Şimdi Ara

-**SAMSUNG GALAXY TAB --ANA KONU --**- (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.266
Cevap
26
Favori
657.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StephenSaunders

samsung galaxy tab almak isteyenlere yardımcı olurum

Allah razı olsun, tab mi hediye ediyorsun millete?
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur24

merhaba arkadaşlar cumartesi elime geçen galaxy tab ile aranıza katılmış bulunmaktayım,almadan önce burayı takip ettim ve çok faydalandım hepinize teşekkürler..elime geçer geçmez hiçbir yükleme yapmadan hemen kaan arkadaşımızın verdiği romu yükledim (kendisine ayrı teşşekkürlerimi sunarım),ayrıca paylaşımlar da çok güzel belirtmek isterim hepsini kurdum,hd oyunlar mükkemmel...yalnızca nfs shift problem çıkardı,kaan arkadaşımızın yazdıklarını aynen yaptım ama oyunu çalıştırınca takılıp kalıyo titriyor ve kapanıyor tab..neyse sağlık olsun..eğer çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim..hepinize keyifli kullanımlar ve paylaşımlar diliyorum,..

Sevgili Excalibur24 Tab ınızı gülegüle kullanın, Oyun oynamadığım için emin olun bir fikrim yok bir çuval incir de bir iki tane çürük çıkar.

xxxJm6 ve update inde Rootlanmış cihazı kies görmüyor dikkat rom yüklenmiş cihazda değil rom yüklenmiş ve rootlanmış cihazda. Ben rootladım sebebi

Ekran dpi nı değiştirince vereceği tepkiyi merak ettiğimden. Rootlayan arkadaşlara tavsiyem 182 den daha küçük bir ayar yapmayın. Herşey çok küçük oluyor.

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım Viscercoid arkadaşım tekrar sormuş sanırım detay bilgiye ihtiyaç duyuyor,

Word,exel deneyimlerimi yazabilirim

her ikisinde de yoktan yeni dosyalar üretip kaydedebilir pc nize aktarıp office de kullanabilir ve veya pc nizdeki dosyaları Tab a atabilir bu dosyalar üzerinde

değişiklikler yapıp kaydedebilirsiniz yani pcnizde yaptıklarınızı neredeyse eksiksiz yapabilirsiniz.

P.point de aynı şekide yeni sunum hazırlayabilir ve veya tüm hazır sunumları izleyebilir yada düzeltmeler yapıp kaydedebilirsiniz.

Tümünü denedim exel de macrolar bozulmuyor, hesaplama tabloları vs çalışıyor.

Saygılar.

• kaanustr hocam;

galaxy tab'de sesli navigasyon var di mi yol tarifi sağ dön 100 metre sonra sola dön gibi? özelliklerinde a-gps var yazıyor, a-gps internete bağlanıp kullanılan değil mi? normal gps ile a-gps'in farkı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro_34

kaanustr hocam;

galaxy tab'de sesli navigasyon var di mi yol tarifi sağ dön 100 metre sonra sola dön gibi? özelliklerinde a-gps var yazıyor, a-gps internete bağlanıp kullanılan değil mi? normal gps ile a-gps'in farkı nedir?

Merhaba,

Sizin yaşadığınız kuşkuları yaşayan arkadaşlarımız olmuştu ve onları rahatlatmıştıkilk sayfalarda şöyleki;

Galaxy tab da gps modülü mevcuttur uydu ile hiçbirşeye ihtiyaç duymadan bağlanır bunun sim kartla yada internetle hiç bir alakası yoktur.

tek ihtiyacınız olan tab la uyumlu bir navigasyon yazılımıdır. Bilinen yazılımlar henüz tab da tam ekran çalışmamakla birlikte, bilinen programların

altyapısını kullanan tam ekran ve neredeyse hd kalitesinde çalışan program mevcut ve başlıkta bulabilirsiniz.

Navigasyon tamamiyle sesli ve turn by turn dür kapı numarası bilgisi verir ve seçiminize göre en hızlı yada en ekonomik seçeneklerle sizi hedefinize ulaştırır.

Düzenli güncellenen programın tek ve önemli eksiği speedcam bilgisi olmamasıdır. Bilinen programlardan bazıları 4/3 ekran boyutunda çalışmaktadır.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanustr

quote:

Orijinalden alıntı: excalibur24

merhaba arkadaşlar cumartesi elime geçen galaxy tab ile aranıza katılmış bulunmaktayım,almadan önce burayı takip ettim ve çok faydalandım hepinize teşekkürler..elime geçer geçmez hiçbir yükleme yapmadan hemen kaan arkadaşımızın verdiği romu yükledim (kendisine ayrı teşşekkürlerimi sunarım),ayrıca paylaşımlar da çok güzel belirtmek isterim hepsini kurdum,hd oyunlar mükkemmel...yalnızca nfs shift problem çıkardı,kaan arkadaşımızın yazdıklarını aynen yaptım ama oyunu çalıştırınca takılıp kalıyo titriyor ve kapanıyor tab..neyse sağlık olsun..eğer çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim..hepinize keyifli kullanımlar ve paylaşımlar diliyorum,..

Sevgili Excalibur24 Tab ınızı gülegüle kullanın, Oyun oynamadığım için emin olun bir fikrim yok bir çuval incir de bir iki tane çürük çıkar.

xxxJm6 ve update inde Rootlanmış cihazı kies görmüyor dikkat rom yüklenmiş cihazda değil rom yüklenmiş ve rootlanmış cihazda. Ben rootladım sebebi

Ekran dpi nı değiştirince vereceği tepkiyi merak ettiğimden. Rootlayan arkadaşlara tavsiyem 182 den daha küçük bir ayar yapmayın. Herşey çok küçük oluyor.

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım Viscercoid arkadaşım tekrar sormuş sanırım detay bilgiye ihtiyaç duyuyor,

Word,exel deneyimlerimi yazabilirim

her ikisinde de yoktan yeni dosyalar üretip kaydedebilir pc nize aktarıp office de kullanabilir ve veya pc nizdeki dosyaları Tab a atabilir bu dosyalar üzerinde

değişiklikler yapıp kaydedebilirsiniz yani pcnizde yaptıklarınızı neredeyse eksiksiz yapabilirsiniz.

P.point de aynı şekide yeni sunum hazırlayabilir ve veya tüm hazır sunumları izleyebilir yada düzeltmeler yapıp kaydedebilirsiniz.

Tümünü denedim exel de macrolar bozulmuyor, hesaplama tabloları vs çalışıyor.

Saygılar.

Cevaplar için çok teşekkür ederim, acaba pdf deneme şansınız oldu mu ?

• hocam bilgi için tşk ederim eksiklik dediğiniz speedcam nedir, navigasyon yaparkenki aracın hızı mı?
  • .pdf dosyalarini pdf app. ile pc deki gibi acabiliyorsunuz. hatta goruntu pcden daha iyi.

sent from Galaxy Tab
  • Arkadaslar dun basima gelen bir olayi anlatayim.

Galaxy taba rastgele bir siteden bir uygulama yukledim. Galiba uyumlu degildi ki calistirinca cihazi kapayip acti.

Neyse dedim cihaz acilinca silerim; fakat o da ne? Cihaz bir turlu baslamiyor! Samsung yazisina gelince bir titriyor sonra t-6 sn aralikla bu boyle devam ediyor. Euvah dedim herhalde aleti bozduk simdi isin yoksa servise gotur ya da rom masil flashlanir onu ogren.

Neyse cozum icin 20-30 siteye girdim ve en sonunda cozumu buldum. Ayni durumda olan ya da olabilecek arkadaslar icin buraya yazayim dedim.

Buldugum cozum soyle : once cihazi kapatiyoruz. Sonra ust ses butonu (sesi artirmak icin bastigimiz taraf) be guc butonuna ayni anda basiyoruz. Kisa bir sure sonra ekranda bir yazi cikip sonra ekran tekrar karariyor. İste tam o yazi ciktiginda (ne once ne de sonra) refleksimize hakim olup hemen parmaklarimizi cekersek recovery mode'a girmis oluyoruz. Orada wipe user data secenegini secip (ses tusuyla) calistirdigimizda cihaz resetleniyor. Merak etmeyin tek kaybettiginiz kurulu programlar ve ayarlar. Dahili kart ve harici karta birsey olmuyor. Kisa bir sure sonra tekrar ekrana yazi geliyor ve orada da reboot yani tekrar baslat secenegini secince cihazi ilk aldigimiz gundeki gibi sifir baslatiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DhAk

.pdf dosyalarini pdf app. ile pc deki gibi acabiliyorsunuz. hatta goruntu pcden daha iyi.

sent from Galaxy Tab

Teşekkürler
  • kaanustr & beklen
    Bilgi için teşekkürler..

visceroid
    Office dosyaları ile pek çalışmadığım için henüz bu dosyaları cihaza yükleyip, deneme şansım olmadı. O yüzden bilgi veremedim bu konuda. Ama sağolsun, kaanustr bilgilendirmiş hepimizi. PDF'ler ise gayet güzel görüntüleniyor. İster sayfa görünümü şeklinde, ister okuma görünümü şeklinde ekrana getirebiliyorsunuz PDF'leri. Okuma görünümü olduğunda ekrana fit ediyor. eBook okur gibi okunuyor.

maestro_34
    SpeedCam bildiğim kadarıyla radar noktaları. Yani hız limitinin aşıldığı durumlarda bizleri enseleyen radarların harita üzerindeki konumları. Yani olmazsa olmaz bir şey değil bence.

cardowner
    Deneyimini ve çözümünü bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Umarım bir daha başına gelmez ve bizler de deneyimlemeyiz.

Bu arada, bu akşam üzeri bir Turkcell bayiinde Başarı'nın ithal ettiği Anymode marka bir deri kılıf buldum. 99.90 TL'ydi. 30 TL'ye de bir paket kaliteli ekran folyosu aldım. Paketten 2 adet çıkıyor. Bir ara ekrana yapıştıracağım ama bu iş gözümde çok büyüyor. Çünkü hiç de kolay değil bu işi halletmek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deutscher -- 21 Aralık 2010; 1:32:57 >

• Arkadaşlar herkese selamlar,
    Öncelikle Sayın kaanustr emeğin ve paylaşımların için teşekkürler;TCell Rom'undan kurtulmak ve gerçekten cihazı olması gerektiği gibi kullanabilmek namına FW değişimi hakkındaki paylaşımın için...Tümüyle farklı bir cihaz oluyor FW değişimi sonrası.
    ODIN'de PASS ibaresinden sonra SIM kartı takın der demez siyah bir ekran ve ilk titreşimi müteakip 3-5 saniye sonra 2 titreşim ve siyah ekranda kalıp cihaza daha önceden yüklü olan com.uygulama adlı 3 dosyayı bulamadım deyip kalıyordu;
    Ancak Ses yükseltme+ Power tuşunun aynı anda basılması ile Wipe User Data seçeneğinden tertemiz bir halde Boot edebilmeyibaşardım sonunda.

Ek bir sorum ise şu anda KIES üzerinden FW Upgrade eğer var ise Update edebilecekmi,yada Update bulursa yapabilirmiyiz,bir mahsuru varmı?

Ayrıca Galaxy tab kullanıcıları için ilginizi çekebilecek bir resmi bilgi;
    Galaxy Tab'ın tüm OEM aksesuarları 27 Aralık'tan itibaren Başarı bayileri ve Turkcell Flagship'lerde olacak.Aldığım bilgiye görede fiyatları gayet cazip,örnek olarak HDMI TV kablosu 39 TL,Masaüstü Docking Station 70 TL civarlarında,OEM araç kiti (1 haftadır kullanıyorum harika) 140 TL civarında vs.vs.
    Klavye 160 TL gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Awacs

Arkadaşlar herkese selamlar,
    Öncelikle Sayın kaanustr emeğin ve paylaşımların için teşekkürler;TCell Rom'undan kurtulmak ve gerçekten cihazı olması gerektiği gibi kullanabilmek namına FW değişimi hakkındaki paylaşımın için...Tümüyle farklı bir cihaz oluyor FW değişimi sonrası.
    ODIN'de PASS ibaresinden sonra SIM kartı takın der demez siyah bir ekran ve ilk titreşimi müteakip 3-5 saniye sonra 2 titreşim ve siyah ekranda kalıp cihaza daha önceden yüklü olan com.uygulama adlı 3 dosyayı bulamadım deyip kalıyordu;
    Ancak Ses yükseltme+ Power tuşunun aynı anda basılması ile Wipe User Data seçeneğinden tertemiz bir halde Boot edebilmeyibaşardım sonunda.

Ek bir sorum ise şu anda KIES üzerinden FW Upgrade eğer var ise Update edebilecekmi,yada Update bulursa yapabilirmiyiz,bir mahsuru varmı?

Ayrıca Galaxy tab kullanıcıları için ilginizi çekebilecek bir resmi bilgi;
    Galaxy Tab'ın tüm OEM aksesuarları 27 Aralık'tan itibaren Başarı bayileri ve Turkcell Flagship'lerde olacak.Aldığım bilgiye görede fiyatları gayet cazip,örnek olarak HDMI TV kablosu 39 TL,Masaüstü Docking Station 70 TL civarlarında,OEM araç kiti (1 haftadır kullanıyorum harika) 140 TL civarında vs.vs.
    Klavye 160 TL gibi...

Sevgili Awacs ,

Rom güncellemelerini kiesle yapmayacağız büyük ihtimal odin3 kullanacağız yeni rom çıkarsa ki çıkmasını bekliyoruz yine odin3 le olur diye düşünüyorum.

Aksesuar bilgisi için teşekkürler özellikle hdmi dock la ilgileniyorum hatta bugün almayı düşünüyordum ebayden beklesemmi acaba.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Miller57

Arkadaşlar bu Galaxy Tab'ler 7 inç ekranamı yoksa 9.7 inç ekranamı sahip? Geçenlerde İstinye Park'ta bir elektonik mağazasında SG Tab'i inceledim. Oradaki görevli ekranın 9.7 inç olduğunu söylemişti.

görevli ayakta sıkmış, ekran 7 inch

Evet ya ayakta yemiş beni...
  • Google'dan Android 2.4 Sürprizi : tıklayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deutscher

Google'dan Android 2.4 Sürprizi : tıklayın.

Siz biraz daha sabırlı olun şubat sonunda Galaxy tabınızı çok ama çok daha seveceksiniz....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deutscher
    Google'dan Android 2.4 Sürprizi : tıklayın.

Siz biraz daha sabırlı olun şubat sonunda Galaxy tabınızı çok ama çok daha seveceksiniz....

ROM güncellemesini de o zaman yapmayı düşünüyorum. Peki ROM güncellemesi yapıldığında Contacts ve Calendar verileri siliniyor mu? Gerçi Google'dan online senronize edebiliriz tekrar ama bir Backup yazılımıyla da yapılabiliyordur herhalde.. Ayrıca, cihaza kurulu olan tüm uygulamalar da uçuyordur sanırım. ROM değişiminden önce geniş kapsamlı bir Backup yapmak lazım?

• SEVGILI KAANUSTR

FORUMA YENI UYE OLDUM.PAYLASIMLARINIZI NEDEN ALAMIORUM ACABA RAPIDSHARE DEN ?
    GECEN HAFTAKILERI MESELA HICBIRINI INDIREMEDIM ,YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.
  • quote:

quote:

kaanustr hocam;

Merhaba,

Sizin yaşadığınız kuşkuları yaşayan arkadaşlarımız olmuştu ve onları rahatlatmıştıkilk sayfalarda şöyleki;

Galaxy tab da gps modülü mevcuttur uydu ile hiçbirşeye ihtiyaç duymadan bağlanır bunun sim kartla yada internetle hiç bir alakası yoktur.

tek ihtiyacınız olan tab la uyumlu bir navigasyon yazılımıdır. Bilinen yazılımlar henüz tab da tam ekran çalışmamakla birlikte, bilinen programların

altyapısını kullanan tam ekran ve neredeyse hd kalitesinde çalışan program mevcut ve başlıkta bulabilirsiniz.

Navigasyon tamamiyle sesli ve turn by turn dür kapı numarası bilgisi verir ve seçiminize göre en hızlı yada en ekonomik seçeneklerle sizi hedefinize ulaştırır.

Düzenli güncellenen programın tek ve önemli eksiği speedcam bilgisi olmamasıdır. Bilinen programlardan bazıları 4/3 ekran boyutunda çalışmaktadır.

Saygılar.

ARkadaşlar gps için galaxy s e ait olan ndrive yükleyin..sonrada sparepart programını yükleyin ..sparepartta yapılan ayarları internetten bulun ve yapın..sonrada tam ekran ndrive kullanabilirsiniz..tabi tam ekran olmayan diğer programlarda tam ekran olacak..bi tek igo8 tam ekran olmuyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdmdsn

SEVGILI KAANUSTR

FORUMA YENI UYE OLDUM.PAYLASIMLARINIZI NEDEN ALAMIORUM ACABA **** DEN ?
    GECEN HAFTAKILERI MESELA HICBIRINI INDIREMEDIM ,YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.

Sevgili Erdmdsn,

Aramıza hoşgeldiniz..

Linklerin hepsi saglam ve süresiz az önce kontrol ettim.

Forumda tam link verilemediğinden yazdığım linklerde ** diye görünen yere ra yazmanız gerekiyor bunun için verdiğim linki

kopyalayın yeni bir sekme açın adres çubuğuna kopyalayın ** olan yerleri ra yazarak tamamlayın ve enter tuşunuza basın.

Saygılar.
  • kaanustr spiderman için çok teşekkürler ya sende olmasan bu cihazı internet film dizi izlemek için aldım sayende konsol olarak kullanıyorum :D pilimi bitiriyorsun :P çok çok teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.