Şimdi Ara

31 ARALIK resmi tatil mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
6.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dream3rn

Evet christmas dini bayram türkiye hristiyan bir ülke oldugu için 2 gün tatil

Türkiye müslüman bir ülkede değil

Sadece çoğunlukta insanlarının müslüman olduğu bir ülke...
  • quote:

31 aralıkta kutlanan o şeyi, 1 ocak'ta yeni bir yıla bağlanmanın getirdiği heyecanı, kendini motive etme isteğini hıristiyanların bayramı sanacak kadar... neyse.
  • quote:

Türkiye yılbaşını kutluyor,dini hiçbir alaka yok ortada.Ki zaten Hıristiyanların bayramı 25 Aralık'tır.
  • 31 aralık resmi tatilmi? yada yarım gün tatil mi bu konu hakkında bilginz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Kruspe -- 30 Aralık 2010; 10:04:22 >

• Tam gün
  • yarım diye biliyorum
  • Resmi bir tatil değil.
    Bazı şirketler tam, bazıları yarım gün tatil bazıları tam gün çalışıyor...

Mesela benim şirketim 12:30'da paydos edecek yarın ama bir arkadaşım tam gün çalışacak.
  • kamu kuruluşları tatilmi öyle sorayım peki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesbey

quote:

Zaten çoğunluğun dini ne ise o devlette o din ile anılır. Yani Türkiye müslüman bir ülkedir.
  • resmi tatil falan değil yarın, tam gün çalışıyor heryer. tabi özel şirketler kafasına göre
  • Resmi tatil söz konusu değil.1 Ocak resmi tatil.O da haftasonuna geldiği için zaten tatil.Gerçi biz yarın ve cumartesi çalışıyoruz.
  • tatil değil. Tatil olan yer görmedim ben. Herkes çalışıyor.
  • Resmi tatil olayı yok..

Devlet dairelerinden bazıları idari izine girecek..

Özel şirketler arasında tam gün çalışanları da var, tam ya da yarım gün tatil yapacak, biz tam gün izin verdik... zaten son 2 haftadır hesap kapatmalar vs kafa beyin kalmadı
  • Bazı işyerleri 13:00 e kadar çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vüvüzela

quote:

Orijinalden alıntı: enesbey

quote:

Zaten çoğunluğun dini ne ise o devlette o din ile anılır. Yani Türkiye müslüman bir ülkedir.

Ülkenin ya da devletin dini olmaz. Şahısların dini olur.
    Aynı zamanda laiklik de devletin bir özelliğidir şahısların değil.
  • 31 aralık yılbaşıdır kutlanabilir. ama bizim için özel bir gün değildir. o yüzden tatil değil.
    Noel yılbaşı değildir.
    Wikipedia dan alıntı:
    Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa'nın doğumunun kutlanıldığı Hıristiyan bayram.
    Müslüman olupta mutlu noeller yazanlara gülüyorum. cahillik kötü birşey.
  • Arkadaşalar uzatılması mantıksız bir konu yılbaşıdır 1 ocak genel dünya üzerinde.Ayrıca 31 aralık resmi bir tatil günü değildir 1 Ocakda bir günlük tatil olur sadece..Bu arada mısırda yılbaşı tatili 10 la 30 gün arası bişeydi bir ajandada görmüştüm...
  • Tammı yarımmı :(
  • bize 0 akşama kadar ders
  • Evet christmas dini bayram türkiye hristiyan bir ülke oldugu için 2 gün tatil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.