Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.280
Cevap
907
Favori
3.045.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: krkmz

Toplantı az önce sonuçlanmış. Borç verme faiz oranı yüzde 11,5 da kalmış

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/duyuru/2012/DUY2012-74.pdf

Gecelik faiz oranları: Merkez Bankası borçlanma faiz oranı yüzde 5 düzeyinde
    sabit tutulmuş; borç verme faiz oranı yüzde 10’dan yüzde 9,5’e, açık piyasa işlemleri
    çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz
    oranı yüzde 9,5’ten yüzde 9’a düşürülmüştür.

• Görünen o ki 0.5 (yarım) puanlık bir borç verme faiz oranı indirimi söz konusu. Bunun da çok ciddi bir indirime neden olacağını sanmıyorum. 0,89 olur 0,87 vs.
  • 0,80 leri gorecegiz buyuk ihtimalle zaten 0,83 oran verenler vardi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkez Bankası politika faizini beklentiler dahilinde sabit tutarken üst bantta 50 baz puanlık indirim geldi. ROK'ta 0.1 puanlık artış yapıldı. Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 5,75 düzeyinde sabit tutarken, borçlanma faiz oranı yüzde 5 düzeyinde sabit tuttu. Banka, borç verme faiz oranı yüzde 10’dan yüzde 9,5’e, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranı yüzde 9,5’ten yüzde 9’a düşürdü. PİYASALAR FAİZ KARARINA NASIL TEPKİ VERDİ? TIKLAYIN... Geç Likidite Penceresi uygulaması çerçevesinde, Bankalararası Para Piyasası’nda saat 16.00–17.00 arası gecelik vadede uygulanan Merkez Bankası borçlanma faiz oranı yüzde 0 düzeyinde sabit tutulurken, borç verme faiz oranı yüzde 13’ten yüzde 12,5’e düşürüldü. Karar öncesinde 1.80'ın altına inen dolar TL karar ile bilirkte 1.7972'ye geriledi. REZERV OPSİYONU KATSAYILARINI 0,1 PUAN ARTIRDI Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, küresel piyasalardaki son gelişmeler dikkate alınarak finansal istikrarı desteklemek amacıyla bütün dilimlere ilişkin rezerv opsiyonu katsayılarını 0,1 puan artırdı. Merkez Bankası PPK toplantısından sonra yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi: "Bankalar söz konusu imkânı istikrarlı bir şekilde kullanmakta olup, yararlanma oranı yüzde 89 (53,4/60) düzeyindedir. Mevcut imkân dâhilinde Türk lirası zorunlu karşılıklar için 25,9 milyar ABD doları tutulmaktadır. Yapılan değişiklik sonucunda imkânın aynı oranda kullanılması halinde, Bankamız rezervlerinde yaklaşık 1,8 milyar ABD doları artış olması beklenmektedir. Uygulama 24 Ekim 2012 tarihli yükümlülük cetvelinden itibaren geçerli olacak ve tesis dönemi 9 Kasım 2012 tarihinde başlayacaktır."

Merkez Bankası faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirime giderek yüzde 10'dan yüzde 9,5'e çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircan_78 -- 18 Ekim 2012; 14:26:42 >

• arkadaşlar bende bugün yarın kredi kullanıcam bu 3-4 puanlık indirim ne zaman yansır bankalara beklemeye değermi?
  • kurul raporundaki önemli bir not

" Kurul, rezerv opsiyonu katsayıları artırılırken faiz koridorunun ölçülü olarak
    daraltılmasının finansal istikrarı destekleyeceği değerlendirmesinde bulunmuştur. Gerekli
    görülmesi halinde önümüzdeki dönemde aynı doğrultuda ölçülü bir adım atılabileceği ifade
    edilmiştir. "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 18 Ekim 2012; 14:46:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuci

kurul raporundaki önemli bir not

" Kurul, rezerv opsiyonu katsayıları artırılırken faiz koridorunun ölçülü olarak
    daraltılmasının finansal istikrarı destekleyeceği değerlendirmesinde bulunmuştur. Gerekli
    görülmesi halinde önümüzdeki dönemde aynı doğrultuda ölçülü bir adım atılabileceği ifade
    edilmiştir. "

bu önemli bir dipnot.öbür ayda bir faiz indirimi daha olabilir demektir bu.

• quote:

Milliyet.com.tr öyle dememiş!

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bugün gerçekleştirdiği Ekim ayı toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 5.75’te, gecelik borçlanma faiz oranını yüzde 5’te sabit tuttu. Kurul, borç verme faiz oranını yüzde 10’dan yüzde 9.5’e, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranı yüzde 9.5’ten yüzde 9’a düşürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyunkul

quote:

Milliyet.com.tr öyle dememiş!

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, bugün gerçekleştirdiği Ekim ayı toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 5.75’te, gecelik borçlanma faiz oranını yüzde 5’te sabit tuttu. Kurul, borç verme faiz oranını yüzde 10’dan yüzde 9.5’e, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranı yüzde 9.5’ten yüzde 9’a düşürdü.

TEB den kredi çekecem. Kredi onaylandı experi bekliyorum. Bankaya sordum bpy böyle dedi ama yanlış bilgi vermiş demek ki

• Yil sonunA kadar dusecek faizler bu aciklamalar onu gosteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eyunkul

quote:

Orijinalden alıntı: PETERSBURG

arkadaslar ben bayramdan sonra yapilandirma yapacagim.1.08 den 0.87 civarina.bunun icjn garanti benden dosya masrafi alacakmis.bir de % 2 lik masraf tabi.ayni zamanda ara odeme yapacagim.banka bunun icinde ayri masraf istiyor yine ve % 2 lik yine ceza keseceklermis.ayni zamanda yeni ogrendigim aydan dusme uygulamasini yapmak istiyorum.banka bundan da ayri masraf kesecrkmis.benim merak ettigim bir ara konusulan ve davalik olan bu dosya masraflarini ve cezayi alma olayini iptal ettirebilen oldumu aramizda.bunun disinda yapacagim bu uc islem icin ayri ayri dosya masrafi ayri ayri %2 lik cezayi en kotusu sadece bir sefer yaptirabilirmiyim sizce.dilekce ile ya da mahkeme yoluyla bu islerle ugrasmis arkadaslar var mi aramizda.var ise ve bilgilendirebilir ise cok sevinirim.

simdiden tesekkurler

Hepsi için ayrı ayrı %2 değildir umarım.. Ya da siz mi yanlış anladınız, ya da ben mi yanlış anladım bilmiyorum... Böyle olacağına başka bankaya bir sefer transfer edersiniz.. bir defa %2 öder diğer bankaya da cüzii bir masraf... enteresan.

hocam bugun tekrar konustum.simdi ilk once ara odeme yapacagim 25 bin tl icin % 2 komisyon alinacak.sonra kalan para 1.08 den 0.87 ye yapilandirilacak.bunun icinde % 2 komisyon ve dosya masrafi var.(aslinda 2 sefer gozuken komisyon icin ben 25 bin icin ayri ve kalan para icin ayri odemis olacagim.yani aslinda bir kere. % 2 odemis olacakmisim.) daha sonrada vade dusurme islemi yapacagiz bunun icinde komisyon var ama almayabiliriz dedi israr ederiz dedi sube.senin dedigin gibi diger bankalari da dolastim onlar ekstra ekpertiz ekstra sigorta bilmem ne masraflarini da katiyorlar sanki daha az hesapli oluyor gibi.ayrica benim vadem 36 ay di 8 ay bitti yani aslinda cok buyuk rakamlar farketmiyor fakat 1000 tl bile farketse allah bereket versin.para kolay mi kazaniliyor.

• Kredi faizlerini yıllık ve aylık olarak inceleyebileceğimiz, değişimleri yıllık ve aylık olarak inceleyebileceğimiz bir site var mı?
  • dün itibariyle ankara ümiyköy iş bankası şubesinden 0.83 faiz oranı sigortalar dahil 2000 TL masraf 125.000 TL 48 ay vadeyle kredi kullandım. hayırlısı olur inşallah herkese.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountar

dün itibariyle ankara ümiyköy iş bankası şubesinden 0.83 faiz oranı sigortalar dahil 2000 TL masraf 125.000 TL 48 ay vadeyle kredi kullandım. hayırlısı olur inşallah herkese.

hayırlı olsun hocam allah utandırmasın,aylık ne ödeyeceksiniz ?
  • Merhaba,

İzmir'de emlakcılık yapıyorum Güncel konut kredisi faiz oranlarını takip ettiğim bir site var. Bir bakın isterseniz faiz oranlarına.
    http://www.kredipazari.com/konut-kredileri.html
  • Bountar hocam aldığın fiyatı örnek göstererek bende 0.83 faiz 1500 tl masraf ile 35000 48 ay vade ile kredi çektim işbankasından.Bilgilendirme için teşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountar

dün itibariyle ankara ümiyköy iş bankası şubesinden 0.83 faiz oranı sigortalar dahil 2000 TL masraf 125.000 TL 48 ay vadeyle kredi kullandım. hayırlısı olur inşallah herkese.

48 ay için 0.83 fazla gibi,teb kafadan 120 ay için 85,48 aya 83 veriyordu biraz pazarlıkla 0.81 alırdınız ayrıca 2000 masraf yerıne 1700 falan yapabılırdınız
  • Var mi dunden sonra bir indirim yada gelisme

•  En Uygun Konut Kredisi

Dün aldığım teklifler. İş bankası ve TEB saat 14den yani merkez bankası açıklamasından sonra alındı.

TEB hayat sigortası zorunluymuş

Kamu çalışanıyım garanti bankası eski(1 ay önceki) , işbankası yeni maaş bankam olmalarına rağmen bu oranların altına inemeyeceklerini söylediler. Başka şubelerinde de şansımı deneyeceğim.

3 bankayıda umarım arayabilirim.

NOT: Tekliflerin çoğu telefonda alındı. Yüzyüze görüşme İş bankası, yapı kredi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gloom4u -- 19 Ekim 2012; 11:18:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Var mi dunden sonra bir indirim yada gelisme

Bankalar hemen düşürmez bayramdan sonraki hafta ben düşüş bekliyorum 0,99 dan kullandığım kredmi yapılandıracağım 0,80 seviyesi olursa.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.