Şimdi Ara

Sportage,Tiguan,ix35,ASX,QQ Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
10.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatları hemen hemen aynı seviyede,Tiguana çok sıcak bakıyorum,motor performansı,işçilik,ikinci eli gibi konurlada çok üstün.Bluemotion olanıda çok makul yakıyor,1.4 TSI motor çok başarılı,60.000 TL yede 4x4 ü alınabiliyor.

almayı istiyorum ,ancak şu doğuşa gıcığım,

Listeye QQ ve ASX ide ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etnaxy -- 24 Aralık 2010; 13:18:07 >

• 150 hp 4x4 Tiguan tabi ki de. Hem VW kalitesi hem tasarımı diğerlerinden daha güzel ve ikinci elde en az değer kaybettirir.
  • Yeni Sportage i gecen gun yolda gordum.Tasarımı mukemmeldı.Vw den de daha ucuz.Zaten suan almak ıstesenız sıraya yazıyorlar,2 ay ıcınde teslım alıyorsunuz.Hyundaide tam genc işi olmus.Ben en son vw dusunurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TAVCI

Yeni Sportage i gecen gun yolda gordum.Tasarımı mukemmeldı.Vw den de daha ucuz.Zaten suan almak ıstesenız sıraya yazıyorlar,2 ay ıcınde teslım alıyorsunuz.Hyundaide tam genc işi olmus.Ben en son vw dusunurdum.

içimden gecenle aynısını yazmıssın ,yazacak bı sey kalmamıs
  • tabikide vw Tiguan hernekadar disbiritör doğuşta olsa siklet farkı var.
    kia ve hyundai arasında kalsan işin zordu ama vw kıyaslanmaz bile.
  • kesinlikle sportage veya ix35 alırdım tiguana göre teknolojik ve daha yenilikçi gözüküyorlar motorlarıda cok iyi bir teknolojide zaten gecen gün tv programında kia nın amerikadaki fabrikasını gördüm dudagım ucukladı desem yalan olmaz artık koreliler bu işi cok güsel yapıyorlar vw kadar donanımdan kacmıyorlar 2. elleride eskisine göre cok iyi durumda ix35 ve sportage yi yeni yıl içerisinde suan ki fiyatına alamazsınız bence baya bir fiyatı arttırıcaklar cok fazla talep var ama gercekten adamların hakkını yemeyelim cok güsel işçilik cıkartmıslar
  • tabiki sportage namı diger SPO tabi bulabilip te alabilirseniz
  • bana göre
    1 ix35
    2 sportage
    3 tiguan
  • Donanım olarak Korelikler önde.
    Teknoloji (motor teknolojisi) ve işçilik ve malzeme kalitesi söz konusu ise VW.
  • bu sıralamayı hangi saikleri gözönüne alarak yaptınız
    quote:

Orijinalden alıntı: Y_U_S_U_F_

bana göre
    1 ix35
    2 sportage
    3 tiguan
  • Size katılıyorum. Zaten hemen hemen tüm tarafsız karşılaştırmalar da bu şekilde sonuç veriyor. Birde bütçe olayı var tabi. Hyundai-Kia nın daha uygun fiyata daha fazla donanım ve görünüm olarak daha çekici araçlar sattığı da ayrı bir gerçek.

quote:

Orijinalden alıntı: autograph
    Donanım olarak Korelikler önde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Size katılıyorum. Zaten hemen hemen tüm tarafsız karşılaştırmalar da bu şekilde sonuç veriyor. Birde bütçe olayı var tabi. Hyundai-Kia nın daha uygun fiyata daha fazla donanım ve görünüm olarak daha çekici araçlar sattığı da ayrı bir gerçek.

quote:

Donanım olarak Korelikler önde.

Hangisi alınırsa hata olmaz diyelim o zaman.
    Kişisel beklentileri karşılayanı ve gönüllerinden geçeni seçmeleri en doğrusu...

Hatta arkadaşlar hatırlayacaklardır. Bir Tiguan sahibi olarak, eşime de Sportage almayı düşünmüştük. Hatta yazılmıştık ve hazırda da vardı. Sonra bir eve iki benzini, düz vites CSUV fazla olur diye eşimin dizel 308'ine devam etmeye karar vermiştik.

Tüm araçlar da güvenlik kriterleri harfiyen yerine getiriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Aralık 2010; 11:44:19 >

• pardon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 22 Aralık 2010; 11:43:54 >
  • kianın motorları baya bir revizyon geçiriyormuş:örnek 1.6crdi verildi.Biligisi olan varmı?

Bu yeni GDI motor nedir,nasıl çalışır,sorunları nelerdir?

Vosvos 1.4 TSI 150ps bayadır piyasada sorununu duymadım,duyan varmı?

Hyundai ve sportage da donanım ve fiyat olarak daha önde.Bana direk şunu al nedenide şu diye geçerli sebepler olması lazım.
  • Tiguan hakkında yazılanlara katılıyorum,bir Kia kullanıcısı olarak söylemeliyim ki,VW alt yapı olarak daha sağlam.Kia ve Hyundai ise önümüzdeki 5 yıl içinde bu seviyeyi yakalayabilirler.Ama göründüğü gibi otomobil çizgileri artık değişiyor.Bu konuda VW herkesin tepkisini çekiyor,hem iç tasarım,hem de dış tasarım olarak rakiplerinden geri kalıyor.

Bana sorarsanız yeni ve ileriye dönük olarak Sportage derim
  • quote:

bana göre
    1 ix35
    2 sportage
    3 tiguan

Doğru teşhis
  • -vw hem motor hem kasa olarak yenilikçi değil.Tasarım çok kötü(kibrit kutusu gibi)
    -SPO güzel fakat Hyundai firmasının himayesinde üretim yapıyor olması Hyundai olması anlamına gelmez.Nasıl VW himayesinde SKODA üretim yapıyorsa ve hala üzerindeki o olumsuz imajı yıkamamışsa benim içinde KIA nın durumu aynıdır(bu benim fikirlerimdir.Katılır yada katılmazsınız.)
    Şöyle bir örnek vereyim;İlk spo yu görünce çok beğendim,babama bu araçtan bahsettim.marka belirtmeden yola koyulduk.Kia bayisinin önünde durduk.babam arabadan dahi inmedi.O ne öyle çin malı mıdır nedir dedi.
    Git honda,hyundai,vw falan al dedi.Doğal olarak oradan uzaklaştık.Uzatmıyayım ix35 aldım.Eve geldim bu sefer annem''İyi yapmışsın,baban söylemişti.iyiki o çin arabasını almadın''dedi.
    Ben bunları niçin anlattım?Araç kalitesizmi;Hayır.Aksine çok beğendim.Ama halkın gözündeki imaj malesef bu.
    Umarım SPO cular kızmaz bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: xyolcu

bu sıralamayı hangi saikleri gözönüne alarak yaptınız
    quote:

bana göre
    1 ix35
    2 sportage
    3 tiguan

benim beğenim bu yönde .ben 3 araç arasında kalsam böyle bir sıralama yapardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

-vw hem motor hem kasa olarak yenilikçi değil.Tasarım çok kötü(kibrit kutusu gibi)

3-4 yıldır yılın motoru seçilen bir motora söylenecek son söz olabilir yazdıkların...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: haydar01

-vw hem motor hem kasa olarak yenilikçi değil.Tasarım çok kötü(kibrit kutusu gibi)

3-4 yıldır yılın motoru seçilen bir motora söylenecek son söz olabilir yazdıkların...

haklısın,arkadaş komik durumu düşmüş,cehaletini sergilemiştir.TSI motor kadar çığır açan ,yenilik getiren başka bir motor varmı?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.