Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (739. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    size tavsiyem hayat sigortasını mutlaka yaptırın. yarına çıkacağımızın garantisi yok. hayat sigortası size bir şey olursa bankadaki borcunuzun otomatik olarak ödenmesini sağlar arkada kalanların üzerine yüklenmez.

hayat ta konut ta yönetmeliğe göre zorunlu değil. konutu yaptırmayabilirsiniz ama banka mecbursunuz der kesinlikle yoksa kredi vermez. her sene de yeniler otomatik olarak. hesapta para yoksa bile siz taksit tutarı kadar gönderirsiniz hesaba onlar oradan çekerler :)

hayat sigortasını mutlaka yaptırın
  • Takipte olduğum ilanlar bir bir fiyat yükseltmeye başladılar. Cebimizden ödeyeceğimiz faiz farkına göz diken kan emici vampirleri Allah'a havale ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Albarakatürk 5 senelik için 360 Tl aldı hayat sigortası için.(peşin ödedim 12 yede bolunebılıyordu).Dask ve yangın sigortası için ise 415Tl kesildi.
  • Masraflarda pazarlık edin. Birkaç yerden fiyat alıp çakıştırın. İniyorlar. Ben 2 sene evvel binde 2,5 ödemiştim bu şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serpond

Albarakatürk 5 senelik için 360 Tl aldı hayat sigortası için.(peşin ödedim 12 yede bolunebılıyordu).Dask ve yangın sigortası için ise 415Tl kesildi.

oran nedir hcm?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bankaların yaptığı bu haksız uygulamayı cumhurbaşkanlığı sitesinde şikayet ettim.bugün cevap geldi. başvurunuz değerlendirilmek üzere Başbakan Yardımcılığı (Sayın Mehmet Şimşek) Gönderilmiştir. diye.
    sizlerde yazın bankalar geri adım atar belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj.trust.06

quote:

Orijinalden alıntı: serpond

Albarakatürk 5 senelik için 360 Tl aldı hayat sigortası için.(peşin ödedim 12 yede bolunebılıyordu).Dask ve yangın sigortası için ise 415Tl kesildi.

oran nedir hcm?

Ben indirim öncesi çektim 1.07 den .Dün sorduğumda ise oran 0,97 dedi benimle ilgilenen arkadaş.60 ay için.
  • Bende yazdım cumhur baskanlıgna

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.change.org/p/konut-kredilerindeki-d%C3%BC%C5%9Fen-faizler-yap%C4%B1land%C4%B1rma-i%C3%A7in-kullan%C4%B1lmal%C4%B1?source_location=petitions_share_skip

arkadaşlar yukardaki linkten "Konut kredilerindeki düşen faizler yapılandırma için kullanılmalı" kampanyasına destek verebilirsiniz. Konunun sahibide ilk mesaja eklese fena olmaz hani.
  • Change.org ile amacına yönelik olarak bir fayda elde edemezsiniz. Bugüne kadar herhangi bir konuda faydalı olduğuda görülmedi.

Konut kredilerinde düşüş Cumhurbaşkanı başta olmak üzere ekonomi yönetiminin baskılarıyla oldu.

Yeniden yapılandırma ile ilgili görüştüğüm bir bankanın çalışanı;
    "Abi zaten bu oranlar dayatmayla oldu, gerçekte piyasanın oranı bunun çok üzerinde.
    Yapılandırmaya yansıyacağını sanmıyorum ama öyle bir ihtimal olsa da bu en az 2-3 hafta sonra yansır" dedi.

Birkaç hafta daha geçtikten sonra bankaların eğilimlerini takip edin eğer yeni konut için faizler düşmeye devam ediyorsa önümüzdeki aylarda yeniden yapılandırma içinde uygun birşeyler ortaya çıkacak demektir. Önemli olan zorla yaptırılan düşüş değil bankaların kendilerinin bu yola girmesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Change.org ile amacına yönelik olarak bir fayda elde edemezsiniz. Bugüne kadar herhangi bir konuda faydalı olduğuda görülmedi.

Konut kredilerinde düşüş Cumhurbaşkanı başta olmak üzere ekonomi yönetiminin baskılarıyla oldu.

Yeniden yapılandırma ile ilgili görüştüğüm bir bankanın çalışanı;
    "Abi zaten bu oranlar dayatmayla oldu, gerçekte piyasanın oranı bunun çok üzerinde.
    Yapılandırmaya yansıyacağını sanmıyorum ama öyle bir ihtimal olsa da bu en az 2-3 hafta sonra yansır" dedi.

Birkaç hafta daha geçtikten sonra bankaların eğilimlerini takip edin eğer yeni konut için faizler düşmeye devam ediyorsa önümüzdeki aylarda yeniden yapılandırma içinde uygun birşeyler ortaya çıkacak demektir. Önemli olan zorla yaptırılan düşüş değil bankaların kendilerinin bu yola girmesidir.

bankaların kendi isteği ile faiz düşüreceğini hiç zannetmiyorum açıkcası. faizler çıkarken anında yansıtırken inme eğilimi olduğunda ya hiç indirmiyorlar yada gıdım gıdım. yapılandırmada ise güncel orandan değil gene müşterinin işine gelmeyen rakamdan yapılandırma teklifi yapıyorlar

• Bugün merkez bankası bir süpriz yapıp 50 baz puan indirime giderse cumhurbaşkanı bankaları tekrar sıkıştırır diye düşünüyorum .umarım 0.80 seviyelerine iner hala yüksek bence.
  • Banka krediyi onayladiginda bizim krediyi kullanmak için belli bir suremiz var mı ?
    Bankada ki eleman sıkıştırıyor ben de 30 gun var diye biliyorum

• Merkez bankası faiz koridoru üst bandında 25 baz puan indirim yaptı, inşallah tez zamanda bu durum kredi düşüşlerine de yansır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RobertoMassimo -- 23 Ağustos 2016; 14:06:40 >
  • Tarihin en düşük seviyesine inmiş faiz oranları. Umarım reelde de en düşük seviyeye iner.

• Var mı iyi bir haber verecek olan?
  • var ben yerde 50 kurus buldum :)
    saka bir yana zor kredi faizlerinin dusmesi suriye ye operasyon ulkenin her yerinde patlama lar vs faiz indirimi zor gibi 11 ay gibi belki biraz daha dusebilir bi ihtimal oda zorlamayla

• quote:

Orijinalden alıntı: pyr@mid

Hakli bir gerekceleri yok. Varsa bile bunu yazili isteyin. Yarin vakif moda subesine basvuracagim dilekce ile. Elimizde elle tutulur somut bir sey olursa geriye donuk bile dava acilir.

Bu bimer sikayeti de olabilir. E devlet uygulamasindan da bimer e yazilabiliyordu sanirim. Acamadim suan uygulamayi.

Ne yaptınız başvuru yaptınız mı ben e devlet üzerinden cumhurbaşkanlığına yazdım bızım alanımız değil bankanın tekelinde deyip olumsuz cevap verdıler
  • Bugün Vakıf Katılım ile görüştüm.
    5 yıl için oran: 0,88
    binde 5 Dosya ücreti + dask, konut + eksper (650 TL)+ ipotek (180 TL) + Hayat sigortası 5 yıllık (1860 TL) + zorunlu olarak bireysel emeklilik hesabı açıyorlar.
    Erkan kapama cezası yüzde 2

Bireysel emeklilik olayından dolayı soğudum vakıf katılımdan. Ayrıca en az 2 hafta sürer dediler kredinin çıkması. Çok başvuru varmış.
    İşim acele olduğu için Ziraat Bankası'ndan kullanacağım gibi gözüküyor. Onlar 0,90 vermişti. Ancak masraflar daha düşüktü. erkan kapama cezası yüzde1.
  • 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.