Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.290
Cevap
907
Favori
3.046.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kredi oranlarında bir miktar düşüş olsada ev fiyatlarında akıl almaz bir yükselme var tanıştığım kişiler yıl sonuna kadar beklemenin daha mantıklı olacağını söylüyorlar bakalım ağustosta kredi çekip ev almayı düşünüyordum fakat artık bu ev fiyatlarındaki mantıksız yükseliş tan dolayı yıl sonuna kadar beklemeye karar verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 58_transporter_58

Yatırım için Sancaktepe taraflarından ev alıp 100 bin kredi çekmeye değer mi sizce? 84 ay icin yaklasik 1700 lira odeme yapiyor. 700 den kiraya versek 1000 lira üzerine tamamlama şansımız var.

kira garantisi gerek. kiracı iki ay ödemese yada 2 ay ev boş kalsa durum sıkıntılı olur. bence değmez.
  • Kiracının düzenli ödeme yapacağı da garanti değil..Ödemeyip çekip gider kalırsınız ortada...
  • Adanada kiralar yıllık peşin olur genelde,eğer kredi ödemesini kira ile yapmayı düşünüyorsanız kiranızı yıllık peşin olarak alın derim...

Başvuruyu yaptım dün,bakalım ne sonuç çıkacak 130.000TL 0,97 60 ay ingbank...
  • Fiyatlar yükselmiyor aslında..
    sadece yükseltilmeye çalışılıyor
    o istedikleri fiyata asla ev satamıyor emlakçılar.
    paniğe hiç gerek yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

Adanada kiralar yıllık peşin olur genelde,eğer kredi ödemesini kira ile yapmayı düşünüyorsanız kiranızı yıllık peşin olarak alın derim...

ING bakın bu faiz oranı hemen hemen tüm şubelerde geçerli mi ? yoksa özel bir durum mudur acaba ? Kuzenim Akbank dan 1,03 le kredi kullandı, diğer kuzenim ise ING den 0,97 den kullandı, güya tanıdık diye indirim yapmışlar.. fakat şimdi sizin yazınızda da 0,97 görünce şaşırdım..

Bakalım eylül gibi bende eve girmeyi düşünüyorum, yanlız fiyatlar artacak mı duracak mı ? beklesek mi bilemiyorum...
  • quote:

Adanada kiralar yıllık peşin olur genelde,eğer kredi ödemesini kira ile yapmayı düşünüyorsanız kiranızı yıllık peşin olarak alın derim...

hocam gelir belgesi ne gösterdiniz acaba başvuruda? bizim bordroda düşük gözüküyor,sanırım düşük bordroyla kredi çıkmaz bankadan...

birde emlakçıklar bu işi ayarlıyormuş şeklinde duydum konu hakkında bilgisi olan varmı?
  • Bordro düşük tabiki ama çalıştığım yerden yüksek miktarlı maaş yazısı aldım,bankacı arkadaşım söyledi bu şekilde yapmamı...oran tüm İNG lerde ve herkes için 60 ayda 0,97 herhangi bir tanıdık vs durumuna gerek yok yani...
  • quote:

masraf olarak ne kadar aldılar hocam?
  • Eksper arkadaşlarım var ev alacak arkadaşlara evinin değeri ne kadar olabileceği konusunda fikir verebilecek ne kadar kredi çıkabileceği konusunda ve dairenin herhangi bir sorunu olup olmadığı krediye uygun olup olmadığı konusunda yardımcı olabilecek özel ön ekspertiz çalışması yapabilecek. Ama elbette kredi için bankaya gitmek şart... İsteyen özelden mesaj atabilir...
  • kredi başvurusu yapıldıktan sonra
    banka krediyi kullandırsa
    normal şartlarda ödemeler
    1 sonraki ay mı başlıyor

örnek kredi kullandırma tarihi 8 haziran
    ilk taksit tarihi 8 temmuz mu oluyor
  • konuyla alakasız bir şey soracam. kredileri nasıl alıyorsunuz mesela benim babam memur emeklisi 1200 maaşı var 60 yaşında kullanabilir mi?
    daha önce 15 20bin tüketici çektik ama ev alabilir mi? tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuci

kredi başvurusu yapıldıktan sonra
    1 sonraki ay mı başlıyor

Evet 1 sy sonra ama istersen 3 ay sonrada odemeye baslayabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

konuyla alakasız bir şey soracam. kredileri nasıl alıyorsunuz mesela benim babam memur emeklisi 1200 maaşı var 60 yaşında kullanabilir mi?

Cektiginiz kredi taksitleri ile suan cekeceginiz kredi taksitleri babanizin gelirinin altida olursa cekebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: terelelli

quote:

Orijinalden alıntı: yaman1979

finansbanka ben bulaştım neye para keseceklerine şaşırıyorlar sakın bulaşmayın !

Hocam finansbanka bende bulaşmak üzereyim krediyi onayladılar exper raporunu bekliyoruz. oda nasıl bir experse 5 gündür gönderemedi mal sahibiyle papaz olduk. heralde biraz para falan vermemiz gerekiyordu. finans sonradanmı masraf çıkartıyorlar sizi rahatsız eden ne oldu biraz daha açarmısınız. bizde alabilirsek tedbir alalım. teşekkür ederim.

Bide arkadaşlar bu experlerin raporlarına itiraz edebiliyormuyuz. yani çok göreceli bir kavram. adamlar kendilerini riske atmamak için evin değerinin altında fiyat veriyorlarmış. eğer kredi daha sonra patlarsa , eve yine exper gönderiliyormuş ve ilk rapordaki fiyattan daha düşük bir tutar ortaya çıkarsa , eksik miktar bu seferde exper firmasından banka tarafından talep ediliyormuş.

Saçma sapan işler ama her durumda hep madur biz oluyoruz.

exper raporuna itiraz ediliyor.
    benim eve 150000 vermişlerdi.
    itiraz edince 160000 yaptılar....

• quote:

Orijinalden alıntı: zeuma55

quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

konuyla alakasız bir şey soracam. kredileri nasıl alıyorsunuz mesela benim babam memur emeklisi 1200 maaşı var 60 yaşında kullanabilir mi?

Cektiginiz kredi taksitleri ile suan cekeceginiz kredi taksitleri babanizin gelirinin altida olursa cekebilirsiniz

mesela 1200 geliri ne kadarına çekebilir hocam örnek verebilir misin
  • 70 bin cekebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: haeroglu

quote:

Orijinalden alıntı: terelelli

quote:

Orijinalden alıntı: yaman1979

finansbanka ben bulaştım neye para keseceklerine şaşırıyorlar sakın bulaşmayın !

Hocam finansbanka bende bulaşmak üzereyim krediyi onayladılar exper raporunu bekliyoruz. oda nasıl bir experse 5 gündür gönderemedi mal sahibiyle papaz olduk. heralde biraz para falan vermemiz gerekiyordu. finans sonradanmı masraf çıkartıyorlar sizi rahatsız eden ne oldu biraz daha açarmısınız. bizde alabilirsek tedbir alalım. teşekkür ederim.

Bide arkadaşlar bu experlerin raporlarına itiraz edebiliyormuyuz. yani çok göreceli bir kavram. adamlar kendilerini riske atmamak için evin değerinin altında fiyat veriyorlarmış. eğer kredi daha sonra patlarsa , eve yine exper gönderiliyormuş ve ilk rapordaki fiyattan daha düşük bir tutar ortaya çıkarsa , eksik miktar bu seferde exper firmasından banka tarafından talep ediliyormuş.

Saçma sapan işler ama her durumda hep madur biz oluyoruz.

exper raporuna itiraz ediliyor.
    benim eve 150000 vermişlerdi.
    itiraz edince 160000 yaptılar....

+1

Sakın. 3 ay ertelemeli 6500 lira çektim, %1.39 faiz, gecikme faizi, 270 lira dosya masrafı, uzun vadeli hayat sigortası yaptılar. Üstüne üstlük 8 milyarlık kredi kartı, 3 ayda bir 25 lira kart ücreti alan bir banka kartı itelediler. Kredi kartını iptal ettirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeuma55

quote:

Orijinalden alıntı: yuci

kredi başvurusu yapıldıktan sonra
    1 sonraki ay mı başlıyor

Evet 1 sy sonra ama istersen 3 ay sonrada odemeye baslayabilirsiniz

teşekkür ederim

peki bir sorum daha olacak
    mevcut ödediğim konut kredisi ne ara ödeme yapmak istiyorum
    % 2 ceza vermeyi kabul ediyorum
    misal taksitler 15 temmuz 15 ağustos diye gidiyorken
    benim elime ağustosun 1 inde 5 bin lira geçse
    ben bu parayı 15 ağustosta taksiti yatırdıktan sonramı yatırmam gerekiyor
    taksiti yatırmadan önce mi

• yeniden yapılandırmada artık ceza ödenmeyecekmiş..
    bddk bu yönde bir karar almış.
    ama bu bankalar bulur illaki bir açık yine..taviz vermezler karlarından
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.