Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gün içinde MB faizleri ile ilgili konuşur mu acaba
  • Merhaba arkadaşlar,

Biz 60 ay 1,18 den ykb den konut kredisi kullandık, bir hafta öncede 10. Taksidi ödedik. YKB ile görüştüğümde 1400 tl erken kapama ücreti ve 750 tl konut kredisi değişiklik ücreti tahsil edileceğini ilettiler taksit başına da 62 TL azalma olmaktadır. Dolayısı ile arada 1000 TL kar kalıyor pek bir tutarlı yanı yok şu an için, masraflar olmasa güzel olacak ama... biraz daha düşmesini bekleyeğiz sanırım
  • ilk Para Politikası Kurulu Toplantısı 20 Kasım' da bu tarihten önce herhangi bir indirim olmaz..zaten bu tarihteki toplantıda bir faiz indirimi bekleniyordu ama bu not artışı ile birlikte daha da fazla bir indirim olabilir..
  • degişken faizli kredi çekmek mantıklı olurmu acaba,sonuçta bır ust lımıt belırlenıyor ve faızler artsada senın oranın ust lımıtı geçemıyor,ama düştükce hep guncel faızı yakalarsın kı bu sıralar hep düşüyor
  • Arkadaşlar, okuduğum kadarıyla deneyimlisiniz.İmkânım bu; sorum da şu:
    Ayda 1000-1250 civarı ödeyebilirim.Net 135 bin konut kredisi çekeceğim, toplam tutar önemli değil.Yardımcı olursanız sevinirim.Hangi banka en uygun olur?
  • 1.en uygun banka dıye birşey yok
    2.hepsini tek tek dolaşın
    Az once akbank ile gorustum 120k 96 ay 0,85 verıyor
    hayat sigortasını zorunlu tutuyor ve peşin olarak 1700tl dıyor 35yaş
    800dosya+650expertiz+200 ipotek+dask ve konut sigortası
    masraf konusunda resmen uçuyorlar,hayat sigortası sozde zorunlu degıl hayat yaptırmazsanız 0,91 oluyor dıyorlar,halk bankasıda zorunlu tutuyor bu hayat sigortasını
    ulen bu bankalar çok adiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

1.en uygun banka dıye birşey yok
    2.hepsini tek tek dolaşın
    Az once akbank ile gorustum 120k 96 ay 0,85 verıyor
    hayat sigortasını zorunlu tutuyor ve peşin olarak 1700tl dıyor 35yaş
    800dosya+650expertiz+200 ipotek+dask ve konut sigortası
    masraf konusunda resmen uçuyorlar,hayat sigortası sozde zorunlu degıl hayat yaptırmazsanız 0,91 oluyor dıyorlar,halk bankasıda zorunlu tutuyor bu hayat sigortasını
    ulen bu bankalar çok adiler

Bilgiiçin teşekkür ederim.Aslında benim problemim şu:135 bin lira için 1000-1250 aylık ödemesi olan bir banka bulamadım.Ama hesaplamayı internetten yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2008_008
    Bilgiiçin teşekkür ederim.Aslında benim problemim şu:135 bin lira için 1000-1250 aylık ödemesi olan bir banka bulamadım.Ama hesaplamayı internetten yaptım.

siz 10 yıl uzerınden degılde 10+ veren bankalara bakın,120 ay uzerı veren çok banka yok dıye bılıyorum
  • Not artırımından sonra faizlerde düşüş beklentileri iyice artacaktır. Kaldı ki bunun üzerine yapılan çalışmalardan birinde(*Kaynak) bu etki gözlemlenmiştir. Merkez Bankası'na olan faiz indirimi baskısıda artacaktır diye düşünüyorum.

*http://www.tcmb.gov.tr/research/teblig/abstract/wp1123_tr.php
  • En iyi oran TEB den geldi.100k 92 ay
    0,81 veriyor
    2000tl Peşin komisyon alırım dedi,dosya masrafı yok
    600 exper + 200 ipotek
    2800 TL yapıyor
    200 Dask+300 konut

3200TL yapar
    Total geri odemeye baktıgınızda masraflar dahıl + komisyon bıle koysam en ıyı teklıften(0,85+mafraflar toplamı) 1000-1500 tl toplam ödemede daha aşagıda lakın bu heriflerin ipotek fek ucretı 550tl.Onuda hakem heyetı yoluyla gerı alabılıyorsunuz.
    Arkadaşlar bir degerlendırın derim
    Sanırım ben TEB den alacagım şu hayat sigortasınıda zorunlu tutmasalardı daha guzel olacaktı.

Akbank 0,85 oran verırken 800 dosya + 600 expertiz + 200 ipotek +dask ve konut aynı + hayat sig. zorunlu diyor.
    1200 tl başta fazla odeyerek 0.81 teb uygun gelıyor lkın 0.01 puan 100k da aylık 7tl yapıyor 4*7=28tl
    28*96ay=2688 TL
    2688-1200=1488 tl
    Yanı en yisinden 1488 TL daha aşagı çıkıyor rakam

Diğerleri

Halk 0,86 1400masraf(sigortalar hariç+hayat sig. zorunlu)
    y.kredi 0,87 1250masraf(sigortalar hariç)hayat sigortası için yazışırız diyor
    vakıf 0,88 1700masraf(sigortalar hariç)hayat sig. zorunlu degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 5 Kasım 2012; 17:17:51 >

• ben bu gün halkbanktan 120 ay 85000 tl için 0,86 oran aldım 1400 tl masraflar ve 10 yıllık hayat sigortası bedeli 750 tl. aylık geri ödeme 1138 tl. bu gün başvurdum. hayırlısı dedik artık. Ancak arkadaşlar araştırsın gizli masraflar çıkıyor mesela hesap işletim ücretleri . bazı bankalar 3 ayda bir 25 tl bazısı yılda 2 kez 40 tl talep etti ayrıca hayat sigortası mecbur değil ancak bazı bankalar ferdi kaza sigortası yaptırtarak dolambaçlı bir yol izliyor. Bunları sormayı unutmayın. Halk bankta hesap işletim ücreti yokmuş
  • Çok saçma sapan bir türk mantığınız var, o hayat sigortası sizi korumak için var, siz ölüp giderseniz borçlanırız siliniyor, karınız çocuğunuz borcunuzu ödemek zorunda kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SamsClient

Çok saçma sapan bir türk mantığınız var, o hayat sigortası sizi korumak için var, siz ölüp giderseniz borçlanırız siliniyor, karınız çocuğunuz borcunuzu ödemek zorunda kalmıyor.

siz çok iyi biliyorsunuz sanırım,normal bir hayat sigortası ne kadar tutuyor acaba
    100k için 96 benden 1700tl istediler 35 yaşına girmedım henuz
    yukarıdakı arkadaştan 750tl istemişler
    ??

aksigorta bolge acenteliğimiz var,istedikleri rakamlar çok ama çok fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi social -- 5 Kasım 2012; 17:40:33 >
  • sabah bana göre en uygun olan teklifi buldum.satıcı daha fazla beklemiyordu. halkbankası 120 bin lira 120 ay oran 0,85 kabul ettim.

öğleden sonra eksper evi gördü en geç 2 gün içinde bankadan haber gelecek eksperin ağzından laf alınmıyor. yaklaşık ne olur değeri dedimtık yok

umarım bbir aksilik çıkmaz bundan sonra.

darısı tüm ev almaya niyet edenlerin başına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gloom4u

sabah bana göre en uygun olan teklifi buldum.satıcı daha fazla beklemiyordu. halkbankası 120 bin lira 120 ay oran 0,85 kabul ettim.

öğleden sonra eksper evi gördü en geç 2 gün içinde bankadan haber gelecek eksperin ağzından laf alınmıyor. yaklaşık ne olur değeri dedimtık yok

hayırlısı olsun,iyi oran almışsınız gerçekten ben yıllardır çalışırım halkla çok samımı bır temsılcımde olmasına ragmen 100k 96 ay için 0.86 verdıler
  • Teb 0.87 faiz oranı 157.000 tl toplam dosya masrafı 1.500 tl 120 ay vadeli kullandım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname77

Teb 0.87 faiz oranı 157.000 tl toplam dosya masrafı 1.500 tl 120 ay vadeli kullandım.

bmw 328 alırdım hocam ben sizin yerinizde olsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

quote:

Orijinalden alıntı: gloom4u

sabah bana göre en uygun olan teklifi buldum.satıcı daha fazla beklemiyordu. halkbankası 120 bin lira 120 ay oran 0,85 kabul ettim.

hayırlısı olsun,iyi oran almışsınız gerçekten ben yıllardır çalışırım halkla çok samımı bır temsılcımde olmasına ragmen 100k 96 ay için 0.86 verdıler

bayramdan önce aldığım tekliflere göre 0,85 oranla akbana başvuracaktım normalde. bu sabah halkbankası ile görüşmeye gittim bütün aldığım oranlar telefonlaydı. şubede temsilci ile görüşürken birisinin seslenmesiyle şansım döndü :) üniversiteden arkadaşım kobi bölümüne bakıyormuş aynı şubede araya onun girmesiyle oran bu seviyeye indi. yoksa 0,86yı anca görürdüm belki göremezdim 0,89dan başladım pazarlığa.

akbank bugün aradı 0,85 teklifimiz için bugün son gün karar verdiniz mi diye. henüz ev netleşmedi 2 gün daha bekletsem sizi olmazmı dedim. normalde yapmıyoruz ama size özel (ne özelliğim varsa 1 ay içinde kapatacagım axess kart dışında) 2 gün daha aynı orandan teklifimiz geçerli olsun dedi . daha çok beklerler

• arkadaşlar konut transfer veya aynı bankada yeniden kredilendirme faiz oranları vs. bılgınız varmı?toplam 33 taksıtım kaldı.4 taksıtı ara odeme gıbı yapıp a29 ay kalıyor ayrıca onuda 21 veya 20 aya düşürmeyi düşünüyorum.0,89 dan cekmıstım.sizce kazancım olurmu?bankada halbank.yuzde 2 erken odeme cezası alıyorlada dıger masrafları alıp almama bankanın elindemidir?ayrıca aylık odemem 1080 tl.

bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmekoz

arkadaşlar konut transfer veya aynı bankada yeniden kredilendirme faiz oranları vs. bılgınız varmı?toplam 33 taksıtım kaldı.4 taksıtı ara odeme gıbı yapıp a29 ay kalıyor ayrıca onuda 21 veya 20 aya düşürmeyi düşünüyorum.0,89 dan cekmıstım.sizce kazancım olurmu?bankada halbank.yuzde 2 erken odeme cezası alıyorlada dıger masrafları alıp almama bankanın elindemidir?ayrıca aylık odemem 1080 tl.

bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kaç aydan çekmiştiniz kredinizi? Eğer ay fazla ise zaten faizini ödemişsinizdir. Kredi odemeleri ilk olarak faiz ağırlıklı oluyor. Bilmem anlatabildim mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.