Şimdi Ara

Mızıka ile ilgili herşey (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
408
Cevap
50
Favori
143.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Mızıkada bend ve overbend olmak üzere 2 baba teknik var.Bend yaparken ses kalınlaşır.Bend, drawbend ve blowbend olmak üzere ikiye ayrılır.

DrawBend

1-6 deliklerinden çekerek yapılır. Eğer tek ses çıkarmayı beceremiyorsanız öğrenip öyle gelin.
    Çalışmaya bence 3. delik ile başlayın, en rahatı odur. Normal çekerken bend yapmak için dudağını yandan küçültüyorsun, nefes şiddetini değiştirmen gerekmiyor (ya da en azından benim yaptığım teknik öyle değil), ses kalınlaşınca bil ki doğru yoldasın, tabi birinin karşında yapıp göstermesi daha faydalı olabilir, ama bu mereti çalan az insan olduğuna göre ders veren de daha az insan olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavy metal boy -- 12 Haziran 2011; 23:35:02 >
  • şeyi sorcam ya bu mızıkayı kutusuna koyupmu biyere bırakıyosunuz yoksa öyle normal halindemi şahsen her seferinde kutusuna yerletşrip bırakmak falan çok saçma geliyo üşeniorum sırf bu yüzden okadar çalasım gelmediği bile oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: -radiohead-

şeyi sorcam ya bu mızıkayı kutusuna koyupmu biyere bırakıyosunuz yoksa öyle normal halindemi şahsen her seferinde kutusuna yerletşrip bırakmak falan çok saçma geliyo üşeniorum sırf bu yüzden okadar çalasım gelmediği bile oluyor

İlk başlarda titizlik yapıyordumSonra baktım olcak gibi değim koy cebe geç yav Nasıl olsa bakım yapıyoruz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: klaros

quote:

şeyi sorcam ya bu mızıkayı kutusuna koyupmu biyere bırakıyosunuz yoksa öyle normal halindemi şahsen her seferinde kutusuna yerletşrip bırakmak falan çok saçma geliyo üşeniorum sırf bu yüzden okadar çalasım gelmediği bile oluyor

İlk başlarda titizlik yapıyordumSonra baktım olcak gibi değim koy cebe geç yav Nasıl olsa bakım yapıyoruz mu?

bilmem yapıyomuyuz

• haha :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klaros

quote:

bilmem yapıyomuyuz

Yapalım o zaman ya Bir ara yapayım reedlerle oynayım derken mızıkayı bozdum.Direk soğudum şuanda çekiyorum hüüü diye ses çıkıyor

• Ben alalı 2 hafta olmadı valla her çalışımdan sonra siliyorum peçeteyle bi güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

Ben alalı 2 hafta olmadı valla her çalışımdan sonra siliyorum peçeteyle bi güzel.

6-7 ay sonra görüşmek üzere

Yani tabiki tercih işi başladın mı devamı geliyor ama ben 3-4 defa çaldıktan sonra siliyorum
  • Ben hiç silmedim daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Ben hiç silmedim daha

Ne zamandan beri kullanıyorsun?
    Midemi bulandırdın çık git
    Hocam arada bir silmek lazım ya
  • Ya bu başlık açıldığında heves edip aldım, daha sonra internette video dersler vardı onlara çalıştım bir süre.
    Sonrasında dolabımın tozlu raflarında yerini aldı, arada çıkarttım zevkine öttürüyorum

Temizlik konusu şakaydı
  • hocam düz direk peçeteylemi silyiosunuz yoksa özel spreyler falanmı kullanıyosunuz
  • Sadece peçete.
  • Ben telefonla birlikte sprey bez falan vardı telefonda hiç kullanmadım mızıkalarda kullanıyorum
  • t-shirte silsem olmazmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VROOOM -- 15 Haziran 2011; 16:09:23 >
  • quote:

t-shirte silsem olmazmı

Silmeyi falan bırakında bir kaç çalabildiğiniz parça paylaşın
  • quote:

t-shirte silsem olmazmı

Üşenince.

Ben Dengesiz Herifler'in Hergün İçeceğim parçasındaki mızıka soloyu bire bir çalabiliyorum, tabi şu an bend yapamıyorum.
  • alın beyler ozaman size bi tab yazıyım.şimdi tabı bu şekilde ama şarkısında bazı yerleri 2 kere falan çalmak geekiyor bide bazen en baştaki deliğe üflemiyo galiba tam anlamadım.
    http://www.2shared.com/audio/f7LTu-3K/25_25.html linkteki dosyada tabın çalınışı var arkaplan müziğiyle birlikte ama sonu yarım yamalak bitiyo galiba

4 4-4-7-7-(7)-(6)-(6)-6-5-5-(4)-4
    5-(4) 5-(4)-4-4-7-7-(7)-(6)(6)
    6-5-5-(4)-4 6-7-7-(8)-(8)-8 6
    7 7-(8)-(8)-8 8-(8) 7 (7)-(6)-(7)-7-(6)
    6-5 5-(4) 4-7 5-5 (4)-4
  • Nereden temin edebilirim online/dükkan olarak
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.