Şimdi Ara

Wireless Adaptör alacağım, Tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
17.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Wireless Adaptör alacağım fakat bu konuda çok bilgim yok. Çipsetler hakkında hiç bilgim yok neredeyse. Birkaç ürün arasında kaldım bir bilgisi olan varsa veya alternatif sunabilecek varsa sevinirim. Bütçem maksimum 70TL.

Everest EWN-689N 300Mbps Wireless Adaptor
    İki anteni var diye kandım buna (:

Airties 2410 300 Mbps 11N Kablosuz USB Adaptör
    Bu da airties marka olduğu için.

Dark RangeMax (Kinamax) High Power 300Mbps Kablosuz USB Adaptör WDG300HP
    Buna da genel olaraktan iyi yorumlarda bulunmuşlar.

Alternatif sunabileceğiniz birşeyler varsa (satın alabileceğim yerle birlikte) çok sevinirim.

Kullanacak olduğum yer ise;
    Bulunduğum yerle arası neredeyse tamamen boşluk bir sürü ağaç var ve yaklaşık 400mt kadar. Verim alabilir miyim?

• Çok zor . baya bir ugraşman lazım. Denediğinde göreceksin. koydugun yerde küt diye %80 cekmiyor bu meletler
  • ubiquite tavsiye ederim
  • alfa network

bi araştır
  • airties kullandım çok sorunlu kopuyor.dark kinamax kullandım harika ürün ancak usb bağlantı noktası koptu belli bir süre sonra çöpe attım geçen gün.bugün ise everesti sıparıs ettım bakalım nasıl.
  • airties 2410 aldım. inanın laptobun çekim gücü daha iyi.daha önce airties wus 300 kullanmıştım harika bir aletti ama bunda hiç verim alamadım. anlamadım gitti. win 7 64 bit kullanıorum. driverlerinde sorun olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungurbey

airties 2410 aldım. inanın laptobun çekim gücü daha iyi.daha önce airties wus 300 kullanmıştım harika bir aletti ama bunda hiç verim alamadım. anlamadım gitti. win 7 64 bit kullanıorum. driverlerinde sorun olduğunu düşünüyorum

sinyal gücünün sürücülerle herhangi bir alakası olması mümkün değildir. dizüstünün entegre rf kartının daha iyi olması çok doğal zira airties cihazın çıkış gücü 16dBm, yani 40mW. bilgisayarın kendi kartı 100mW verir. yetmezmiş gibi o küçücük airties modülün anteninin yönelticiliğinin bilgisayarın entegre anteninden büyük olması mümkün değil. keşke konuyu farketmiş olsaymışım.
  • çok teşekkürler. airties yetkilileri bile bu kadar açıklayıcı konuşamadı. kem küm oyaladılar. hızlıaldan almıştım geri iade etmeyi deneyeceğim yerine başka birşey alırız artık. kabul ederlerse tabi...
  • Sizinki normal bi arabanın RC sini kullanmaya benziyor . Donanım habere üye olacak kadar bliyorsunuz bu işi beyler bence artık 40mw-100 mw lık şeylerle ugraşmayın. alın bi 2000mw bakın keyfe. Aynı binada 5 kişiyi wireles ile bi nete bağladım Net 8Mb/s . Ve kot altında caprazdaki modeme 5. kata %85i bırakın %90-92 ile bağlanıyorum.
    2000MW USB 2.0 Wireless WiFi 802.11g/b Realtek 8187L Adaptör +10 Dbi Anten kullanıyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_41030261/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41030261

• quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Sizinki normal bi arabanın RC sini kullanmaya benziyor . Donanım habere üye olacak kadar bliyorsunuz bu işi beyler bence artık 40mw-100 mw lık şeylerle ugraşmayın. alın bi 2000mw bakın keyfe. Aynı binada 5 kişiyi wireles ile bi nete bağladım Net 8Mb/s . Ve kot altında caprazdaki modeme 5. kata %85i bırakın %90-92 ile bağlanıyorum.
    2000MW USB 2.0 Wireless WiFi 802.11g/b Realtek 8187L Adaptör +10 Dbi Anten kullanıyorum.

ALFA AWUS036NH Wireless N WiFi USB Adapter 2W 802.11n/g 150
    Verdiğin linkteki bu modemi almam daha mantıklı sanırım (:
    İlgili kişiye mesaj attım, anlaşıp ürünü alırsam bu başlık altından yorumlarımı bildiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebani88

quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Sizinki normal bi arabanın RC sini kullanmaya benziyor . Donanım habere üye olacak kadar bliyorsunuz bu işi beyler bence artık 40mw-100 mw lık şeylerle ugraşmayın. alın bi 2000mw bakın keyfe. Aynı binada 5 kişiyi wireles ile bi nete bağladım Net 8Mb/s . Ve kot altında caprazdaki modeme 5. kata %85i bırakın %90-92 ile bağlanıyorum.

ALFA AWUS036NH Wireless N WiFi USB Adapter 2W 802.11n/g 150
    Verdiğin linkteki bu modemi almam daha mantıklı sanırım (:
    İlgili kişiye mesaj attım, anlaşıp ürünü alırsam bu başlık altından yorumlarımı bildiririm.

ALFA AWUS036NH Wireless N WiFi USB Adapter 2W 802.11n/g 150'da olabilir ama

2000MW USB 2.0 Wireless WiFi 802.11g/b Realtek 8187L Adaptör +10 Dbi Anten de iyi iş görür. 10dbı anten farkı var

İkiside güzel ürünler. Verdiğim linkteki kişide kesinlikle ilgili bir arkadaştır. Memlun kalmazsan geri alır yani , ilanını okumuşsundur

• forumda 40-50tl satılan gsky veya alfa 1w alabilirsiniz.
  • konu hakkında pek bilgim yok ama yaklaşık 20-25m uzaklıktaki binadaki kablosuz modeme bağlanmak istiyorum.
    bu ürünlerden birisiyle bunu gerçekleştirebilir miyim laptopumla
    yoksa harici herhangi bir ürün almam gerekiyor mu (
    laptopla bu aletlerden birini usb ile bağlamam yeterli olur mu
    bir arkadas yardımcı olursa sevinirim.
  • Beyler Dark Range Max Kullanan varmı fiyatı uygun ve inanın 20 cm anteni var... teknobiyotik sitesinde bayağı yazı yazmışlar ürün hakkında 1 km menzilli bir ürünmüş... Sizce almaya değermi ??
  • usb kullanıyorum D-link tek geçerim. internal alacaksan sakın asus alma. okulda bilgisayarların hepsinde asus var, rezalet.
  • tp link 822 n , çitf antenli .. kullanan var mı . menzili , çekimi iyi midir. tavsiye eder misiniz.
    yaklaşık 200 metre uzaktan arada binalar var. çeker mi ya da başk bir tavsiyeniz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Beyler Dark Range Max Kullanan varmı fiyatı uygun ve inanın 20 cm anteni var... teknobiyotik sitesinde bayağı yazı yazmışlar ürün hakkında 1 km menzilli bir ürünmüş... Sizce almaya değermi ??

Bende Dark RangeMax Duo var çift antenli ve antenler 5dBi, ve 500mW'lık toplam güç. Salondaki bilgisayarla odam arasında iki duvar ve de iki mutfak dolabı var. Salondaki bilgisayar TP-Link WR-1043ND router'a ethernetten bağlı (1gbit/s). Bu şekilde iken odamdaki bilgisayardan dark rangemax duo ile salondaki bilgisayara ortalama 105mbit/s hızla dosya gönderebiliyorum, 90mbit/s civarı hızla da dosya alabiliyorum. 30 civarı SSID gösteriyor. Baya başarılı bir ürün tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk87

quote:

Beyler Dark Range Max Kullanan varmı fiyatı uygun ve inanın 20 cm anteni var... teknobiyotik sitesinde bayağı yazı yazmışlar ürün hakkında 1 km menzilli bir ürünmüş... Sizce almaya değermi ??

Bende Dark RangeMax Duo var çift antenli ve antenler 5dBi, ve 500mW'lık toplam güç. Salondaki bilgisayarla odam arasında iki duvar ve de iki mutfak dolabı var. Salondaki bilgisayar TP-Link WR-1043ND router'a ethernetten bağlı (1gbit/s). Bu şekilde iken odamdaki bilgisayardan dark rangemax duo ile salondaki bilgisayara ortalama 105mbit/s hızla dosya gönderebiliyorum, 90mbit/s civarı hızla da dosya alabiliyorum. 30 civarı SSID gösteriyor. Baya başarılı bir ürün tavsiye ederim.

bende bundan spariş verdim, 500mw eminsiniz ve memnunsunuz heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk87

quote:

bende bundan spariş verdim, 500mw eminsiniz ve memnunsunuz heralde

Ürünün çipsetini bilmiyorum muhtemelen ralink'dir. High power bir üründür. 1km çekim mesafesi sizi aldatmasın. Realtek ve Atheros çipsetler iyidir. Kinamax duo alana kadar Alfa AWUS036H bütçe biraz daha iyi ise AWUS036NHR alınması daha mantıklı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhand28 -- 14 Mart 2012; 19:34:11 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.