Şimdi Ara

mercedes w124 kasa 200 E'ye e200 186 hp'lik komressor motoru takılabilirmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mercedes w124 kasa 200 E'ye e200 186 hp'lik komressor motoru takılabilirmi zira 93-94-95 model E 200 lerde 16 valf 136 hp lik motorlar var 1997-98 yılına kadar bu motor yeni E 200 lerde kullanıldığına göre kompressor motorlar w 124 kasalar da uyum sağlarmı

• Zaten kasa eski tip olup 93 model olanların bazılarında yeni tip motor denilen motor var.Bir sorun yaşamadan takılabilir.Nitekim takan da vardı.Koyu yeşil bir E200 vardı 94 ya da 95 model olan.
  • babamda 87 model bir 200 e var ve araba itiraf etmeliyim ki kullandığımız corooladan çok konforlu özellikle uzun yolda, oldukça eski olmasına rağmen fakat şehir içinde hantal bende böyle bir motorla güç arttırımı yapılabilir mi diye düşündüm
  • Motoru sağlam pert bir W210 Kompressör bulursan ya da sandık motor alırsan;neden olmasın?
  • Kompresörlü mercedes motorları sorunsuz makinalar mıdır arkadaşlar?
  • Sahip olduğunuz aracın motoru MB'nin tarihinde ki en hantal motorlarından biridir.

Kompressör motoru takabilirsin fakat komple tesisat ve beyin gerekli.Sanzuman yavaş kalicak güçlü motora.

Yapıcağınız masrafı aracın üstüne ekleyerek 93-95 model arası w124 öneririm.

Yok illa bı aracı yapmak istiyorum dersen, 230,260 ve 300e motorları öneririm.

*Kompressor motorları 400-600 bin km yapmaktadır.Hava sensörü bu motorların performansında çok etkilidir 120-170 bin km arası değiştirilmesini tavsiye ederim.
  • aracımız 5 ileri vites daha önce otomatik vitesmiş sonra 5 ileri şanzıman takılmış uzun yolda 5. viteste 3000 devirde 140 km yapıyor 2000 devir civarı 110 km yapıyor ve buda yakıtta ekonomi sağlıyor en son uzun yolda km de 16 kuruş yakmıştı . yalnız dediğniz doğru kakışlarda hantal özellikle 4 tekerde vakumlu olunca daha bir hantal ama genede arabayı kullanmak çok rahat

• Bilirim üstadım w124 tadını

Bu konuda ciddiyseniz düşündüğünüz bütçe nedir?
  • doğrusu ne kadarlık bir fiyatı olur bilemiyorum ama öncelikle düzgün bir boya yaptıracağız bu da en az 3000 lira tutarmış tamirci motrunun az kullanılmış olduğunu ve masraf gerektirmediğini söyledi
  • S500 MOTORU BİLE TAKARSIN

• 1300-2000 lira arası çıkar sağlam bir boya.Özellikle w124 ile içli dışlı olan ustaya boyatmalısın.İstanbuldaysan Bostancı sanayisinde yardımcı olabilirim sana.

Bence motora elleme derim, araştırmaya devam edersin uygun bir motor bulursan takarsın daha ilerde.

Düz vites ise, performansı yetmesi gerek, ben otomatik olduğundan yorum yapmıştım dostum.
  • ankaradayım yinede çok teşekkürler boya fırın boya olacak araba çok kulanılmamaış ama güneş yanıkları var birde sürekli yatmasından dolayı garajdada olmadığı için çamurluklarda küçük çürükler var bazı eksikleri de var elektrikli anten çalışmıyor değişecek, ama dediğim gibi gerek döşemeleri gerekse motoru çok temiz çıktı üzerinde 92 modellerin şanzımanı var kullanan kişi perde falan yaptırmış.
  • arkadaşlar 89 model 200 e hakkında bilgiye ihtiyacım var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.