Şimdi Ara

FORD FOCUS ZETEC-S ile ilgili bilgi ve deneyimlerinizi baylaşalım.(eski kasa) (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.683
Cevap
8
Favori
434.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar bugün benim focusta yolda giderken sol arka camı düğmeden yarım açtım, bi müddet gittikten sonra bir şangırtı koptu baktım arka cam kapının içine düşmüş. acaba sorun ne olabilir aksam olduğu için bakamadım kapının iç tarafı sokmem lazım herhalde bir yerde bi kırılma falan oldu. focus 1 benim araç. sorun ne olabilir
  • arkadaşlar kime ayarlattımsa benim focusun yakıtı 350ykr altına düşmedi LPG taktırdım.şimdi şehir içi 170 ş.dışı 145ykr yakıyor.arabayı çok sıkıştırırım hızlı kullanırım ama bu kadar fark edermi?LPG ile bile nerdeyse sizinkiyle aynı yakıyor otomatik olduğu için galiba.otomatik vites olduğu için devir kesmiyor ama eski arabamda çoğu kırmızı ışıkta kalkışımda devir kesiciye yakalanırdım. Artık evlendik hanımda olunca basamıyorum ama bence focus hele otomatik vites çok yakıyor.Yıllık kullanımı çok olanlar bence LPG nimetinden yararlansınlar. klimalı veya klimasız çok denedim benzinle arasında hiçbir farkı olmuyor.ayrıca yılda 30-40 bin km yapan birisi olarak bana şarttı. Ama taktıracağınız yeri çok iyi seçin kaliteli işçilik çok önemli.Ayrıca arkadaşımın başına geldiği için biliyorum ucuz işçiliğe çok güvenmeyin arkadaşın aracına takılan bizim görebildiğimiz beyin orjinal ama göremediğimiz diğer tüm parçalar yansanayi ürünlerden takılmış. 1 hafta sonra söktürmek zorunda kaldı.
  • otomatik için normal sanki
  • arkadaşlar focus ta benzin ışığı ne zman yanıyor?
    yol bilgisayarı 45 km daha yol gidebilirsin diyor,ama hala benzin ışığı yanmıyor.
    aracım 2004 ghia.
    birisi yol bilgisayarı 0 ı gösterince ışık yanacak ve 60 km daha yol gidersin ışık yandıktan sonra dedi
    ne kadar doğru?
  • 8-10 LİTRE BENZİN KALINCA IŞIK YANIYO.. YOL DURUMUNA GÖRE HESAPLA BENİM ARAÇ ÖLE YİNEDE UZMAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURLAR
  • merhabalar,
    Bende yeni focusu alalı bir ay oldu. 2002 focus ghai 40 500 km idi
    Ankara dışından aldım 06 yaptım fiyatı 20 000 ytl aracın bulunduğu yerde ford yetkili servise baktırdım sorun çıkmadı. sadece ön sol kapı değişmiş
    yalnız servis bakıtma parası faturasının dışında aracın sorunu yok yada var diye bir belge vermedi hatta ben ısrar etmeme rağmen acaba bütün servisler mi böyle buda biraz kafama takıldı
    Ankara da yetkili serviste de lpg taktırdım ve uzun yola çıktım bir hafta içinde 4000 km ye yakın yol yaptım lpg ile hiç sorun olmadı hatta lpg ile değil benzinle gittiğimi hissettim aracı iki kişi kullandık malum uzun yol arkadaşım bile süper dedi uzun yola çıkmadan öncede Ankara Başer ford servise götürdüm sorun yok gola gidip gelebilirsin dediler
    Aracı yeni aldığımdan bazı özellikleri daha çözemedik bu araçta koltuklar ısıtmalı mı ısıtmalı ise nasıl çalışır
    bunu başka bölüme yazmıştım okyay hocamız buraya yönlendirdi ama soru ile ilgili bilgi bulamadım
    biraz fazlamı yazdım ne
    saygılar
  • arabanız hayırlı olsun. güle güle kullanın. ghia iyidir. koltuk ısıtması yok diye biliyorum varsa vitesin yanında üzerinden duman çıkan koltuğa benzer bir sembol olan düğme olması lazım. ama ghia kullanan arkadaşlar daha net bilgi verir. serisler ileri de olsaı sorunlarda başları derde girmesin diye araç sorunsuzdur diye belge vermezler. normaldir. yani sorumluluk almazlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: 06DF006

merhabalar,
    Bende yeni focusu alalı bir ay oldu. 2002 focus ghai 40 500 km idi
    Ankara dışından aldım 06 yaptım fiyatı 20 000 ytl aracın bulunduğu yerde ford yetkili servise baktırdım sorun çıkmadı. sadece ön sol kapı değişmiş
    yalnız servis bakıtma parası faturasının dışında aracın sorunu yok yada var diye bir belge vermedi hatta ben ısrar etmeme rağmen acaba bütün servisler mi böyle buda biraz kafama takıldı
    Ankara da yetkili serviste de lpg taktırdım ve uzun yola çıktım bir hafta içinde 4000 km ye yakın yol yaptım lpg ile hiç sorun olmadı hatta lpg ile değil benzinle gittiğimi hissettim aracı iki kişi kullandık malum uzun yol arkadaşım bile süper dedi uzun yola çıkmadan öncede Ankara Başer ford servise götürdüm sorun yok gola gidip gelebilirsin dediler
    Aracı yeni aldığımdan bazı özellikleri daha çözemedik bu araçta koltuklar ısıtmalı mı ısıtmalı ise nasıl çalışır
    bunu başka bölüme yazmıştım okyay hocamız buraya yönlendirdi ama soru ile ilgili bilgi bulamadım
    biraz fazlamı yazdım ne
    saygılar
  • koltuk ısıtması yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: albaycan
    selam arkadaşlar bugün benim focusta yolda giderken sol arka camı düğmeden yarım açtım, bi müddet gittikten sonra bir şangırtı koptu baktım arka cam kapının içine düşmüş. acaba sorun ne olabilir aksam olduğu için bakamadım kapının iç tarafı sokmem lazım herhalde bir yerde bi kırılma falan oldu. focus 1 benim araç. sorun ne olabilir

Camı tutan kızağa bağlı beyaz plastik bir ayak var. o kırılmıştır.. F1'lerde genelde oluyor.. Biraz kronik gibi çok duyuyorum..
  • yol bilgisayarı olan focus1 ghialarada benzin ikaz ışığı yok onun yerine yol bilgisayarında menzilin 80 km.ye düşmesiyle birlikte başlayan sesli uyarı var.
    arabamı aldığım ilk zamanlarda bende şaşırmıştım. bu topikte sormuştum ghiaların genel özelliği dediler.
    ben yol bilgisayarına sıfırı gösterdim ama ışık yinede yanmadı.
    quote:

Orjinalden alıntı: aytug_kaan

arkadaşlar focus ta benzin ışığı ne zman yanıyor?
    yol bilgisayarı 45 km daha yol gidebilirsin diyor,ama hala benzin ışığı yanmıyor.
    aracım 2004 ghia.
    birisi yol bilgisayarı 0 ı gösterince ışık yanacak ve 60 km daha yol gidersin ışık yandıktan sonra dedi
    ne kadar doğru?
  • tamam.cevap için teşekkür ederim.
    ben bi an önce benzin alayım o zman.madem kırmızı ışık olayı yok.
    ama bana biraz tuhaf geldi.ya yol bilgisayarı bozulursa.
    illaki yaptır diolar yani.
  • siz siz olum benzin pompasını elinize almak istemiyorsanız benzini çeyrek depodan aşağı tutmayın.
  • yeknet gerekli cevabı vermiş...

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

quote:

ARABAMIN ARKASINDA BOZUK YOLDA BİRAZDA HIZLI GİDERKEN SAVRULMA OLUYOR. ANLAYAMADIĞIM BİR DENGESİZLİK VAR. LASTİKLER YENİ ROT BALANS YAPILDI.

Kızmana gerek yok, senin sorununa forumdan nasıl çözüm bulalım ki, bozuk yolda hızla gidersen tabi bir miktar savrulma yaşayabilirsin. Buraya sorduğuna göre anormal bir durum hissediyorsun. Sorunun tespiti için en iyisi yetkili servise git. Savrulmana sebep birçok etken olabilir.
    - Lastik basınçları, lastiklerin diş derinliği
    - ön ve arka takım bilye z-rot vs
    - Rot balans ayarı
    - Yük durumu vs

• quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Orjinalden alıntı: albaycan
    selam arkadaşlar bugün benim focusta yolda giderken sol arka camı düğmeden yarım açtım, bi müddet gittikten sonra bir şangırtı koptu baktım arka cam kapının içine düşmüş. acaba sorun ne olabilir aksam olduğu için bakamadım kapının iç tarafı sokmem lazım herhalde bir yerde bi kırılma falan oldu. focus 1 benim araç. sorun ne olabilir

Camı tutan kızağa bağlı beyaz plastik bir ayak var. o kırılmıştır.. F1'lerde genelde oluyor.. Biraz kronik gibi çok duyuyorum..

evet doğru söyluyorsun söküp baktım beyaz parça kırılmış. kriko motorsuz satılmıyormuş, otocem'e sordum ama motor çok rahat bir şekilde krikodan ayrılabiliyor tümleşik bir parça değilki
  • Tekrar merhaba, geçen haftalarda size focus fiyatları hakkında fikir sormuştum. Nihayet geçen hafta aldım arabayı.(2004 Focus Ghia HB otomatik vites-27000 km)
    Fakat benim şöyle bir sorunum var; arabayı şehirdışından aldım, yaşadığım yere gelene kadar hiç bir sorun çıkmadı, fakat buraya geldiğimin ikinci günü sağ ön camda bir sorun yaşadım. Yolda giderken cam kendi kendine açılıyor. İlk önce bir iki kademe iniyor, ben kapatıyorum sonra komple açılıyor, düğmeye bassam da bir süre kapanmıyor. 1-2 dk. sonra kapanıyor ama tekrar açılıyor. Arabadan inip anahtardan kapatınca kapanıyor ama. Bugün ilk önce sanayiye gittim, orda sorunu anlamadılar ve düğmeden kaynaklanabileceğini söylediler. Düğme takımını(4 lü düğme) değiştirirsem sorunun çözüleceğini, fakat yinede bunu yapmadan servise gitmemi önerdiler. Servisteki ustada arabanın iç temizliğini yaparken düğmenin nemlenmiş olabileceğini ve bunun da kısa devreye yol açabileceğini söyledi. Birkaç gün bekleyip(nemlenmenin sona ermesini) daha sonra duruma göre motorun değişmesi gerekeceğini söyledi.(Bu arada motor değişimi de 400 ytl civarında.) Aksi gibi hava sürekli yağmurlu iki gündür, bu da yolda giderken sıkıntı veriyor. Böyle bir problemle karşılaşan yada çözümünü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.(sanırım bu okyay hoca olabilir:-) )
  • sanırım araç yeni sahibini yadırgıyor taberas , vardır focusların böyle huyları :) zamanla düzelmezse bakarız ;)
  • hayırlı olsun kaça aldınız.
    quote:

Orjinalden alıntı: taberas

Tekrar merhaba, geçen haftalarda size focus fiyatları hakkında fikir sormuştum. Nihayet geçen hafta aldım arabayı.(2004 Focus Ghia HB otomatik vites-27000 km)
    Fakat benim şöyle bir sorunum var; arabayı şehirdışından aldım, yaşadığım yere gelene kadar hiç bir sorun çıkmadı, fakat buraya geldiğimin ikinci günü sağ ön camda bir sorun yaşadım. Yolda giderken cam kendi kendine açılıyor. İlk önce bir iki kademe iniyor, ben kapatıyorum sonra komple açılıyor, düğmeye bassam da bir süre kapanmıyor. 1-2 dk. sonra kapanıyor ama tekrar açılıyor. Arabadan inip anahtardan kapatınca kapanıyor ama. Bugün ilk önce sanayiye gittim, orda sorunu anlamadılar ve düğmeden kaynaklanabileceğini söylediler. Düğme takımını(4 lü düğme) değiştirirsem sorunun çözüleceğini, fakat yinede bunu yapmadan servise gitmemi önerdiler. Servisteki ustada arabanın iç temizliğini yaparken düğmenin nemlenmiş olabileceğini ve bunun da kısa devreye yol açabileceğini söyledi. Birkaç gün bekleyip(nemlenmenin sona ermesini) daha sonra duruma göre motorun değişmesi gerekeceğini söyledi.(Bu arada motor değişimi de 400 ytl civarında.) Aksi gibi hava sürekli yağmurlu iki gündür, bu da yolda giderken sıkıntı veriyor. Böyle bir problemle karşılaşan yada çözümünü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.(sanırım bu okyay hoca olabilir:-) )
  • teşekkür ederim, 22.500 ytl
  • Bu bilgi dogrudur kermo. Sevgili Zetec teknolojimiz ilk olarak 1993 Formula-1 Ford takimi tarafindan uretilmis olup gelistirile gelistirile Focus'lara ulastirilmistir. Oldukca karmasik bir beyin sistemi var. Motor surekli kendisini denetleyip ayarlari dengeleyerek gucu ve torku sabit tutuyor. Bu degistirebildigi ayarlar arasinda avans ayari da var. Zaten modifiyeciler bu yuzden focus almaz. Beyniyle oynamazsan ne yaparsan yap 100 hp 145 Nm...
  • Arkadaslar selamlar. Ismim Burç Akbulut. Dun ilk olarak bu forumdan haberim oldu ve az once uye olarak ilk mesajimi attim. Bu arada onceki mesajim anlamsiz duruyor. Mesajdan alinti yapmayi unuttum, acemilige verin. "kermo" 5 Eylul'de avans ayarini sormus, onun cevabiydi.

Tek solukta ilk 5 ve son 2 sayfa mesajlari oludum, daha 32 sayfa var. Belki aralarda bu konu yazilmistir ama ben aklimdayken belirteyim lastik hususunda benim favorim "Nokian". Fin lastigi. kaucugunu kendi ormanlarindan elde ediyorlar ve cok tecrubeliler. Michelin sonradan piyasa kapatan buyuk bir firma ama Energy 2 serisinden sonra sacmaladi, isim satiyor. Yol gurultusunu azaltmak istiyorsaniz ozellikle Nokian NRHi deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.