Şimdi Ara

htc wildfire giriş deseni-şifresi unuttum yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
67.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün itibari ile aldığım htc wildfire telefonuma koyduğum giriş desenini unuttum.
    Daha doğrusu hatırladığım kadarıyla (ki çok eminim) deniyorum fakat bir türlü açamadım. Netten biraz aradım çağrı gelince açıp home tuşuna basınca menüye ulaşırsın diyorlar, fakat yaptım olmuyor.
    Kullanım klavuzunda deseni unuttum a gir falan diyor ama telefonda öyle birşey göremiyorum.
    Google hesabım var, tele gmail de kurmuştum kilitlenmeden önce. Hani orayı bulsam giricem ama nafile.
    Fakat sim kartı hiç takmadım tele daha önce ve hatırladığım kadarıyla wifi kapalı şuanda telde.

Bunu açmak için herhangi bir yol yöntem işlem varmıdır?
    Üstadlardan yardım bekliyorum.

Teşekkürler

• Selam

Ayni sey benim basima gelmisti ben desire kullaniyorum. Ben su sekilde astim sorunu.

Telefonu kapattim, volume eksi tusuna basili tutarak power tusu ile telefonu actim, telefonun isiklari yanar yanmaz tuslardan elini cekmen gerekli. Ekranda sd card cheking yaziei gectikten sonra volume eksi tusuna basarak revovery yazisinin uzerine gelip power tusuyla okeyle. Telefon recovery oluyor ve tum ayarlar silinecek.

Umarim sorun hallolur, hatirlamadiim eksik birsey olabilir ama yontem bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazın internet erişimi olmadan bu anlattığımı yapmam mümkün olur mu bilemiyorum ama denemenizde fayda var.

kilit desenini üst üste çok sefer yanlış girerseniz cihaz size kendini şu kadar dakika kilitlediğini, bu süre içinde doğru deseni girseniz bile kilidi açmayacağını söyleyecek. bu sırada desen ekranının alt kısmında "desenimi unuttum" benzeri bir tuş çıkacak. ona dokunduğunuzda sizden google kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecek. bu bilgileri doğru girdiğinizde cihaz eski deseni devre dışı bırakıp sizden yeni bir kilit deseni girmenizi isteyecek. bu işlemden sonra yeni deseni kullanmaya başlayacaksınız.

ancak şifre doğrulamasını her seferinde google serverından mı yapıyor yoksa kendi içindeki kayıtlı şifreyi mi istiyor bilemem. cihaz internete çıkış yapamayacak konumdaysa bu yazdığım işe yaramaya bilir ama denemeye değeceği kanaatindeyim.
  • kabloyu bagla onarma yap sifirlansin telefon en kolayi bence bu
  • Ayni bahsettigin olay enistemin telefonunun basinada geldi bana getirdiler telefonu biraz arastirmalar sonucu cözdüm HTC Incredible S icin.

Dikkat : Telefon sifirlanacak ve ilk kutusundan cikardiginiz hale gelecektir yani fabrika ayarlarina dönecek.

Bataryayi cikarin, 10 saniye sonra tekrar takin
    Ses kisma tusu ve power tusuna basili tutun ekran gelene kadar
    Ekran acildiktan sonra tuslari birakin
    Gelen ekranda eksi ses dügmesine tiklayarak Factory Reset Secin
    Power tusuyla ok leyin ve sonra telefon bütün ayarlari silinmis ve tekrar kisisellestirme yönlendirmesiyle acilacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 27 Ocak 2012; 23:10:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: formalist

Selam

Ayni sey benim basima gelmisti ben desire kullaniyorum. Ben su sekilde astim sorunu.

Telefonu kapattim, volume eksi tusuna basili tutarak power tusu ile telefonu actim, telefonun isiklari yanar yanmaz tuslardan elini cekmen gerekli. Ekranda sd card cheking yaziei gectikten sonra volume eksi tusuna basarak revovery yazisinin uzerine gelip power tusuyla okeyle. Telefon recovery oluyor ve tum ayarlar silinecek.

Umarim sorun hallolur, hatirlamadiim eksik birsey olabilir ama yontem bu.

Arkadaşın söylediği işe yarıyor ancak BU İŞLEMİ YAPMADAN ÖNCE TELEFONUNUZUN BATARYASINI ÇIKARTIP 10 SN BEKLEYİNİZ...! Aksi takdirde işe yaramayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

Ayni bahsit olay enistemin telefonunun basinada geldi bana getirdiler telefonu biraz arastirmalar sonucu cözdüm HTC Incredible S icin.

Bataryayi cikarin 10 saniye sonra tekrar atakin
    Power tusuyla ok leyin ve sonra telefon bütün ayarlari silinmis ve tekrar kisisellestirme yönlendirmesiyle acilacaktir.

bilgi için teşekkürler benimde başıma geldi(evo3d) sayenizde hallettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mami_24

quote:

Ayni bahsit olay enistemin telefonunun basinada geldi bana getirdiler telefonu biraz arastirmalar sonucu cözdüm HTC Incredible S icin.

Bataryayi cikarin 10 saniye sonra tekrar atakin

bilgi için teşekkürler benimde başıma geldi(evo3d) sayenizde hallettim

Yardimci olabildigime sevindim. Bir iki sey ekleyip düzenledim anlatimi, bu sekilde daha anlasilir olur gelecekte isi düsen arkadaslara.

Ayni bahsettigin olay enistemin telefonunun basinada geldi bana getirdiler telefonu biraz arastirmalar sonucu cözdüm HTC Incredible S icin.

Dikkat : Telefon sifirlanacak ve ilk kutusundan cikardiginiz hale gelecektir yani fabrika ayarlarina dönecek.

• bende öle oldu dershaneden bize tablet verdiler ona ekran kilidi (desen) koydum nete baktım gmail den yapabilirsiniz ama benim gmail hesabım yok bana yardım edin nasıl açıcam tabletimi?
  • Ben de Samsung Gt-9000'de aynı sorununu yaşıyordum gmail hesap bilgilerimi unutmuştum. 11820 Teknoloji Destek Hattini aradim cihazıma hard format attırdılar, sorunumu kisa surede cozduler.
  • quote:

Ayni bahsettigin olay enistemin telefonunun basinada geldi bana getirdiler telefonu biraz arastirmalar sonucu cözdüm HTC Incredible S icin.

tskler çok yararlı bi bilgi işime yaradı Allah senden razı olsun kardeşim...
  • Telefonunuzun model kilidini unuttuysanız eğer 11820 Teknoloji Destek Hattı mevcut oradan bilgi alabilirsiniz...
  • aynen convey7 ye katılıyoruz 11820 olağanüstü bir servis aradım çok kısa süre içerisinde uzman kadrosuyla hem öğrettiler hemde sorunumu çözdüler.
  • quote:

Tamam yaptım eyw saol bu taktiği deneyin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.