Şimdi Ara

Samsung Wave Soru ve Cevaplar (SON GÜNCELLEME 26 MART 2011) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
16
Favori
487.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DaMDaGeZeR

quote:

Orijinalden alıntı: re-storm

quote:

ben biraz acemiyim.. bi sorum olacka...trcell den wap ayarlarını yaptım..bdie internet ayarı war oonu yapamadım sanırım...şuanda wap üzerindenmi bağlanıyorum yoksa 3g hzındamı bağlanıyorum tam olarak nasıl anlarım?

Ayarlar-uygulamalar-internet-şebeke de ne seçili şuan? Turkcell ISP olması lazım.

trcell wap seçiliydi...trcell internete aldım seçimi..ancak buseferde bağlanmıyor...

ayarlar-bağlantılar-şebeke-bağlantılar kısmında Turkcell İnternet ayarlarını kontrol edin şu şekilde olmalı:
    isim: Turkcell-ISP
    Erişim ismi:internet
    Kimlik doğrulama: normal
    kullanıcı kimliği gprs
    şifre: gprs
    protokol: http
    Anasayfa:http://wap.turkcell.com.tr
    proxy: 0.0.0.0:80
    Gecikme süresi: 300

Birde ayarlar-bağlantılar-şebeke de en üstteki ikiside otomatik olmalı.

Bu ayarları kontrol ettikten sonra ve düzelttikten sonra Ayarlar-Uygulamalar-internet-şebeke(bağlantılar da olabilir) Turkcell ısp yi seçin.

Telefonu kapayıp açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi re-storm -- 25 Ocak 2011; 13:45:25 >

• Turkcell ISP ile Turkcell GPRS'in farkı ne ki?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ben biraz acemiyim.. bi sorum olacka...trcell den wap ayarlarını yaptım..bdie internet ayarı war oonu yapamadım sanırım...şuanda wap üzerindenmi bağlanıyorum yoksa 3g hzındamı bağlanıyorum tam olarak nasıl anlarım?

Ayarlar-uygulamalar-internet-şebeke de ne seçili şuan? Turkcell ISP olması lazım.

trcell wap seçiliydi...trcell internete aldım seçimi..ancak buseferde bağlanmıyor...

ayarlar-bağlantılar-şebeke-bağlantılar kısmında Turkcell İnternet ayarlarını kontrol edin şu şekilde olmalı:
    isim: Turkcell-ISP
    Erişim ismi:internet
    Kimlik doğrulama: normal
    kullanıcı kimliği gprs
    şifre: gprs
    protokol: http
    Anasayfa:http://wap.turkcell.com.tr
    proxy: 0.0.0.0:80
    Gecikme süresi: 300

Birde ayarlar-bağlantılar-şebeke de en üstteki ikiside otomatik olmalı.

Bu ayarları kontrol ettikten sonra ve düzelttikten sonra Ayarlar-Uygulamalar-internet-şebeke(bağlantılar da olabilir) Turkcell ısp yi seçin.

Telefonu kapayıp açın.

teşekürler re-storm ... eline sağlık ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMDaGeZeR -- 25 Ocak 2011; 15:45:50 >

• bu gps in açık havada bile 5-10 dakka hatta bazen 1 saat bağlanaması sinir ediyordu arkadaşın verdiği bilgiler çok faydalı oldu şimdi 4-5 sn sürüyor konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim çok faydalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Turkcell ISP ile Turkcell GPRS'in farkı ne ki?

Açıkçası çok bilgim yok ama deneme yanılma yöntemiyle söyliyeyim gprs seçiliyken çok yavaş internet hızı ve diğer internetle alakalı olan şeyler. Turkcell ısp seçili iken evdeki 1 mbit bağlantımdan çok daha hızlı.
  • arkadaşlar bende bada 1.0.2 yüklü ayarlar>güncellemeye girip yazılım kontrol ettiğimde samsung apps oturum açın gibi yazı çıkıyo ancak hesaplar da samsung oturumu açık zaten sizde de aynı sorun var mı nasıl halledilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezhereyn

arkadaşlar bende bada 1.0.2 yüklü ayarlar>güncellemeye girip yazılım kontrol ettiğimde samsung apps oturum açın gibi yazı çıkıyo ancak hesaplar da samsung oturumu açık zaten sizde de aynı sorun var mı nasıl halledilir?

o özellik çalışmıyor bilmiyorum belki sadece TR de çalışmıyordur ama çalışmadığını biliyorum zaten bada 1.2 de de kaldırmışlar o özelliği.
  • Herkese iyi akşamlar arkadaslar wave için ibb cep trafik uygulması var mı ? Aveanın ki aylık 5 tl ücretli :(
  • Lanet olası push mail olayını hala çözemedim :( yahoo çalışırken gmail exchange çalışmıyor gmail çalışırken yahoo çalışmıyo samsung servisi bilir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifturker66

Lanet olası push mail olayını hala çözemedim :( yahoo çalışırken gmail exchange çalışmıyor gmail çalışırken yahoo çalışmıyo samsung servisi bilir mi acaba ?

İstersen teknik servis yakınındaysa bir uğra... Telefonla yardım alman zor gibi geliyo bana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elifturker66

Lanet olası push mail olayını hala çözemedim :( yahoo çalışırken gmail exchange çalışmıyor gmail çalışırken yahoo çalışmıyo samsung servisi bilir mi acaba ?

widgetler içinde kendinden yüklü olan mail senkronizasyon diye bi widget var bu size oldukça yardımcı olacaktır.
  • remote desktop programını kullanan varmı ? çözemedim pc ayarı nasıl yapılıyor ?
  • Arkadaşlar Alchemy Classic oynayabilen var mı? SS lerden gördüğüm kadarıyla pcde oynadığım karışım yaparak çevremizdeki materyalleri felan buluyoruz.(Hamur+Ateş = Ekmek gibi) Tavsiye ederim eğlenceli oyundur.

Yükledim ama loading kısmında yeterli hafıza yok diyor. Sonra çok gariptir orta tuşa basılı tutunca bir uyarı geliyor yeterli hafıza var yine de kaldırılsın mı gibisinden.

Bu problemle karşılaşan ya da çözen var mıdır ?

Teşekkürler

Furkan AKDEMİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: frukan

Arkadaşlar Alchemy Classic oynayabilen var mı? SS lerden gördüğüm kadarıyla pcde oynadığım karışım yaparak çevremizdeki materyalleri felan buluyoruz.(Hamur+Ateş = Ekmek gibi) Tavsiye ederim eğlenceli oyundur.

Yükledim ama loading kısmında yeterli hafıza yok diyor. Sonra çok gariptir orta tuşa basılı tutunca bir uyarı geliyor yeterli hafıza var yine de kaldırılsın mı gibisinden.

Teşekkürler

Furkan AKDEMİR

Çok fazla widget kullanıyorsan yada uzun süre telefonu kapayıp açmadıysan alabilir bu durum Yetersiz bellek uyarısıdır. Önemli bir şey değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frukan

Arkadaşlar Alchemy Classic oynayabilen var mı? SS lerden gördüğüm kadarıyla pcde oynadığım karışım yaparak çevremizdeki materyalleri felan buluyoruz.(Hamur+Ateş = Ekmek gibi) Tavsiye ederim eğlenceli oyundur.

Teşekkürler

Furkan AKDEMİR

Çok fazla widget kullanıyorsan yada uzun süre telefonu kapayıp açmadıysan alabilir bu durum Yetersiz bellek uyarısıdır. Önemli bir şey değil.

widget kullanmıyorum da aç kapa yapınca çalıştırdım oyunu teşekkür ederim. Bu kronik bir sorun mudur peki? Her uygulamada mı yapar yoksa yüksek boyutlularda mı ? (Alchemy classic: 12MB)

• quote:

widget kullanmıyorum da aç kapa yapınca çalıştırdım oyunu teşekkür ederim. Bu kronik bir sorun mudur peki? Her uygulamada mı yapar yoksa yüksek boyutlularda mı ? (Alchemy classic: 12MB)

Aslında sorun değil. Telefonu uzun süre kapayıp açmayınca olabiliyor bu durum. Bilgisayar gibi düşünün bu aleti bilgisayarda da uzun süre kapayıp açmadan bir sürü işlem yaparsanız bir süre sonra bilgisayar kasmaya başlar. Telefonu arada bir kapayıp açmak yararlıdır. Sarjın uzun süre dayanmasını da sağlarsınız.
  • Arkadaşlar 1.5 ay kadar önce aldığım telefonumun çekiş gücünde problem var.Çekiş düşüyor ilk zamanlar turkcell'den veya kartdan sandım kartımıda değiştirdim ama yine bazı yerlerde çekiş düşüyor.Telefon samsung garantili elektroworld'den almıştım şimdi ne yapmalıyım? Canım çok sıkıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamgambar -- 27 Ocak 2011; 12:11:15 >
  • arkadaşlar sorulara ve cevaplara baktım ama göremedim. şimdi hafıza kartında daha önceden olan uygulamalar var. cihaz yeni yazılım yükledim. şimdi bu uygulamaları nasıl etkin hale getiriyoruz.
  • gstmr Ayarlar-Bağlantılar-şebeke kısmına bakın. Orda en üstten ikisi otomatik olması lazım. Başka bir fikrim yok şuan.

HyDeS Telefon resetlendiyse yani telefonda göremiyorsan uygulamaları hafıza kartında olması bir şey ifade etmez. Onları aktif etme şansın yok. Hafıza kartını da biçimlendirin bence yada hafıza kartına giriş yapın other klasörünün içindeki bada apps klasörünü komple kaldırın uygulamaları da satın alma geçmişinden falan yeniden indirmeniz kurmanız gerekiyor.
  • Vaooovvvvv müthiş bir konu. Teşekkürler. Çok yardımcı olcak bana.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.