Şimdi Ara

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.977
Cevap
16
Favori
487.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa ve öz bilgiler için teşekkürler re-storm. Ben de bugün win7 64bit ile güncelleme yaptım. Sorun çıkmadı. Yalnız 1Mbit bağlantı ile yaklaşık 1 saat sürüyor. Güncelleme işlemi devam ederken sabırlı olmanızı tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianca

quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

quote:

Orijinalden alıntı: bianca

Telefonu almadan önce forumda eski "Samsung Wave GT-S8500 Kullanıcı Soruları ve Cevapları" bölümünde kies in Windows 7 64 bit ile çalışmadığını okumuştum. Buradaki sorularda göremedim, acaca kies 64 bit destekli oldu mu? samsungapps sitesinden kies'in son sürümünü indirdim ve kurdum. Ama telefonu bağlamaya çekindim sorun çıkarsa mı diye. Kies'i Windows 7 64 bit ile sorunsuz şekilde kullanabiliryor muyuz şimdi? Bir de kies'e telefonu bağlayınca güncelleme var diyormuşya, güncellememe seçeneği var mı? Güncelleme yapınca telefondaki rehberimiz, indirdiğimiz uygulamalar (telefondan samsungapps'e girerek indirdim wireless ile) siliniyor mu? Bada 1.2 nin çıkmasını beklesek o zaman güncelleme yapsak daha mı iyi? Çünkü bazı arkadaşların güncelleme yapınca sorun yaşadıklarını okudum.

64 bit konusunda henüz bilgim yok ancak yanlış hatırlamıyorsam kies 64 bitte çalışır duruma geldi diye biliyorum yine de emin değilim bağlayın telefonu sorun olmaz. Güncelleme var diyor isterseniz yüklersiniz isterseniz yüklemeyebilirsiniz. Güncelleme yapmadan rehber ve msjların yedeğini yine kies ile alabilirsiniz. Güncelleme sonrası ayarlarını rehberiniz apps larınız silinmiyor. Aynen olduğu gibi kalıyor. Ancak olurda güncelleme sırasında bir sorun oluşur bağlantı kopar bişey olursa kurtarma modundan güncellemeyi tamamlayacağınız için önemli bilgilerinizin yedeği olması sizin için iyi olur. Bada 1.0.2 de aman aman bir değişiklik yok. Bada 1.2 yi bekleyin bence. Tabi benim gibi düşünüp güncelleme güncellemedir derseniz siz bilirsiniz.

Çok teşekkürler, kies'ten rehebere bakılabilmesi iyi olmuş. Rehberdeki isimleri düzenleyebilirim herhalde o zaman, çünkü önceki telefonumda kayıt ettiğim isimler wave'de karışık gözüküyor. Şöyleki orejinali MURAT ABİ 2 diye kaydettiğim 2;ABİ;MURAT/M diye gözüküyor, M olması sebebi eski telefodna MOBILE/HOME seçeneğinden MOBILE a kaydetmiş olmam. O kadar numarayı tek tek nasıl düzelteceğim diye düşünüyordum ben de...

Dün akşam sonunda kiesi deneyebildim. İlk seferde cihaz bağlanıyor dedi ve takıldı, bir türlü göremedi telefonu. Sonra kies i yönetici olarak çalıştırdım, bu sefer gördü telefonu ama samsung apps e girdiğimde yazılar gözükmüyordu. Rehberi tıkladığımda ise önce gördü sonra hemen telefon kapanıp açıldı. Kies i kaldırıp tekrar kurdum, antivirusu disable yaparak. kiesi açtım ve cihazı gördü, samsungapps e sorunsuzca girebildim. Ancak rehber2i seçtiğimde telefon kapanıp açıldı gene. Sonra yönetici olarak çalıştırdım, samsungapps'ten uygulama indirdim, rehbere bakınca da bu sefer reset atmadı telefon. Sorunsuzca rehberi düzenleyebildim. Sonra samsungapps'e tekrar bakayım dediğimde server hatası gibi bir şey dedi ve kapattı samsungapps i. Eğer win7 64 bit ile sorun yaşayan olursa yönetici olarak çalıştırıp denesin.

• arkadaşlar bada 1.2'ye geçmeden swype kullanmak mümkün mü? mümkünse nereden indireceğim ve nasıl kuracağım?
    bi de önerdiğiniz widgetlar varsa link falan atarsanız çok makbule geçer.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lorenzen

arkadaşlar bada 1.2'ye geçmeden swype kullanmak mümkün mü? mümkünse nereden indireceğim ve nasıl kuracağım?
    bi de önerdiğiniz widgetlar varsa link falan atarsanız çok makbule geçer.
    teşekkürler.

1.2 öncesi sürümlerde swype yok 1.2ye geçmeden kullanamazsınız bildiğim kadarıyla
  • Wave de swype değil T9 Trace vardır ve swype den çok daha üstündür, Bada 1.2 ile gelmiştir uygulama şeklinde değildir yazılıma gömülüdür

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011)

Kolay gelsin
  • quote:

49- Telefonumu Kies üstünden güncellerken bağlantı koptu şimdi bir şey yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

-Öncelikle korkmaya gerek yok biraz sabır gerekiyor.
    Yazacagim işlemleri tek tek sabırla olana kadar tekrar ve tekrar deneyin, sonuç almazsanız bir süre bekleyin tekrarlayin, bazı kişiler gece 2-3 gibi sonuca ulaştı belki server yoğunluğu ile de alakalı, ama sonuca ulaşamayan yok
    Kies i açın.
    Telefonu bilgisayara bağlayın.
    Açma kapama, Ses kısma, Kamera Tuşularına aynı anda basın ve tutun , Kies "Recovery Mode" diye bir pencere gelecek (Açılmaz ise yazılım yükseltme kısmından açmayı deneyin)
    Sonra çıkan adımları takip edin.
    Eğer böyle bir pencere gelmezse tekrar tekrar deneyin.

Bunlara basıyorum ama Download Mode çıkıyor.

• aydink ve kilarmy sağolun. 1.2'ye geçmek lazım. ama onda da oyunları ve uygulamalrı beleşe yükleyemiyormuşuz. yemiyormuş son sürüm o yüzden şimdi sömürmek gerek biraz :D
  • 1.0 akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

quote:

49- Telefonumu Kies üstünden güncellerken bağlantı koptu şimdi bir şey yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

-Öncelikle korkmaya gerek yok biraz sabır gerekiyor.
    Yazacagim işlemleri tek tek sabırla olana kadar tekrar ve tekrar deneyin, sonuç almazsanız bir süre bekleyin tekrarlayin, bazı kişiler gece 2-3 gibi sonuca ulaştı belki server yoğunluğu ile de alakalı, ama sonuca ulaşamayan yok
    Kies i açın.
    Telefonu bilgisayara bağlayın.
    Açma kapama, Ses kısma, Kamera Tuşularına aynı anda basın ve tutun , Kies "Recovery Mode" diye bir pencere gelecek (Açılmaz ise yazılım yükseltme kısmından açmayı deneyin)
    Sonra çıkan adımları takip edin.
    Eğer böyle bir pencere gelmezse tekrar tekrar deneyin.

Bunlara basıyorum ama Download Mode çıkıyor.

Mevcut cevapların derlenmiş halidir konu yani tam bilgim yok hiç başıma gelmedi böyle bir durum. Ancak Aydink ustanın birine yol gösterirken yazdığı msj dır. Peki kamera tuşu yerine kitleme tuşuna basarsanız ne çıkıyor?

• Telefon ekranında ne gözüktüğü önemli değildir. Kies te Recovery Mod penceresi açılmalıdır işin özü de budur. Yazdığım mesaj dikkatli okunursa anlaşılır.

Kolay gelsin
  • hocam rehberin arka kısmı siyah yazılar beyaz. açıkcası iphonedaki gibi beyaz üzerine siyah olmasını istiyorum. bunun bir çözümü varmı ben bulamdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

hocam rehberin arka kısmı siyah yazılar beyaz. açıkcası iphonedaki gibi beyaz üzerine siyah olmasını istiyorum. bunun bir çözümü varmı ben bulamdım.

Mümkün değil. Beyaz renler SüperAmoled ekranlarda çok fazla enerji tükkettiği için bunun mümkün kılmamışlar. Mesela menü arka planı da siyahtır. Bir açıklamaya göre de menü arka planında değişik renklerin koyuyabilmesi veya arka plana resim koyabilmek samsung un destek vermeyi düşündüğü bir olaydır. Belki ileriki güncellemelerle buna destek verebilir ancak şuan mümkün değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

hocam rehberin arka kısmı siyah yazılar beyaz. açıkcası iphonedaki gibi beyaz üzerine siyah olmasını istiyorum. bunun bir çözümü varmı ben bulamdım.

Mümkün değil. Beyaz renler SüperAmoled ekranlarda çok fazla enerji tükkettiği için bunun mümkün kılmamışlar. Mesela menü arka planı da siyahtır. Bir açıklamaya göre de menü arka planında değişik renklerin koyuyabilmesi veya arka plana resim koyabilmek samsung un destek vermeyi düşündüğü bir olaydır. Belki ileriki güncellemelerle buna destek verebilir ancak şuan mümkün değil.

anladım.
    teşkkürler hocam.

• abuska768 Telefona linkten indirdiğiniz dosyayı attınızmı ?

Attıysanız telefondan menü orta tuşu ile menüye ve daha sonra dosyalarım a girin. Attığınız dosya .jar uzantılıdır ve ona tıklayın. Yüklensinmi diyecek evet deyin. Yüklesin. Daha sonra "çal yada çık" diye bir seçenek sunabilir çal demeyin.

Daha sonra telefonu hata ayıklama modunda bilgisayara bağlayın.

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011)

Buraya kadar sorun yoksa resimdeki settings.bin i silin. Programdan çıkın ve telefonu bilgisayardan ayırın. Şimdi yine telefonun ana menüzündeki IM iconundan msn ve facebook chat i kullanabilirsiniz. Önce palringo da hesap açmanız gerekiyor. Takıldığınız yer varsa sorarsınız yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re-storm -- 13 Aralık 2010; 0:26:14 >

• Bende dün irtibariyle Wave kullanıcıları arasına katıldım.Elektro world'den 6 taksitle 825 liraya aldım.İyi fiyata aldığımı düşünüyorum.Tecrübeli arkadaşlara sorum acil yüklemem gereken bir program yada güncelleme falan varmı yardımcı olanlara şimdiden tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gstmr

Bende dün irtibariyle Wave kullanıcıları arasına katıldım.Elektro world'den 6 taksitle 825 liraya aldım.İyi fiyata aldığımı düşünüyorum.Tecrübeli arkadaşlara sorum acil yüklemem gereken bir program yada güncelleme falan varmı yardımcı olanlara şimdiden tşk...

telefonun hayırlı olsun öncelikle güzel bir seçim yaptınız wave almakla. güncelleme olayına gelirsek telefonunuzda yüksel ihtimalle jvjh1 sürümü vardır (*#1234# tuşlayarak bakabilirsiniz) eğer bu sürüm varsa şu anda bu sürümden daha yeni bir güncelleme mevcut . son sürümle gelen bariz bir yenilik yok telefonunuzu güncellemek size kalmış onun dışında uygulama konusunda samsung apps'ten dilediğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyip kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killarmy -- 13 Aralık 2010; 2:18:45 >

• quote:

Bende dün irtibariyle Wave kullanıcıları arasına katıldım.Elektro world'den 6 taksitle 825 liraya aldım.İyi fiyata aldığımı düşünüyorum.Tecrübeli arkadaşlara sorum acil yüklemem gereken bir program yada güncelleme falan varmı yardımcı olanlara şimdiden tşk...

Selamlar,

Hayırlı olsun öncelikle çok iyi bir tercih yapmışınız,

Acil yüklemeniz gereken bir şey yok. Zaten herşey içinde geliyor. Şuan bir güncellemeniz vardır büyük ihtimal ile. Yükleseniz de olur yüklemesenizde. Pek yeni bir şey getirmiyor şuan en stabil olan sürümlerden birine sahipsiniz. Ayarlar-telefon hakkında kısmında sürümü görebilirsiniz. bada 1.0 jh1 dir büyük ihtimal. Şuan en yeni sürüm 1.0.2 dir ancak dediğim gibi ekstra bir şey katmıyor gibi duruyor. Hatta kimisi güncellemeden sonra memnun kalıyor bu daha iyi diyor kimisi eskisi daha iyiydi diyor. Yani karar sizin. Onun dışında bu konudaki ilk msj da işinize yarayacak bilgiler bulmanız büyük ihtimal. Onun dışında diğer forum başlaıklarına da şöyle bir göz gezdirirseniz vakit buldukça telefondan tam olarak yararlanabilirsiniz. Benim tavsiyem madem böyle bir telefon tercih ettiniz ilk iş operatörden internet ayarlarınızı almanız ve 100 mb lık bir internet paketi ile telefonu tam anlamıyla kullanmanız.

Düzenleme: killarmy benden önce davranmış sonradan gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re-storm -- 13 Aralık 2010; 2:22:28 >

• quote:

quote:

Selamlar,

Hayırlı olsun öncelikle çok iyi bir tercih yapmışınız,

Acil yüklemeniz gereken bir şey yok. Zaten herşey içinde geliyor. Şuan bir güncellemeniz vardır büyük ihtimal ile. Yükleseniz de olur yüklemesenizde. Pek yeni bir şey getirmiyor şuan en stabil olan sürümlerden birine sahipsiniz. Ayarlar-telefon hakkında kısmında sürümü görebilirsiniz. bada 1.0 jh1 dir büyük ihtimal. Şuan en yeni sürüm 1.0.2 dir ancak dediğim gibi ekstra bir şey katmıyor gibi duruyor. Hatta kimisi güncellemeden sonra memnun kalıyor bu daha iyi diyor kimisi eskisi daha iyiydi diyor. Yani karar sizin. Onun dışında bu konudaki ilk msj da işinize yarayacak bilgiler bulmanız büyük ihtimal. Onun dışında diğer forum başlaıklarına da şöyle bir göz gezdirirseniz vakit buldukça telefondan tam olarak yararlanabilirsiniz. Benim tavsiyem madem böyle bir telefon tercih ettiniz ilk iş operatörden internet ayarlarınızı almanız ve 100 mb lık bir internet paketi ile telefonu tam anlamıyla kullanmanız.

Düzenleme: killarmy benden önce davranmış sonradan gördüm.

killarmy Tarih 13 Aralık 2010; 2:17:28
    re-storm Tarih 13 Aralık 2010; 2:17:57
    29 sn daha hızlıyım dostum

şaka bir yana konuya senin verdiğin emeğin yanında bizimkisi hiç kalır.

• @gstmr hayırlı olsun.

şimdi acemi kullanıcı olarak sorularımla geliyorum :)

1. hani widgetları koyduğumuz ekranımız var ya işte bu ekran 3 sayfaydı. ben istemeden onu 4'e çıkardım. bu sayfa sayılıarı ayarlanabiliyor anlaşılan. sorun şu ki nasıl ayarlanıyor?

2. telefona mkv formatında the big bang theory indirdim. altyazı karakterlerini aynen dediğiniz gibi türkçe'ye çevirdim. sorunsuz çalışıyor. fakat altyazı boyutunu büyütmemiz mümkün mü? bana biraz küçük geldi de.

3. rehberde hızlı arama nasıl yaparım? yani 2 ve yes tuşuna basınca x kişisini aramasını istiyorum. bunu bulamadım bir türlü.

bu soruların daha önceden sorulduğunu hatırlıyorum. çünkü benim wave'im yokken boş zamanlarımda gelip foruma göz gezdirirdim. fakat forumun araması pek kullanışlı olmadığı için cevapları bulamadım. hem burası acemi kullanıcıların soruları cevaplansın diye açılmış. belki benim gibi acemiler görür de yeniden sormasına gerek kalmaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lorenzen

@gstmr hayırlı olsun.

şimdi acemi kullanıcı olarak sorularımla geliyorum :)

1. hani widgetları koyduğumuz ekranımız var ya işte bu ekran 3 sayfaydı. ben istemeden onu 4'e çıkardım. bu sayfa sayılıarı ayarlanabiliyor anlaşılan. sorun şu ki nasıl ayarlanıyor?

2. telefona mkv formatında the big bang theory indirdim. altyazı karakterlerini aynen dediğiniz gibi türkçe'ye çevirdim. sorunsuz çalışıyor. fakat altyazı boyutunu büyütmemiz mümkün mü? bana biraz küçük geldi de.

3. rehberde hızlı arama nasıl yaparım? yani 2 ve yes tuşuna basınca x kişisini aramasını istiyorum. bunu bulamadım bir türlü.

bu soruların daha önceden sorulduğunu hatırlıyorum. çünkü benim wave'im yokken boş zamanlarımda gelip foruma göz gezdirirdim. fakat forumun araması pek kullanışlı olmadığı için cevapları bulamadım. hem burası acemi kullanıcıların soruları cevaplansın diye açılmış. belki benim gibi acemiler görür de yeniden sormasına gerek kalmaz :)

1. ekranınızdaki widget butonuna dokunun daha sonra telefonu yan çevirin ve widget sayfalarınızı dilediğiniz gibi düzenleyin.
    2. altyazı karakterlerinin büyütülmesi hakkında bir bilgim yok çözümü varsa bilen başka bir arkadaş size yardımcı olabilir.
    3. wave de benzer bir sistem mevcuttur ilk önce rehberden istediğiniz kişiyi açıp sağ üstteki yıldız simgesine dokunun, bu şekilde favorilere eklemiş olacaksınız. ardından ana sayfa ekranından sol üst köşedeki widget simgesine dokunun ve alt kısımda açılan widget sayfasından arkadaşlar widget'ına dokunun. favori kişilerinize sms atabilir veya arama yapabilirsiniz.

not: son cevap alıntıdır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.