Şimdi Ara

## Nokia C5-03 İncelemesi | S^1 - 3.2' - 3G - GPS - WLAN - GPS - İNCE TASARIM ## (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
2
Favori
149.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Nokia C5-03 Telefonum Var. Yazılım Güncellemesini ''*#0000# Yaparak v.23.0.015 Bu İfade Olduğunu Gördüm. Acaba Bu Son Güncellemesimi Bu Telefonun? Bu Değilse En Yeni Güncelleme Nedir. Yüklemeliyim? Artıları Varsa Yeni Güncellemenin Neler. Bilgilendirirseniz Sevinirim. Herkese İyi Forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan74

Nokia C5-03 Telefonum Var. Yazılım Güncellemesini ''*#0000# Yaparak v.23.0.015 Bu İfade Olduğunu Gördüm. Acaba Bu Son Güncellemesimi Bu Telefonun? Bu Değilse En Yeni Güncelleme Nedir. Yüklemeliyim? Artıları Varsa Yeni Güncellemenin Neler. Bilgilendirirseniz Sevinirim. Herkese İyi Forumlar...

Secenekler menusunden guncelleyi secin zaten guncelse sizi uyarir zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WesternGandalf

yelefonu WLAN kurtarıyor... ayrıca kamerası 5 mp olmasına rağmen 5228,5230,5800 daha iyi çekiyor...

puahaha nereye daha iyi çekiyor af yok bi kere net çekemedikten sonra ne halta yarar o fotoğraf.
  • kardeş ben kullanıyorum yaklaşık 8 aydır ve gayet güzel kullanışlı bir telefon incelemede dediği gibi bi kasma yada yavaşlama yok gayet güzel bir telefon. kamerada flaş olmaması bi eksik ama yine de 5 mp gayet güzel bir çekim kalitesine sahip
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefalonely

arkadaşlar telefona hardformat attım şimdi internete bağlanamıyorum wifiden giriyo waptanda whatsapp falan çalışıyo ama sitelere giremiyorum

hard format c503 gibi bir telefonda gerçekten hata diye düşünüyorum bi versiyon attır telefona düzelir ben de aynı hatayı yapmıştım :D
  • Selam Arkadaşlar, Ben Bu Telefonu Yaklaşık Bir Ay Önce Aldım.
    Bütçem Bu Civarlardaydı. Samsung Samsung 5830i'de Alabilirdim.
    Fakat Karşılaştırınca Benim İçin C5 Daha Mantıklı Geldi.

Telefonun Dokunmatiği Öyle 5800 Veya 5800 Xpressmusic Gibi Değil (Abanmatik,Basıçmatik, :) Daha Ne Varsa İşte, Samsung'unki Daha İşlevsel Orası Ayrı, Nasıl Anlatılır Daha Tık Tık Daha Rahat Ama Biri Gökyüzüsüye Biri Yerin Dibi Değil Kesinlikle! Sonra C5in Dokunmatiği Daha Bana Göre Gibi,İşim Gereğince Bazen Tatlı-Sert Kullanımlara Gelebilmeli (Müzisyenim,Şöfor,Öğrenci,Bilgisayarcı,Kafeci :) Anlatabilmişimdir Umarım Günlük Hayatımdaki İş Ortamlarımı) Plastik Kasa Olmasına Rağmen Sağlam, Nokia Kesinlikle Sağlamlığı Önde Tutan Bir Firma! Bugüne Kadar 40 - 50 Tane Toplam Aile Olarak, Nokia,Samsung,Sony Ericcson,Motorola,beko, gibi telefonlar kullandık.En Dayanıklısı Nokiaydı. Şuan Ailemdeki Kişilerin Hepsinde Nokia Var.Abim Babam Annem Ve Ben Nokia Kullanıyoruz.Ama Belirtmem Gerekirki Kapasitif Ekranlar Daha İyi, Bu Tartışılmaz. Ama C5in Rezitifi 5800 Gibi Değil Kendinden Tiksindirmez.Telefonun Kendi Hafızası Yetersiz Ama Benim Onla İşim Yok Hafıza Kartıyla Çözüyorum Olayımı, Çünkü Telefonun Hafızasında Numara,Müzik,Resim,Video Olması Hoşuma Gitmeyen Birşey! Olacaksa Herşeyim Kartta Olacak Acil Bir Durum Olsa Telefon Gitse Kartta Bilgilerim Kalcak!
    Menü Olarak Nokia Basit Pratik Etkili Bir Menü Ve Kullanılışlılık Sağlıyo,Samsung İse Biraz Kullanmak Alışmak İstiyo,Nokianın Nereye Neyi Koyduğu Basit!
    Yavaşlık Evet Andorid Hızlı Ama Symbian Bu Telefonda O Kadarda Yavaş Değil,Çok Şükür,Donma Kasma Gibi Sorunlarıda Yaşamıyorum.
    Kaliteli Müzik Dinlemek Şarttı Benim İçin,Yüksek Seside Önemli.Telefon Anlamında Müzik Çalma Olarak Zaten Hep Performaslı Modelleri Tercih Ettim.5300 Gibi,N73 Gibi!
    Şarj Olayı Benim İçin Çok Önemli,5830i'nin Şarjı Maksimum 2 Gün,Ama C5in 3-4 Arası Değişiyor.
    Çok Farklı Ortamlarda Kullanan Biriyim Hızlı Olabilmem İçin Şarj Önemli.
    Oyun Gibi Vb Şeyleri Kullanmıyorum,Neti Rahat,Youtube Videolarını Çok Seri Yüklüyo Daha Ne Olsun!
    Flash Olayı Çokda Gerekli Değil Benim İçin, Bulunduğum Tüm Ortamlarda Yüksek Derecede Işık Var :)
    Küçük Hafif,Tasarımı Benim İçin Harika!C6-01 Maalesef Çok Ağır Bana Hitap Etmiyo!
    Ücretsiz Ömür Boyu Navigasyon Benim İçin Çok Önemliydi.Araba Hayatımın Önemli Bir Yerinde,İşimi Onunla Görüyorum.Gideceğim Yere Kestirme Gidebilmek,Kolay Kimseye Yol Sormadan Gidebilmek Benim İçin Çok Çok Önemli!
    Ne İstediğini Bilene Ve Performans,Kalite Ve Şıklık Açısından Tatminkar!
    Görüntülü Konuşma, Samsungdaki Önyüz Sensörü,Flash,Kapasitif Ekran Ve Android Takıntınız Yoksa Gönül Rahatlığıyla Alın! İphone Veya Galaxy 3 Veya Sony XPERIA Kullanıyorsanız Yetersiz Gelebilir Bu Kesinlikle Evet.

Bunlar Benim 1 Aylık Görüşlerimdir. Katılanlar Veya Katılmayanlar Olabilir Saygılarımı Sunarım.Ama Bütçeniz Buna Yetiyosa Alın Ve Gönül Rahatlığıyla Kullanın! Sıkıntı Yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan74 -- 28 Aralık 2012; 18:09:01 >

• Ve Son Birşey Eklemeyi Unuttum Arkadaşlar!

Abim İstersen Bunu Bana Ver Sana Ben

Samsung 5830i
    Sony XPERİA ARC
    Nokia C6-01

Gibi Birşeyler Alayım İstersen Dedi,Ben Hayır Telefonumdan Memnunum Dedim.
    Sen Kendine Al İstediğini Diye Söyledim Ve Araştırmaya İncelemeye Başladık.

Şuan Abim Kendisine Telefon Alıcak,
    İlk Başta Sony XPERİA ARC Ve XPERİA Serilerinden Birini Almak İstiyodu.
    Telefona 700 Milyon Vermek İstemedi, Daha Makul Birşeyler Bakıyordu.
    C6-01e Gözü Takıldı Oda Ağır,Ve Oda Çok Çoğaldı Ondanda Vazgeçti,
    Samsung Almaz Sevmiyo Pek Samsungu Nedense ( Kalitesiyle Alakası Yok, Adam Samsung Sevmiyo İşte Kardeşim)

Araştırırken Nokia 700 Gördü.Çok Beğendi.İnce Hafif Kibar Olması Onun İçin Çok Önemli,Bu Zamana Kadar Yani 5-6 Sene Öncede 400-500 Milyona Süper Özelikli Kaba Telefonlar Aldı Ama 2 Ay Kullandı Bıraktı! Kaba Telefon Ona Göre Değil.İnce Küçük Şık Olucak!

700ün Özelikleride Güzel Beğendi. Siparişini Vericek Bakalım Hayırlısı Olsun!

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

tesekkurler paylaşım için...

http://www.kapiteslim.com/urun/nokia-c5-03-fiyati.aspx bende uygun fiyatlı olan site buldum düsünürsen belki yardımım dokunmus olur
  • Arkadaşlar

C5-03 telefonun sol üst bölümünde bazen 3g ibaresi gözüküyor.

Bu gibi durumlarda telefona ulaşılamıyor. Kapalı olarak gözüküyor.

Sorun neden kaynaklanabilir ?
    Yaşayan var mı ?
  • Rehberde sınırsız isim kişi ekleme şansımız mı var c5-03'te...
  • Merhaba,
    nokia c5-03'te volume veya lock tusunu deklansor yapmak mumkun mu?
    bu telefonla kendi fotografini cekmek nerdeyse imkansiz.
  • Merhaba beyler bugünlerde babamin telefonda (c5 03 sag ust kosede gps yazisi cikiyor gps kapanmıyor buda sarzi yiyor bende denedim kapatamadim çözümü bilen varmi? Alıntı Yaparak cevaplarsaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatmak istemezdim ama hala bu ürün satışta. Ben de kendimce C5-03 incelemesi yapma ihtiyacı hissettim.. Almak isteyenlere...

Telefonu 1 buçuk yıl kadar kullandım. (10 gün kadar önce dokunmatiği bozuldu, sinirimden çöpe attım.) Telefon aldığım günden itibaren hafıza kartını kendiliğinden arada bir çıkartıyordu. Garantiye gönderdim, "sıvı teması" diye not düşüp 1 ay sonra geri gönderdiler. Garanti kapsamından çıktı, ben açtım telefonu, temizleyip geri taktım sorun çözüldü :) Servis hiç açmamış bile...

Bunun dışında kullanım özelliklerine gelince:

1- Bir kere dokunmatik değil telefon, basmatik :) Ekrana bastırmazsanız algılamıyor. Benim dokunmatik bundan bozuldu herhalde.
    2- Symbian işletim sistemi kullanıyor. Düzgün bir tane oyun bile yok, uygulamalar kısıtlı ve çok kötü.. Telefon almadan önce ovi mağazadaki uygulama yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim.
    3- Olumlu tek özelliği var navigasyon, onda da uyduyu bulması 5 dk gibi bir zaman gerektiriyor.
    4- Wi-fi kopma sorunları var.
    5- İnternette gezerken " hafıza yetersiz bazı uygulamaları kapatın" uyarısı gelip sayfayı kapatıyor. Bakıyorsun hiç bir uygulama çalışmıyor. Çileden çıkarıyor insanı..
    6- Kamera 5 mp. Flaşı yok. akşam çekimleri çok bulanık. Gündüz çekimlerinde de pek hoş değil. Pikseller sayılıyor.
    7- Görüntülü konuşma özelliği yok.
    8- Şarjı boşta iki gün gidiyor. Sık kullanırsanız (konuşma-internet vs.) bir gün anca gider.
    9- Ekran koruyucu film bile bulamıyorsunuz telefoncularda.. (Hepsiburada'da 20 tl civarında mesela) Aksesuarları kısıtlı.
    10- Nokia servis kalitesi çok kötü, garanti=kullanıcı hatası anlayışları mevcut.

C5-03 almayı düşünenlere paranıza yazık diyorum. Bunun yerine android işletim sistemli Huavei marka telefon aynı paraya, onu alın ya da şu eski tip şarjı uzun giden telefonlardan bir tane alın keyfinize bakın. Saygılar.

• İnternette gezerken yetersiz hafıza uyarısı gerçekten can sıkan bir durum.
  • Arkadaşlar kulaklığı takınca eşleşme bulunamadı diyor müzik dinleyemiyorum. Var mi bi çözümü?
  • Arkadaşlar başka bir telefona mesajları aktaracağım bunu nasıl sağlarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.