Şimdi Ara

auris tavsiye edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sıfır auris almayı düşünüyorum 134 bg 6 ileri kullananlar veya bilenler bana yardımcı olurmu nasıl bir araba

• kötü araba onun yerine çekici ve dehşet karizma i30 u öneririm, auris alırsan sana çöpçü bile dönüp bakmaz, ama i30 da kimse gözünü üstünden alamaz....

İ30 UN ALDIĞI ÖDÜLLERDEN BAZILARI;

1. CRDİ ye dünya dizel ödülü
    2. 100 üzerinden 94 puan alan dünyanın nadir araçlarından ( bu test ; stablize yol, yol tutuşu, iç mekan , işçilik , tüketim maaliyet, performans ,kalite....vb birçok alanda yapılıyor)
    3. "BEST CAR" Ödülü (Avustralya)
    4. "GOLD LAURES" Ödülü (Romanya)
    5. "AA MOTORİNG EXCELLENCE" Ödülü (Yeni Zellanda)
    6. "2008 YILIN OTOMOBİLİ" Ödülü (İspanya)
    7. "NRMA EN İYİ KULLANIM MALİYETİ" Ödülü (Avustralya)
    8. "AUTOCAR 2008 YILIN OTOMOBİLİ" Ödülü (Ortadoğu)
    9. "2007 YILIN OTOMOBİLİ" Ödülü (Avustralya)
    10. "CESVİ EN GÜVENLİ ARAÇ" Ödülü (Arjantin)
    11. EURO-ENCAP 'Ta çarpışma testlerinde en yüksek puan olan 5 yıldız aldı..
    12. yapılan testlerde de çocuk korumasında da "4 yıldız" alarak segmentinde en yüksek sonuçlardan birine imza attı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALİHANZO

kötü araba onun yerine çekici ve dehşet karizma i30 u öneririm, auris alırsan sana çöpçü bile dönüp bakmaz, ama i30 da kimse gözünü üstünden alamaz....

2. 100 üzerinden 94 puan alan dünyanın nadir araçlarından ( bu test ; stablize yol, yol tutuşu, iç mekan , işçilik , tüketim maaliyet, performans ,kalite....vb birçok alanda yapılıyor)
    12. yapılan testlerde de çocuk korumasında da "4 yıldız" alarak segmentinde en yüksek sonuçlardan birine imza attı.

valla ben auris e elli kere dönüp bakıorum ama i30 a dönüp bakmamın tek sebebi aurise göre daha güzel bi yanını aramam...sonuç sıfır...
    i30 elbette kötü araç değil özellikle fiyat olarak gayet uygun sınıfında ama aurise kötü araba demek büyük haksızlık hocam...
    engüzel yol alacak arkadaşın gidip görüp deneme sürüşü yapması.sonuçta herkesin zevki farklı. saygılar...

• i30un neresi güzel arkadaşım ya?
    gözünü alamamalarının sebebi böyle kötü bir arabanın nasıl dizayn edilebileceğini düşünmelerindendir. şaka bir yana ön ve arkadanın birbirine uymadığı başka araba bilmiyorum ben. sanki hb arabayı arkadan biraz itip önden çekmişler gibi. çok biçimsiz.
    auris bambaşka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltazar1903

i30un neresi güzel arkadaşım ya?
    gözünü alamamalarının sebebi böyle kötü bir arabanın nasıl dizayn edilebileceğini düşünmelerindendir. şaka bir yana ön ve arkadanın birbirine uymadığı başka araba bilmiyorum ben. sanki hb arabayı arkadan biraz itip önden çekmişler gibi. çok biçimsiz.
    auris bambaşka...

• şu hyundai'yi savunan arkadaş şu haberdeki tüv raporunu okusun bir http://www.haber10.com/haber/226758/

belki bu sayede önden dokundunmu arka stopları kordonuyla fırlayan bir markayı savunmaktan vazgeçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALİHANZO

kötü araba onun yerine çekici ve dehşet karizma i30 u öneririm, auris alırsan sana çöpçü bile dönüp bakmaz, ama i30 da kimse gözünü üstünden alamaz....

İ30 düğmeye basınca uçak bile olsa vız gelir.
    Bir kere çakma arabaya binmek bana göre değil. Ki I30 un BMW çakması olduğunu herkes bilir.
    Bir eski Hyundai kullanıcısı olarak, ucuz araba istersen hyundai alırsın, aksi takdirde beklentilerini hiçbir şekilde karşılamayacaktır, hele güvenlik konusunda kırk yıldızda alsa beni ikna edemez.
    Auris e gelince beklentilerini son derece karşılayabilecek bir araçtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: erincar

şu hyundai'yi savunan arkadaş şu haberdeki tüv raporunu okusun bir http://www.haber10.com/haber/226758/

belki bu sayede önden dokundunmu arka stopları kordonuyla fırlayan bir markayı savunmaktan vazgeçer

tam kapak...tebrikler

• valla patron i30 düşünmedim auris motor saglamlık bana biraz daha güven veriyo ayrıca ikinci eldede ölü fiyata gitmiyo sadece merak ettigim beklentileri karşılıyomu yada o paraya tavsiye edebileginiz bi model varmı ortalama 40bin tl civarı
  • aurise çöpçü bile dönüp bakmazmış :) (önündeki amblem yeter)

bu lafa sadece gülüyorum. (toyotanında geçmişi ortada , hyundain de :)

sen herhangi bir yere git bakalım hyundai mi daha prestijli, yoksa toyota mı :) bizde 97 model corolla varken , uzay kasa opelle kıyaslarlardı. (gerçi opel de battı:)
  • 33 bin kilometredir Auris kullanan birisi olarak, evet, kesinlikle tavsiye ederim. Benimki dizel ama tüm Toyota benzinli motorlarının "ölmeyen" motorlar olarak bilindiğini belirtmek isterim.
  • http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-TOYOTA-YARIS-FRONT-FOG-LAMP-CHROME-TRIM-/360326008045?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e51a8ced#ht_1466wt_905

Bu kromlardan arıyorum serviste 185 tl çektiler plastik bi kaplama için çok para e-baydada pahalı bizimkiler yan sanayi yaptılarmı acaba bilgisi olan varmı?
  • Kesinlikle şiddetle tavsiye ederim aurisi şu anda 1.6 motorda rakibi yok. diğerleri değişken sübap zamanlamasını(emme sübaplarının zamanlama sistemi) icat edemedi daha 110-115 bg motor veriyolar en fazla ama Toyota Valvematic yaptı (emme, egzoz sübaplarının zamanlaması ve gaz kelebeği konumu ayarlama sistemi) alet 132bg şu anda turbo desteği olmayan en güçlü motor.
  • ewet 132 beygir olması çok hoş bayide test sürüşünde hemen sonra karar verdim arabayı aldım arkadaşlar ilginiz için tşkler araba şubatta elimde darısı olmayanların başına
  • i30 la auris karşılaştırması biraz yanlış olmuş bence. bikere i30 da süspansiyon koymayı unutmuşlar sanki, dangur dungur yol eğiminde bile rahatsız ediyor bakın çukur demiyorum yol eğimi. benim hyundai ' m var ama ayağımı yerden kessin mantığıyla alınan bir araba ucuz olsun dersen alırsın hyundai yoksa fazla bir beklentin olmamalı araçtan heleki konfor ve dayanıklılık açısından. korkarak gidiyorum şehir içinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltazar1903

i30un neresi güzel arkadaşım ya?
    auris bambaşka...

bmw 1 serisi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

şu hyundai'yi savunan arkadaş şu haberdeki tüv raporunu okusun bir http://www.haber10.com/haber/226758/

dostum naaptın.. tüv raporu kriter olamaz bence.. misal ben tüv türk e soktum arabayı, şanzımanı düzgün çalışmıo abi yokuş çıkamıo dedim, boşver abi dedi görevli.. hafif kusur bile yazmadı :) muahahha

• quote:

Orijinalden alıntı: arabasevdasi

33 bin kilometredir Auris kullanan birisi olarak, evet, kesinlikle tavsiye ederim. Benimki dizel ama tüm Toyota benzinli motorlarının "ölmeyen" motorlar olarak bilindiğini belirtmek isterim.

bewnimkinin garantiden 11 parçası değişti motorda
    garanti bitti işalla bidaa teklemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: brky71

i30 la auris karşılaştırması biraz yanlış olmuş bence. bikere i30 da süspansiyon koymayı unutmuşlar sanki, dangur dungur yol eğiminde bile rahatsız ediyor bakın çukur demiyorum yol eğimi. benim hyundai ' m var ama ayağımı yerden kessin mantığıyla alınan bir araba ucuz olsun dersen alırsın hyundai yoksa fazla bir beklentin olmamalı araçtan heleki konfor ve dayanıklılık açısından. korkarak gidiyorum şehir içinde

peki aurisin süspansiyonları nasıl? yumuşak ve konfor mu sence?
    sırf araba hopluyo die satan bi doktor tanıyorum ben..
    bende hopladığını arabaya hamile binince fark ettim.. hoop bebek düşücek yavaş lafları gelince..
    i30 tipsiz evet. kullamadım hayır. ama ncap tan 5 yıldız almış. üstelik ben dandik denilen hyundailerden 2 jenerasyon kullandım. 8 sene toplam, auris kadar sorun yapmadılar..
    evet kaporda zayıf. ama silecekleri en azından 3 sene gitti her iki modelinde.. kolay kolay arıza yapmadı. tamam ühendislik hataları vardı. çarpışma testlerinde berbattılar.. ama ön panelden 3 sene boyunca ses gelmedi. kapıları 3 sene sonra gıcırdadı. aurisi 3 üncü ayında aldım gıcırdıyordu. geçmiş servis raporunu buldum, ilk sahibi 1000 inci km de şikayet etmiş kapı gıcırtısından.. vs.. vs.
    tamam kaporta sağlam. çarpışma testleri başarılı.. ama i30 da öyle..
    ama auristen daha iyi demiyorum tabi.. kullanmadım bilemem.. sadece tipsiz ama kötü araba değil diyebilirim

• Yapma be Killer Loop, artık Auris'in de süspansiyonları konforlu değilse hangi araba konforlu, sınıfında? Arka bağımsız olsa, çok daha da iyi olurdu şüphesiz. İ30 ileAuris arasında dağlar kadar fark yok tabi ki, ama fiyat olarak da yok. Aradaki farkı da biraz imaja ve isme veriyor insanlar. İsim kolay yapılmıyor. Hyundai yıllardır geliştiriyor kendini, ama bak hala Toyota'nın imajına gelemedi. Herkesin geçtiği köprüden geçmek lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.