Şimdi Ara

The Elder Scrolls V: Skyrim (2011) / Special Edition (2016) [ANA KONU] (1408. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.322
Cevap
125
Favori
1.621.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük savaş oyun başladığı tarihten 30 yil önce geçiyor.

Bende oyuna ilk basladığım zaman basit içine bol ırk konularak yapılmış bir oyun sanmıştım. Ama kendisine ait mükemmel bir loresi var.
    Oyunda bir başka sevmediğim özellik şehirlere saldırma mesela ben fırtınapelerinlere üyeyken İmparatorluğun Skyrimdeki başkenti Issızkent'e 30 adamlan saldırdık ama ölünce yerine yeni askerler doğuyor. Gerçekten sevemedim bu özelliğini. Bu iç savaşta konumunu sen belirliyorsun. Ben sana artısı ile eksisiyle sıralayayım

-İmparatorluk kesinlikle ırkçı değil. Fırtınapelerinler ise gerçek anlamda ırkçı.
    -Eğer imparatorluğa katılıp fırtınapelerinlere karsı savaşı kazanırsan General Tullius sana iyi davranıyor. (Çünkü ejderdoğansın ve tahta hakkın var. Ama eğer imparatorluğa karşı savaşı kazanırsan Ulfric ( İsyancı komutanı) sana karşı ilgilenmez davranıyor çünkü tahta hakkın olduğunu biliyor.
    İki tarafında kendi zırhları var ve bu zırhlar 2 çeşit: biri normal diğeri subaylar için. Aslında geri kalanını oyun içinde göreceğin için söylemiyorum. Tadı kaçmasın.

Oyun içinde Aldmeri Dominionun yönetici kısmı olan Thalmorun Skyrimin İmparatorluk topraklarında elçilikleri var. Aslında imparatorlukda çok haz etmiyor ama zorunlu boyun eğmiş. Yani sen hangisine katılmak istersen seç. Zaten oyunun hemen başinda seçmiyorsun ben mesela katildim ama halen ilk görevini bile yapmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada arkadaşlar Şu açiğa çikan gizem görevindeyim kristali bulup yerleştiriyorum ama videolarda ışık demetleri oluşuyordu ben yerleştirdiğim halde oluşmuyor neden?

• Sağolasın kardeşim güzel anlattın ben alınca sorularımı sorarım.

Peki Single Player olarak Skyrim haricinde başka güzel oyun var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-61960E1CE -- 30 Temmuz 2016; 14:15:27 >
  • Bazı karakterler öldürülemiyor. Ölmeyincede ikide bir sana saldırıyorlar. Böyle olunca birini öldürürken tereddüt ediyorsun. Bu olay sinir bozucu bunun için mod falan var mı?
  • Görevlerde gerekli kişiler öldürülemiyor. Hem kimi öldürmeye çalışıyorsun mesela?

• arkadaşın dediği gibi görev karakterleri öldürülemiyor.
    o karakterin ölmesiyle gelebilecek riski göze alıyorsan
    konsolu aç (")
    öldürmek istediğin karaktere tıkla
    kill
    yaz ölecektir, ölmezse
    disable
    deneyebilirsin.
  • Skyrim haricinde aynı firmanın Fallout serisi var, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMMetehan2012

Görevlerde gerekli kişiler öldürülemiyor. Hem kimi öldürmeye çalışıyorsun mesela?

yok canım biliyorum görevdekilerin öldürülemediğini fakat o görevleri bitirdikten sonra npc ile işimiz bitince öldürülebilmeli bence veya sadece yan görevi olan karakterler ölmeli mesela
  • Bunun için mod varda kullanman iyi olmaz o npcler ölmüyorsa genelde önemli olanlar oluyor.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/8170/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/18388/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/33929/?

• quote:

Orijinalden alıntı: Obsidian One

Bunun için mod varda kullanman iyi olmaz o npcler ölmüyorsa genelde önemli olanlar oluyor.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/8170/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/18388/?
    http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/33929/?

teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BooMANx

Skyrim haricinde aynı firmanın Fallout serisi var, tavsiye ederim.

Eğer bu tür oyunları sevdiyseninz 2015'de çıkan The Witcher 3: Wild Hunt'ı da deneyebilirsiniz.

Umarım Bethesda 6. oyunda daha büyük şehirler yapar. Yalnız gerçek anlamda büyük şehirler çünkü şu Skyrimin şehirlerinin bu kadar az haneli oluşu beni üzüyor.

Bu arada bu oyunda M'aiq the liar isimli bir khajiit var. Çoğu insan bu karakterin gelecekten haberler verdiğini söylesede aslında oyuna eklenmesi geliştiriciler tarafından düşünülmüş veya forum kullanıcıları tarafından istenmiş ama eklenmemiş şeyleri söylüyor bu yüzden liar yanı yalancı lakabı takılmış kendisine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorkhan -- 30 Temmuz 2016; 20:10:23 >
  • Hocam GTX970/i74790k sistemim var ama yeni oyunları hiç beğenmiyorum Ghost Recon Wildlands(?) i denedim hemen 2004 yapımı Advanced Warfighter'a geri döndüm bildiğin yüksek çözünürlüklü Texture yığını...

Skyrim haricinde Shooter Mekanikleri iyi/gelişmiş olan FPS oyunuda olursa PC'mi satmadan önce yeterince AAA oyunu oynamış olurum diye düşünüyorum.(Fakültem bitince PC'im boşa çıkacak.)

Mesela CoD 4 bana vasat geldi ve çok saçma açıkçası.

• İşte yukarda eğer skyrim türü seviyorsan The Witcher 3 Wild Hunt güzel "diyorlar". Ama sen bir bak işletim sistemine felan kaldırır mı diye birazda video izle sonra karar ver.

• Witcher gerçekten kaliteli bir yapım fakat bana hitap etmiyor.Skyrim dünyasını çok seviyorum withcerında aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum fakat ana karakterin kendimiz tarafından yaratılamyor oluşu ve özelleştiremiyor oluşunu sevemedim.Geralt beni kendine çekemedi.

• Neredeyse oynamadigim rpg yoktur,
    witcher serisini oynadim hatta benim icin ayri bir yeri vardir.
    ne yazikki tes 6 icin bir sure daha bekleyecegiz gibi gözüküyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BooMANx kullanıcısına yanıt
    2011'de çıkan bu oyun halen oynanıyor. TES 6 gerçekten mükemmel olacak. Umarım Ben Lise 3 veya Lise 4 giderken denk gelmez. Ben kafanda Tarihi 2018 kasım olarak belirledim sanki öyle bir şey hissediyorum.

Bu arada Ysolda ile evlendim. Çok güzel değil belki ama sesi güzel hele o "My Love" deyişi oyş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prengator

Witcher gerçekten kaliteli bir yapım fakat bana hitap etmiyor.Skyrim dünyasını çok seviyorum withcerında aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum fakat ana karakterin kendimiz tarafından yaratılamyor oluşu ve özelleştiremiyor oluşunu sevemedim.Geralt beni kendine çekemedi.

Sonunda benim gibi düşünen birinin yorumunu okumak çok güzel Geralt olmak bile çok saçma bence ben kimsem oyum saçımın rengi yüzümdeki yara oyun yapımcısı tarafından seçilmemeli
  • Witcher serisi inanilmaz bir seridir bence
    benim icin yerini ne skyrim nede fallout doldurabilir.
    oyun rpg diye illa karakter yaratma menusumu olmasi gerekiyor?
    Bu benim dusuncemdir kesinlikle tes veya fallout u karalamiyorum rpg turundeki basarili yapimdir ikiside.
    ama dedigim gibi her ikiside benim icin witcherin yerini dolduramaz.

• Şu ana kadar oynadığım tüm rpglerde beni kendine Geralt kadar bağlayan bir karakter olmadı. Hatta gittiğim mekanlar bile kendi evimmiş gibi hissiyat veriyor. Ben de böyle düşünüyorum. Skyrim çıktığı dönemde çok çok iyi bir oyundu hepimiz beğendik oynadık. Ama witcher 3 faklı bir boyuta getirdi rpg kategorisini. Skyrimde o ambiyans, sıcaklık ve oyuncuyla duygusal bağlantı pek yok diye düşünüyorum.

• OneMoreChance kullanıcısına yanıt
    Bu witcher 3 ile Skyrim'i karşılaştırmak hata. Witcher 2 ile Skyrim'i karşılaştırmak daha iyi.

• 
Sayfa: önceki 14061407140814091410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.