Şimdi Ara

mouse titremesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
43.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdşlr mouse imleci titriyor ben mousedan zannetim çıkardım laptop bu arada bu touchpadla kullandm bir süre gene imleç titriyor nasıl düzeltebilirim 2-3 dk 5dk bir yapıyor laptop mu bozuluyor acaba, xp kullanıyorum

• şarj cihazınızı değiştirdinizmi yakın zamanlarda... aynı şey benim de başıma geldi.. laptop ımın şarj cihazı arızalandı yerine çin malı ama uyumlu bir şarj cihazı verdiler. ancak bu şarj cihazını laptopa bağladığımda mouse da titreme oluyordu.. toucpad de yani..
  • yok değiştirmedim orginal şarj cihazı bugün nedense hiç titremedi acaba laptop çok ısınınca ondan yapıyor olabilir mi
  • şöyle bir durum olabilir.. benim yaşadığım sorunda muhtemelen çakma olan şarj cihazımın laptopa standartlar dışında voltaj uyguladığını düşünüyorum.. yani orjinal olan şarj adaptörü bu cihaz için üretilmiş ve çakma olan standart uyumlu diye piyasaya çıkmış bir cihaz.. mVolt seviyelerinde bile bir dalgalanma sıkıntı çıkartabiliyor.. belki sizdede aşırı ısınmadan yada şarj adaptörünüzdeki bir arza kaçaktan ötürü bu sıkıntı yaşanıyor olabilir..

şarj kablonuzun başta baş ve uç kısımları olmaz üzere aralıklarla kablosunu hafif hafif bükmelerle bu durumu test edin.. titreme olursa muhtemelen bundandır..

ayrıca benim yardımcı olmaya çalıştığım açı sadece hardware.. belki farklı bir probleminizde olabilir
  • Bende de aynı durum söz konusu. Sebebi ya da çözümünün yukarıda anlatılan ile hiç alakası yok.

1 senedir sorunsuz kullandığım masaüstü bilgisayarımda bir anda mouse titremeye başladı. Enteresan kısmı fareyi bilgisayardan çıkardıktan sonra da titreme devam etti. Yani bilgisayara hiç bir fare takılı değil ama hala titriyor! Ben de fare sürücüsünü kaldırdım, sorun düzeldi. Sonra fareyi tekrar taktım, zaten otomatik tanıyor. Sorun çıkmadan kullanmaya devam ettim. Yalnız her sabah bu sorunu tekrarlıyor, ben de her sabah aynı işlemleri yapıp gün boyu çalışmama sorunsuz devam ediyorum.

Şu anda korkum, her sabah yaptığım bu işlemi gün içinde bir kaç kere yapmak zorunda kalır mıyım diye. Daha önce başına gelen arkadaşlar oldu mu? Kesin çözümü bilen var mı?
  • aynı sorunu şimdi benim bilgisayarımda da yaptı.

önce USB fareden sandım, fareyi söktüm touchpad ile kullandım gene aynı sorun.

bilgisayarı yeniden başlattım. şu an sorun yok gibi
  • galiba laptop kullanalarda bataryada yapmayıp şarj cihazı takılıyken titreme yapıyorsa lethaus arkadaşın dediği gibi adaptörden
  • Denetim Masasından farenin hızını değiştirirsen sorun düzeliyor.Bende de aynı sorun oldu ben hızını yükselttim düzeldi.
  • Güç kaynağının kablolarıyla alakalı olabilir. Biraz kabloları sıkışıklıktan çıkarınca sorun düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunglao

arkdşlr mouse imleci titriyor ben mousedan zannetim çıkardım laptop bu arada bu touchpadla kullandm bir süre gene imleç titriyor nasıl düzeltebilirim 2-3 dk 5dk bir yapıyor laptop mu bozuluyor acaba, xp kullanıyorum

1- Öncelikle Kontrol Paneli fare ayarlarına ulaşın ve Mouse kısmına tıklayın.
    2- Mouse tıkladığınızda açılan ekrandan MouseÖzellikleri sekmesinden Pointers tabını seçin.
    3- Açılan Şema penceresinden windows default olan seçimi ''Hiçbiri'' olarak değiştirin.
    4- Uygula deyip onayladığınızda fare titremesinin geçtiğini göreceksiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA
    1- Öncelikle Kontrol Paneli fare ayarlarına ulaşın ve Mouse kısmına tıklayın.
    2- Mouse tıkladığınızda açılan ekrandan MouseÖzellikleri sekmesinden Pointers tabını seçin.
    3- Açılan Şema penceresinden windows default olan seçimi ''Hiçbiri'' olarak değiştirin.
    4- Uygula deyip onayladığınızda fare titremesinin geçtiğini göreceksiniz..

http://www.sordum.net/14485/fare-ucu-titremesi-sorunu-ve-cozumu/
    üstteki linki vermek çok daha pratik olurdu

• bende de oluyordu mouse a yazılım güncellemesi yaptım düzeldi. farklı bir yazılım kullanıyormuşum ismi değişti. bide şeyden olabilir bi bakın isterseniz smbus denetleyicisi sorun çıkartıyor olabilir. genlede onun sorunu port çakışması oluyor. belki araştırmada yararı olur

• ya bendede aynı soruna ama benmki bambaşka şimdi mousepadin biraz soluna alıyorum titriyor ama az yer değiştirince baya bir titriyo mesela yukarı bile alamıyorum mouse u lütfen yardım edin (ve bu bir anda oldu oyun oynuyodum çıktım bir anda böyle oldu lütfen yardım).

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.