Şimdi Ara

Şirket araçlarının istilası ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
9.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

bizde de şirketin verdiği araç var. ne benzin bedava diye boyna dolaştık , ne de tabiri caizse "gavur gibi" kullandık. öyle kullananlar yok mu ? -var tabi ki. her yerde olduğu gibi. arabanın içini görseniz "sıfırdan farkı yok" dersiniz. aynı araçların ikinci ellerine denk geliyorum içi ayrı dışı ayrı dökük.

daha çok 25-30 yaşında yeni işlerine başlayıp altında symbol ve fiesta tarzı dizel arabalar bulunan kişiler çok hor kullanıyor araçlarını.

bu araçların ömrü bittiğinde +150 bin km galerilere topluca satılıyor ve km leri geri sarılıp halka sunuluyor.

Sevgili @K.Kahriman

Sözüm meclisten dışarı ancak söz konusu benzinin bedava doldurupta dolaşmak değil. Senin A noktasından B noktasına giderken nasıl gittiğin ? (İş icabı o B noktasına gitmek zorundasın zaten) kimileri sakin kullanarak gidiyor (siz kendinizi örnek göstermişsiniz lakin ben daha rastlamadım) kimileri ise hız sınırlarının 2 ila 3 katı üzerinde gidiyor. Örneğin bizim buranın (Mersin sahil yolu) hız sınırı 70 km'dir . Ben radar noktalarını artık git gel yapa yapa gözüm kapalı ezberledim zaten 33 plaka olupta o radara giren çok nadir insanlar var olanlarda ehliyeti ya yeni alan veya şehre yeni taşınan kişiler. Çünkü radar noktaları bellidir ve senelerdir hiç değişmeden aynı yerde durur.

Ne zaman çevirmeden geçsem , çevirmenin olduğu cepte 34 plakalı (çoğu şirket arabası) araçlarla kaynıyor. 34 Plakalı araçların satıldığı galeriye dönmüş adeta. Yalanda değil. Ben frene basıyorum arkamdan gelen beyaz focus , radarı göre göre yanından son sürat geçiyor. Hatta kimileri biliyor radara girdiğini bir sonraki kavşaktan kaçıyor.

Keza Mersin-Adana otobanında çok 34 plakalı şirket araçları gider gelir. Sayın @Taner Göde abimiz daha iyi anlıyacaktır ne demek istediğimi. Ne zaman o otobandan gitsem 34 plakalı focus,corolla,symbolların resmen alçak uçuş yaptığına şahit oluyorum (en aşağı 180-190 km) ile gidiyorlar.

E hadi aracı düşünmüyorsun insan kendini düşünür. O hızda önüne kedi , köpek çıksa ne yapacaksın merak ediyorum. Otobanlar bu gibiler yüzünden zaten hayvan mezarlığına dönmedimi?

• Yollar değil, şirket arabaları hayvan mezarlığı oldu. Öyle araba kullanan, kim olursa olsun; yüzüne de söylerim insan değildir.

Komşumun kızı da ilâç mümessili ve yakın zamanda evlendi. Eşi de mümessil. Kızda iki senedir Opel Astra var, eşinde de bir yıllık. Kızın kullandığının içi pis, biraz dağınık ama arabayı düzgün kullanıyor. İçeriyi toparlasa araba oldukça temiz. Çocuğun kullandığında ise tamponlar çizik içinde, koltukta sigara yanığı var, egzozdan siyah duman çıkıyor. Herkes bir değil ama büyük çoğunluk arabaları hunharca kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuatromen

quote:

Orijinalden alıntı: K.Kahriman

bizde de şirketin verdiği araç var. ne benzin bedava diye boyna dolaştık , ne de tabiri caizse "gavur gibi" kullandık. öyle kullananlar yok mu ? -var tabi ki. her yerde olduğu gibi. arabanın içini görseniz "sıfırdan farkı yok" dersiniz. aynı araçların ikinci ellerine denk geliyorum içi ayrı dışı ayrı dökük.

daha çok 25-30 yaşında yeni işlerine başlayıp altında symbol ve fiesta tarzı dizel arabalar bulunan kişiler çok hor kullanıyor araçlarını.

bu araçların ömrü bittiğinde +150 bin km galerilere topluca satılıyor ve km leri geri sarılıp halka sunuluyor.

Sevgili @K.Kahriman

Sözüm meclisten dışarı ancak söz konusu benzinin bedava doldurupta dolaşmak değil. Senin A noktasından B noktasına giderken nasıl gittiğin ? (İş icabı o B noktasına gitmek zorundasın zaten) kimileri sakin kullanarak gidiyor (siz kendinizi örnek göstermişsiniz lakin ben daha rastlamadım) kimileri ise hız sınırlarının 2 ila 3 katı üzerinde gidiyor. Örneğin bizim buranın (Mersin sahil yolu) hız sınırı 70 km'dir . Ben radar noktalarını artık git gel yapa yapa gözüm kapalı ezberledim zaten 33 plaka olupta o radara giren çok nadir insanlar var olanlarda ehliyeti ya yeni alan veya şehre yeni taşınan kişiler. Çünkü radar noktaları bellidir ve senelerdir hiç değişmeden aynı yerde durur.

Ne zaman çevirmeden geçsem , çevirmenin olduğu cepte 34 plakalı (çoğu şirket arabası) araçlarla kaynıyor. 34 Plakalı araçların satıldığı galeriye dönmüş adeta. Yalanda değil. Ben frene basıyorum arkamdan gelen beyaz focus , radarı göre göre yanından son sürat geçiyor. Hatta kimileri biliyor radara girdiğini bir sonraki kavşaktan kaçıyor.

Keza Mersin-Adana otobanında çok 34 plakalı şirket araçları gider gelir. Sayın @Taner Göde abimiz daha iyi anlıyacaktır ne demek istediğimi. Ne zaman o otobandan gitsem 34 plakalı focus,corolla,symbolların resmen alçak uçuş yaptığına şahit oluyorum (en aşağı 180-190 km) ile gidiyorlar.

E hadi aracı düşünmüyorsun insan kendini düşünür. O hızda önüne kedi , köpek çıksa ne yapacaksın merak ediyorum. Otobanlar bu gibiler yüzünden zaten hayvan mezarlığına dönmedimi?

quote:

bu yeni gelen elemanlardan kaynaklanıyor bunlar önceki nesillerde emektarlara r12 , r12 toros , yöneticilere broadway ve doğan slx veriliyordu (1995 li yıllara kadar) ve yeni işe başlayanlar otobüsle dolaşarak iş yapıyordu. tepedeki yöneticinin kontrolü daha fazlaydı ve depo başına hesap yapılıyordu. yani aracı sert kullanırsanız ve dikkat çekerseniz ayvayı yerdiniz. haftasonu kendi cebinizden benzin koymanız gerekiyordu vs vs.

dediklerinize katılıyorum. edit yapıp mesaj yazdım. şirketler kurumsallaşınca serbestlik arttı. bu yüzden kontrol azaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Yollar değil, şirket arabaları hayvan mezarlığı oldu. Öyle araba kullanan, kim olursa olsun; yüzüne de söylerim insan değildir.

Komşumun kızı da ilâç mümessili ve yakın zamanda evlendi. Eşi de mümessil. Kızda iki senedir Opel Astra var, eşinde de bir yıllık. Kızın kullandığının içi pis, biraz dağınık ama arabayı düzgün kullanıyor. İçeriyi toparlasa araba oldukça temiz. Çocuğun kullandığında ise tamponlar çizik içinde, koltukta sigara yanığı var, egzozdan siyah duman çıkıyor. Herkes bir değil ama büyük çoğunluk arabaları hunharca kullanıyor.

Ben zaten her şirket arabası kullanan kötüdür , arabayı hor kullanır demiyorum. Ne kadar işine bağlıda olsa , sonuçta hastanın halinden sağlıklı anlamaz diye bir laf var. İnsana en çok koyan , biz burada benzinin , mazotun , üçün beşin hesabını yaparken onların (ben zenginim siz ancak benim dumanımı yutarsınız) nidalarıyla benzinlerini fulleyip gezip dolaşmaları. (Bu tipler genelde pompacı arkadaşlara "FULLE" gibisinden emri vaki konuşurlar) Bazen oto yıkamacılara şirket arabaları geliyor içinden takım elbiseli bir eleman iniyor gözünde rayban gözlük elinde son model nokia e serisi gömleğinin cebinde parlamentosu. Yahu bu adam bir şirketin elemanımı yoksa sabancının torunu filan mı

İşte bu yüzden şirket arabası ve sürücüsüne karşı içimde bir zaaf oluştu. Çoğu kişi yeşil ışıkta "kapışalımmı" der gibi kalkıyor. Bu ne lakayıttır ya . Buna araba ve iş veren patronun gözlerinden öpmek istiyorum izninizle ...

Edit : Bizim şuan oturuğumuz sitede bir abimizin 06 BM ile başlayan bir şirket arabası var. Adam her yere onla gidiyor. İlk önce bir tek bu arabası vardı , sonra gitti kendine 206 CC aldı , şuan onu sadece hafta sonları zevkine kullanıyorlar.

Bakıyorumda bazen diyorum ki 4 yıl , 5 yıl okumak kendini harap etmek boşa , şirket elemanı olarak çalışmak varmış ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassablanka -- 31 Ocak 2011; 13:50:31 >

• İşte bu yüzden tüm şirket arabalarının motoru en fazla 50bg olmalı ve 110 km/h'i geçmemeli.
  • Km'si ve plakasından anlarsın büyük ihtimalle.
  • Arkadaşlar konuyu hortlatmışsınız ama olsun , şirket araçları konusu önemli bir konu...
    İkinci el Focus , Corolla , Albea , Symbol , Accent Era alırken dikkatli olmak lazım şirket aracı olup olmadığına. '' Benim malım olmadıktan sonra , benim cebimden çıkmadıktan sonra... '' mantığı ile haraket eden insanların , kendilerine ve çevrelerine saçtığı tehlike çok böyük.

Yürüdüğü sokağa tüküren , belediye otobüsünün koltuğunun arakasına çizen bir toplum oarak (yapmayanlarımızda var) , şirketin verdiği araçları hor kullanıyoruz doğal olarak. Şirketlere alınan elemanlar '' Üniversite Mezunu '' ama daha ilkokulda , kitapları açtığınızda ve her sene tekrarlanan , kulak dolgunluğumuz olan EĞİTİM ve ÖĞRETİM eksikliğinden kaynaklanan problemler bunlar.
    İşin vahim durumu bu durum sadece genç elemanlarda olmuyor. 2 yan apartmanımda 45-50 yaşlarımda , şirkette çalışan bir bey var. Şirket adama Mercedes E250 vermiş. Adam arabayı hor kullanıyor kendisinin 1997 Mercedes E serisi var park ederken aşağıya inip 10 kere bakıyor...

Bize tanılan imkanları kötüye kullanan bir milletiz. Araba verirler hor kullanırız , telefon ve hat verirler sevgilimiz ve arkadaşlarımızla konuşuruz vb...

• Birde bunlara dikkat etmek lazım ... 2007 model şirket arabası eğer 150.000'de ise iddia ediyorum %1000 KM'si ile oynanmıştır. Bu tür arabaların motoru hiç dinlenmez , sürekli koçun fabrikaları gibi gece gündüz çalışmaktadır . Susarsa iş aksar , sevgili aksar , gezmek aksar ... Ne alaka derseniz aşağıdaki bir alıntıyı sizlerle paylaşmama izin verin

İtü sözlük'ten şirket arabaları hakkında bir alıntı ; kullanan şahsiyet için at eşek gibi yakıt yakmayan,kendi çıkarları için kullanılmaya hazır araç.

iş o kadar abartılır ki:iş bittikten sonra gece ankara-bursa yapılıp bursadaki hatunla görüşülmeye gider ve sabah geri işe gelinir.

Şirket araçlarının istilası !

• Şu süpermarketler müşteri servislerini kaldırsınlar ben şirket araçlarına razıyım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Şu süpermarketler müşteri servislerini kaldırsınlar ben şirket araçlarına razıyım..

İmzan güzelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Yollar değil, şirket arabaları hayvan mezarlığı oldu. Öyle araba kullanan, kim olursa olsun; yüzüne de söylerim insan değildir.

Bizde bir bayan arkadaş vardı aracına gözü gibi bakardı beyaz renkli 08 palio sole dynamic kullanıyordu aracı nasıl aldıysa öyle bıraktı bakmış özenli kullanmış kendi aracı gibi yine dış rutta başka bir erkek çalışanımız vardı onun 08 puntosu aracın iki kere ön ızgara değişti 2-3 kere arka stoplar değişti ve en önemlisi bilenler bilir triger kayış kesti :)) 1 ay araçsız kaldı ve ay sonları toplantı olur bizim merkez ofiste genelde tüm araçlar temiz olur onun ki nedense toz toprak gelirdi yani şunu demek istiyorum sap ile samanı iyi ayırmak gerekiyor herkes bir değil çünkü

• bir araç alınırken bakılır, temizse alınır.

benim bu konuya yorum yazma nedenim şirket araçlarını da kontrol edin bakın beğenirseniz alın demekti.

araç şirket aracı diye direkt elemeyin-ana konu bu

biz arabayı şöyle kullanıyoz böyle kullanıyoruz diyen arkadaşlara da birebir şahit oldugum bi örnek.

arkadaşımın kendi aracı lacivert corsa 2005 model , aracı aldıktan sonra garanti süresinde sadece 1 kere bakım yapıldı oda teybi bozuktu servis bakım yaptırırsan garantiden yaparız dedi zorla 1 bakım gördü araç, bu bakım harici hiçbir zaman yagı tamamen değişmedi hep sanayide açık yağ eklendi üstüne,
    enjektörlerinin değişmesi gerekiyordu degiştirmedi araç km başına 100 kuruş fazla yakıyordu, siyah duman atıyordu, 130.000 kmde aracı piyasaının 1500-2000 altına sattı, alan adam pasta cila yapıp km yi 90.000 e düşürüp temiz araç diye sahibinden .com a ilan verdi sonra ne oldu bilmiyorum.(araç 1.3 cdti idi bu sebeplerden bu motora saygım büyük, benim arkadaşımın kahrını 130.000 km çekti ve hala çalışıyordu)

sizin bu lacivert corsaya rastgelme olasılıgınız yok mu???

ben 12 senedir bu şirkette çalışıyorum en az 3000 araç bizim şirket satmıştır bu 3000 kişinin kafası hiç mi çalışmıyor............

sonuç olarak araç alırken kontrol ettirilir parasının karşılıgını veriyorsa alınır, bu araç bir şirket aracıda olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: watkseburt

en çok ford göruyorum
    bembeyaz ford focus tdci lar,fiestalar
    yettin gari

• sırket arabası kotudur dıye genelleme yapmak yanlıs.1,5 sene doblo kullandım, hıcbır arızası yok verık kırık yok. zorlmadım bakımlar hıc aksatılmadı kendı arabamdan farksız kullandım,tabı alıcak adam bılemez ama ıyı kontolden gecılırıse ne kadar temız oldugunu anlasılır.su anda focus var onuda da aynı sekılde kullanıyorum, mazot beles dıye delı gıbı basmıyorum(her sabah aksam alem fm ın benzın zammı protestosuna katılıyorum 4 lü yakarak. :) )mudurmdekı focus 140 bınde ydı ama gram hata yoktu. dedgım gıbı ıyı arastırmak lazım bu tur arabalar bulunursa kaırılmamalı tabı.

son olarak kıralık /sırket araclarını delı gıbı kullananları bende kınıyorum. bunlar mıllı servet , elın fransız alaman ı japonu ıtalya nı kazanırken cok sevınıyorlar sanırım.. egıtım sartt...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clyde Drexler

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Şu süpermarketler müşteri servislerini kaldırsınlar ben şirket araçlarına razıyım..

İmzan güzelmiş.

Teşekkür ederim

Bu arada doğru mu tam bilemiyorum ama 1 şubat itibari ile Ankara'da süpermarket servisleri kaldırılıyormuş,içime mi doğdu ne hadi hayırlısı..
  • İkinci elde satılan şirket araçlarıyla ilgili şöyle de bir durum var arkadaşlar.

Bazı kiralık araç şirketleri araçlarının rutin bakımlarını düzenli olarak yetkili servislerde yaptırıyor.

Ancak kaporta boya gibi başka işlemlerini yetkili servislerde yaptırmıyorlar.

İleride araçların sözleşmesi bitip satma zamanı geldiğinde yetkili servis kayıtlarında araçların rutin bakımları yapılmış görünüyor.

Bunu referans alarak araç satın alanlar da aracın satış fiyatını düşürecek diğer işlemlerden habersiz mutlu mesut alıyorlar araçlarını.

Haluk
  • Alan memnun
    Veren memnun
    Kullanan memnun

Onun dışındaki herkes eleştiri yağmuruna tutmuş

kendi çıkarı için kullanan var bile deniliyor :)
    Be güzel kardeşim , o araba kullanan vatandaşa verilirken
    kendi işin için kullanamazsın denildiğinemi şahit oldunuz ?
    Bana da verdiler , kendi özel işlerin içinde kullanabilirsin dediler

Arabayı tahsis edene sorun bakalım
    O arabanın ekstra 3-4000 TL değer kaybetmesi mi daha önemli
    O arabanın ekstra 300-500 TL masraf çıkarması mı daha önemli

O arabayı kullanan çalışanın o şirkette uzun yıllar çalışması mı daha önemli

Bıraktım bütün gn piyasada dolanan şirket çalışanlarını
    Bütün gün şirkette oturan muhasebecilere bile araba veriyorlar artık
    Bura da neyin tartışması yapılıyor anlamak mümkün değil

Almazsın

Fiesta'nın
    Focus'un
    Jetta'nın
    Corolla'nın
    Clio'nun
    Astra'nın
    Fiorino'nun
    Megane'ın
    Fluence'in
    vs.
    baz ve beyaz , gümüş gri olanını olur biter

Şirketler tarafından tercih edilmeyen arabalara bakılır olur biter
    Kırmızı çelik jantlı clio bakarsın
    Siyah Ghia focus bakarsın
    Gider Nissan Note bakarsın
    Corolla değil Auris bakarsın

Daha nediyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Alan memnun
    Veren memnun
    Kullanan memnun

Onun dışındaki herkes eleştiri yağmuruna tutmuş

kendi çıkarı için kullanan var bile deniliyor :)
    Be güzel kardeşim , o araba kullanan vatandaşa verilirken
    kendi işin için kullanamazsın denildiğinemi şahit oldunuz ?
    Bana da verdiler , kendi özel işlerin içinde kullanabilirsin dediler

Arabayı tahsis edene sorun bakalım
    O arabanın ekstra 3-4000 TL değer kaybetmesi mi daha önemli
    O arabanın ekstra 300-500 TL masraf çıkarması mı daha önemli

O arabayı kullanan çalışanın o şirkette uzun yıllar çalışması mı daha önemli

Bıraktım bütün gn piyasada dolanan şirket çalışanlarını
    Bütün gün şirkette oturan muhasebecilere bile araba veriyorlar artık
    Bura da neyin tartışması yapılıyor anlamak mümkün değil

Almazsın

Fiesta'nın
    Focus'un
    Jetta'nın
    Corolla'nın
    Clio'nun
    Astra'nın
    Fiorino'nun
    Megane'ın
    Fluence'in
    vs.
    baz ve beyaz , gümüş gri olanını olur biter

Şirketler tarafından tercih edilmeyen arabalara bakılır olur biter
    Kırmızı çelik jantlı clio bakarsın
    Siyah Ghia focus bakarsın
    Gider Nissan Note bakarsın
    Corolla değil Auris bakarsın

Daha nediyim ?

Bende size izninizle şu soruları sormak istiyorum

1- Neden trafikte onca araç normal kurallarına uygun şekilde sakin kullanırken , 34 plakalı bir şirket/kiralık araç neden tabakhaneye b... yetiştirir gibi son sürat yanımızdan geçer gider ?
    Neden hiç bu beyaz trend 34 plakalı focusların corolla'ların sağ şeritten gezintiye çıktım vari yavaş bir şekilde gezerek gittiğine şahit olmam? Hadi onuda geçtim neden hız sınırları içinde gitmezler ???

Başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum , geçen gün bizimkilerden birini hastaneye yetiştirmem lazım sabah 8'de devlet hastanesinde olması gerekiyor röntgen çekilecek.
    Doğal olarak sabah trafiği kalabalık olduğundan makas atarak gitmek zorunda kalıyorum , sen bir tane 34 plakalı beyaz trend COROLLA (%99 şirket arabası belli içindekinden) önüme kır aniden. Ben korna çal , sellektör yap derken çekilmedi sağa , geçerken sıkıştırdım (damarıma basan olursa trafikte aracımla genelde köşeye sıkıştırırım) sonra ben bir anda gaza yüklenerek tekrardan yoluma devam ettim (hastane olayı olmasa yapacağımı bilirdim de neyse) dikiz aynasına bir baktım ki arkadan sırıta sırıta beni takip ediyor. Sağa dönüyorum sağa dönüyor , sola dönüyorum sola , sonunda hastaneye geldim bizimkileri indirdim baktım arkamdan geliyor (herhalde kavga edecek gibisinden bende ceketimin kollarını çektim) , tam indim bana sırıta sırıta hiç yavaşlamadan kaçtı oradan . (BAK SANA YETİŞEBİLDİM DER GİBİ)

Bu kadarmı BEDAVA size MAZOT , BENZİN soruyorum ? Beni takip edecek kadar , AL ulan benzini ne b... yiyorsan ye mi deniliyor ŞİRKET ARAÇLARININ ÇALIŞANLARINA?
    Bunların işleri güçleri yokmudur başka ki , beni takip ediyorlar ?

İyice uyuz oldum arkadaş bu 34 plakalara ya , ben değil yakında Mersin halkı uyuz olmaya başlıyacak ...

Sizde bu soruları cevaplayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kassablanka -- 1 Şubat 2011; 9:30:08 >

• Tam komedi yorumlar

Neymiş megane focus corollaya biniyormuş
    onu almaya parası yetmezmiş
    sen önce bu tarz c sınıfı araçların genelde ne tarz şirket çalışanlarına verildiğini öğren ondan sonra ahkam kes

bende şirket arabası kullandım , kullanıyorum
    30000 tl ye kendime arabada aldım sattım
    Allaha şükür daire de aldım

sen müfettişmisin , clio ya binen adam nekadar para kazanıyor , corollaya binen ne kadar kazanıyor bileceksin

senin dünyadan haberin olmadığı okadar aşikar ki
    o şirket arabalarıyla çalışanların çoğunun durumunun
    '' ne yazıkki '' ( bak tırnak içinde yazıyorum ) çoğu esnaftan , ticaretle uğraşandan daha iyi olduğunu bile bilmezsin

Tutturmuşsunuz bi altına araba vermişler
    Bu kadar saçma , bu kadar sakat düşüncemi olur
    adam bana araba vermiş
    kara kaşıma kara gözüme vermiyor
    napıyım gidip haftanın 5 günü kapıda araba yatırıp vergimi ödeyeyim
    alıcam güzel bi şekilde binicem ne var bunda ??
    yanlış olan ne ??
    yok trafikte oymuş buymuş

bi ton özel arabanın durum çokmu farklı ?
    kamyonların durumu çokmu farklı ?
    minübüsleri napıcaz ?
    taksileri at çöpe ?

eeee

görürsem söylerim.

• hocam boşver valla ya , tamam kardeşim kimse şirket aracı almasın , konu kadınlar kahvesine döndü, kaynımgiller diye başlayan cümleler gelir yakında

arkadaşın yanından hızla audi geçse audi almayacak:)))

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Tam komedi yorumlar

Neymiş megane focus corollaya biniyormuş
    onu almaya parası yetmezmiş
    sen önce bu tarz c sınıfı araçların genelde ne tarz şirket çalışanlarına verildiğini öğren ondan sonra ahkam kes

bende şirket arabası kullandım , kullanıyorum
    30000 tl ye kendime arabada aldım sattım
    Allaha şükür daire de aldım

sen müfettişmisin , clio ya binen adam nekadar para kazanıyor , corollaya binen ne kadar kazanıyor bileceksin

senin dünyadan haberin olmadığı okadar aşikar ki
    o şirket arabalarıyla çalışanların çoğunun durumunun
    '' ne yazıkki '' ( bak tırnak içinde yazıyorum ) çoğu esnaftan , ticaretle uğraşandan daha iyi olduğunu bile bilmezsin

Tutturmuşsunuz bi altına araba vermişler
    Bu kadar saçma , bu kadar sakat düşüncemi olur
    adam bana araba vermiş
    kara kaşıma kara gözüme vermiyor
    napıyım gidip haftanın 5 günü kapıda araba yatırıp vergimi ödeyeyim
    alıcam güzel bi şekilde binicem ne var bunda ??
    yanlış olan ne ??
    yok trafikte oymuş buymuş

bi ton özel arabanın durum çokmu farklı ?
    kamyonların durumu çokmu farklı ?
    minübüsleri napıcaz ?
    taksileri at çöpe ?

eeee

görürsem söylerim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.