Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (4 Mobil) - 4 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.280
Cevap
907
Favori
3.045.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilgincbiri

Bugun alınan oranlar;
    Vakıf 0.89
    Ziraat 0.86
    Ykb 0.88
    Akbank 0.94

bende bugün aynı oranları aldım (halkbank 0,89 dahil) sizce bu oranlarla hangi bankadan almak gerekir yani banka farkedermi ev kredisi için? dosya masrafları aşağı yukarı hepsinde aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

quote:

Orijinalden alıntı: PuLeRi

Cuma günü 0.84 den zıraat bankasından kullandım
    85 bin 84 ay

Şöyle bir durum var arkadaşlar bunu dikkate alın diğer bankalar faizlerin düştüğü zaman yapılandırma için 2.000tl gibi bi mebla istiyorlar zıraat sadece 250tl istiyor.

halkbankasından 0,84 ile 120 ay çekiceğim faizler artıyor 0.9 olcakmıs haftaya

bende 120 ay düşünüyorum 100.000 TL için. size ne kadar dosya masrafı çıkardılar? birde açılacak olan hesaptan masra alınıyormu hesap işlerim ücreti aidat vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: no_Antijen

quote:

quote:

85 bin 84 ay

Şöyle bir durum var arkadaşlar bunu dikkate alın diğer bankalar faizlerin düştüğü zaman yapılandırma için 2.000tl gibi bi mebla istiyorlar zıraat sadece 250tl istiyor.

bende 120 ay düşünüyorum 100.000 TL için. size ne kadar dosya masrafı çıkardılar? birde açılacak olan hesaptan masra alınıyormu hesap işlerim ücreti aidat vs?

Ziraat ve akbank 2200 ykb 1600 masraf cıkardı vakıf 2000 civarı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

85 bin 84 ay

http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=935&Exc=650

Şöyle bişey var ama.aylık maliyet oranı 0.92. Şubelerde oranı daha aşağı çekiyorlardır belki.

• bankalarla görüştüm yapılandırma için hepsi %2 ücreti alıyor ziraat nasıl almıyor eminmisiniz? birde hayat sigortasını vakıfbank yıllık alıyor ykb 1 defaya mahsus 1500 lıra alıyor bu konuda vakıfbank fazla alıyor bıraz
  • no_Antijen kullanıcısına yanıt
    Dönem dönem değişebilir belki ama ziraat kampanya yaptı ve yapılandırmadan hiç para almadı bu senenin ortalarına kadar. Ben de kredi çekeceğim zaman ziraatten çekmeyi düşünüyorum.
  • quote:

bankalarla görüştüm yapılandırma için hepsi %2 ücreti alıyor ziraat nasıl almıyor eminmisiniz? birde hayat sigortasını vakıfbank yıllık alıyor ykb 1 defaya mahsus 1500 lıra alıyor bu konuda vakıfbank fazla alıyor bıraz

Ykb de hayat sigortası zorunlu değil. Sigortalar dahil toplam 1250 Tl masrafla kullandım.
  • 0,88 vakıfbank 48 ay.
    1.250 toplam masraf.
  • garanti den alan yok sanırım? birde bu mortgage dedikleri farklı birşey değil dimi? normal ev kredisi değilmi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

quote:

quote:

quote:

85 bin 84 ay

http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=935&Exc=650

Şöyle bişey var ama.aylık maliyet oranı 0.92. Şubelerde oranı daha aşağı çekiyorlardır belki.

2000 lira masraf 120 ay 0,84 faiz

• Aylık maaliyet 0,87 e geliyor. İyi oran vermişler.
  • Oranlar fena yükselmiş, 0,65 den kullanmıştım akbanktan. Şuan ki oranlardan kullansam 120 ayda 45.000 TL fazla faiz ödüyorum. Az buz para değil. Yılda 4500 TL fazla faiz...
  • Şimdi biz ev bulduk ya yükselir faizler hatta küresel kriz falan çıkar dikkatli olun benden söylemesi

Peki şimdi beklemek mi mantıklı olan yoksa iyice yükselmeden faizler çekmek mi lazım krediyi ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonmc

Şimdi biz ev bulduk ya yükselir faizler hatta küresel kriz falan çıkar dikkatli olun benden söylemesi

Peki şimdi beklemek mi mantıklı olan yoksa iyice yükselmeden faizler çekmek mi lazım krediyi ne dersiniz?

konut kredisi ile ev alan arkadaşlar borç ödemekten bıkmışlarki cevap yazmamışlar.
    ben yazayım bari..
    evi uyguna bulduysan, kiralarda çok yüksekse, kredi borcunu ödemekte zorlanmayacaksan al evi, sonra faizler düşünce yapılandırırsın ..
  • nabiaga kullanıcısına yanıt
    Geçmişi düşünmeden bakmak lazım olaya, bende ev arıyorum ve 0,65 lere düştüğünde sırf huysuzluğumzudan ev beğenemedik :) Şimdi 0,90 lara geldi faizler. Ev uygunsa alınır ancak faizler düşünce ev fiyatları da yükseldi benim gördüğüm şimdi evler satılamayınca fiyatlar düşecektir biraz ama ne kadar zamanda düşer ne oranda düşer bilemiyorum. Eğer ihtiyaçsa evden zarar eden yok alın hemen ;)
  • qntrl Q kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık iki yıl boyunca önce babam lara sonra kendime ev baktım Ankara Dikmen semtinde tabi imkanlar sınırlı olunca ve emlakçılara para vermemek için bu kadar uzun sürdü, şunu gördüm yükselen ev fiyatı düşmüyor (özellikle tercih edilen yerlerde ise) bunu böyle bilin. Mantıklı beğendiğiniz ev bulunca kredi faizlerine bakmadan ödeme gücünüz içerisinde ise alın rahat edin. Daha sonra faizler düşerse yapılandırırsınız. Herkese kolay gelsin.
  • 20000-30000 arası ihtiyaç kredisi en uygun hangi bankada arkadaşlar
  • mrtcakmak kullanıcısına yanıt
    Komşuymuşuz. Hayırlı olsun güle güle oturun.
  • Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qntrl

Geçmişi düşünmeden bakmak lazım olaya, bende ev arıyorum ve 0,65 lere düştüğünde sırf huysuzluğumzudan ev beğenemedik :) Şimdi 0,90 lara geldi faizler. Ev uygunsa alınır ancak faizler düşünce ev fiyatları da yükseldi benim gördüğüm şimdi evler satılamayınca fiyatlar düşecektir biraz ama ne kadar zamanda düşer ne oranda düşer bilemiyorum. Eğer ihtiyaçsa evden zarar eden yok alın hemen ;)

Aksine benim evi aldığım yerde fiyatlar aldığım zamanki fiyatların üzerinde. Yeni yasa çıktı artık zemin altına daire yapılamayacak, çıkma farkı konulamayacak, teras balkon brütten sayılamayacak. Doğal olarak buda maliyetleri yükseltti. Mecbur kalmadıkça kimse değerinin altına inmez. Benim görüşüm uyguna ev bulunduğunda kredi oranlarına bakmaksızın ev almak en mantıklısı, yarın oranların 1 üstüne çıkmayacağı ne malum? Oranlar düşünce yapılandırırsın olur biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.