda patlak veriyor, sanırım kondasatör sorunu var çünkü normalde bios tarzı eprom devrelerinde pil olur bazende kondasatör ile enerji tutup romu beslerler hafıza silinmesin diye. Fakat bu bilgileri tutacak enerji kalmıyor demekki bir süre sonra. Çünkü save falan yok modemde auto save yapıyor sanırım apply diyince ayarları.

Birde ben evi boyarken 1 gün falan modemi takmadığım oldu belki daha fazla şehir dışına çıktığımad fişini çektim falan yapmadıda bugün bi kapatıp açayım dedim anaa hafıza silindi

• Sorun wifi den kayanklı modem bütün bilgileri sanırım bilgisayarın cache 'inde tutuyor kendisine atmıyor gibi bişey böyle saçma bir olay. Bir sürü kombinasyon denedim (antivirüsü ve güvenlik duvarlarını devre dışı bıraktım, 3 farklı tarayıcıdan ayar yapmayı denedim) ve sadece wifi açıkken modemden ;

reboot ederseniz,

Fişi çekerseniz,

açma kapama tuşundan kapatıp açarsanız

istinasız bütün bilgiler siliniyor...

3 farklı yerden indirdiğim firmware'i denedim , çözüm olmadı.

Sadece ve sadece ethernet kablosu takılı iken kapatıp açınca fişi çekince bilgiler kaybolmuyor. Fakat diyleimki kabloyu çıkarttınız kapatıp açtınız modemi bilgiler direk uçmuş oluyor. SAVE denen bişey yok yani.

İşin garip tarafı ise hiç enerjiyi kesmeden direk menüden yeniden başlat deseniz bile bilgiler siliniyor.

tam 3 saattir saçımı başımı yoldum dğeişen hiç bişey yok yarın servisi arayacam artık bakalım ne diyecekler. Keşke para iadesi falan gibi bişey olsa lanet olsun böyle modeme ya. Rezillik başka bişey değil. En son yüklediğim yazılım yine önceden sorunsuzca kullandığım yazılım biraz daha iyi.

İncanın kendi çıkarttığı türkçe ve ingilizce yazılımlar yine işe yaramaz. Reset atıyorsunuz modeme bilgiler siliniyor nasıl aptalca bişeyse wifiyi açsanız bile modemdeki tuştan görünmez olarak açılıyor, ağ bağlantılarında yok modem gözükmüyor illa kablo takacaksınız.

Bendeki yazılımda yine wifi kapalı geliyor reset atınca fakat hiçdeğilse wlan tuşuna basınca wifi açılıyor wifi listesinde gözüküyor.

Böyle aptal bi modem işte. Aman aman aman uzak durun arkadaşlar, vallaha billaha önceden kulak asmadım yazılanlara şans işidir diyordumda şans falan değil mutlaka herkesin başına gelecek bu sorunlar. Şikayet sitelerindei yazıları okudum inca cevap vermiş bendeki ingilizce yazılımı yükleyin sorun olmaz diyorlar ama yok yine aynı yine aynı.

• bu modemde ip reset bölümü nerededir? internet kurulumu bölümünde bağlantıyı kes diye bir yazı var ama aktif değil başka nasıl yaparız ?
    Mevcut Yazılım Tarihi:
    2011-05-30

bu tarihten daha güncel yazılım var mı?
  • Merhaba,

Bu modemi ilk gördüğümde fiyat, özellik olarak dikkatimi çekmişti ve almayı düşünüyordum. Altını biraz kurcalamaya başlayınca kokusuda ortaya çıktı. Burada yazılan yazıların hepsini bir şekilde okumama rağmen ikna olmadım ve teknik servisi arama ihtiyacı duydum.

Teknik servis genel olarak modemi kapatıp açınca tüm bilgilerin sıfırlandığını kabul etmiyor değil. Bu soruna ait çözüm de sunuyor. Bu çözümlerin hepsi burada farklı bir dille anlatılmış. Servisinde dediği farklı değil. "kablo ile 192.168.x.x ip ile temiz/düzgün çalışan bir bilgisayar ile kurulum yapın ve sorunsuz kullanın, bir sorun olmaz. Biz öyle yapıyoruz. Sorun olursa biz size orijinal fireware (yazılım bu arada ingilizce) gönderelim kurun yine sorun olmaz". Bana mantıklı gelmiyor. Milyonlarca internet kullanıcısı var. Herkez bu bilgiye sahip mi?. Sadece evinde bilgisayarı olan ve internete girip çıkan bir son kullanıcı bu ayarları bilmek zorunda mı? Sadece bu sebeplerden dolayı bile almak için bir değil bir çok defa düşünmek gerekli. Servis birde sorununun temeli olarak VİRÜS'leri gösteriyor. Hemen akla gelen soru şu; eğer benim bilgisayarımda virüs var sa, neden eski modemim bu sorunu yaratmıyor. Cevabını bilen varsa bana da anlatsın.

Şimdi senaryolara gelelim.
    Bu modemi alan bir son kullanıcı, her hangi bir teknik servise 25 TL karşılığında modemin ayarlarını yaptırdı ve kullanmaya başladı. 3-5 ay hiç bir sıkıntısı yok. Oldu ya, elektirikler kesildi. Modem kendini sıfırladı. Sonuç; tekrar 25 TL servis ücreti.

Başka bir sorun daha; Hizmeti aldığınız ISP port değiştirdi. Yukarıdaki senaryo tekrarlandı.
    Başka bir sorun daha; Evinize misafir geldi ve interneti kullanmak istedi, bağlandı ama bilgisayrında virüs var. Bundan dolayı sorun oldu, modemi kapatınız açtınız... yukarıdaki senaryo tekrarlandı.

Bu sorunları uzatıp gidebilirsiniz.

Sonuç olarak, sürekli uğraşmak istemiyorsanız, bu modemi almadan evvel yukarıdaki anlatılan tüm problemleri göz önüne alsınlar. Her ucuz olan iyidir veya her iyi pahalıdır mantığını gütmeden karar versinler. Yinede bu modemi almak isteyenler veya alıpda memnun olmayanlar şunu göz ardı etmeyin; Tütekici kanununa göre 1 ay içerisinde her hangi bir mazeret veya görüş bildirmeden beğenmediğiniz ve/veya ayıplı bir ürünü koşulsuz iade edebiliryorsunuz. Sadece ambalajını ve ambalajı içinde çıkanları atmayın-kaybetmeyin-zarar vermeyin.

Sağlıcakla kalın...

• Bu sabah bi kalktım elektrikler kesilmiş gece ve tabi modemin bütün ayarlar silinmiş sanki modeme reset atmış gibi.

Servisin dediği ve test ettiği şey kablolu kullanım. Kablolu kullanımda bütün bilgiler bilgisayarın geçici hafızaısnda tutuluyor kablo ile kapatıp açarsanız bilgiler silinmiyor.

Fakat wifi den kurulum yaparsanız modemi kapatıp açtığınız anada bilgiler uçuyor. Aynı şekilde kablo ile kurulumu yapın ama kabloyu çıkartıp bir süre wifi de kapatıp açın yine siliniyor.

2 bilgisayardan denedim aynı şey oluyor. Virüs diyip diyorlar saçmalığın daniskası lisanslı antivirüs kullanıyorum bende niye oluyor bu sorun ? Hemde yeni format attğım bilgisayarda. Sanırsın boot virüsü girmiş muamelesi yapıyorlar.

Yalnız formattan önce sorun yoktu formattan sonra oldu bi sorun var modemde ve saçmalıyor işte.

Uzun lafın kısası kesinlikle uzak durun.

• Ben modeme USB Harddisk bağladım bişi olmadı

Nası etcez ?
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de bu modemi yaklaşık 4-5 ay önce aldım. Fakat çoğu kişide olduğu gibi resetleme sorunuyla karşılaştım. Elektrik gidip geldi mi ya da kapatıp açıldı mı ayarlar sıfırlanıyor. Özelliklerine kanarak işyerimize aldık bu modemi. Çalıştığı zamanlarda iyi ama bu aralar sık sık ayarlar resetleniyor ve yeniden kurmak zorunda kalıyoruz. Ayrıca bizde personel için pdks programı var. Modemde sürekli bu tip sıkıntı olduğundan o programda sık sık hata veriyor. İnca'nın sitesinde sık sorulan sorular bölümünde bu sorundan bahsediliyor ama orada anlatılan menü sekmesi yok. Bir türlü sorunu çözemedik. Neredeyse elime çekiçi alıp paramparça edecem. Yarın kuzen elindeki fazlalık modemi getircek. Böylece bu modemden kurtulmuş olacağız. Benim size tavsiyem bu modemden uzak durun. Ha derseniz ki resetlesin, ben kurarım tekrardan o zaman başka ama ikide bir kurulum yapmak istemiyor ve modem kurulumundan fazla anlamıyorsanız bence uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Bu sabah bi kalktım elektrikler kesilmiş gece ve tabi modemin bütün ayarlar silinmiş sanki modeme reset atmış gibi.

Servisin dediği ve test ettiği şey kablolu kullanım. Kablolu kullanımda bütün bilgiler bilgisayarın geçici hafızaısnda tutuluyor kablo ile kapatıp açarsanız bilgiler silinmiyor.

Fakat wifi den kurulum yaparsanız modemi kapatıp açtığınız anada bilgiler uçuyor. Aynı şekilde kablo ile kurulumu yapın ama kabloyu çıkartıp bir süre wifi de kapatıp açın yine siliniyor.

2 bilgisayardan denedim aynı şey oluyor. Virüs diyip diyorlar saçmalığın daniskası lisanslı antivirüs kullanıyorum bende niye oluyor bu sorun ? Hemde yeni format attğım bilgisayarda. Sanırsın boot virüsü girmiş muamelesi yapıyorlar.

Yalnız formattan önce sorun yoktu formattan sonra oldu bi sorun var modemde ve saçmalıyor işte.

Uzun lafın kısası kesinlikle uzak durun.
    Ben bu sorunu yeni firmware ile çözdüm. Türkçe firmwarede bir sıkıtı var. İngilizce ve yeni sürüm yükledim hiçbir sorun kalmadı. size link vereyim. İsterseniz deneyin. Bence yükleyin ama unutmayın yükleyince dil ingilizce oluyor.

INCA IM-300NX FİRMWARE (İNGİLİZCE)

Bu linkteki dosyayı indirin. Rar içindeki dosyayı boş bir alan çıkartın. Tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp modemin içine girin. "Yönetim>Yazılım Güncelleme" bölümüne girip oradaki "Gözat" yazan yere tıklayın. Rar içindeki dosyayı nereye çıkarttıysak onu seçin ve "Yazılımı Güncelle" seçeneğini tıklayın. Karşınıza yükleme ekranı geldiğinde hiçbirşey yapmadan bekleyin. Zaten yazılım yüklenince modem kendisine reset atar fakat siz sağlam olsun diye bir daha reset atın. (Reset atmak için modemin arkasındaki reset düğmesini ince birşey vasıtasıyla 5-6 saniye basılı tutun.) Bundan sonra tekrar modemin içine girin ve internet ayarlarını yapın ve hiç sorun yaşamadan kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solam -- 17 Mart 2012; 16:47:32 >

• Jdownloader için otomatik restart betiği oluşturuluyormu veya hazır varmı ?
    restart suresı ne kadar suruyor
  • Modem ilginç şekilde windows ultimate alerjisi var. orjinal lisanslı windows ultimate kurulu laptopla kurulum yaptığımda modem kapanınca tüm bilgiler silinirken, diğer home basic kurulu olan laptopla kurulum yapınca modemi kapatıp açınca hiç bir bilgi silinmiyor. Home premiumda da silinmiyor.
  • arkadaşlar hepsiburda.com dan bu modemi aldım kutusundan açtım bağladım ağ bu modemi tanımlayamıyor aceba şansıma bozuk mu çıktı 192.168.1.1 den arayüze de ulaşamıyorum pc manyağı biriyim ama kala kaldım öyle herşeyi denedim olmuyor bi bilgisi olan varmı
  • internette

HardwareVersion : HG110_BH_R1A diye aratınca aşğıdaki link çıktı...
    http://seclists.org/fulldisclosure/2011/Apr/153

modem ureticisi fiberhome diye bir firma olabilir..bide ispanyol bi firma daha var...şimdilik fazla vaktim yok ama vakti olanlara daha gelişmiş bifirmware için ipucu olabilir...

http://www.minuevohogar.cl/2011/03/13/configurar-router-homestation-%C2%BFcomo-puedo-personalizar-mi-red/

http://www.fiberhomegroup.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 26 Nisan 2012; 16:30:55 >

• Dün akşam modem sapıttı.15 günde 200 gb veri çekince ısındımı ne yaptıysa kablosuza bağlanamama sorunu oluştu.Bende defalarca yapmak zorunda olduğum yeniden kurulum işine başladım.Modemi arkasından resetledim...192.168.1.1 yazdım admin ve admin diyerek girdim.yedek config dosyam vardı.bölüme tıkladım AAaa geri döndüm.admin admin...tekrar tekrar aynı işlem.Her nereye tıklarsam tıklayayım ayı.Tek kurulum çalışıyor oda ayarları kaydetmiyor.
    Aradım inca servisi 14 mayıs 2012 tarihine dönüp yapın dedi.Aynen uyguladım,oldu.Yeni güncelleme çıkaracaklarmış.Birçok arkadaş elk.Gidip geldiğinde,modemi kapatıp açınca hafıza kaybı sorunu yaşıyorlardı.Birde bu çıktı.Başınıza böyle bir sorun geldiğinde 14 mayısa döneceksiniz arkadaşlar.Bilgi amaçlı yazdım...kolay gelsin
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.