Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.265
Cevap
907
Favori
3.043.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yazmayı unuttum talep ettiğim kredi miktarı: 45.000 TL idi
  • 120 AY 1,05 160.000 TL ONAYLANDI toplam masraf expertz dahil 1500 tl .

abank

%1 faizler 100.000 ve altı sanıyorum verebiliyorlar. bana uygun geldi 1.05
  • Pederden destek alabilirsem ben de ev almaya teşebbüs edeceğim. Henüz hiç bir bankayla görüşmedim .
    10 yıl vadeli net 90 bin TL çekecek olsak masraflar dahil tahmini aylık taksit ne kadar tutar ?

Bu başlığı uzun süredir takip ediyorum. Aşağıda yazdıklarımda yanlış anladığım nokta varsa uyarır mısınız ?

Satılık bir ev ilanı gördüğümüzde mal sahibine ödenecek rakamın yanına yaklaşıp 10 bin TL gibi ekstra masraf çıkacağını hesaplayıp ona göre plan yapmamız lazım.
    Banka vereceği paradan komisyon kesiyor ya da diğer adıyla masrafları da net alacağımız paranın üstüne ekleyip taksitleri yükseltiyor.
    Pazarlığa bağlı ama mal sahibine vereceğimizden hariç %3 de emlakçıya vereceğiz
    %3 tapu harcı ödenecek, çoğunlukla alıcıya kalıyor
    Elektrik, su, gaz aboneliklerinin devri için para ödeniyor.
    Bankasına göre değişmekle birlikte her yıl yenilenen DASK, hayat sigortası
    ...
    ..
    .
    Gibi ücretler var

İlanda 130 bin TL diye görüp beğendiğimiz sahibinin de pazarlığa yanaşmadığı evi 140 bin TL olarak düşünmeliyiz.

• Arkadaşlar diyelim ki kredimizi "x" bankasından aldık ve bu banka 1 yıl sonra battı. Ya da TMSF el koydu. Bu durumda süreç nasıl işliyor? "Kredi geri çağırma" gibi bir uygulama devreye giriyor mu?
  • Bende aranıza katıldım. 130000 1,02 oran. Banka teb. Masraf 1500, aylık ödeme 1883 tl. 10 yıl vade... Allah hepimize ödeme kolaylığı versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.02 130.000 gayet iyi hayırlı olsun.
  • Ev alanlara Allah kolaylık versin. Bu devirde oldukça zor. Yakacıkta 3+1 var bi tane , emlakçı 170 e veririz dedi bizde oturmadığımıza göre satıp yeni bir 2+1 alalım dedim arada 100 bin fark olunca kaçtım:)) Şehir içinde fiyatlar uçmuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeravalar -- 28 Mayıs 2012; 22:11:02 >
  • 100.000 TL 36 ay 3.321 TL oran 1,00 masraflar 1.000TL,(projeyle anlaşmaları olduğu için) cazipmidir sizce banka Tekstilbank...
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymor01

100.000 TL 36 ay 3.321 TL oran 1,00 masraflar 1.000TL,(projeyle anlaşmaları olduğu için) cazipmidir sizce banka Tekstilbank...

Vade36 ay olduğu için daha düşük oran bulunabilir belki. 3 yılda ödeyebilmek süper bişey olsa gerek:) Ben 130000 10 yıl için iş bankasından 0,99 oran aldım. FAkat ödeme kredi çektiğim gün başlayacağı icin vazgeçmek zorunda kaldım. Halk'ta 1.00 oran verdi ama onda da exper problemi oldu. Yani en uygun teb kaldı geriye. Teb ile ödemelerim 15 temmuzda başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soar -- 29 Mayıs 2012; 10:05:04 >
  • Anlaşmalı banka oldukları için daha düşük oran bulamazsınız dediler ama o demekki o kadarda cezip değilmiş,tek cazip yanı expertiz ücreti vs yok,max 1000TL total masraf olur dediler...
  • Kredi Tutarı 100.000 TL
    Faiz Vade (ay) 0.99% 120 ay
    Dosya Masrafı 1000 tl
    oplam Masraf 1250 tl
    Taksit Tutarı 1.428 TL

Yıllık Maliyet Oranı 12.45%

bu nasıl arkadaşlar oranı veren A bank
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASTER71

Kredi Tutarı 100.000 TL
    Dosya Masrafı 1000 tl
    oplam Masraf 1250 tl
    Taksit Tutarı 1.428 TL

Akbank bu aralar güzel oranlar veriyor. Evlerde fiyatları tavan yaptırdı müteahhitler. Sıfır ev bakıyorum genelde memurların fazla olduğu bir yerden adamlar indirmiyorlar fazla.

Acaba Eylül'ü mü beklesek belki hem altın yükselir hem de satılacak evler satılmış olur ve nakit para değerli hale gelir. Biraz fazla iyimser oldum belki ama Eylül ayında şu andaki durumdan daha fazla nakit ihtiyacı olacağı düşüncesindeyim.

Edit : Banka adını yanlış okumuşum. A Bank işini iyice araştırmak gerek. Finans gibi başta iyi gösterip sonradan irili ufaklı alabilir verdiğini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wurtz -- 29 Mayıs 2012; 18:52:08 >

• Merhabalar Arkadaşlar;
    Bostancı Halkbankası 1,01 faizle 10 yıllık kredi çektik. Dosya masraflarıda 1950 TL. Devlet benkası olması nedeniyle tercih ettik, sanırım en güvenilir ve en düşük krediyi şu anda Halkbankası veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Kredi Tutarı 100.000 TL
    Dosya Masrafı 1000 tl
    oplam Masraf 1250 tl
    Taksit Tutarı 1.428 TL

Akbank bu aralar güzel oranlar veriyor. Evlerde fiyatları tavan yaptırdı müteahhitler. Sıfır ev bakıyorum genelde memurların fazla olduğu bir yerden adamlar indirmiyorlar fazla.

Acaba Eylül'ü mü beklesek belki hem altın yükselir hem de satılacak evler satılmış olur ve nakit para değerli hale gelir. Biraz fazla iyimser oldum belki ama Eylül ayında şu andaki durumdan daha fazla nakit ihtiyacı olacağı düşüncesindeyim.

Edit : Banka adını yanlış okumuşum. A Bank işini iyice araştırmak gerek. Finans gibi başta iyi gösterip sonradan irili ufaklı alabilir verdiğini.

burada banka adından ziyade sözleşmeyi iyi okumak lazım.

• bazı inşaat firmaları kendi projesine özel 0.79 la kredi kullandırıyor??bu nasıl oluyor bilen varmı??normal şartlarda 120 ayda 0.99 altı pek yok...extra masraflarımı yüksek??
  • quote:

Orijinalden alıntı: soar

Bende aranıza katıldım. 130000 1,02 oran. Banka teb. Masraf 1500, aylık ödeme 1883 tl. 10 yıl vade... Allah hepimize ödeme kolaylığı versin.

hocam masraf iyi oran da fena değil.bence güzel kredi çekmişsin şu zaman dilimi için.tek sorun bana göre 10 yıl oluşu:)o da imkanlar tabi ki anlayabiliyorum.ama ben 5 ve üzerini fazla buluyorum.gerekir ise küçük bir ev olsun ilk etapta.
  • quote:

Kredi Tutarı 100.000 TL
    Dosya Masrafı 1000 tl
    oplam Masraf 1250 tl
    Taksit Tutarı 1.428 TL

Yıllık maliyet oranı oldukca iyi görünüyor sözleşmede tuzaklar süprizler yoksa değerlendirilebilir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imorh528

Merhabalar Arkadaşlar;
    Bostancı Halkbankası 1,01 faizle 10 yıllık kredi çektik. Dosya masraflarıda 1950 TL. Devlet benkası olması nedeniyle tercih ettik, sanırım en güvenilir ve en düşük krediyi şu anda Halkbankası veriyor.

üstad bencede iyi almışsın Ankarada bana 60 ay için %1 vermişlerdi 60000 tl için.sen iyi almışsın oranı
  • Ne zaman dusecek bu oranlar yapilandiramadik kredimizi bosuna faizlerini oduyoruz heray 1200 lira yatiriyorum nerede ise 900 tl faize gidiyo

• canını sıkma üstat, faizi boşa vereceğin kira gibi düşün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.