Şimdi Ara

Klima Kış Ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
113.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, klimayı yeni aldım. Yaz boyunca soğutucu olarak kullandım fakat şimdi malum kış geldi; ısıtıcı olarak kullanmam gerekiyor.
    Klimanın kumandasından ısıtmaya geçince klima ısıtmıyor. Duyduğuma göre kışlık ayarının yapılması gerekiyormuş. Bunu nasıl yapacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 13 Aralık 2010; 12:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fiend

Arkadaşlar, klimayı yeni aldım. Yaz boyunca soğutucu olarak kullandım fakat şimdi malum kış geldi; ısıtıcı olarak kullanmam gerekiyor.
    Klimanın kumandasından ısıtmaya geçince klima ısıtmıyor. Duyduğuma göre kışlık ayarının yapılması gerekiyormuş. Bunu nasıl yapacağım?

KLİMANIN KUMANDASINDAN GÜNEŞ İŞARETİNE GETİRECEKSİN SICAKLIK AYARINIDA ORTALAMA 27 DERECEYE GETİRECEKSİNKLİMANIN YELPAZESİNİDE AŞAĞI BAKACAK ŞEKİLDE AYARLAYACAKSIN EĞER YAZIN ÇOK İYİ SOĞUTUYOR VE GAZINDA EKSİKLİK YOKSA KLİMANDADA BİR ARIZA YOKSA ISITMAMASI İÇİN BİR SEBEP YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 13 Aralık 2010; 12:59:46 >
  • Teşekkürler yaptım.
    Klimanın üzerinde şunlar yazıyor:

Isıtma:

Kapasite: 28000 Btu/h
    8211 W
    Anma Gücü: 2400 W
    Anma Akımı: 10.9 A

Bu klima saatte ne kadar elektrik harcar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiend

Teşekkürler yaptım.
    Klimanın üzerinde şunlar yazıyor:

Isıtma:

Kapasite: 28000 Btu/h
    8211 W
    Anma Gücü: 2400 W
    Anma Akımı: 10.9 A

Bu klima saatte ne kadar elektrik harcar?

ORTALAMA 2400 WATT
    ELEKTRİK YAKAR
    TABİİ ŞARTLAR SARFİYATI DEĞİŞTİRİR +- % 10-15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahçup -- 13 Aralık 2010; 13:02:39 >
  • 1 WATT elektriğin TL olarak karşılığı nedir peki?
  • 0.27 krş.
  • 1kw elektriğin fiyatı 0.27217 kuruştur
  • 1 Kw elektrik = 27 kuruş = 0,27 TL
    1 Watt elektrik = 0,027 kuruş = 0,00027 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 14 Aralık 2010; 16:55:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.