DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
2 Yıllık Yüksekokul Mezunu Teknikerlere Mühendislik Kapısı Açılıyor
183
Cevap
2
Favori
70.023
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> 2 Yıllık Yüksekokul Mezunu Teknikerlere Mühendislik Kapısı Açılıyor
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      0 Mesaj
      06 Ocak 2011 14:01:01
      arkadaşlar mühendislik diplomasına sahip olup da mühendislikten anlamayan bir çok insan var. mesela ben ve çevremdeki bir çok tekniker arkadaşım var, hem mimari proje hemde statik projelerini çizip hazırlıyoruz evrakları da takip ediyoruz, muhendis arkadaşlar sadece imzalıyorlar hatta neye imza attıklarını bile bilmiyorlar. şimdi burada mimarlık ve mühendisliği biz yapıyoruz onlar sadece imza atıyor. buna göre bü ünvanları hak eden kim. o sadece diplama üzerinde mühendisken benim sırtımdan geçinmesi zoruma gitmiyor da bana belirli şartlar ve eğitimler karşılığında diplama verilmesi mi zorunuza gidiyor. ayrıca mühendis ve tekniker aynı dersleri görüyor ve biz sizin 4 yılda okuduğunuzu 2 yılda sıkıştırılmış olara görüyoruz. biz ayrıca dersaneye gidemedik, özel ders alamadık. eleştirilerinizi yaparken saygılı olun lütfen....

• Binbaşı
      1105 Mesaj
      06 Ocak 2011 14:09:52
      ne bu cekememezlik. parcalayın ulan kendinizi ... haklı beyler sizi xd

• Yüzbaşı
      392 Mesaj
      06 Ocak 2011 14:15:31
      Olursa güzel olur olmassa , tekrardan okul okur mtok mühendisi olur çıkarız

• Çavuş
      69 Mesaj
      06 Ocak 2011 20:31:28

quote:

Orijinalden alıntı: ÜMİT ÇOLAK

arkadaşlar mühendislik diplomasına sahip olup da mühendislikten anlamayan bir çok insan var. mesela ben ve çevremdeki bir çok tekniker arkadaşım var, hem mimari proje hemde statik projelerini çizip hazırlıyoruz evrakları da takip ediyoruz, muhendis arkadaşlar sadece imzalıyorlar hatta neye imza attıklarını bile bilmiyorlar. şimdi burada mimarlık ve mühendisliği biz yapıyoruz onlar sadece imza atıyor. buna göre bü ünvanları hak eden kim. o sadece diplama üzerinde mühendisken benim sırtımdan geçinmesi zoruma gitmiyor da bana belirli şartlar ve eğitimler karşılığında diplama verilmesi mi zorunuza gidiyor. ayrıca mühendis ve tekniker aynı dersleri görüyor ve biz sizin 4 yılda okuduğunuzu 2 yılda sıkıştırılmış olara görüyoruz. biz ayrıca dersaneye gidemedik, özel ders alamadık. eleştirilerinizi yaparken saygılı olun lütfen....

dgs var başarılı olan girer sınava geçer mühendisliğe mimarlığa...

yök'ün yapacağı gibi 650 bin teknikerin hepsine gelin 2 yıl daha okuyun diplomanızı vereyim şekli çok saçma...

aslında kimseyi düşündükleri yok,onlar alacakları yüksek harç bedelinin derdinde..

• Yarbay
      2746 Mesaj
      06 Ocak 2011 21:23:34

quote:

Atma şimdi. Mimarlık eğitimi nasıl birşey haberin var mı senin? Azcık saygı duyun mesleklere yahu. Sen okulunda 1 çalıştıysan mimarlık okuyanlar 10 çalışmıştır. Öyle kafana göre mimarlık mühendislik yapıyorum falan diyemezsin. Madem meraklısın, tutan yok, gir dgs ye kazan oku üzerini. İstersen direk öss ye gir kazan. Saygı beklemek için saygı duymak lazım. Herkesin işi ayrı.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ocak 2011 21:25:35

quote:

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

Mercedes C180K AMG PAKET
    • Yarbay
      4587 Mesaj
      06 Ocak 2011 21:28:44
      hay böyle sistemin! insanlar ne okuyorsa o mesleği icra etsin be, nedir bu saçma yenilikler? seçim öncesi, vardır bir hikmeti

en kötü gün bugünse, bugün de galatasaray...
    • Yüzbaşı
      462 Mesaj
      06 Ocak 2011 21:30:29
      arkadaşlar nereye ne şekilde başvurular nezaman ??

• Yarbay
      3157 Mesaj
      06 Ocak 2011 21:52:34

quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

BU ÜLKEDE EN YETKISIZ UNVAN 2 YILLIK OKUYANLAR
      1-TEKNIKERLERIN ODALARI BILE YOK AMA TEKNISYENLERIN VAR
      2-İMZA YETKILERI YOK SAĞOLSUN MUHENDİS ODALARI PASTADAN PAY ALVERMIYORLAR
      3-2 YILLIKLARIN % 85 BASKA ISLER YAPIYOR CUNKU IS YOK YETKISIZ ADAMA KIM İŞ VERİR
      4-ASKERLIK 15 AY ILKOKUL MEZUNUDA 15 AY YAPIYOR DIPLOMADA DEKANIN REKTORUN IMZASI VAR HANI UNI MEZUNUYDUK

ONUN İÇİN KIMSE BOSA IKI YILLIK OKUMASIN YAZIK AILELRINIZE SIZE VE HARCADIGINIZ PARAYA SAYGILAR
      MERAK ETMEYIN 4 YILLIKLAR 2 YILDAN 4 YILA GECIS FIRSATINI BIZE TANITMAZLAR

al benden de o kadar ama millet össyi mi düşünüyor ki bunu düşünsün

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Yüzbaşı
      751 Mesaj
      06 Ocak 2011 22:00:26
      4 yıllıklar yesin kendilerini lisede yatıyor dediğiniz adamlar sizin görmediğiniz meslek dersleri görüyor hayata atılıyor ilerde ne yapacaklarını biliyor kabiliyetlerini geliştiriyor.Siz soru çözerken onlarda bunları yapıyor.

Sonra öss de psikopata bağlamış meslek hakkında hiç birşey bilmeyen adam gidiyor mühendis oluyor 4 yıl lisede bunu öğrenmiş bitirmiş adam onun altına giriyor. Mühendisten daha çok şey bilip daha az para ve yetki almak budur.

Lost - Supernatural - Smallville - The Vampire Diaries - Dexter - Spartacus - Glee - Chuck - True Blood - Fringe - FlashForward
      The Event - Lost Girl - The Lost Room - V - How I Met Your Mother

"I will not die at the hand of a fucking slave."
      "I am a free man!"

Je suis etudiant a Hacettepe University
    • Yarbay
      3157 Mesaj
      06 Ocak 2011 22:10:10
      Elbet meslek lisesinden mühendis,öğretmen çıkabilir çalışırsan atl bilişim bölümden mesela yani eml ye gideceğine ya bilişimde oku yada düze git bence saçma 2 yıllık bir yere gitmeleri işin sonunda ne kadar karlısın bunu araştırıyorlar mı acaba? ailelere yazık yani özellikle eml yüzünden atl bölümlerinin değeri düşüyor neyse özetleyecek olursak 2 yıllık okucağına git ygs/lys çalış 4 yıllık iyi bir yer tutaar eninde sonunda tabi daha önceden temel varsa...

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Çavuş
      69 Mesaj
      06 Ocak 2011 22:28:19

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilây

4 yıllıklar yesin kendilerini lisede yatıyor dediğiniz adamlar sizin görmediğiniz meslek dersleri görüyor hayata atılıyor ilerde ne yapacaklarını biliyor kabiliyetlerini geliştiriyor.Siz soru çözerken onlarda bunları yapıyor.

Sonra öss de psikopata bağlamış meslek hakkında hiç birşey bilmeyen adam gidiyor mühendis oluyor 4 yıl lisede bunu öğrenmiş bitirmiş adam onun altına giriyor. Mühendisten daha çok şey bilip daha az para ve yetki almak budur.

bütün meslekliler mühendisi ezer geçer diyorsun...

meslek lisesinde çarpım tablosu bilmeyen o kadar fazla adam var ki,yani bu adamlarla mühendisleri kıyaslamak bilemiyorum ne derece mantıklı..

• Yüzbaşı
      462 Mesaj
      06 Ocak 2011 23:08:51

quote:

Orijinalden alıntı: tuturuk

arkadaşlar nereye ne şekilde başvurular nezaman ??

nereye başvuulaak

• Çavuş
      49 Mesaj
      06 Ocak 2011 23:10:00
      quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

Alıntıları Göster

bütün meslekliler mühendisi ezer geçer diyorsun...

meslek lisesinde çarpım tablosu bilmeyen o kadar fazla adam var ki,yani bu adamlarla mühendisleri kıyaslamak bilemiyorum ne derece mantıklı..

yazmayayım yazmayayım dedim dayanamadım!Bende Türkiyedeki sayılı meslek liselerinin birinden,ÇINARLI ATL den mezunum.2 yıllık ege myo dan da mezun oldum..şimdi bu meslek liselerini küçümseyen arkadaşlar,bir bakın bakalım tübitak,üniversite vs de yapılan yarışmalara..kimlerin projeleri derece alıyor?kimlerin yaptığı takdir topluyor?kimlerde gelecek var?

Sizin beğenmediğiniz liselerde ne adamlar var,sırf bu imam hatip liselerinin yüzünden görünüp,ama çoğu düz lise öğrencisinin de AMAN! diyerek önü tıkanıpta mecburen teknik eğitim fakültelerine gitmek zorunda kalan..DGS diyen arkadaşlarda açıp bir kontenjanlara bakıversinler bir zahmet ve alınması gereken puanları..Sizin küçümsediğiniz ki olmaz olamaz diyenlerin çoğu böyle düşünüyor neden korkuyorlar anlamıyorum.kendimden örnek vereyim lise + myo tam 6 yıl aynı branş üstüne eğitim aldım. Birde mühendislik bölümlerinden mezunlarla bir branş testi yada benzer bir şey yapsınlar bakalım ne olacak..!?kimse zaten damdan düşer gibi alınsın demiyor..ordaki okuyanların ayıklanabileceği bir sınav ve gerekli eğitimler verildiğinde kim ne iş yapıyormuş görelim..birkaç yerde çalışma fırsatım oldu ve birçok mühendis tanıdım..adam yaptığı meslekten bi haber neyin ne olduğunu bilmez ama sorsan aaa ben mühendisim der..lafı uzattım ama demek istediğim şu ki herkesi bir tutmayın,mühendislik demek sadece 4 yıl okuyup diploma almak değildir.okuldan mezun olduğunda gerçekten pratikte en az teknisyen yada tekniker kadar bişey bilen ve yapabilen mühendislere sözüm yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi v88 -- 6 Ocak 2011; 23:11:39 >

06 Ocak 2011 23:11:35
      noldu son durum gelişme yokmu

Kelime hatası yapabilirm harf harf boşuna uğraşmayın.
    • Çavuş
      97 Mesaj
      06 Ocak 2011 23:30:14

quote:

Orijinalden alıntı: pckopatx

Deneyim ve piyasada tutulma başka bir sey okudugun okul başka birşey . Mühendislik okuyup mat,fizik vs sayısal dersi yapınca iyi bir mühendis olunmaz. Mühendislik okuyup meslekten haberi olmayan insanlar mevcut bu ülkede. Tecrube konusur iş yerinde. İşveren mühendise değil yapılan işe bakar. N e bilgisayar mühendisleri var bilgisayarcılar da stajda format atmasını öğreniyorlar. Önemli olan kendini geliştirmek. Tecrube de sayısal derslerle olmaz onlar sadece birer etkendir. Yardımcı olur sana daha pratik düşünmene yardımcı olur. Diploma sadece maasını arttırır. Önemli olan diploma değil iş tecrubesidir. Piyasada tutulduktan sonra ilk okul mezunu da olsa mühendise değişilmez tecrübe konusur orda.

eline sağlık arkadaşım.

• Yarbay
      3157 Mesaj
      07 Ocak 2011 15:45:58
      LİSE AYRIMI YAPAN BİRİSİ YADA ÇEVRE NE KADAR BAŞARILI OLABİLİR Kİ DAHA üniversite olsa tamam derim ama millet üni okumak için lise ayrıyor millet lise beğenmiyor işte düşük eğitim seviyesi neyse konu tam bu değil ama tekniker olupta şöyle iyi böyle iyi diyen görmedim mesela örnek verelim bilgisayar mühendisi ile yazılım teknikeri normalde kıyaslayamazlar bile mühendislik burada son derece iyi meslek olsaydı teknikerlik şuan ki mühendis derecesinde olur malesef bunlar bizim ülkemizde yok ...

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Yüzbaşı
      759 Mesaj
      07 Ocak 2011 15:56:39
      Nedense bazı kişiler mühendisi 3-5 matematik fizik çözüp, imza atan adam sanıyor. Hadi bakalım alsınlar diplomalarını. Tekniker adama mühendis desende teknikerdir. İşini iyi yapan adama lafım yok. Onlara saygım vardır her zaman fakat hiç bir meslek grubunu birbiri ile benzeşsede karşılaştırmak yanlıştır. Veteneriner gidipte plastik cerrah olarak işe alınmıyorsa, teknikerde mühendis ile karşılaştırılamaz.

07 Ocak 2011 16:00:21
      Ya arkadaşlar geçin bu işleri, mühendis ve tekniker arasından sandığınızdan çok daha büyük farklar var (taşra üniversitelerdeki mühendisler hariç)

Aralarındaki ilişki hemşire ve hekim doktor gibidir, teknikerler ayak işlerini yapar, mühendisler ise dizayn eder, reçete yazar ve imza atar.... Babam Elektrik-Elektronik mühendisi mesela, evde bi elektrik sorunu oldunmu, oda elektrikçi çağırıyo, mühendisler ile teknikerleri bir tutmayın lütfen

Mühendis olabilecek bi adam zaten tekniker olmazdı ilk baştan!!!!
      Ha meslek lisesinden çıkıp, çok iyi mühendis olunabilir oda ayrı konu, meslek liseliler yanlış anlamasın beni.

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

Mercedes C180K AMG PAKET
    • Yarbay
      3157 Mesaj
      07 Ocak 2011 16:21:09

quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

Ya arkadaşlar geçin bu işleri, mühendis ve tekniker arasından sandığınızdan çok daha büyük farklar var (taşra üniversitelerdeki mühendisler hariç)

Aralarındaki ilişki hemşire ve hekim doktor gibidir, teknikerler ayak işlerini yapar, mühendisler ise dizayn eder, reçete yazar ve imza atar.... Babam Elektrik-Elektronik mühendisi mesela, evde bi elektrik sorunu oldunmu, oda elektrikçi çağırıyo, mühendisler ile teknikerleri bir tutmayın lütfen

Ha meslek lisesinden çıkıp, çok iyi mühendis olunabilir oda ayrı konu, meslek liseliler yanlış anlamasın beni.

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Çavuş
      69 Mesaj
      07 Ocak 2011 16:58:50

quote:

Orijinalden alıntı: v88

Alıntıları Göster

yazmayayım yazmayayım dedim dayanamadım!Bende Türkiyedeki sayılı meslek liselerinin birinden,ÇINARLI ATL den mezunum.2 yıllık ege myo dan da mezun oldum..şimdi bu meslek liselerini küçümseyen arkadaşlar,bir bakın bakalım tübitak,üniversite vs de yapılan yarışmalara..kimlerin projeleri derece alıyor?kimlerin yaptığı takdir topluyor?kimlerde gelecek var?

Sizin beğenmediğiniz liselerde ne adamlar var,sırf bu imam hatip liselerinin yüzünden görünüp,ama çoğu düz lise öğrencisinin de AMAN! diyerek önü tıkanıpta mecburen teknik eğitim fakültelerine gitmek zorunda kalan..DGS diyen arkadaşlarda açıp bir kontenjanlara bakıversinler bir zahmet ve alınması gereken puanları..Sizin küçümsediğiniz ki olmaz olamaz diyenlerin çoğu böyle düşünüyor neden korkuyorlar anlamıyorum.kendimden örnek vereyim lise + myo tam 6 yıl aynı branş üstüne eğitim aldım. Birde mühendislik bölümlerinden mezunlarla bir branş testi yada benzer bir şey yapsınlar bakalım ne olacak..!?kimse zaten damdan düşer gibi alınsın demiyor..ordaki okuyanların ayıklanabileceği bir sınav ve gerekli eğitimler verildiğinde kim ne iş yapıyormuş görelim..birkaç yerde çalışma fırsatım oldu ve birçok mühendis tanıdım..adam yaptığı meslekten bi haber neyin ne olduğunu bilmez ama sorsan aaa ben mühendisim der..lafı uzattım ama demek istediğim şu ki herkesi bir tutmayın,mühendislik demek sadece 4 yıl okuyup diploma almak değildir.okuldan mezun olduğunda gerçekten pratikte en az teknisyen yada tekniker kadar bişey bilen ve yapabilen mühendislere sözüm yok..

ben sayısal öğrencisi olarak şundan korkuyorum:

şuan bile şunlar yaşanıyor: iş bulma sorunu,çalıştığın işten alacağın maaş(mühendise asgari ücret veren ilanlar var..)

yani şuan böyle,bu teknikerlere mühendislikle bu sayı daha da artacak iş o zaman iyice içinden çıkılmaz bi hal alacak..

• Çavuş
      72 Mesaj
      06 Haziran 2011 13:56:32
      arkadaşlar bu proje ne oldu?bilgisi olan var mı?ne zaman başlayacakmış...?

Tüm yaşamımız, insanların birbirini karşılıklı etkileyebileceği varsayımına bağlı olarak akıp gitmektedir. A.ADLER
      06 Haziran 2011 14:05:00
      Aynen takipteyim ne oldu bu proje ?

Bencede yırtsın kendilerini 4 senelikler , biz eşşek gibi günde 10 ders görürken siz evde uyuyordunuz

• Çavuş
      72 Mesaj
      19 Temmuz 2011 14:03:20
      bu proje ölü doğdu sanırım,hala birşey yok ortada...

Tüm yaşamımız, insanların birbirini karşılıklı etkileyebileceği varsayımına bağlı olarak akıp gitmektedir. A.ADLER
    • Onbaşı
      30 Mesaj
      03 Kasım 2011 00:22:44
      http://forum.donanimhab...f_/key_//tm.htm#54241615

Arkadaşlar konuyla ilgili gerekli bilgiler yukardaki sayfada proje hayata geçiyor..

• Yarbay
      14821 Mesaj
      03 Kasım 2011 00:28:00
      Birkac aya muhendis olucam bu hic iyi bir haber degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      15274 Mesaj
      03 Kasım 2011 10:23:54
      SON DAKİKA! Yakında okuma yazmayı sökene mühendis diyeceklermiş... Mühendis olmak için 2 yıllık yüksekokul değil 1 yıllık ilkokul eğitimi yeterli. Bu duruma göre 2012 yılında 60 milyon mühendis olması bekleniyor...

Böylece yüksekokul mezunları adından da anlaşılacağı gibi mühendis değil yüksek mühendis hatta derece ile bitirenler ordinaryüs prof. olarak mezun olacaklarım.

Puhahah yahu komedi valla. Mühendisliğin m sini bilmeyen hatta tanımını yapamayacak insanlar mühendis olursa şaşırmam. Ülkesinde bu kadar çok mühendisi olup da hiç bir şey üretmeyen puanların ayak altında gezdiği başka bir ülke var mıdır acaba. Varsa da zaten bizim ülkeden kötüdür durumu. Herşey oyuncak oldu.

• Teğmen
      143 Mesaj
      30 Kasım 2011 11:04:23
      quote:

Orijinalden alıntı: Imnobody

-----------Mühendis olabilecek bi adam zaten tekniker olmazdı ilk baştan!!!!----------

böyle bir saçma söz yok ya o zaman dgs sınavı yapmasınlar bu yök deki o kadar prf aptal zaten sınava girenler de salak yani zaten mühendis dğulur olunmaz da dede tam olsun yuuh yani sanaa

kendini nerde görüyorsun senn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffatihh84 -- 30 Kasım 2011; 11:05:43 >

“Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.”
    • Binbaşı
      1419 Mesaj
      10 Aralık 2011 00:20:04
      Lisans tamamlamaya karşı çıkanlar neden bu kadar saçını başını yırtıyor anlamak zor. Psikolojik sorunları var heralde.
      Kimse bedava zahmetsiz tamamlatmıyor lisansı. 4 Yıllık okurken girilen bütün sınavlara girilecek zaten.
      Başaramayan kapasitesi olmadığı için elenir. Başaran da demek ki çalışmış konulara vakıf ve kabiliyetli demektir.
      öss de neden kazamadı o halde derseniz herkesin kendi öyküsü vardır. maddi durumlar şartlar v.s. bir kısmı da kafası almadığı çalışmadığı için kazananmaış olabilir.
      Yapılacak Lisans tamamlamada onlarca sınavdan başarı ile geçen haketmiş demektir. Bu kadar haset olmayın beyler. Ruh sağlığınıza zararlıdır.

• Teğmen
      236 Mesaj
      10 Aralık 2011 00:35:57
      quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant
      ya o kadar olumsuzluğa rağmen (işsizlik vs...) mühendislik seçeyim diyorum ama (ilgim olduğu için) ama bu da olursa yuh derim artık..

öss'de barajı geçememiş meslekten myo'ya geçiş yapmış adamla aynı ünvanı almak için öss'e kasıp mühendislik fakültesinde ölümüne ders Paylaş:

çalışacağıma öğretmen olup kpss'e çalışırım daha iyi..

üniversiteden mezun olduğunda meslek lisesi mezunu dediğin küçümsediğin adamlara yalvarırsın ne olur şunu öğret şunu anlat diye .

• Binbaşı
      1040 Mesaj
      10 Aralık 2011 00:58:42
      çoğu meslek lisesinin ne durumda olduğu ortada boşuna kendinizi yormayın , istisnalar kaideyi bozmaz

ever tried, ever failed. try again, fail again. fail better
    • Binbaşı
      1643 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:03:16
      O kadar kişi konuşmuş ancak boş konuşmuş.

İdda ediyorum şu anda mühendislik okuyanların becerileri meslek lisesi bitirmiş kişilerden bin kat yetersizdir.

Ben düz lise mezunuyum.Şu anda okuduğum bölümde her tür liseden arkadaşım var.Evet teorikte düz lise v.s okuyanlar daha iyi olabilir ancak is pratiğe geldiğinde emin olun meslek liseliler daha iyiler.

Nedeni çok basik biz düz lisede ezbere dayalı eğitim görürken onlar önce teorik olarak işi öğrendiler daha sonra atölyelerinde uyguldılar en sonunda da staj v.s yaparak işi pratiğe döktüler.

Bana göre mühendis dediğin bir şeyler üretmeli eli ayağı yağ pas olmalı , ortaya birşeyler koymalı.

Bizim ülkede teknisyeni-teknikeri aşağılama olayını da anlamış değilim madem bu kadar küçük görüyorsunuz bu kadar basit görüyorsunuz neden teknik işleri teknisyenlere yaptırıyorsunuz.Herkes kendi sorununu kendi çözsün o zaman? Olmaz değil mi?

Size başka bir şey daha söyleyim bindiğiniz uçakların bakımını teknisyenler yapıyor mühendisler değil.Bence bu teknisyenlere güvenip o uçaklara binmeyin.

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
      İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....
    • Android Beta Kullanıcısı
      3249 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:08:50
      quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

O kadar kişi konuşmuş ancak boş konuşmuş.

İdda ediyorum şu anda mühendislik okuyanların becerileri meslek lisesi bitirmiş kişilerden bin kat yetersizdir.

Ben düz lise mezunuyum.Şu anda okuduğum bölümde her tür liseden arkadaşım var.Evet teorikte düz lise v.s okuyanlar daha iyi olabilir ancak is pratiğe geldiğinde emin olun meslek liseliler daha iyiler.

Nedeni çok basik biz düz lisede ezbere dayalı eğitim görürken onlar önce teorik olarak işi öğrendiler daha sonra atölyelerinde uyguldılar en sonunda da staj v.s yaparak işi pratiğe döktüler.

Bana göre mühendis dediğin bir şeyler üretmeli eli ayağı yağ pas olmalı , ortaya birşeyler koymalı.

Bizim ülkede teknisyeni-teknikeri aşağılama olayını da anlamış değilim madem bu kadar küçük görüyorsunuz bu kadar basit görüyorsunuz neden teknik işleri teknisyenlere yaptırıyorsunuz.Herkes kendi sorununu kendi çözsün o zaman? Olmaz değil mi?

Size başka bir şey daha söyleyim bindiğiniz uçakların bakımını teknisyenler yapıyor mühendisler değil.Bence bu teknisyenlere güvenip o uçaklara binmeyin.

teknisyenleri küçük görme gibi bir durumum yok ama o teknisyenlerin başında kim var bi sorun olduğunda kime danışıyorlar mühendislere 2 sene thy de staj yaptım

bilcümle avratlar saçlarıma deli oluyorlar
    • Binbaşı
      1643 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:33:56
      quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Alıntıları Göster

teknisyenleri küçük görme gibi bir durumum yok ama o teknisyenlerin başında kim var bi sorun olduğunda kime danışıyorlar mühendislere 2 sene thy de staj yaptım

Öncelikle sana karşı yazmadım onu bil.Ülkedeki genel düşünceye karşı yazdım.

Az çok çalışma şeklini bilirim bende staj yaptım.

İş yapılırken nasıl yapılacağını mühendis anlatmaz işin başında genelde durmaz teknisyen manuel den bakar işini yapar.

Kendini yetiştiren bir teknisyen neyi nasıl yapacağını bilir.Eğer yeniyse elbette sorar hiç bir yerde herşeyi bilerek işe başlayan yoktur.

Bende bir uçak bakım firmasında staj yaptım.Yakında bir terslik çıkmazsa çalışmaya da başlayacağım.Bir parçanın değişimi yapıldığında işin başında her ihtimale karşı mühendis bulunması gerekiyordu nitekim bir sorun yaşandı mühendis şöyleydi böyleydi derken yine sorunu teknisyen çözdü.

Emin ol özellikle havacılık sektöründe(uçak bakım) iş okumakla olmuyor.Eğri oturup doğru konuşmak gerekir.

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
      İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....
    • Teğmen
      177 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:55:12
      mühendis olmuyorsun sadece 4 yıllık diploma alıyorsun. oda daha başarılı olduğundan kaliteli eleman damgası olan bir diploma
      kesinlikle mühendis sıfatını alamıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magandalar18 -- 10 Aralık 2011; 1:59:38 >

• Çavuş
      52 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:57:14
      aslında mühendislik için kurs açaçaksın 3 haftalık yeter ne gerek var 4 sene okumaya

• Yarbay
      4411 Mesaj
      10 Aralık 2011 02:00:49
      Daha ucuza çalışırlar işte işçi bulasmayan kurumlar bekliyor onları 600 tl aylıkla

Psn : Myhtic
      No problem.Everything's fine
    • Teğmen
      143 Mesaj
      11 Aralık 2011 14:35:22
      quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Alıntıları Göster

bende inşaat teknikeriyim bana da çok mühendis sordu şunu nasıl yapıyorsun diye

“Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.”
    • Teğmen
      218 Mesaj
      11 Aralık 2011 14:37:59
      Mühendislik zaten dibe vurmuştu dahada beter olacak.Tıp sektörü coştukça coşacak.Bok yoluna gidiyoruz mühendislikler olarak.

• Yarbay
      6164 Mesaj
      11 Aralık 2011 16:54:50
      Sonunda bu ülkedeki 22 yaşını geçmiş her genci 4 yılık üniversite mezunu yapacaklar.

Kaynakçı bulamayacağız, tornacı bulamayacağız, montajcı usta bulamayacağız.
      Çünkü, herkes, " ben bu işi yapmam" diyecek...

Bu ülkenin ara elemana ihtiyacı var, yeterince mühendis var ama eğitimini almış torna ustası, kaynak ustası zor bulunuyor.
      Herkes kolay para kazanma, yorulmadan para kazanma hevesinde.
      Ama iyibir kaynak ustası çoğu mühendisten daha yüksek maaş alabilir. Çünkü piyasada ihtiyaç var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      4 Mesaj
      26 Mart 2012 03:32:31

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Sonunda bu ülkedeki 22 yaşını geçmiş her genci 4 yılık üniversite mezunu yapacaklar.

Kaynakçı bulamayacağız, tornacı bulamayacağız, montajcı usta bulamayacağız.
      Çünkü, herkes, " ben bu işi yapmam" diyecek...

Bu ülkenin ara elemana ihtiyacı var, yeterince mühendis var ama eğitimini almış torna ustası, kaynak ustası zor bulunuyor.
      Herkes kolay para kazanma, yorulmadan para kazanma hevesinde.
      Ama iyibir kaynak ustası çoğu mühendisten daha yüksek maaş alabilir. Çünkü piyasada ihtiyaç var.

arjadaslar bende bende nuh okuyorum neden boyle saygisizca atiyorsunuz insanlarin meslegine sen diyorsun ki muhendis mımar is yapmıyor ben yapıyorum diye ardindan ekliyorsun biz 4 yilda okulan okulu iki yılda goruyoruz sacma sapan konusmayin allah askına sen yapı statigi 2 dersini betonarme 2 ileri beton tuneller gibi bir cok dersi gormedin daha bir suru var bunun gibi ama gelip atiyorsun dogru bende cok iyi statik hesap yaapan ve ciZen teknıker arkadaslarim var muhendis bu cerkefilli isi sana vermese de yapabilir ama sen ekmeginin pesindesin insaat muhendisi istese senin cizdigini de cizer sana da ihtiyac kalmaz ya cizeceksin adam akılı yada bu diyar sana dar gelir hayat bu kusura bakma kardes ama gercekte bu

• Yarbay
      6164 Mesaj
      26 Mart 2012 07:48:13

quote:

Orijinalden alıntı: apachi1835

Alıntıları Göster

arjadaslar bende bende nuh okuyorum neden boyle saygisizca atiyorsunuz insanlarin meslegine sen diyorsun ki muhendis mımar is yapmıyor ben yapıyorum diye ardindan ekliyorsun biz 4 yilda okulan okulu iki yılda goruyoruz sacma sapan konusmayin allah askına sen yapı statigi 2 dersini betonarme 2 ileri beton tuneller gibi bir cok dersi gormedin daha bir suru var bunun gibi ama gelip atiyorsun dogru bende cok iyi statik hesap yaapan ve ciZen teknıker arkadaslarim var muhendis bu cerkefilli isi sana vermese de yapabilir ama sen ekmeginin pesindesin insaat muhendisi istese senin cizdigini de cizer sana da ihtiyac kalmaz ya cizeceksin adam akılı yada bu diyar sana dar gelir hayat bu kusura bakma kardes ama gercekte bu

Sen ne anlatmaya çalışıyorsun?
      Yazdıkların anlaşılmıyor bile...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      4371 Mesaj
      26 Mart 2012 07:53:50
      Kalite dusecek, bende teknikerim. Kaliteden kastim ne anladiniz umarim

# L E O N #
      İnşaat Teknisyeni / Yapı Ressamı
      # AutoCAD Çizimi Yapılır #
      Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir.
      e-mail : m.mucahidkarakus@gmail.com
    • Yarbay
      10277 Mesaj
      26 Mart 2012 08:14:04
      Bunu herkes için yazmıyorum , yazdıklarım zaten üzerlerine alınacaktır.
      Bu iş esas olarak daha ilkokul-ortaokul döneminden başlıyor. Arkadaşlarımız çoğunun ortaokul hayatı haytalık yaparak-dersleri iplemeyerek erkeklerin kız peşinde kızların da erkek peşinde geçti. Ben de aşırı olmasa da çalışırdım ve sonuç olarak koskoca okuldan sadece ben dahil 5 kişi Anadolu Lisesi kazanmıştı. Küfür gibiydi, okulun duvarına ismimiz bile yazılmamıştı o derece. Diğerlerinin çoğu ya düz liseye gitti ya da meslek lisesine. Okumayan bir kaç kişi de oldu. Şu an Facebook'tan falan bakıyorum da çoğunun yaşantısı halen değişmemiş, yata yata okul bitirmişler, hatta liseyi hala okuyan arkadaşım var 2 tane. 2 yıl kalmışlar, şaka gibi. Üniversiteye de mezun olduğum ilkokuldan 4 kişi gidebildi. Biri sanırım tekrar hazırlanıyor. Hepimiz de AL'den mezun olduk. Meslek Liseli olanlara bakıyorum okumuyorlar, bazıları ayıp olmasın diye 2 yıllığa yazılmışlar ama ona bile gitmiyorlar, bazıları işte bile çalışmıyor apaçi gibi ortalarda takılıyorlar işte. Hani 2 yıllık üniye gitse onlarla birlikte mühendis olacak mühendis arkadaşlar. Yazıktır günahtır yani. Tamam 2 yıllık okuyan düzgün insanlar da var yok değil ama onlar DGS gibi kolay bir sınavla zaten Mühendis olma şansına sahipler. Şansını kullanabilen herkes istediğini elde edebilir. Ama 2 yıllıktan mezun olup direk 4 yıllık mühendislik bölümüne geçmek isteyenler işin kolayına kaçıyor ve bana komik geliyor ne derseniz diyin.

終わらなぁぁぁぁぁぁぁぁい
      25.07.2014 - ∞
    • Yüzbaşı
      575 Mesaj
      26 Mart 2012 08:22:59

quote:

Orijinalden alıntı: Saurone

Alıntıları Göster

bak bak aşağılayışlara...ben öss'yi matematik bilmediğimden kazanamadım lisede bütün derslerim iyiydi...2 yıllık bitirdim ve okulda aldığım eğitim çok iyiydi yine matematik yüzünden dgs'yi kazanamadım...Matematik bilmediğim mesleğimi iyi bilip bilmediğim anlamına gelmiyor emin ol ki biraz daha iş tecrübem olursa mühendislerin bilgi düzeyine bile ulaşabilirim

lafa bak. :D

• Binbaşı
      1054 Mesaj
      26 Mart 2012 09:02:53
      Daha mevzun değilim ama güzel haber umarım gerceklesir takip :)

• Er
      4 Mesaj
      27 Mart 2012 23:53:27
      orda nuh okuyorum yazmısım o muh. olacaktı anlamadıgın baska yer varsa senden kaynaklı sanırım

• Yarbay
      4624 Mesaj
      28 Mart 2012 00:37:40
      quote:

Orijinalden alıntı: wildnesss

Alıntıları Göster

lafa bak. :D

Matematik yapamadan nasıl mühendis olacaksın?

Nokia Şarjı Bulunur
      Çağrılık Kontör Mevcuttur
      Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yüzbaşı
      821 Mesaj
      28 Mart 2012 20:34:47
      valla 2 yıllıklar boş onlarca arkadaşım var 2 yıllık bitirip bitirdiği bölümle alakasız işlerde çalışan alın örnek olsun hepinize

3 tane arkadaşım vardı Bilgisayar Programcılığını bitiren 2 yıllık

birisi şuan ayakkabıcıda çalışıyor diğeri sigortacıda diğeri ise boş geziyor kaç senedir yazık valla !!!!!!!

• Yarbay
      2636 Mesaj
      29 Nisan 2012 11:28:34
      quote:

Orijinalden alıntı: Real-Gamer

valla 2 yıllıklar boş onlarca arkadaşım var 2 yıllık bitirip bitirdiği bölümle alakasız işlerde çalışan alın örnek olsun hepinize

3 tane arkadaşım vardı Bilgisayar Programcılığını bitiren 2 yıllık

birisi şuan ayakkabıcıda çalışıyor diğeri sigortacıda diğeri ise boş geziyor kaç senedir yazık valla !!!!!!!

Sonuç olarak olmasın

Volkswagen Golf 7 1.6 TDi DSG - HIGHLINE -
    • Yüzbaşı
      529 Mesaj
      11 Haziran 2012 07:01:51
      edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi closek -- 11 Haziran 2012; 7:07:30 >

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      11 Haziran 2012 07:06:30
      isteyen istediği yerden mezun olsun, bilmesin birşey. size zararı ne arkadaşlar? niye kıskanıyorsunuz herşeyi. madem bu kadar bilgilisiniz, kıskanacak kadar. o zaman endişelenmenize gerek yok. işyerleri diplomaya bakmaz meslek bilgisine bakar. isteyen istediği eğitimi alabilmeli cahillik etmeyin. bilgisi olsun olmasın herkes istediğini öğrenebilmeli. üniversitelerin kapısı herkese açılsın. zaten bilmeyen insan başarılı olamaz, bilen insan gösterir kendini. sen bilmiyorsun git demenin bi anlamı yok. herkese imkan vermek gerekiyor, yoksa böyle yerlerde sürünmeye devam ederiz ülke olarak, eğitim böyle oldukça. sadece parası olanların eğitim aldığı bir ülkede yaşıyoruz zaten. öğrenciler de böyle düşünürse bu ülke düzelme yolunda hiçbi adım atamaz eğitim konusunda. herkes istediği eğitimi diplomayı alsın istediği mesleği yapsın. engeller kalkarsa zaten herkes yapabildiğine yönelir. şuanki gibi en çok para ve saygınlık getirene yönelmeye çalışmaz. şuan çok büyük bir eşitsizlik var türkiyede, diğer ülkelerde de var bu ama. türkiyede yüzde 95 ise diğer ülkelerde yüzde 2 bu oran. cahil olmayalım, bir başkasını engellemeye çalışarak kendimiz birşey elde edemeyiz. bu dünyada tek yaşamıyoruz herkesin ayrı bir hayatı olduğunu öğrenip ona göre konuşmak düşünceleri belirtmek gerekiyor. burada bazı arkadaşların yazdığı şeyler gerçekten çok cahilce çocukça kıskançlık dolu olmuş. isterim ki türk milleti olarak bu tarz düşüncelerden kurtulup kendimizi diğer ülkelerin düzeyine çıkaralım, kendi dilimiz ülkemiz yok olmasın. kendi milletinizden bir başkasına ağzınızı geleni demeden önce bunları düşünün, saygılar.

• Er
      2 Mesaj
      07 Temmuz 2012 23:28:04
      Sorunları tartışmak güzeldir lakin her kafadan sesin manasız çıkmasıda yersiz.Ben küçük yaşlarda çırak olarak başlasdığım meslek hayatıma 3 senemi doldurduğum makine mühendisliği ile devam etmekteyim.Sorun şu mühendis ne yapar?Mühendis yoktan var vardan yok derecesinde oluşturan aldığı eğitimde en üst seviyede uzman demektir.
      gelelim ülkemizde mühendislik anlayışına;Ülkemizde temel alt yapısı %99 düz lise yada anadolu lisesi mezunu olmuş ''T-CETVELİ'' üniversitede görmüş teoriye boğulmuş ve hiçbir şekilde pratiği bilmeyen neo cahil yetiştiren bozuk çarkların kurbanı olmuş mezun olduktan sonra ya iyi güzel okudukta ne olacak,ne iş yapacağız diyen genç beyinlerin yaklaşık 6 ay boş gezdikleri sonra kısa süreli iş yada askelik tercih ettikleri sözüm ona kurumsal firmalarda usta formen gibi alaylı kişilerin yerlerine geçip sen mühendissin diye poh pohlaranak kendilerini bi halt zannettikleri eline anahtar tutmasını bilmeyen ustayı hor gören belli bir süre sonra fiziği matematiği unutan tamamen paraya bakan imza yada yetkisi dışında bir halt edemeyen kişilerdir.Avrupada mühendislik anlayışına gelelim çoğunlukla lise ve dengi eğitimini teori ile pratiği harmanlayan üniversitelerde derslere boğmaktansa dersi bir fabrika ile proje halinde öğrenciye eğitim veren (genelde derslerin % 40 teoridir.) eğitimde makro değil mikro veren ( özellikle almanları tebrik ediyorum bizim 1 dönemde verdiğimiz dersleri adamlar 4 sene okutuyor)okul bittikten sonra mühendisini koruyan firmalarda ayak işleri yada formenlerin yapacağı işleri değil,mühendisin yapabileceği bakım onarım ve ar-ge departmanlarında görevlendiren Tam anlamıyla mühendis yetiştiren bir sistemdir.

Kavga etmekten çok bu sorunun başlagıçı eğitim sistemimizi sıfırdan inşa etmek gerekiyor.Tabikide bu ülkede mühendisi teknikere yada alaylı formenlere ihtiyaç var zaten herkesi mühendis yaparsan fabrikada kimseyi çalıştıramazsın.Bataklığı kurutmak için; eğitim sistemimizin bozuk çarklarına uymamalıyız okurken sanayide anahtar tutmayı öğrenmeliyiz.Diğer taraftan diğer taraftan branş olmasada bi konuda branşlaşmalıyız.O kadar bi haltan anlamayan boş konuşan mühendis gördüm ki kendisini haşa etiket olarak tapıyor ama bi halt değil.

Gelelim tekniker arkadaşlara maalesef bu ülkede mühendisliğin tanımı yokken sizleri daha değersiz gören sözüm ona insan kaynakları danışmanlarına bir şey hatırlatmak istiyorum mühendis hayata geçirmek istediği bir şeyi teknikersiz hayatta başaramaz bu batman ile robin yada fatih ile kara murat gibidir.Kendinizi küçük görmeyin göstermeyin.

Para konusuna gelince ülkemizde çok basit bir oyun oynanıyor.İş ilanı yayınlanır, önde gelen üniversiteli (odtü ve itü) ilanın parasını beğenmez.Diğer üniversiteli beğenir kabul eder, eder ama patron derki sana vereceğim parayı odtülüye veriyordum 250 tl düşer mecburen maaş sonrasında dotülü 6 ay işsiz gezer keşke o paraya kabul etseydim der.Sonra o paranın biraz altına işe başlar ,başlarda bu sefer anadolu mezunu genç mühendis 250 x 2 tl daha az maaşla iş arar.Birde bunun üzerine eğitim konusu varki hiç sorma paran varsa iş buluyorsun yok a sertifikası yok b sertifikası yok onu getir derken işsizlikten anan ağlıyor birde onun üzerine iş bulamıyorsun.Dayı konusuna girmiycem ama sözüm ona kariyer sitelerinde bile torpil dönüyor.
      kısaca müh 800 tl ile sınırsız bir rakamla para kazanabiliyor.Düşman değil kardeş olalım bu zalim patron ve desteci hükümete karşı dik duralım

• Yarbay
      2926 Mesaj
      08 Temmuz 2012 12:34:23
      ben daha fazla kişiye mühendislik yolu açılmasını doğru bulmuyorum. çünkü tüm mesleklerde olduğu gibi, mühendislikte de arz talep yasası geçerlidir. işletmeler seçim yaparken, 2 şeye önem verir. 1-deneyim ve bilgi, 2-maliyet. eğer işletme 1. seçeneğe önem verirse, bir sorun yok. ama asıl sorun 2. seçeneğe önem verenlerde doğar. ne yazıkki ülkemizde 2. seçeneğe önem verenler çoğunlukta kalıyor. mühendisliği ucuz iş gücüne soktuğumuzda, en çok yararlanacak olanlarda, 2. gurup olacaktır. hemen mühendisliğin yüceliğini öne sürebilirsiniz. ama bunun nedeni, yıllarca mühendislerin azınlıkta kalmasıydı. aynı işe daha fazla aday başvurduğunda, bu itibar korunabilecek mi.

meslek ve teknik liseleri ile meslek yüksek okulları mezunlarının ihtiyacı olan şey, yasa ve yönetmeliklerde, durumlarının daha belirgin olmasıdır. meslek eğitiminin ve kaynaklarının geliştirilmesidir. eğer her okumuşu mühendis yaparsak, teknikerliği kim yapacak. cahil cesaretiyle çalışanlar mı.

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!
    • Er
      0 Mesaj
      05 Kasım 2012 17:25:18
      Belki geç olucak ama yorumlamadan geçmek istemiyorum. Hayatı boyunca çocukluğundan bu yana dokunduğu makina buzdolabı, elektrikli süpürge vb. makinalar olup düz liseden sonra Makina Mühendisliğine geçip teoride sayfa üzerinde malzemeyi tanıyan, makina elemanlarını şekilsel olarak gören, hesap yaparken formüle göre yorumda bulunan kişiye Makina Mühendisi demem çok zor. Fakat çocukluğunda sanayi ortamında yetişmiş, oyuncaklar yerine köşebentlerle, yataklarla, rulmanlarla oynayan, malzemenin davranışını yapısını bilen bir kişiyle aynı seviyede tutulmamalı. Ama gerçekte ne başarılı mühendislerde yok değil. Ne mühendisler tanıyorum teoride başarılı fakat imalat kavramı bakımından zayıf yönleride var. Dünya geneline bakarsanız Makina Başarı Hikayelerinde hep teknikerler, hep çekirdekten yetişmiş alaylı elemanlar görülmektedir. Ayrıca Türkiye'de mühendislik eğitiminin nesini savunuyorsunuzki burada taksi şöförü, pilot olsun gibi tabirler kullanıyorsunuz. İşi makina olan kişilerle ünversite hayatı boyunca makinayı kitapta tanıyan bir kişiyi aynı kefeye koyamazsınız. Dünya'da başarılar teknikerlerin ve makinanın içine doğan, yeteneği makina tasarlanamak olan insanların ürünüdür.

4 yıl makina okumuş kişi belki statü olarak Makina Mühendisi olabilir fakat makina yaratamaz. Bu sözüm geneline değildir, çevremde başarılı mühendislerde var. Fakat benim sözüm 4 yıl kitaptan makinayı tanıyıp, kaynakçıyı, tornacıyı, teknikeri zayıf gören mühendisleredir. Çevremde bir söz vardır. Hidrolik Yağla vaftiz olmayan kişiden Hidrolikçi olmaz. Buna ek olarak malzemeye eli değmemiş adamdan da ne makinacı, nede makina mühendisi olmaz.

Eminim bu yazıya 4 yıl mühendislikte makinayı tanımış bu lafları kaldıramayan arkadaşlar tepki gösterecekler. Ama gerçek bu. Herkes düşüncelerini rahatlıkla paylaşabilir. Makine Hikayeleri diye bir kitap var. Buyrun okuyun..

• Yarbay
      3923 Mesaj
      17 Mart 2013 01:32:04
      bu haber yalan çıktı galiba

Keçi, bu sakalları boşuna ağartmadı.
    • Yüzbaşı
      917 Mesaj
      28 Mart 2013 18:31:44
      ilkokul mezunları da fark dersleri ile mühendislik diploması almalı bence...

komedi bunlar ya toplama çıkarma ve iki vida sıkmayı bilen kendini mühendis sanıyo...

• Teğmen
      144 Mesaj
      06 Mayıs 2013 04:20:09
      quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

ilkokul mezunları da fark dersleri ile mühendislik diploması almalı bence...

komedi bunlar ya toplama çıkarma ve iki vida sıkmayı bilen kendini mühendis sanıyo...

toplama çıkarma bilipte , iki vida sıkamayanda kendini mühendis sanıyo...

• Er
      1 Mesaj
      19 Haziran 2013 16:16:39
      ben makine teknikeriyim çoğu makina mühendisine taş çıkarırım ve bir çok makina buluşum var tek sorunum öss yi geçemedim iki yıllık kazana bildim suçum biyoloji kimya fizik bilmemekse evet suçluyum karşıma mühendis olma şansı çıkmışsa bunuda değerlendiririm bağzı fakülte mezunu arkadaşların zoruna gitmiş olabilir ama 4 yıllık mezun olupta hiç birşey öğrenmeden mezun olan çok mühendiz yetiştirdim ben

• Onbaşı
      32 Mesaj
      19 Haziran 2013 16:54:04
      tamamen duygusal

Sayfa:   <<     < önceki   1 2 [3] 4   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> 2 Yıllık Yüksekokul Mezunu Teknikerlere Mühendislik Kapısı Açılıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.