Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mrdll

merhaba arkadaşlar.
    ben de ankara keçiören işbanktan kredi aldım. 0,92 ile anlaşmıştım, ama ekspertiz işlemi vs. bittiğinde faizler düştü diye 0,87 üzerinden verdiler.
    600 tl eksper, diğer masraflar 1,211 tl.
    hayat sigortası yapılmadı. ama yaptırmayı düşünüyorum en kısa zamanda.
    60.000 tl 30 ay için bu arada

faizler düşmüşmü?
  • Faizler gerçekten düştü mü? Ppk bugün toplanacak diye biliyordum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mecett

quote:

merhaba arkadaşlar.
    ben de ankara keçiören işbanktan kredi aldım. 0,92 ile anlaşmıştım, ama ekspertiz işlemi vs. bittiğinde faizler düştü diye 0,87 üzerinden verdiler.

faizler düşmüşmü?

yapılandırmada da bu oranları verirler mi acaba?0.87 oranlar çok iyi.bir kaç puan daha düşse iyi olur herkes için
  • 0.87 çok iyi bir oran almışsınız.bizde 0.90 aldık diye seviniyorduk keçiörenin neresinde bu işbank bende gideyim bari oraya
  • 30 ay için 0,9 iyi
    Ben de 120 ay için 0,91 den alıyorum işbank- sultanbeyli - ist
  • Yapı kredi bursa ulucadde şubesindeen 30000 tl 0,91 ile anlaştık. Acaba Yapı kredide faizler düştümü????? Birde arkadaşlar bu konut sigortası ne kadar tutar. Sigorta evin değerine göremi belirleniyor yoksa sabit değer var ona göremi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daral_10 -- 17 Eylül 2012; 14:09:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: daral_10

Yapı kredi bursa ulucadde şubesindeen 30000 tl 0,91 ile anlaştık. Acaba Yapı kredide faizler düştümü????? Birde arkadaşlar bu konut sigortası ne kadar tutar. Sigorta evin değerine göremi belirleniyor yoksa sabit değer var ona göremi?

120 aysa oran normal-60 aysa oran bıraz yuksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar.

faizler düşmüşmü?

yapılandırmada da bu oranları verirler mi acaba?0.87 oranlar çok iyi.bir kaç puan daha düşse iyi olur herkes için

hocam sen galiba yapılandırma yapmak için bekliyorsun,benden seninle aynı durumdayım 1.20 den garantiden çektim 120 ay şimdi 60 aya yapılandırma istiyorum ama %2 lik parayı peşin istiyor 10 ay da 16 bin ödedim 101 bin çekmiştim bugün yapılandırsam 98 bintl +%2 =100 bin yani hiç ödememiş gibiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircan_78

hiç yapılandırma oranı alan varmı bankasından acaba?faizler 0.88 civarında deniyor.1.03 den çekmiştim.0.84'leri görürse yapılandıracağım.yapılandırma oranı alan arkadasımız varsa yazarsa çok iyi olur.

garanti morgıç 0.87 veriyor ama %2 komisyonlu.toplamda 4000 tl kadar para kesecekti.İşbank tan bugün aradılar genel merkez 90000 tl için 48 aya 0.86, 60 aya 0.88 vermiş.750 dosya masrafı-600 ekspertiz 350 civarı da sigorta falan olur dediler.
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar.

faizler düşmüşmü?

hikaye 2 hafta önce o orana kanıp garantiye gittim.0,95 oranımız var dediler.Genel merkeze mail attım.Banka personelinin söylediği rakamın esas olduğunu, kendi rakamlarının fikir vermek amaçlı olduğuna dair cevap yazmışlar.Amaç müşteriyi bankaya çekmek yani.ayıp

• quote:

Orijinalden alıntı: joykill

arkadaşlar vakıfbank'dan gelen teklifi paylaşıyorum..

quote:

Merhaba,

30.000.TL ve 35.000.TL 60 ay vade için 0.90 faiz 750 dosya masrafı 525 ekspertiz ücreti

30.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 750 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

35.000.TL 120 ay vade 0.92 faiz 850 dosya ve 525 ekspertiz ücreti

Kredi onaylandıktan sonra hemen ekspertiz talep ediyoruz onun raporu da 2 günde geliyor yanı 3-4 günde halledilir ama bir aksilik olmadığı sürece

nasıl sizce? ve diğer sorumda ev almak için uygun bir dönem mi yoksa beklememi önerenler var mı?

+++++++++++++

bugün de iş bankasından teklif aldım.

35 bin 60 ay vade için 0,92 tüm masraflar 1,700
    35 bin 120 ay vade için 0,93 tüm masraflar 1,700 küsür

• quote:

Orijinalden alıntı: ASTER71

0.87 çok iyi bir oran almışsınız.bizde 0.90 aldık diye seviniyorduk keçiörenin neresinde bu işbank bende gideyim bari oraya

keçiören kızlarpınarı şubesi.
  • maketten ev alan paket olur önümüzdeki sene dikkatli olun

bitmiş evler alın, ver parayı al tapuyu,

Fi yapı bile batıyosa....
  • bugün MB nın faiz üst sınırını 100 baz puan aşağıya çekmesi bekleniyor..
    böyle bir durum oluşursa faizlerde bir miktar daha düşme olması mümkün..
  • güncel oran alan var mı? Paylaşalım...

Bir de benim 8 yıllık bir ev kredim var 3 yılı bitiyor. 110 bin almıştım.Bir finans kurumundan %1 den almıştım..

Şu anda 110 bin borcum kaldı görnüyor. 80 bin verirsem ise borcum kapanıyor. 20 bin tl naktim var. Bir başka bankaya kredimi aldırsam karlı olur muyum? BU işlemler nasıl oluyor bilgisi olan yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.zabaLa

bugun 1-2 bankayı dolaşıp teklıf aldım arkadaşlar sızlerle de paylaşmak istıyorum. kafama takılan pek çok soruyu sordum.saat 4 sularında dolaşmaya başladığım için butun bankaları gezemedım,yarın da diğer bankaları gezmeyı planlıyorum.

aldığım teklıflerın hepsı 60000 tl için 60 ay vade secenegi içindir öncelıkle onu söylıyeyım .

1-ılk olarak bank asya ıle başladım .bu bankaya ılk defa gırdım,sıramı aldım beklıyorum,gelıp bana banka görevlılerı bişey içmek isteyıp ıstemedıgımı soruyolar,ılk defa bankada böyle birşey başıma gelıyor,daha sonra yetkılı arkadaşla görüşmeye başlıyorum ,isteklerımı kendısıne ıletıyorum.bana sordugu tek şey başka bankalardan teklıf alıp almadığım oluyor-ılk olarak sızın bankanıza geldım,ama ınternetten yaptıgım araştırmayla 0,95 oranlarında oldugunu söyluyorum kendısıne,bana ısrarla teklıf vermıyor,ben ısrar edıyorum ama nafıle,butun bankaları gezın,aldığınız oranlarla bana gelın dıyor,
    kendisine bır inşaatın önunde gördugum kuveytturk un 0,79 faizinı söyluyorum ,gercekten o teklıfte uçurum var dıyor kendılerı ama eklıyor o sevıyeye ınmemız zor ama şansımızı denerız,hesap kesım ücretı almadıklarını söyluyor,semtte yenı açıldıkları için müşterı kazanmak istedıklerını ve genel merkezin bu şekılde talımatı oldugundan bahsedıyor.kredinın masrafları hakkında bılgı almayı unuttum zannedersem burada,çaylarını içtim,temsilci güler yüzlu ve ılgılı,krediyı vermek istediğine ınandım,çok samımıler..

2-ıkıncı olarak vakıfbanka uğruyorum,sıra beklemıyorum hemen müşteri temsilcisiyle görüşmeye başlıyorum,bayan gercekten çok samımı sorularıma içtenlıkle cevap verıyor,isteklerımı ıletıyorum,burada sıstem bıraz farklı,bana bazı sorular soruyor kredi ile ılgılı araştırma yaptınız mı,en düşük teklıf nedir,,,bu bılgılerı bılgısayara gırıyor ve kendısı bır teklıfte bulunuyor zannedersem genel merkeze,,bıraz beklıyoruz,genel merkezden cevap gelıyor,bayan 0,93 faiz önermiş genel merkezde kabul etmiş,taksit:1309tl----masraflar:525tl expr.(nakıt alındığını söyledi)---dosya 750----konutpaketi,dask:400 tl toplam masraf 1675tl
    bayana çıkmadan soruyorum butun bankaları gezdıkten sonra tekrardan sıze gelmemi önerır mısınız teklıfınız değişebilir mi dıyorum,evet gelmenızı ısterım dıyor..(hesap işletım ücretı var ama ıkı fatura ve kredı kartımın yada net hesabımın olması durumunda olmayacagını söyluyor)

3-üçüncü olarak en umutlu oldugum bankaya gıdıyorum (0,79 faiz i duydugum için)
    kuveyttürk var sırada giriyorum içerisi bomboş,yetkılıler müşteri temsilcilerinin dışarıda satışta oldugunu söylediler,oradakı görevlılere 0,79 faizi sordum,o faizin inşaatı yapan şirketle yapılan özel bir anlaşma oldugunu öğreniyorum,benım daireyı nereden aldığımı sordular,orada bıraz karışıklık oldu,eger muteahıtın bu bankada hesabı varsa(burayla alışverişi varsa) banada o faizi uygulayabılceklerı ızlenımını alıyorum,yarın temsilciyle yuzyuze görüşmek istiyorum ve ayrılıyorum ama ben buradan o fazile kredi alabılcegımın sınyallerını aldım (hangı davranışla oldu anlayamadım ama öyle bır hısse kapıldım )

4-dördüncü olarak yapı kredi bankasına uğruyorum sıra yok hemen oturuyorum isteklerımı sıralıyorum .temsilci çok mesafeli davranıyor diğer bankalardakı ortamı burada bulamıyorum,önundekı bır sayfadan bır kağıt parçası yırtıyor bana teklıfını yazmak için (bu kagıt parçası bana verdığı değerı,iş ahlakını gösterıyor(diğer bankalar nereye yazdı dersenız hepsi ya temsılcı adına basılmış kartlara yada bloknot sayfalarına yazmıştı))küçük ama benım için önemlı bı nokta.0,89 oran taksıtler 1295tl---toplam masrafın 1500 ıle 2000 tl arasında oldugunu söyluyor 1300 sınırının altına ındım burada ve faiz olarak 0,89 aldım bu beım elımı çok guçlendırıyor.

5-beşinci olarak teb'e uğruyorum sıra yok hemen oturup başlıyoruz konuşmaya,öncelıkle temsılcı benı dövecek gıbı konuşmaya başlayınca benden bır eksı almaktan kurtulamıyor burası.0,94 faiz 1312tl taksit-------2000 tl herşey dahıl,0,89 luk teklıfı söyluyorum onlar parayı başka yerden çıkarırlar ıyı ıncele tarzı konuşmaya başlıyor,gözumde daha da bıtıyor bu banka,buradan anladığımız işine gelıyosa al,başka bankalrının teklıfı bızı ılgılendırmez dıyor,bende görüşmeyı bıtırıyorum hemen .

6-şekerbanka gidiyorum kapıda yetkılıler sohbette banka kapandı lafıyla ayrılıyorum oradan.

7- halkbankasına gıdıyorum kapıyı bı ılerı bı gerı çekıyorum olmuyor bıde sol tarafı çekıyorum yıne olmuyor içeride müşterı var ama numaratördekılerı erıtmeye çalıştıkları kanaatini getırıp ayrılıyorum .

8-son olarak akbanka gıdıyorum .0,94 faiz oldugunu söyluyor ablamız 1312 aylık taksıt 750 tl dosya mas.---630 exp.---200tl ipotek ücretı----dask ve hayat 500 tl ufak bır hesap yapıyorum 2000 tl uzerınde masraf var.önemlı değil bunlar çünku benım elım çok güçlendı bı kere hemen yapı kredının bana yaptıgı teklıfı söyluyorum 0,89 dıyorum bayan hemen telefona sarılıyor zannedersem yan masalardakı temsılcılerden bırını arıyor.. ve endişeli bir sesl şöylee diyor: ayşe yapı kredi 0,89 a ınmiş ve hemen telı kapatıyor.benden tc ve tel numarası ıstıyor genel merkezle görüşüp bana dönecegını söyluyor.ayrılıyorum

şimdi yarında vaktım olursa bankaları gezmeye devam edecegım,ufak bır özet gececk olursam.
    ben bu teklıflerden en yuksek olanı yanı 0,94 ten çekersem 1312tl *60: 78720 tl toplam ödemede bulunacagım.
    teklıflerden en düşüğü zerinden kredı çekersem 0,89 dan 1295tl*60: 77700 tl toplam ödemede bulunacağım 1000 tl kazıklanmaktan kurtuldum galıba

burada okudugum başka birşey ıse ferdı kaza yada bıreysel sigorta oluyor galıba zorunlu olmadığı(ama 1-2 banka zorunlu yapıyor)
    evle ılgılı sigortaların zorunlu oldugu(dask...)ve bu sıgorta masrafının her sene otamatık olarak benden kesılecegını anlıyorum yıllık bana 200-300 tl gıbı bır yuk getırecek ve buda benım canımı sıkan bır hadıse .

krediyı kullanırken eve ipotek koyulacak tamam sıkıntı yok burada,ama öğrenıyorum kı 5 sene sonunda kredi bıterken ıpoteğin kaldırılması adı altında 200-300 tl cıvarı bır paranın alındığını da öğrenmiş bulunuyorum.

demekkı neymiş tembellık etmeyecmişiz,üşenmeyecekmişiz ve butun bankaları gezecekmişiz.

umarım yazdıklarım kredi çekme nıyetınde olan arkadaşlara faydalı olur.

bende dün vakif banktan 10 yıl için 0,97 aldım.

• arkadaşlar selam
    sorum yapılandırma ile ilgili
    halkbankasından 72 ay için %1 faiz oranı ile konut kredisi çekmiştim
    şu an 0.97 bu oran
    yapılandırma talep ettim fakat %2 ceza kesiliyormuş bu bilgi doğru mu
    ben başka bir bankaya taşındığında bu paranın kesildiğini sanıyordum
    bu yapılandırmada usül nedir ?
    kendi bankanda durum nasıl oluyor başka bankada nasıl ?
  • arkadaşlar, az önce ntv de MB sının faizleri 1,5 puan düşürdüğü ve borçlandırma oranlarının %10 a düşürüldüğü yazıyordu. Ne anlama geliyor acaba, aramızda bankacı olan var mı?

umarım konut kredi faizlerini olumlu etkiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: testtest

arkadaşlar selam
    şu an 0.97 bu oran

%1 ile %0.97 arasında çok fark yok. Yapılandırma size bir şey kazandırmaz. %2 kesintiyi bankalar alıyor doğru mahkemelerle iade alanlar var ama bu da uğraştırır sizi.
    Yapılandırma için en azından 0.90'lara düşmesini bekleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkozi

quote:

Orijinalden alıntı: testtest

arkadaşlar selam
    şu an 0.97 bu oran

%1 ile %0.97 arasında çok fark yok. Yapılandırma size bir şey kazandırmaz. %2 kesintiyi bankalar alıyor doğru mahkemelerle iade alanlar var ama bu da uğraştırır sizi.
    Yapılandırma için en azından 0.90'lara düşmesini bekleyin.

evet hocam bi fark yaratmıyor doğrusunuz.
    benim merak ettiğim kredi çektiğim banka dahil olmak üzere her zaman %2 alınıyor mu revize işleminde ?
    ben sadece kredimi başka bankada yapılandırmak istersek bu para alınıyor sanıyordum

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.