Şimdi Ara

Kalorifer ısıtmıyor donduk !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
57.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

aracın kaloriferi ısıtmıyor adanada donduk! ne yapmam gerekir ? sorun nerde olabilir ? pahalıya patlar mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

selamlar.

aracın kaloriferi ısıtmıyor adanada donduk! ne yapmam gerekir ? sorun nerde olabilir ? pahalıya patlar mı ?

marka???
  • ilk aklıma gelen ;

antifriz motorsuyu nu kontrol ediniz.
  • arkadaşlar aracım 2006 model avensis 1.6 82 binde 80 bin bakımını 2 ay önce yaptırdım. kalorifer çalışıyor ama sıcak vermiyor.
  • quote:

arkadaşlar aracım 2006 model avensis 1.6 82 binde 80 bin bakımını 2 ay önce yaptırdım. kalorifer çalışıyor ama sıcak vermiyor.

herşey çıkabilir altından benimde iki kere başıma farklı araçlarda geldi.
    ikiside dijital klimaydı ve birinde elektrik arızası diğerinde ise radyatörde delik söz konusuydu.
    bir aracım garanti kapsamına girmediğinden şuan tam hatırlamıyorum ama birkaç bin(2-3 arası) tl fatura ödediğimi hatırlıyorum.
    tabi sizin aracınız için bu fatura çıkacağını düşünmüyorum.geçmiş olsun
  • quote:

arkadaşlar aracım 2006 model avensis 1.6 82 binde 80 bin bakımını 2 ay önce yaptırdım. kalorifer çalışıyor ama sıcak vermiyor.

motorun yeterince ısındığına emin misiniz diye sorucam ama bilmem sorsam mı?
  • polen filtreni degiştir duzelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfssfr -- 11 Aralık 2010; 22:29:56 >
  • Motor haznesindeki kalorifer hortumlarının bağlandığı bir kazan var radyatöre göre daha ufak ebatlarda, ya onun tıkalı olmasından; ya da sıcak soğuk hava akımını yönlendiren kalorifer musluğunun arıza yapmasından neden olur bu durum. Her ikisi de elektrikçi işidir, kalorifer kazanı için bazı araçlarda torpidoyu indirmek gerekebilir.
  • arkadaşlar tam sonuca varamasakta burada cevaplayanlara tşk ediyorum. motorun yeterince ısındığına tabikide eminim kaloriferide hı konumuna getiriyorum ama düzelmedi.
  • Kalorifer tertibatının radyatörü ömrünü doldurmuş. Çoğu markada değişim için ön torpidonun komple sökülmesi gerekir. Sökülüp geri toplanan torpido da tangır tungur ses yapar durur.
    Radyatör ucuz bir parça ama ön torpido sökülecekse çoğu tamircinin işine gelmez, işine gelen de uçuk fiyatlar çeker. Sonuçta en az 1 tam gün ön torpidoyu sökmekle uğraşıyorlar. Umarım sizin aracınız bunu gerektirmeyen tiptedir.
  • Termostat gitmiş olabilir büyük ihtimal
    Dün gece bana oldu
    Duruyorum motorun sıcaklığı yetiyor hararet yükseliyor içerisi ısınıyor
    Yürüyüp gidiyorum havada soğuk hoop hararet düşüyor içerisi buz

Termostat değişti yani
  • Eskiden bi spring imiz vardı onun önüne gazete kağıdı koyardık kalorifer ısıtsın diye. Ne güzel günlerdi beh

Yardımcı olmak adına birşey söyleyemedim ama konu için teşekkür ederim güzel günler aklıma geldi...
  • 1-Termostat 2-Kalorifer peteklerinin tikali yada hasar görmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle geçmiş olsun. benzer olayı geçen aylarda corsa da yaşadım. 2004 1.2 94000 km de. kalorifer soğuk hava üflüyordu ve motor hareret göstergesi sürekli sıfır gösteriyordu. serviste hallettirdim ancak arıza bilgisini şu an hatırlamıyorum.

araçı bu halde yaklaşık bir hafta kullanmıştım; o dönem havalar bu kadar soğuk değildi :)
    ancak servis biraz daha gecikmem durumunda motorda ciddi zararlar oluşabileceğini söylemişti. bir an önce tamir ettirmenizde fayda var.
  • Bu sorunun 4 türlü nedeni var.

1- Kalorifer peteği tıkalı ( kalorifer peteği değişmesi lazım )

2- Termostat bozuk ( hararet ibresi sürekli hareket eder sabit kalmaz, termostat değişecek )

3- devir dayım pompası bozuk ( araç hararet yapar, Değişecek )

4- LPG'yi yeni taktırdıysan ve bundan sonra bu problem ortaya çıktıysa muhtemelen ısıtma hortumlarını yanlış bağladılar,
    ısıtma suyu LPG beyninden baypas yapıp geri dönüyor, kalorifer peteğine gitmiyor, ki buda kaloriferin ılık üfürmesine ve giderek soğumasına sebep olur.

Bu problemi yaşayan biri olarak söylüyorum, termostat değişti, petek değişti, devir dayımda problem yok dendi, LPG'yi bağlayan zeki arkadaş hortumları baypas şeklinde
    bağlamış, onu düz bağlayınca problem kendiliğinden çözüldü.
  • kimsede dememiş ki arkadaş senin kalorifer musluğun bozuk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegai17

Eskiden bi spring imiz vardı onun önüne gazete kağıdı koyardık kalorifer ısıtsın diye. Ne güzel günlerdi beh

Yardımcı olmak adına birşey söyleyemedim ama konu için teşekkür ederim güzel günler aklıma geldi...

Bizim 67 tosbaa da Çorum kaloferi vardigavur gibi isitiyodu

Aracın kalorifer musluğu baktirin büyük ihtimal oradan kaynaklanıyor. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken36 -- 10 Aralık 2013; 9:17:45 >

• Konu hort arkadaslar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.