Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün yapıkredi bankası refinansman için 0,79 ganyan aldım.60 ay 125000TL için amma velakin çok heyecanlandınız biliyorum bankacı tanıdıktı ve 2 ay daha bekle 0,79 lara düşecek dedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meganers

Bugün yapıkredi bankası refinansman için 0,79 ganyan aldım.60 ay 125000TL için amma velakin çok heyecanlandınız biliyorum bankacı tanıdıktı ve 2 ay daha bekle 0,79 lara düşecek dedi.

0,79 aldın ve 0,79 a düşecek.. sanırım ufak bir klavye hatası olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msunlu

quote:

Bugün yapıkredi bankası refinansman için 0,79 ganyan aldım.60 ay 125000TL için amma velakin çok heyecanlandınız biliyorum bankacı tanıdıktı ve 2 ay daha bekle 0,79 lara düşecek dedi.

0,79 aldın ve 0,79 a düşecek.. sanırım ufak bir klavye hatası olmuş...

Hyr heyecanlandırmak için 0,79 yazdım yani çocuğun dediği 0,79'a düşermiş 1-2 ay sonra onu kastetmek istedim

• quote:

Eto'o bitmiş..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

quote:

Orijinalden alıntı: the_thing

bende refinansman için bekleyenlerdenim, çoğu banka 1-2 ay en geç yılbaşına kadar beklemeyi tavsiye ediyor.

yılbaşına kadar ödeyeceğiniz faizle 3-5 puan aşağısından çekseniz aynı hesaba denk gelir ya düşmezse birde bu ihtimal var.

düşmeme ihtimali bir risk, ve şu suriye olayları bu riski arttırıyor. savaş çıkmasına gerek yok aslına ihtimali bile düşürtmüyor zaten oranı :( bi kapanmadı gitti bir uçak olayı bir top mermisi pffff...
  • Hayirli cumalar.savas cikmasinda faizde inmesede olur hersey para deil sonucta

• dün iş bankası cepa şubesinden 60 ay 0,9 oran aldım yeniden yapılandırmada %2 lik komisyonu kredi gibi kullandırıyolar ama 500 liralık dosya masraf çıkartıyor.
  • Nasil yani yuzde iki ceza odemiyo musunuz yapilandirma gibi gostermiyorlarmi tam anlamadim yuz milyar borcunuz var diyelim yuzde ikisi 2 milyar ediyor yapilandirma yapinca bu para cezaya gidiyo size onerilen nasil borcu 102 gosterip onu mu 60 a boluyor avantaj elden para vermemek mi oluyo yada taksite bolmek

• ana paraya %2lik kısmı da ekliyor toplamına güncel orandan krediyi yapılandırıyor.Ancak bu kısmın geri alındığını okuyorum.Bu şekilde yapılırsa %2 lik kısımı mahkeme yoluyla alma yolunu da kapatmış oluyorsunuz.Ayrıca elden 500 lirada dosya masrafı çıkartıyorlar.İki ay içinde çok daha düşme ihtimali yüksek olduğu için bu ayki taksiti ödeyip bir daha ki ödeme tarihine kadar bekleyeceğim.0,8 seviyesinde yapılandıracağım.Sonra da mahkeme yoluyla ilk kredi çekilirken aldıkları paraları ve sonra yapılandırırken aldıkları paraları mahkemeye vereceğim.Bakalım
  • bugün vakıfbanka uğradım konut kredisi transfer için oran aldım.67000 bin liraya 48 ay için 0.90 veririz dediler.sadece 400 lira expertiz masrafı alırız dediler.dosya masrafı yokmuş.bayramdan sonrasını bekleyin diye de ufak bir uyarı yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Hayirli cumalar.savas cikmasinda faizde inmesede olur hersey para deil sonucta

Hah ne güzel demişsin. Kendi derdimize o kadar saplanıyoruz , bazen o kadar dar alana bakiyoruz ki, başımızı kaldırdığımızda gerçekten yanlış yaptığımızı görüyoruz. Ben kurtulayım da dünya batarsa batsın düşüncesi bizim de o dünyada olduğumuz düşüncesi akla gelene kadar baskı olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cealy

quote:

Orijinalden alıntı: ugur1706

Hayirli cumalar.savas cikmasinda faizde inmesede olur hersey para deil sonucta

Hah ne güzel demişsin. Kendi derdimize o kadar saplanıyoruz , bazen o kadar dar alana bakiyoruz ki, başımızı kaldırdığımızda gerçekten yanlış yaptığımızı görüyoruz. Ben kurtulayım da dünya batarsa batsın düşüncesi bizim de o dünyada olduğumuz düşüncesi akla gelene kadar baskı olabiliyor.

haklısınız, katılıyorum.
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredi faizlerini 3-72 ay vadede yüzde 0,83'e kadar düşürdü.

TEB açıklamasında, TEB'in konut kredisi faizlerini son 2 yılda verdiği en düşük seviyeye indirdiği, TEB'in, herkesi ev sahibi yapmayı hedefleyerek, konut kredilerini 3-72 ay vadede yüzde 0,83'e, 73-120 ay vadede ise yüzde 0,85'e düşürdüğü bildirildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, son dönemde piyasa koşulları nedeniyle taksitle ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini ertelemeye başladığını belirterek, "Faiz koridorunun üst bandının aşağıya çekilmesi ile harekete çeken TEB, konut kredi faiz oranlarını yüzde 0,90'ın çok daha altına düşürerek son 2 yılda verdiği en düşük seviyeye indirdi" dedi.

15 dakika önceki haber.bütün haber sitelerine düştü.

• tebden 1.03 den kredi çekmiştim.bakalım yapılandırma için ne oran verecek.eğer yapılandırmam falan derse resti çekecem başka bankaya geçecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat77

Arkadaşlar ben ikinci evi almayı düşünüyorum ancak elimde hiç peşinatım yok.Mevcut evi yada arabayı ipotek göstererek bankadan ev bedelinin tamamini kredi çekebilirmiyim.bu arada ankaradaki bankalardan ve ortalama 90000 tl civarı düşünüyorum.

evet çekersin büyük oranda
    olmadı aradaki farki ihtiyaç ile kapatırsın
    şu ara vakıf 0.90 civarında oran veriyor. Masraflar da düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredi faizlerini 3-72 ay vadede yüzde 0,83'e kadar düşürdü.

TEB açıklamasında, TEB'in konut kredisi faizlerini son 2 yılda verdiği en düşük seviyeye indirdiği, TEB'in, herkesi ev sahibi yapmayı hedefleyerek, konut kredilerini 3-72 ay vadede yüzde 0,83'e, 73-120 ay vadede ise yüzde 0,85'e düşürdüğü bildirildi.

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, son dönemde piyasa koşulları nedeniyle taksitle ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini ertelemeye başladığını belirterek, "Faiz koridorunun üst bandının aşağıya çekilmesi ile harekete çeken TEB, konut kredi faiz oranlarını yüzde 0,90'ın çok daha altına düşürerek son 2 yılda verdiği en düşük seviyeye indirdi" dedi.

oran şu ankı şartlarda çok iyi ama,masraflardan da bahsetmesi lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: exortis1

quote:

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredi faizlerini 3-72 ay vadede yüzde 0,83'e kadar düşürdü.

biz bugün kredi kullandık Teb den. 150.000 TL 72 ay

önceden 0.88 e dosya masrafsız anlaşmıstık. dün işlemler sona yaklaştığında mail geldi dedi bankacı. yarından geçerli olmak üzere bi kampanya var.

0,83 ten 1000 TL komisyonlu, dosya masrafsız. masrafları da Dask+ konut.yangın + 800 TL (ipotek+ekspertiz) hayat sigortasını da sonra yapıcam dedim.

Herşey iyi güzel de ekspertiz işleri gevşek. onay almaları, bölge ve genel merkezle iletişimleri kötü. çok yavaşlar. sinir hastası olduk yani o derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esyy -- 12 Ekim 2012; 20:23:13 >

• Beyler ilim irfan sahibi bir arkadaştan acil yardım istiyorum rica ediyorum.Şimdi;
    Kasım 2011'de Ziraat'ten 1,02'den 130.000 kredi aldım şimdi yapılandırıcam durum şu;

Ziraatte 125.000 anapara kalmış eğer ziraat 0,92'ye kadar faiz verirse sadece %2 kesicek 127000'i (erken kapama cezası dahil)benden geri 60 ayda 166.000 olarak alacak

X Banka 0,83 verse ziraatteki anapara gecikme cezasıyla 127küsür+yeni dosya eksper vs kesicek 130.000 kredi vericek bana 60 ayda yine 166.000 civarı geri ödeyecem

Şimdi;
    1) hesabım doğru mu?
    2) Eğer doğruysa bu hesaba göre ziraatin bana vericeği 0,92'ye kadar banka değiştirmeme gerek yok doğrumudur?
    3) Ziraat'e 2-3 kere gittim faiz 1.01 dediler e dedim banka değişcem; siz bilirsiniz dediler!Acaba müdürle konuşsam farkeder mi?
    4) Ziraat'in başka şubesinden yapılandırma yapabilirmiyim? Belki başka şube daha iyi oran verir dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: esyy

quote:

Orijinalden alıntı: exortis1

quote:

biz bugün kredi kullandık Teb den. 150.000 TL 72 ay

önceden 0.88 e dosya masrafsız anlaşmıstık. dün işlemler sona yaklaştığında mail geldi dedi bankacı. yarından geçerli olmak üzere bi kampanya var.

0,83 ten 1000 TL komisyonlu, dosya masrafsız. masrafları da Dask+ konut.yangın + 800 TL (ipotek+ekspertiz) hayat sigortasını da sonra yapıcam dedim.

Herşey iyi güzel de ekspertiz işleri gevşek. onay almaları, bölge ve genel merkezle iletişimleri kötü. çok yavaşlar. sinir hastası olduk yani o derece.

0.88 den aylık ödemesi ne kadardı birde 0.83 e düşünce aylık ödemesi ne kadar oluyormuş??

• 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.