Şimdi Ara

Inca IM-300NX modemi taviye edrmisiniz?? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
58.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • he yav bende de geçmedi namusuz. Tüm video siteleride sorunsuz ya sadece youtubeda böyle. Anlamadım gitti niye yapıyor bunu. Şimdi nette ayarları araştırıyorum ince ayar çekeyim dedimde bir kaç bişi yaptım yok olmadı. youtubedaki bişeyle uyumsuz ama ne ile uyumsuz onu çözemedim. Genel sorun olsa yotube haricinde vimeo dailymontion yada metacafe gibi tüm sitelerde yapması lazım :S Modemi kapatıp açıktan sonra 10 dk gzel çalışıyor youtube ondan sonra patlıyo yine , zaten youtube yüklenmiyor farkındaysanız. Yzılar falan geliyor ama fotolar ve flash gelmiyor. Ama chrome dan girince böle olmuyor nedense Kafayı yicem çözemedim şunu , yani çokta mühim değilde neiblim nedensiz kalıyor ya takıntı yaptım

Edit:

modemde bişileri kurcaladım ve youtube artık yağ gibi akıyor Bakalım bir kaç gün test edelim sonuç ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 26 Kasım 2011; 22:27:39 >

• Modemin sorunu ya yazılımsal ya donanımsal. 1 saat sonra şişiyor alet ve kapatıp açtıktan sonraki performansı kalmıyor surfte nedense. Acaba yurt dışı çıkışlarında mı sorun var diyeceğim ama örneğin , facebook, donanımhaber gibi sitelere girerken baya bi düşük ping süresi almaktayım ping atmadım gerçi ama sitenin ilk açılışı bekletiyor sonra bi anda yüklüyor. Ya da firefox kodlamayı değiştirdi opera gibi önce bekletip sonra bi anda yüklüyor siteleri anlamadım gitti. Eski modemide parçaladğım için test etme imkanım yok. Bağlantım 10mbit snr marjı 20DB stabil 9,12mbit indirme hızım var download sorunum yok, kopma yok hiç bişey yok sadece surfte ve ağda haberleşme yavaş.

Hatta telefonda bazen servera bağlanamıyor uyarısı veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Modemin sorunu ya yazılımsal ya donanımsal
    . 1 saat sonra şişiyor alet ve kapatıp açtıktan sonraki performansı kalmıyor surfte nedense. Acaba yurt dışı çıkışlarında mı sorun var diyeceğim ama örneğin , facebook, donanımhaber gibi sitelere girerken baya bi düşük ping süresi almaktayım ping atmadım gerçi ama sitenin ilk açılışı bekletiyor sonra bi anda yüklüyor. Ya da firefox kodlamayı değiştirdi opera gibi önce bekletip sonra bi anda yüklüyor siteleri anlamadım gitti. Eski modemide parçaladğım için test etme imkanım yok. Bağlantım 10mbit snr marjı 20DB stabil 9,12mbit indirme hızım var download sorunum yok, kopma yok hiç bişey yok sadece surfte ve ağda haberleşme yavaş.

Hatta telefonda bazen servera bağlanamıyor uyarısı veriyor.

Başka ihtimal? Modem performans olarak bende de sorun yok ama ipod touch ile bağlanınca bazen kopma yapıyor işte sende olduğu gibi. Hatta diğer masaüstü pc'de de kopuyor bağlantı. Laptop'da yok böyle bir sorun.

• Hocam ben telefonada diğer iki laptop'ada sabit ip verdim biraz daha düzelir gibi oldu. Ama youtube sorunu hala devam ediyor , airties da bozuk olduğundan deneyemiyorum. Chorme dışında youtube resmen işkence yahu, anlamadım gitti bu niye böyle :S
  • Benim ag sorunu da duzeldi, ama neyin sebep oldugunu anlayamadim.
    Ag sorunu yasarken upnp aktifti ve makinelerde static ip vardi. ip'leri dynamic yapip upnp'yi devredisi birakinca duzeldi. ikisinden biri sebep oluyordu heralde.
  • vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

arkadaşlar sorunu anladım sanırım. Modemden falan çokta etkisi yok gibi. İnternette araştırıdm ve inca kullanmayıp böyle yavaşlık çeken çok insan var. Sonra aklıma geldi. Bu yavaşlık ne hikmetse birdne 22 kasımda sonra başladı.. Öncedende ara sıra olurdu.

22 kasımda ne oldu aptal bir filtreleme hayatımıza girdi. Biz dedik internet maf olacak ama millet dinlemedi. Bakın youtubeda çoğu video nereden yükleniyor,

http://o-o.preferred.turktelekom-sof1.v17.lscache1.c.youtube.com

Youtube.com farkettiyeseniz çat diye açılıyor değil mi? Ama videolar erotik olsun olmasın içinde filtreye takılan kelime varsa hepsi tekelom sunucularından filtrelenip geçiyor. Filtre kapalı olsun olmasın bende kapalı ama yinede filtreden geçiyor.

Bu yüzden videolaraımız yavaş yükleniyor. Çünkü sunucular çok yavaş, yani youtube un sunucu türkiyedeymiş gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 10 Aralık 2011; 5:28:58 >

• quote:

vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

arkadaşlar sorunu anladım sanırım. Modemden falan çokta etkisi yok gibi. İnternette araştırıdm ve inca kullanmayıp böyle yavaşlık çeken çok insan var. Sonra aklıma geldi. Bu yavaşlık ne hikmetse birdne 22 kasımda sonra başladı.. Öncedende ara sıra olurdu.

22 kasımda ne oldu aptal bir filtreleme hayatımıza girdi. Biz dedik internet maf olacak ama millet dinlemedi. Bakın youtubeda çoğu video nereden yükleniyor,

Youtube.com farkettiyeseniz çat diye açılıyor değil mi? Ama videolar erotik olsun olmasın içinde filtreye takılan kelime varsa hepsi tekelom sunucularından filtrelenip geçiyor. Filtre kapalı olsun olmasın bende kapalı ama yinede filtreden geçiyor.

Bu yüzden videolaraımız yavaş yükleniyor. Çünkü sunucular çok yavaş, yani youtube un sunucu türkiyedeymiş gibi düşünün.

Valla haklı olabilirsin ben de aynısını düşündüm ama şöyle bir gariplik var diğer Inca modemi ya da başka bir airties modem takınca sorun olmuyor. Gel de çık işin içinden.

• Almış olduğum inca'yı hala kurmadım. RT205 ile yola devam ediyorum ve youtube ilk yüklemede sizlerinde bahsettiği gibi acayip ağır.Hani birşeyleri biryerlere iletip onay alıyor da sonra açıyor gibi.Bu arada filtre bende açık değil ama buna rağmen filtreliymişiz hissine kapılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serji

quote:

vallaha hepsi tesadüf hocam ya. Ben sırf şu youtube sorunu yüzünden modemi satıcam neredeyse. Ya youtube da sorun var anlamıyorum ya gerçekten modem sadece youtube da saçmalıyor... Çünkü diğer video sitelerinde çok iyi vimeo olsun dailymontion olsun ama youtube'a geldi mi iş sinirlerimi tepeme çıkarıyor. Telefondan giriyorum telde de pc ye göre hızlı youtube ama pc de delleniyor arkadaş anlamadım gitti. USB alıcı deniyorum yok aynı, kendi wifi ağ kartını dniyorum laptopun aynı, format attım aynı. İlk defa başıma geliyor yahu vallaha. Chorme falan hızlıydı artık oda hızlı değil :S Antivirüs mü dedim sildim norotnu ondanda değil :S

Valla haklı olabilirsin ben de aynısını düşündüm ama şöyle bir gariplik var diğer Inca modemi ya da başka bir airties modem takınca sorun olmuyor. Gel de çık işin içinden.

Başka modemlerle yaşayanlarda var demekki ozaman incanın kullandığı chipset i kullanan modemlerde yaşanıyor bu sorun. Zorla airties aldıracaklar ya 200 300 lira verdirip.

acaba sadece wifiden mi oluyor diye birazdan kablo ile bağlayıp denicem.

• kablodan da aynı sorun var maalesef.
  • Ben satacam herhalde bu gidişle modemi. Bazende sanki ağ trafiği kesiliyor gibi oluyor 10 15 sn modem arayüzüne bile giremiyorum sonra birden pat diye geliyor :D Keşke TP link access point alsaydım :/
  • quote:

Ben satacam herhalde bu gidişle modemi. Bazende sanki ağ trafiği kesiliyor gibi oluyor 10 15 sn modem arayüzüne bile giremiyorum sonra birden pat diye geliyor :D Keşke TP link access point alsaydım :/

Evet modem arayüzü bazen inanılmaz yavaşlıyor. Sonra gayet akıcı devam ediyor.
  • kablosuzdada ad değiştirilebiliyor.......ben yazılımını buldum hiç sorunsuz kullanıyorum sadece ingilizce yazılım ilerde sanırım türkçeside gelir....
  • hocam ingilizce firmware i paylaşır mısın bizimle. GErçekten stabil mi ? Artık delirmek üzereyim çünkü ikide bir ağ bağlantısı yok oluyor.. Aslında var ama sanırsın modem uyku moduna giriyorda ping atılmıyor gibi. Sayfalar açılmıyor bazen beklio öyle yükleniyor diye modem ipsini giriyorum hiç cevap yok. 1 dk sonra pat diye yüklenio hepsi. Youtube desen zaten ayrı bir sıkıntı youtube rezalet şekilde yavaş.

İncanın sitesinden mail atayım dedim yok iletişim kısmı çalışmıyor. Bırakın firmware yayınlamayı adamlar daha modemin kullanım kılavuzunun linkini bile doğru koyayamışlar açılmıyor. Eee bukadar paraya bukadar hizmet işte

Bir yerde gördüm modemin chipsetini gerçek markasını falan ama nerede gördüm bilmiyorum :S Aslında o isimle arayıp yazılım bulunurda hazır sen bulmuşken sen ver hocam Turkcell Wınn ınıda öle yapmıştım kendi orjinall firmware ve yazılımı kurmuştum içine Turkcellin dandik yazıımındna on kat daha iyidi sabit dns falan verebiliyordun. turkcellinkinde habire sıfırlanıyordu :D

• ben 30 tl ye aldım gayet de iyi bence
  • Arkadaşlar modem arayüzünüzden yönetim / firmware güncelleme menüsüne girip hangi tarhli firmware'e sahipsiniz bi bakar mısınız ?

Normalde bende 2011 5 - 5 tarihli firmware yüklüydü. CD içini kurcalarken bi baktım 2011 - 05 - 30 tarihli bir güncel firmware var. Zaten uptade diye yazmışalr cd içinede.

Modem arayyüzünden bu firmware'i yükledim ve youtube yağ gibi akıyor resmen o takılma sorunu falan kalktı. Gerçi şu anda15 20 dk oldu daha ama bakalım 1 2 saat sonrada akıcı şekilde devame decek mi. İnşallah devam eder arkadaşlar. Sizde bir bakın güncelleyin firmware'i. Ayarları silme seçeneğini seçmenize gerek yük kullanıcı adı ve şifreniz sabit kalsın.

edit modemi kapatıp açtım ve firmware sıfırlanmıştı yani tekrar 2011-05-05 'e geri döndü ve aslında iyi oldu test etme imkanım oldu. Hakkaten 2011-05-30 tarihli firmware daha sorunsuz. Şimdi youtube'u deniyorumda video falan açılması neredeyse 30 40 sn sürüyor. Tekrar yenisini yülüyecemde niye kalıcı olmuyor acaba.

edi2:

Bu modem hakkaten gerzek bir yapıya sahip. CD side kendiside öyle Yahu CD deki update klasöründeki firmware değiştirme tarihi 2011 05 -30 yazıyordu, modeme ykleidm update date 2011-05-30 yazıd modemde. Modeme reset attım modemdeki update 2011 -05-05 oldu tekrar downgrade oldu yani.

Sorna CD ye baktım tekrar ve CD dede artık 2011 -05 -05 yazıyor. Delleneceğim yemin ederim kafayı yemek üzereyim. Bukadar lanet bir marka ve modem olmaz. Sitesinde kullanım kılavuzunun linki bile yok düşünün ya...

Siteden iletişim diye yer koymuşlar uzun uzun mail yzdım gönderemedi hata verdi. Boş bir site yani.. Ürünü satalımda gerisini boşver mantığı ile işleyen bir firma. Ürün F/p ürünüdür yazılımı eksiktir ona bişey demem ama . Kesinlikle ÜRÜNÜN ARKASINDA DURMAYAN BİR FİRMA kısacası uzak durun. Ne internetteki yorumları inceleyp bir güncel firm ware çıkartıyorlar ne de adam gibi ilgi alaka var.

Yabancı üretisinin orjinal firmware ını bulayım dedim ana üreticide ortada yok arkadaş. H2O Teknoloji diyor kullanım kılavuzu kitapçığında ama öyle bir firma ne var nede sitesi var bulamadım internette.

Modem kurulumu için mutlaka kablo lazım. Kablosuz ağalrda imkanı yok gözükmüyor resetten sonra. Çünkü Ağ ağdı gizli olarak ve şifreli olara geliyor default olarak. Böyle saçma şey mi olur arkadaş.

Uzun lafın kısası UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM gibi bir yüce sözün nekadar yerinde ve doğru bir söz olduğunu tekrar anlamış olduk

Ama ne yalan söyliyim reset attığımdanmıdır nedir youtube nedense eskisine göre daha hızlı :D Neyse artık ben pes ettim böyle kullanıcam dil dökmenin bir anlamı yok :D

edit:3

hadi dayanamadım şu editie yapayım :) Youtube sorunu devam etmekte. Youtube'da çok takılıyorsanız almayın bu modemi. :))) Kanser etti beni. TTnet şu fiberi bitirsede artık modemide değiştirsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 17 Aralık 2011; 2:35:20 >

• arkadaşlar son sürüm inca ım-300nx yalnız ingilizce ilerde türkçesi çıkacak...reset sorunu ve kablosuz ağ adın değiştirme problemlemleri yok güle güle kullanın
    inca ım-300 nx firmware
  • sağolasın hocam, ingilizce türkçe farketmez benim için :D Peki youutbe sorunu devam eddiyor mu ? Youtube sorunu ben yazılımsal olarak çözdüm gerçi bilgisayarda baktım modemden olmuyor (2 modem daha var bende airties ve zoom x5 onlarda deniyorum youtube çok hızlı çünkü) işte pc ye internet optimizer programı kurudm youtube baya iyi oldu fakat buseferde msnde dosya paylaşımı bozuldu. sistem geri yükleme çalışmıyor kısacazı ettik içine :)
  • ya hiç denemedim ben airties 205 kullanıyordum 4mb hızda sürekli düşüyordu teknik ekip airtiesin hattan olduğunu söyledi bende hattımı adeta yenilettim sağolsun arkadaşlar benim burdan yine yaptı sorun devam etti bende nbu modemi aldım daha bir hafta olmadı....yazılımıda aradım taradım dışardan buldum ...youtup hakkında şu an denemem lazım....
  • Vallaha hocam şaka maka süper oldu. Ağda kesinti falan hiç olmuyor. Htc kullanıyorum da ara sıra net olmuyordu telden supheleniyordum yazılımı kurcaliyorum diye. Şimdi sorun falan yok çok.şükür youtube dün çok iyidi deli gibi gezdim vallaha ozlemisim beee :D

Ilk firmware i attım WiFi ile modem açılmadı kaldi öyle fişi çekip takiyorum falan yok. Kablo ile dejiyom falan ağ bağlantısı yok diyor. Dedim aha gitti modem :D reset attım yine yok. Sonra pc de tüm ağ kartlarını aldım reset attım, modeme tekrar reset attım pat diye girdim :D

Incaya göre arayuz biraz yvas gibi ama internet performansi daha süper. Büyük ihtimal bunlar turkcelestirirken bozdular :D

Hocam nasıl buldunuz peki ben aradım taradim bulamamıştim:)

Not: telden yazdığım için imla hatası yapmış olabilirim:)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.