Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.278
Cevap
907
Favori
3.045.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar. bende halkbankasında 54000 tl çekiyorum. bana 0.98 faiz ile 3250tl lik masraf çıkardılar herşey dahil. elime geçecek para 50750 tl oluyor yani.

54000 tl kredi için aylık ödemem ; 1194 tl 60 ay boyunca . sizce iyi midir bana gayet makul geldi de. yorumlarınızı alabilir miyim?
  • masraf çok fazla gibi geldi bana..
    finans banklardan da teklif alın
  • finans bank hesap işletim ücreti almıyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chako

arkadaşlar. bende halkbankasında 54000 tl çekiyorum. bana 0.98 faiz ile 3250tl lik masraf çıkardılar herşey dahil. elime geçecek para 50750 tl oluyor yani.

54000 tl kredi için aylık ödemem ; 1194 tl 60 ay boyunca . sizce iyi midir bana gayet makul geldi de. yorumlarınızı alabilir miyim?

Masraf çok fazla size tavsiyem Finansbank, ING ve Yapı Krediye bir uğrayın. Finansbank'ın birden fazla şubesine uğrayın ama şubeler arası oranları çok değişken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: piri.reis

finans bank hesap işletim ücreti almıyor mu

2 otomatik ödeme talimatı verirseniz almıyor. Vermezseniz 3 ayda bir 24 TL alıyor.
  • Merhaba, 115-120 bin tl ye 1+1 bütçeme göre bir ev buldum. 25-27 bin tl birikimim var. kredi olarak hangi bankayı tercih etmem uygun olur?(denizbank oranları iyi gibi geldi) çekmem gereken mebla ne kadar olur? karşıma nasıl masraflar çıkartılabilir? sonuçta bir çok noktaya masraf olacak.. ayda 1000-1300 tl arası bir tutarı ödeyebilirim. 120 ay takside denk geliyor buda sanırsam. bilgi rica edebilirmiyim.

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nighthood -- 12 Temmuz 2012; 12:36:18 >
  • quote:

arkadaşlar. bende halkbankasında 54000 tl çekiyorum. bana 0.98 faiz ile 3250tl lik masraf çıkardılar herşey dahil. elime geçecek para 50750 tl oluyor yani.

60 ay ve 54000 TL için Masraf çok fazla . 3250 TL masrafa kaç yıllık sigortalar dahil.
    100 bin TL üzeri 120 aylık kredilerde bile exper ve 1 yıllık tüm sigortalar dahil ortalama 2000 TL civarında alıyorlar.
    Diğer bankaları da bir gezin. Elinize geçecek net paraya karşılık masraflarla birlikle her ay ödemeniz gereken taksitleri karşılaştırın.
  • 50000 tl icin 36 ay cektim toplam ödeme 59571 tl garanti bankasi aylik ödemem 1652 tl
    otomatik ödeme talimati verirsem hesap işletim ücreti almıyorlarmış yıllık yaklasik 80 tl

• Arkadaşlar kredi çekerken banka ilk taksidi pesin alıyor mu? Temmuz un 20 si ceksem ilk taksidi ağustos ta ödesem olur mu? Aynı durum dosya masrafi için nasıl olur

• quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

Arkadaşlar kredi çekerken banka ilk taksidi pesin alıyor mu? Temmuz un 20 si ceksem ilk taksidi ağustos ta ödesem olur mu? Aynı durum dosya masrafi için nasıl olur

İlk taksit kredi onaylandıktan 1 ay sonra ödeniyor. Masraflar aldığınız kredinin içinden çekiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoadRR

quote:

Orijinalden alıntı: aksa_

Arkadaşlar kredi çekerken banka ilk taksidi pesin alıyor mu? Temmuz un 20 si ceksem ilk taksidi ağustos ta ödesem olur mu? Aynı durum dosya masrafi için nasıl olur

İlk taksit kredi onaylandıktan 1 ay sonra ödeniyor. Masraflar aldığınız kredinin içinden çekiliyor.

Sağol hocam gece vakti ikrama geçti bu cevap.

• Arkadaşlar merhaba.Konunun müdavimlerinden biri olarak yeni bir fırsat yakaladım ve bilirkişi arkadaşlardan fikir edinmek istiyorum. Kasım 11" de 130.000 1,02 faizli kredi çekmiştim ziraatten 120 ay. Şu an'a kadar 5300TL ana para ödemişim ve 50.000TL param var kenarda şu an.

Sizce;

1)Krediyi refinansman mı?
    2)Başka bankadan kredi kapatma kredisi gibi birşey mi?

Ne önerirsiniz?

75000TL kredi borcum kalıyor başka bankadan 10 yıl kredi çekip kredimi kapatmam mantıksız zaten benim 1,02'den aşşağı veren yok ama ben 60aya indiriyim diyorum o zamanda ziraatin faizi yüksek kalıyor ama 0,96'lık garantiden 60 ay çeksem birde 3000TL'ye yakın masraf çıkacak.Ve ayrıca 2 ev ipotek ettirmiştim kredi %100 aldığım için şimdi bu hesapla birinin ipoteğini iptal ettirebilir miyim?( İpotek Fekki ücretini çatır çatır alırım bu arada hayatta bırakmam)

Arkadaşlar saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

ben sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden
    50000 TL ana para ödemesi yaparım (%2 si 1000 TL erken kapatmaya gider onu da unutma)
    daha önceden 1883 TL olan aylık taksitim
    75000 TL den hesap edince
    112 ay 1126 TL öderdim
  • Arkadaşlar Merhaba ismim Resul. Uzun yazacağım şimdiden özür dilerim.

Elimde valideden alacağım para ile 30000 tl param olacak yaşım 25 ve bEkârım henüz hayırlı bir kısmetlede karşılaşmış değilim. Çalışıyorum fakat çok isteksizim çünkü çalışıyorum, çalışıyorum elimde bişey yok. Biey alayım onu ödeme telaşesi ile oyalanayım diyorum. Maaşım güncel olarak şu an 1750 TL+ Yol parası+ Yemek parasıdır. Yaşadığım şehir Kocaeli Çayırova bende Gebzede çalışıyorum. Diyorumki bir Ev alayım en azından para biriktiririm. Valideyle kalıyorum kirada vermiyorum hiçbir giderimde yok. Elimdeki parayla araba alıp devlete gelir sağlaMaktansa bir işe yatırırım hiç değilse diye düşünüyorum. Valideyle beraber kaldığım için daireyi kirayada verebilirim.Meslek Lisesi Elektronik bölümü mezunuyum ve çalıştığım şirkette Muhasebe alım satım işlerine bakıyorum.Alacağım ev 95 bin TL 60 ay vade ile bankadan alacağım 70 binlirayı aylık 1500 TL taksitlerle ödemeyi düşünüyorum. Herşey güzel fakat Aklımda hep kendi kendime sorduğum şu sorular var.

1- Resul boşver riske girme özel sektör bu yarın kapıya koysalar ne alt edeceksin.

2- Resul Tamam daireyi kiraya vereceksin faizi kiracıya ödeteceksin fakat ya hemen kiracı bulamazsan? Ya kiracı kirasını çok çok geciktirirse?

3- Resul ya hastalanırda iş göremezsen ne olur?

4- Aldığım daire prim yaparmı satarken zarar edermisin?

5- Resul 5-6 sene daha evlenemeyeceksin biliyormusun?

6- Resul aldığım dairede 1 tane 1 mt balkon var. Oda arkaya bakıyor.

Bende kendime karşı şöyle cevaplar veriyorum

1- Daireyi kiraya verir 450-400 tl kira geliri elde edersem en kötü 1000-1100 tl ye iş bulurum herhalde vasfım çok

2- Bu ihtimali göze alarak elimde fazlaca duran n8 telefonumu ve işime yaramayan elektronik aletleri elden çıkararak 1-2 aylık ev taksitlerini çıkararabilirim. Bu zaman zarfında kiracıyıda bulurum. Kira sözleşmesi yapar 1000 tl depozito alır. Sözleşmeye 2 ay üst üste kira verilmezse depozito yanar kiracı evden çıkarılır gibi bir maddde koyarım.

3-Napiyim daireyi satar borcumu geri öder faizi kapatırım.

4- Belediyeye yakın bir daire var. Yakında dairenin 100 metre yanına kaymakamlık gelecek hastane açılacak diyorlar. Daire 90 m2 ama hayatta zarar ettirmez diyorlar hem 3. ara katta

5- Allah anlımıza ne yazmışsa o olur Ev alanada evlenenede Allah yardım eder. Zaten evlenilecek kız bulmak ev almaktan daha zor.

6- İşte bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. Göbeksiz adam balkonsuz eve benzer ata sözü boşuna söylernmiyordur diyorum.

Arkadaşlar siz bu durumda olsanız ne yapardınız. Alacağım dairenin balkonunun neredeyse olmaması sorun teşkil edermi? Daire merkezi bir konumda belediyeye yakın önden arkadan güneş alıyor 2 tarafıda açık. Biraz küçük ama iş görür. Lütfen bu kardeşinize yardımcı olun. Birde hangi bankadan kredi çekmek daha mantıklı tavsiyelerinizi bekliyorum.

(Not alacağım dairenin iskânı alınmak üzere biraz uzun oldu özür dilerim.)

• Kardaş senin mevzu türk filmlerine konu olacak cinsten. Para işine gireceksen en kötü olasılığı düsün öyle gir

• kardeşim nacizane kendi görüşüm tavsiyede bulunacağm.
    1- daha yaşın genç önce kendine evlenecek bir kız bul.
    2-bu süre içerisince gez eğlen hayatını yaşa(çünkü evlenince bu günleri çok arayacaksın.)
    3-evlendikten sonra ev alır eşinle birlikte ödersin(tabi çalışan olursa çalışmayaan oluncada farketmiyor çalışananın masrafı da fazla )
    unutma ki hayat insana 1 kere verilmiş sen kendini bu kadar zor duruma sokma. yatırım düşünüyorsan eline geçen fazla parayı arsaya yatır küçük bir şey alsan bile değerlenir. benim sadık yarim kara topraktır ben bu söze bayılıyorum. 4 duvar arasına girmen bence gereksiz.bir duvar yığını için kendini yıpratma sağlık en büyük servettir.
    Milletin de sözüne bakma, msntıklı düşünürsen benimle aynı kanıya varacağını umuyorum.
  • resul kardeşim kolay gelsin öncelikle...

krediyle alınan evler bankadan ipotek ediliyor.yani evi satıp borcu nasıl ödeyeceksin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

resul kardeşim kolay gelsin öncelikle...

krediyle alınan evler bankadan ipotek ediliyor.yani evi satıp borcu nasıl ödeyeceksin?

Alacağım evde ipotekli banka ilk önce o krediyi kapatıyor sonra kalanını bana ödüyor. Alacağım evdede aynı prosedür işleyecek merak ettiğim balkon mevzusu yardımcı olabilirmisiniz?
  • Resul hocam seninle aynı durumdayım. Yaşın daha genç diye büyük borcun altına girmiyorum kafam rahat
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfahri

quote:

60 ay ve 54000 TL için Masraf çok fazla . 3250 TL masrafa kaç yıllık sigortalar dahil.
    100 bin TL üzeri 120 aylık kredilerde bile exper ve 1 yıllık tüm sigortalar dahil ortalama 2000 TL civarında alıyorlar.
    Diğer bankaları da bir gezin. Elinize geçecek net paraya karşılık masraflarla birlikle her ay ödemeniz gereken taksitleri karşılaştırın.

5 yıllık hayat sigortası ve 5 yıllık dask dahil herşey dahil yani. kısacası elime 50500 tl elime geçecek para ve aylık 60 ay boyunca cebimden çıkacak olan para da 1194 tl

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.