Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (166. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: part Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.293
Cevap
907
Favori
3.047.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozkan1979

arkadaşlar merhaba

ben 100tl ye av aldım ev inşaat halinde bitmek üzere ama bunun 55 milyarını peşin ödedim

45 milyarını kredi çekecegim 5 senelik

ilk kez kredi kullanacagım acemiyim ev fiyatını düşük tutabilirmiyim düşük tutmak beni ne gibi kara sokabilir tapu masrafları falan düşermi kredi çekerken bana bir faydası olurmu bu konuda bana düşüncelerinizi söylermisiniz

lütfen küçükte olsa bu konuda fikir verebilirmisiniz

teşekkürler.

bu konuda fikri olan arkadaş yokmu bi yol yördem önerseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Bugun oran alan arkadaslar paylassin bu ay da gececek bir dahaki ayin 15 inde kesin yapilandirma yapacagim bekledim iki ay gecen ay hic degisiklik olmadi bankalar indirmiyo faizleri nedense

foruma yeni üye oldum. ugur arkadaşım üstteki mesajımda dedğim gibi bekle biraz daha
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

ben 100tl ye av aldım ev inşaat halinde bitmek üzere ama bunun 55 milyarını peşin ödedim

ilk kez kredi kullanacagım acemiyim ev fiyatını düşük tutabilirmiyim düşük tutmak beni ne gibi kara sokabilir tapu masrafları falan düşermi kredi çekerken bana bir faydası olurmu bu konuda bana düşüncelerinizi söylermisiniz

teşekkürler.

Tapuda dusuk gostermenizin krediyle bi alakasi yok, daireyi en az belediyenin rayic bedeliye gosterebilirsiniz tapuda, bana sorarsan fiyati ne ise oyle gosterin kalan kismin%4 unden kacma bugun yarin bi sekilde kentsel donusum gelir yada bir sekilde buyuk bi kamulastirma olursa evini o degerden alir devlet, bir sekilde anlasilirsa cezasi var birde isin etik yonu var tabii

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

arkadaşlar merhaba

teşekkürler.

Benzer sorulara daha oncekı mesajlarda cevap verilmişti.
    Merhaba son zamlarla alıcıdan da satıcıdanda %2 şer alınıyor.Ama hepsini size yuklerler yanı 100bın aldıysanız 4bın odersınız.
    Şöyle anlatayım 200bın e ev aldınız tapuya gıttınız,belediye evinize 100bın deger biçmiş tapuda 4bın masraf+200 doner sermaye için haraç alırlar.
    Ama siz 150bın kredi çekeceksiniz diyelim.İleride Devlet size derki kardeşim sen evi 100k ya almışsın,ee neden 150bın kredi çektın benımı kazıklıyorsun..Tabı bunu size cezayı kesmiş ve 5 yıllık faizleri bındırdıkten sonra söyler.
    Sizin durumunuz daha farklı evınızın degerı 45 bın altında olmaz dıye dusunuyorum,yanı tapuda 40 bın cıksa bıle siz çektıgınız kredi uzerınden tapu harcını odeyınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: social

quote:

Orijinalden alıntı: eraser76
    İşbankası Ankara Batıkent şubesi, 1250TL istihbarat ücreti :) 600-750 arası exper
    Ayrıca dask ve konut sigortasını kendi bankalarında yapılması şartıyla bu oranı verdiklerini, söylediler.
    Aldığım en iyi oran bu, 1 ay öncesine göre 10 puan düşük, Tek sorun Halkbankasının alacağı %2
    Ama gene de totalde 6 bin TL az ödemem oluyor Halkbankasının yapılandırmasına göre.

refinasamı bu oranı aldınız acaba?
    normalde ilk kredide daha da az oran vermelerı gerekır o zaman
    super oran vermısler benım cok samımı arkadaşım iş bankasında 0.85 verebıldıler

refinansman için teklif aldım, faiz oranlarının ogün güncellendiğini söylediler.

• 0,80 bankaların direnç noktası olacak sanırım 1-2 banka bu oranın altına düştümü diğer bankalarda buna uymak zorunda kalacaklar.
  • Ay sonunu bulacak sanırım ben başvuru yaptım Salı gunu başvurdum dun exper gitmiş eve sanırım bugun raporunu halkbank'a verecek.Mesela bugun oranlar bıraz daha gerı gelse banada yenı oranı verırlermı acaba?
  • Dun isbankasi oranlarini dusurmus galiba 60 aya 0.85 veririz diyordu bir adama bu dusmus haliyse yandik birde subeden subeye farklilik gosteriyor bu bankalar biri refinansman icin sadece yuzde iki ile 500 tl masraf diyor digeri ayni sifir kredi gibi herseyi odersiniz ekspertiz haric diyor

• cepa iş bankası refinansman için 0,88 e düşmüş oran 0,92 diyorlardı.
  • halkbankdan bir görevli ile konustum konut transferi hakkında.1 ay içinde konut kredi oranları 0.75'leri görecektir diyor.şu an oranlar 0.83-0.85 civarında.
    bende 1 ay daha bekleyip ondan sonra yapılandırma yapacağım.
  • quote:

Ay sonunu bulacak sanırım ben başvuru yaptım Salı gunu başvurdum dun exper gitmiş eve sanırım bugun raporunu halkbank'a verecek.Mesela bugun oranlar bıraz daha gerı gelse banada yenı oranı verırlermı acaba?

vermezlerse garip olur.. normalde vermeleri lazım, vermezlerse itiraz edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ay sonunu bulacak sanırım ben başvuru yaptım Salı gunu başvurdum dun exper gitmiş eve sanırım bugun raporunu halkbank'a verecek.Mesela bugun oranlar bıraz daha gerı gelse banada yenı oranı verırlermı acaba?

Verirler bence de halkbankası çalışanları düşüşü bekliyor.
  • bana pek verecekler gibi gelmıyor,zorla merkezi aratıp 0.85 aldım kı başta 0.86 dıyorlardı.
  • quote:

bana pek verecekler gibi gelmıyor,zorla merkezi aratıp 0.85 aldım kı başta 0.86 dıyorlardı.

0,85 halkbankasının resmi oranlarına göre güzel bir oran. Ben resmi oranlarının (şu anda 0,94) önümüzdeki hafta 0,85 civarına düşmesini umuyorum. Daha altına kısa vadede inmezler herhalde.
  • quote:

bana pek verecekler gibi gelmıyor,zorla merkezi aratıp 0.85 aldım kı başta 0.86 dıyorlardı.

Sizinle şuan aynı durumdayım, ayın 20sindeki toplantıyı bekliyorum, her hafta tekrar tekrar oran alıyorum biraz daha bekleme imkanın varsa bekle derim, bankada sana söylenen en düşük oran geçerlidir yarın oranlar 0.90 olsa bile sen tc kimlik numaranla sistemde sorgulama yaptığın için 0.85ten çekersin krediyi tabi bunun 1 2 hafta gibi bir süresi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

quote:

Sizinle şuan aynı durumdayım, ayın 20sindeki toplantıyı bekliyorum, her hafta tekrar tekrar oran alıyorum biraz daha bekleme imkanın varsa bekle derim, bankada sana söylenen en düşük oran geçerlidir yarın oranlar 0.90 olsa bile sen tc kimlik numaranla sistemde sorgulama yaptığın için 0.85ten çekersin krediyi tabi bunun 1 2 hafta gibi bir süresi var.

Maalesef bekleyemıyorum,ihale yoluyla aldıgım için evi 7+15gun teblıg tarıhını geçırmemem gerekıyor kı 15 gun kadar bekledım belkı 0.85 altına gelır dıye ama hala gelmedı.

• Arkadaşlar size durumumu yazsam yardımcı olurmusunuz ?

8 ay önce 90.000 lira kredi çektim.1,08 oranla 1635 lira ödeme ile 8 aylık taksiti yatırdım.Her ayın 15inde ödeme günüm.Bu oranla toplamda 137340 ödemem oluyor.Şuana kadar 13080 lira ödeme yapmışım.

Bugün hesabı yapılandırsam 84518+%2 cezası ile 86208 lira ediyor.76 aylık ödemem ödemem kalmıştı 60 aya yapılandıracağım.Bankanın verdiği oran 0,89+250lira masraf.Benim için uygun oran nedir ?

Bu oranla 86208 lirayı 0,89 dan çekince 1860*60 = 111600 ediyor.124260 şuandaki ödeme oluyor doğru hesaplıyorsam.Beklesemmi bilemedim

İlgilenen arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 15 Kasım 2012; 15:31:22 >
  • Arkadaslar 120k 60 ay vade icin 0.86 oranlı 1700 tl toplam masraflı teklif aldim vakifbanktan,aylik odeme 2568 tl olacak. faiz düşecek diyen arkadaslar ozellikle değerlendirebilir mi? Bir haftam var onumde.

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Arkadaşlar size durumumu yazsam yardımcı olurmusunuz ?

8 ay önce 90.000 lira kredi çektim.1,08 oranla 1635 lira ödeme ile 8 aylık taksiti yatırdım.Her ayın 15inde ödeme günüm.Bu oranla toplamda 137340 ödemem oluyor.Şuana kadar 13080 lira ödeme yapmışım.

Bugün hesabı yapılandırsam 84518+%2 cezası ile 86208 lira ediyor.76 aylık ödemem ödemem kalmıştı 60 aya yapılandıracağım.Bankanın verdiği oran 0,89+250lira masraf.Benim için uygun oran nedir ?

Bu oranla 86208 lirayı 0,89 dan çekince 1860*60 = 111600 ediyor.124260 şuandaki ödeme oluyor doğru hesaplıyorsam.Beklesemmi bilemedim

İlgilenen arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum.

Mınumum olarak 0.80 i beklemenızı tavsıye edıyorum.
    Gerçi 13Bin tl toplamda ındırım oluyor yanlış anlamıyorsam ama eli kulagında 0.05 puan daha düştü düşecek diyorlar.
    Dun asya banka gırdım ne kadar dogru bılmıyorum ama temsilci bayan ocak ayında bu puanları mumla arayacaksınız dedı.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle37

Arkadaslar 120k 60 ay vade icin 0.86 oranlı 1700 tl toplam masraflı teklif aldim vakifbanktan,aylik odeme 2568 tl olacak. faiz düşecek diyen arkadaslar ozellikle değerlendirebilir mi? Bir haftam var onumde.

Hocam çok Arkadaşın bırısı 109 refinans için bıle işbankasından 0.83 almış.
    sizin ilk kredi yanı daha da dusuk olmalı
    Bende halktan,işten ve y.krediden 100k 120 ay için 0.85 aldım

Masraf için y.kredi 1250+dask+konut---hayat zorunlu degıl
    Masraf için halk 1400+dask+konut+615 hayat sigortası(8 yıllık)
    Masraf için işbankası 1300+dask+konut--hayat zorunlu degil.

60 aya 0.83 alıyor herkez çok degıl son 4-5 sayfayı okursanız orada yazmışlar hatta 48 aya 0.82 bıle alan var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 15 Kasım 2012; 16:04:16 >
  • 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.