Şimdi Ara

Merkezi kilit sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
238.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim merkezi kilit sorunum var kumanda taktırdım ama sorun kumandadan değil sürücü kapısındaki motordan kaynaklıyor sanırım. anahtarı da sokup kapatmaya çalışsam yada kumandadan da kapatmaya çalışsam diğer kapılar bazen kapanıor bazen kapanmıor mecbur el ile kapatmak zorunda kalıorum. normalde sürücü kapısndan anahtarla kapattıgımda kapatması lazımken kapatmıyor buda sorunun kumandadan değil o motordan kaynakladngıını gosterıor. sanayiye gittim adamlar 150 liraya yenı motor getirtiriz falan dıolar ondan yaptırmadım bu sorunla karsılasan oldumu hiç ? yardımlarınızı beklıyorum

• aynı sorun bendede vardı sadece sağ ön taraftan girebiliodum kendiliğinden geçti sonra.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: nod35

aynı sorun bendede vardı sadece sağ ön taraftan girebiliodum kendiliğinden geçti sonra.....
    bendede vardı o sorun.ne uğraştım o kapı yüzünden:)en son sanayide bi bu şifreli kilit yapan anahtarcının birine gittim ankarada ve adam bunun servisin dediği gibi motorun değişmesi lazım abi dedi ama ben sana bunu 50 tl ye yaparım dedi.ve motoru söktü,içinde devre vardı ve lehim makinasıyla lehimlerini tazeledi.sonra geri taktı.sorun çözülmüştü.6 ay oldu hala bi sıkıntı yok.sanırım bundan sonrada olmaz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

bendede vardı o sorun.ne uğraştım o kapı yüzünden:)en son sanayide bi bu şifreli kilit yapan anahtarcının birine gittim ankarada ve adam bunun servisin dediği gibi motorun değişmesi lazım abi dedi ama ben sana bunu 50 tl ye yaparım dedi.ve motoru söktü,içinde devre vardı ve lehim makinasıyla lehimlerini tazeledi.sonra geri taktı.sorun çözülmüştü.6 ay oldu hala bi sıkıntı yok.sanırım bundan sonrada olmaz:)

kardeş nereye yaptırdın bende ankaradayım yerını solede bende gıdım oraya 50 lıraya yaptırım :d
  • şaşmaz oto sanayisinde yaptırdım.ama adres olarak sokak cadde bilmediğim için tam adres veremiyeceğim.bi ustanın tavsiyesi ve yönlendirmesi ile gitmiştim.
    quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

quote:

kardeş nereye yaptırdın bende ankaradayım yerını solede bende gıdım oraya 50 lıraya yaptırım :d
  • quote:

şaşmaz oto sanayisinde yaptırdım.ama adres olarak sokak cadde bilmediğim için tam adres veremiyeceğim.bi ustanın tavsiyesi ve yönlendirmesi ile gitmiştim.
    quote:

Orijinalden alıntı: xx-lord

quote:

Alıntıları Göster
    ana kapı yani şöför kısmındaki açılma kapanma, motorla değil kalın tek damar bir tel ile mekanik olarak 4 kapıya iletilmekte. kapının yan korumalarını içeriden hiç söktünüz mü bilmiyorum ama o telleri görebilirsiniz. bende de getz var ve aynı sorun benim sol arka kapıda var. üşendiğimden yapamadım bir türlü.

motor yapısına gelince. sol ön kapı tüm sistemin merkezi olduğundan cam boşluğuna bir motor vasıtası ile açma kapama işlemi kumanda sistemi le çalıştırılan motor bağlanmakta. motorunda sorun olup olmadığını şöyle anlarsın. eğer anahtarınla şöför kapısını açtığında dört kapın da açılıyorsa, kumanda işlemiyorsa motorun işlevini yerine getirmiyordur ve pozisyonu, çekme mandalı vesairesi tam yerinde değildir, onu yokla derim. kendin bile halledebilirsin inan. ama yok, anahtarla da açamıyorsan eğer, motorla hiç alakası yoktur. mekaniğinde sorun vardır. onu kontrol et derim. bu arada model 2004 bendeki. seninki eski kasa mı yeni kasa mı? yeni kasalarda mekanizma değişmişse bilemem. marttan beri getz sahibiyim. araçta yeniyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acemi_Penguen

ana kapı yani şöför kısmındaki açılma kapanma, motorla değil kalın tek damar bir tel ile mekanik olarak 4 kapıya iletilmekte. kapının yan korumalarını içeriden hiç söktünüz mü bilmiyorum ama o telleri görebilirsiniz. bende de getz var ve aynı sorun benim sol arka kapıda var. üşendiğimden yapamadım bir türlü.

motor yapısına gelince. sol ön kapı tüm sistemin merkezi olduğundan cam boşluğuna bir motor vasıtası ile açma kapama işlemi kumanda sistemi le çalıştırılan motor bağlanmakta. motorunda sorun olup olmadığını şöyle anlarsın. eğer anahtarınla şöför kapısını açtığında dört kapın da açılıyorsa, kumanda işlemiyorsa motorun işlevini yerine getirmiyordur ve pozisyonu, çekme mandalı vesairesi tam yerinde değildir, onu yokla derim. kendin bile halledebilirsin inan. ama yok, anahtarla da açamıyorsan eğer, motorla hiç alakası yoktur. mekaniğinde sorun vardır. onu kontrol et derim. bu arada model 2004 bendeki. seninki eski kasa mı yeni kasa mı? yeni kasalarda mekanizma değişmişse bilemem. marttan beri getz sahibiyim. araçta yeniyim :)

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Ben de yeni Getz kullanıcısıyım. Aracıma sonradan kumandalı alarm sistemi takılmış.

Benim sorunum hafta sonu aracın içini temizledim, temizlikten sonra kumandanın tuşları çalışıyor, araçı açarken ve kaparken dörtlüler yanıp sönüyor ancak kapılar kilitlenip açılmıyor. Böyle bir sorunu ben kendim çözebilir miyim? Yani soket kontrolünden bahsediyorum. Bu soketlerin yeri konusunda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsinir

Merhaba Arkadaşlar,

Ben de yeni Getz kullanıcısıyım. Aracıma sonradan kumandalı alarm sistemi takılmış.

Benim sorunum hafta sonu aracın içini temizledim, temizlikten sonra kumandanın tuşları çalışıyor, araçı açarken ve kaparken dörtlüler yanıp sönüyor ancak kapılar kilitlenip açılmıyor. Böyle bir sorunu ben kendim çözebilir miyim? Yani soket kontrolünden bahsediyorum. Bu soketlerin yeri konusunda bilgisi olan var mı?

Alıntıları Göster
    konu eski ama benimde buna benzer bir sorunum var.
    2004 celicam var.normal normal calisiyordu,arac calisirken icerden kapilari kilitleme dugmesine bastim kapilar kilitlendi.daha arabayi stop edip kapilari kumandayla kilitlemeye basiyorum sofor kapisi disinda diger kapilar kilitleniyor.kilit dugmesini actim kapadim.kapinin uzerindeki kilit dugmesini acik ve kapili konumda brakip denedimm olmadi.mecburen sofor kapisini anahtarla kilitlemek zorunda kaliyorum.icerdeki kilitleme dugmesine basinca sofor kapisinin uzerindeki kilit dugmesi hafif sekilde hareket ediyor ama kilitlemiyor.
  • mcwarnaly kullanıcısına yanıt
    iyi günler arkadaşlar benim başka bir sorunum var yardımınız için şimdiden teşekkürler aracımımın kapılarını kumandayla açıyorum sorun yok ancak iki saniye gecmeden tekrar kilitliyor içerden açıyorum bu sefer alarm çalıyor aporlenin kablosunu kestim sesi hallattim ancak kilit sorunu devam ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssutludere1955

iyi günler arkadaşlar benim başka bir sorunum var yardımınız için şimdiden teşekkürler aracımımın kapılarını kumandayla açıyorum sorun yok ancak iki saniye gecmeden tekrar kilitliyor içerden açıyorum bu sefer alarm çalıyor aporlenin kablosunu kestim sesi hallattim ancak kilit sorunu devam ediyor

Kayinpederimin arabasinda buna benzer bir sorun vardi.Oto elektrikciye gostermis.Sonradan takilan bazi alarmlar bu sorunu veriyormus.Muhtemelen seninki de bu yuzdendir.Bir oto elektrikciye goster,uygun bir alarm taktirirsan sorunun cozulur sanirsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcwarnaly

quote:

Orijinalden alıntı: ssutludere1955

Kayinpederimin arabasinda buna benzer bir sorun vardi.Oto elektrikciye gostermis.Sonradan takilan bazi alarmlar bu sorunu veriyormus.Muhtemelen seninki de bu yuzdendir.Bir oto elektrikciye goster,uygun bir alarm taktirirsan sorunun cozulur sanirsam.

Alıntıları Göster
    Bende şimdi bu problemi yaşıyorum kendim kapı açma mandalını söktüm içinde ki parçalarla oynadım biraz birde plastik bi parça kopmuş onun yerini buldum taktım. 1 haftadır problem yoktu gene aynı sıkıntılar olmaya devam ediyor.
  • Merhabalar arac kilit sistemleri ile ilgili bilgi sahibi arkadaslardan tecrubelerini paylasmalarini rica edecegim. Aracim laguna 2 2005 model arac kartim orjinal ve pil durumu iyi ancak ne yaptiysam aracin dibine kadar yaklasmadan araci acip kapatamiyorum. Konu hakkinda kilit mesafesini arytirmak adina ne yapabilirim? Servis dahil pek cok yere sordum net bir cevap veremiyorlar aracin kilit mekanizmasi ile ilgili olabilecegini dusunuyorum onerileriniz ya da benzer soruna cozum olan uygulamalariniz varsa paylasmanizi tica ediyorum
  • Evet bizim getz de bize oyun oynamaya başladı. tam olarak anlatayım; Şu an kumandayı kullanarak aracın sadece şoför kapısını açıyorum diğer kapıları açmak için tek tek mandalları çekmek zorundayım, fakat tüm kapılar kumanda ile otomatik olarak kitleniyor hiçbir problem yok. Haybeden masraf çıkardı araç. Nereden başlamalıyım Yarın ben seni şimdiden teşekkürler.
  • ben merkezi kilidi bağladim ama sadece kumanda ile aciliyor kilit ile kesinlikle acilmiyor bi yardim edin
  • merkezi kilit bagladim ama kumanda harici baska bi yerden acilmiyor araba anahtarla acilmiyor
  • Ara sira karsilasilan bazi kapilarin kilitlenmemesi durumunda araci calistirin, on sag kapidan tum kapilari kilitleyip motoru durdurun. Tum kapilar acilacak, sonrasinda aractan inip kumanda ile kilitleyebilirsiniz. Merkezi kilit ile kilitlenen kapilar bagimsiz olarak acilinca bazen bunu yapabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzlufistik

Ara sira karsilasilan bazi kapilarin kilitlenmemesi durumunda araci calistirin, on sag kapidan tum kapilari kilitleyip motoru durdurun. Tum kapilar acilacak, sonrasinda aractan inip kumanda ile kilitleyebilirsiniz. Merkezi kilit ile kilitlenen kapilar bagimsiz olarak acilinca bazen bunu yapabiliyor.
    Ön sağ kapıdan tüm kapılar nasıl kapanabiliyor?
    Merkez sol önde değil mi?
  • Arkadaş lar skoda ocatavia 2004 model aracim var merkezi kilit ne kumandadan kilitleyim açıyor nede anahtarla denediğimde açıyor bi bilgisi olan varmı
  • Selam arkadaşlar direk konuya giriyim arabam 2001 fiasta ghia modeli ilkinde kumandayla tek seferde kitledigim arabami ertesi gun acmak istediğimde tek seferde acamadim 2 seferde anca aca bildim aaradan 2 gun gectikten sonra bu seferde kitlemek istedigimde 3 kapi kitleniyor bitek şoför kapisi acik kaldigindan onuda anahtarla kapatmak zorunda kaliyordum bugünde dedim belki merkezi sistemdeir deyip oto alrmdan anlayan birine gittim maalasef uzun uğraşlar sonucunda duzeltmesi gerekirken bugun itibariyle artik şöför kapisi ne anahtarla nede kumandayla kitleyemedim acik vaziyyete yarin ilk isim bi kilitciye gitmem olacak bilginiz varsa arkadaşlar bu kunuda sizce ne yapmam gerek simdiden teşekkürler.
  • benzer sorunları bende yaşadım. 3 aydır durum aynı. yan sanayi kapı cam tuşu taktırdım. ne olduysa ondan sonra oldu şase veriyor sanırım. sonra kendiliğinden düzeldi. bazen kitliyor bazen kitlamiyor bazen camlar da açmıyor. bazen kitliyor sorun yok bazen kitliyor 10 dk sonra alarm başlıyor. eziyet yapacak adam gibi usta yok. gidiyorsun her ustanın dükkanının önünde en az 3 araba. adamlar ilgilenmiyor bile.

ana motor bozuktur diyor. yaw bozuk olan hiç çalışmaz çalışıyor stop edince tüm kapılar açılıyor diyorum. sen bırak basit te olabilir zor da olabilir. bildiğin bırak git gelince ben geçireyim diyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.