Şimdi Ara

2011 Mazda 6 Sport alındı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
2
Favori
31.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce geldim yeni mazda 3'mü sürüşten, değil tıkırtı tık sesi bile yok araçta. Geçmişte Opel, Mercedes ve 2009 audi a6 kullanmış biri olarak bu 3 araçtanda daha sessiz olduğunu daha ilk sürüşümde hissettirdi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WpTürkiye

Az önce geldim yeni mazda 3'mü sürüşten, değil tıkırtı tık sesi bile yok araçta. Geçmişte Opel, Mercedes ve 2009 audi a6 kullanmış biri olarak bu 3 araçtanda daha sessiz olduğunu daha ilk sürüşümde hissettirdi bana.

Bilemiyorum hiç mazda3 e binmediğim için ama ben okuduğumu söylüyorum gerek türk yenimazda 3 cüler gerekse yabancı mazda3 kullanıcılarının forum sayfalarında bu konu hakkında uzayıp giden şikatler var öyle 1-2 kişidende değil..Rusya falan.
  • Bakalım zamanla izlnimleri buradan aktaracağım mazda 3 ile ilgili.
  • quote:

Bakalım zamanla izlnimleri buradan aktaracağım mazda 3 ile ilgili.

Güzel olur deneyimlerinizi dinlemek ben şu ana kadar hiç bir markaya kötü diye birşey demedim burda, mazda 6 kötü araba diye birşey hiç demişmiyim bu konuda vs. 1 kelime dahi bulunmaz insanlar yöneltiyor bu duruma..
  • Aracım 400 km oldu ve çoğu şehiriçi, ortalama tüketim 9,5 lt/100 km (yol b.sayarı bilgisi)Kullanım süper zevkli.

Plazada söylemeyi unuttukları özellikler ;

Aynalar içeriden tek düğmeyle (elektrikli )katlanabiliyor
    Araç içi radar alarm sensörü ve alarm.
    Dışarıdan kumandayla açılıp kapatılabilen ön camlar ve sunroof
    El freni yanındaki içecek ve ekstra küllük koyma yerini gece aydınlatan minicik mavi bir led (Çok şık)
    Gece yanan torpido iç aydınlatması
    Rezistanslı değil ama ön cam buz buğu çözme düğmesi (Şok klima çalıştırma)
    Hem sürücüye hem motora doğru hem yukarı aşağı ayarlı direksiyon
    Ön koltuklarda yükseklik ayarı
    Özellikli anahtar içinden çıkan geleneksel yedek anahtar(Arıza veya pil bitmesine karşı)

Cep telefonumu bluetooth sistemine tanıttıktan sonra bir iki şey daha çıkacak sanırım.

Herkese iyi forumlar

• Mesajlarıma bakılabilir Mazda 6 yerine insigniayı öneren bir mesaj yazmışım ve insignia bence sınıfının lideri demişim 6 alan arkadaşta kendisine 6 nın güzel lider geldiğini söylemiş sonra bir arkadaş duurp dururken diğer araçlar laf etmiş sakın başka d sınıfı araçlarının yanına çekme araban çizilir vs. bende hiç yorumsuz insignia Mazda 6 fotoğrafları ekledim görsellik gözüksün göz önünde..sonra gelmişler yoktan yere bana saldır yapılmış..mazda6 övme yerine insigniaya eleştiri mesjaları.sonra çizik vs.diyen insigniayı d sınıfı araçları genellemesini eksik tasarımlılardan basettiği söylerek sınıfa ayırmış ve kendisine göre 6 nın güzel olduğunu belitmiş tamam..bu arada abimiz arabayı alıyor..bir arkadaşımızın fütürsuzca atması yüzünden ısrarla saçmalaması insigniayı kullanmadın vs. şeklinde yorumları gerçekten sinirimi bozuyor ve artık yazmasam delirecem bilgisiz mesajlar sonradan kıvırmalar bana araban ne demeler arabamın insignia yada başk bir şey olması fark etme bu durumda insigniaya ve Mazda 6 ya binen biri olarak yorumlarımı yapıyorum ..abimize hayırlı olsun mesajımı ilettim bu arada..sonra eklediğim fotoğrafa ilginç yorum neden mazdanın kötü resmini ekledin :D
    Yine opele laflar Amerikan pazarına girememiş falan benim en ufak bir küçük düşürücü mesajım yok saf salak dediğim arkadaş hariç o da sinirimin son noktaları…arkadaş hala bana arabaya binmedin diyor ne alakays neyden bu kadar eminse kim delirmez sabır taşı olsa çatlar..Neyse boşuna arkadaşımızın konusunu kirlettiğimizi belirttim onlar yüzünden ama umurlarındamı..insignia ya öblek bakışlı dedi benim hala mazda6 ya bir lafım yok..ben fotoğraf konusuna demekki zorla güzlelik olmuyormuş dedim en sonunda yani bunun fotoğrafla ilgisi ne olduğunu anlmadım.net carshow dan arka plan resmi bulduğumu belirttim.opele yine hakaretler ben mazdaya bir şey yazmadım henüz..bakım hakkında fütürsuzca sallama bir mesaj bende astraya biniyorum ve 320 ödedim bakıma..İnsigniayı sınıfının en iyi aracı olarak düşünmem arabadan anlamadığımı söylüyorlar ki bir çok özleliği iyi sınıfdaşlarından neyse..bana provokatör diyorlar Allah Allah kim acaba.sonr aopelin krizden etkilenmesini acayip bir şey gibi değerlendirip yine kötüleme çabası.Görüntüye göre araba alan klişe türk insanısınız diyor.Evet Türküm ama klişe türk terimini anlayamadım ne görünüşü insignianın Mazda 6 dan görnüşü güzle mi değil mi kişiden kişiye değişir ben donanım performans konuşuyorum.Daha sonra önceden dediği arabayı kullanmadın yorumunu 5-6 ay a yükseltiyor..Benim fotoğraflarda insignia güzel deidğimi söylüyorlar ben neden göremedim yorumumu fotoğraflar yorumsuz bir şekilde eklendi insanlarda fikir oluşsun diye..Sonrada 180 hp lik 1.6 nın otomatik seçeneği olmamasına laf atıyor atsın bakalım devam..ben yine bir mesaj yazdım opele sebepsiz hakaretlerine ..Alman tofaşı demiş saçma bir benzetme üretilen alman araçlarının en alt sırasında olabilir beklide belki vw den denktir opele madem alman tofaşı diyon nedir bu Japonlarda araba yok demekki o zaman Honda-opel-toyota –mazda aynı kefede değillermi..Atmosferiğe çok güzel performans spor arabası, turboya zevksiz demişler bende kişiden kişiye değişir dedim.Ve 1.6 turboya geçilmenin hissi ayrı olur yazdım.Performansta insigniayla mazda6 kıyaslanmaz bariz ya 2.0 araba 0-100 10.9 sn çıkıyor birde bahseden arkadaşınki 147 beygirliktenmiş makyajsız olanı onunki kaç bilmiyorum..Krizde opelinde etkilenmesinin normal olabileceğini yazdım benim brezilyada Mazda blmiyorlar mesajıma opelide bangladeşte bilmiyorlar demiş esprimi yaptı anlamadım..Bir kullanıcı atmos-turbo geçiş dönemini anlatmış..Opele zavallı şeklinde mesajlar krizden etkinlenmiş ya çok acayip.bu arada öblek dinazormuş.Fabrika kapatmasına laf atılmış normal bir şey krizden etkilenmiş dedim ve mazdanın kapatcak fabrikası var mı dedim en azından Türkiyede.Ki ne zaman kapattı Türkiyedeki fabrikayı günümüzden konuşmamız gerekiyor bence..Bana fabrika sayılarını yazmış doğruluğunu bilmiyorum .Gm çatısı altında olmakla alakası yok demiştim krizden etkilenmesiyle dedim krizden bütün olarak etkileniryor.saab kurtarır falan diye saçma bir mesaj yazmış..Opele klasik Alman değildir diye bir mesaj yazmış buna ilerde cevap veriyorum opelin tarihiyle..Vtecleri ortaya atıyor atmosfer konusunda çok iyi performans diyor..Sonra mazdanın rakamlarını vermiş satış doğrumudur ne zaman aittir fikrim yok ilgim değil Mazda.Sonra gm nin satışı toyotadan az demiş.Toyotada girdi işe.. +Mazda 6'yı satıyorum üstüne ev varmı insigniasını verecek olan aşık oldum galiba! Yazmış iyi olsun geçsin dalgasını..Bende bundan sonra bazı mesajlarımda çığırdan çıkıyorum..Almanlığı savundum ve saabın nasıl opeli kurtabileceğini sorudm krizde olan bir markanın diğer markayı..Toyotanın nerden çıktığını bk atmayın diye belirterek yazdım..ama her mesajımda yazılan saçma seylere verdiğim gerçek bilgiler cevaplanmadığı gibi konular başka yere getiriliyor.. Almanya Opel kullanıyor .Metnini yazıyorum hani Almanlar opeli sevmezdiya..Satış rakamlarına cevap mesajımı burada yazıyorum ve mazdanın nerede olduğu soruyorum (2010) ilk 10da yok.
    Sonrada bunuda bir laf bulunuyor sinek en çok boka konarmış deniliyor neyse..Opelini garaja koyduğunu belirtmiş madem beğenmiyorsun satarsın herkes memnun kalacak diye bir şey yok.Bana gereksiz fanatiklik yapıyorsun denilmiş şasırdım.. Mazda dünya çapında 1.3 milyon satışa adedine sahiptir Opel ise 1 milyon satış demiş herkes başka bir şey diyorsa kaynak yok doğru olabilir bilmiyorum..kaç yılına aittir onuda.Turbonun-atmosfer yazısı yine ferraride olmadığı falan.Hondanın turbo ilgisi mesajıma yanıt emisyon demiş doğrudur.. japon sempatisi olan tüketici opel bayisine girmez bile
    yersiz tartışmalar bu da taraflılığın farklı yanı.üstteki Ferrari turbo yok mesajına. Rakiplerinin bir bir turboya geçmesinden sonra Ferraride artık turboya geçiyor.
    haberini attım ve geçildimi tam ne oldu devamını takip edemediğimi söyledim..Üstteki üyenin mesajını okudunmu diye sordum atmosfer-turbo geçiş yaşayan.Yani her şeyde başka bir şeye yöneldiler satış koydular ben satış koydum laf oldu vb.Turbo olayını getirdim benim koyduğum satış rakamlarına laf oldu.Opele vasat denilen mesaj saçma yani.Opel vasatsa Mazda nedir yazmadım orayada yinede..Ve has alman değil mesajına cevabım geliyor opelin tarihçesi..Sonra güya amerikada yaşayan tanıdığın mesajı neyse olabilir…sonra 1.4-1.5 arabalara laf atılıyor. yok sen insigniayı görmedin galiba.yakalayana aşk olsun :D şaka bi yana mercedes gibi anlattığınız araba opel inanılmaz! ..şeklinde bir mesaj.Biriside Almanların yüz karası demiş.neyi varsa Almanların yüz karası diyelim Japonların nesi var peki.Mazdanın tarihçesini attım sonrada adil olsun diye ve şise mantarı üretimiyle başlamasına gönderme yaptım. cımbız fabrikanız felan var galiba...lafı istediğin yerden çekip çıkarıyorsun... :D komiksin ve sanırım yaşın 13-14 sularında... Al adam gibi marka nasıl olurmuş öğren ve şu cımbızı elinden bırak lütfen... Nerde cımbız kullandıysam tarihçe atmama bunu demiş.Ve yine hakaret cımbızıda kimin kullandığı belli cevap yazmadığım konu yok konuyu çevirmekte üstlerine yok adam bana gelmiş FİAT veya MAGNA'nın almak üzere olduğu markayı bmw gibi anlatıyor...Kendi fabrikalarınız bol madem niye FİAT'a ticari araç ürettiriyorsunuz.Mercedes,Audi,Mazda,Bmw hiç başka firmaya araç ürettirmişmi? ... daha fazla palavra sıkma üyelerin yorumundanda gereken cevabı almanı beklerdim.Bunla ne alakası var marka krize girmiş dolayısıla biri talip olur fiatta çok ezik marka ya ne markaları barındırmış içinde..Ama bunada cevap gelmiyor konu yine farklı yere..Fiata ürettirmesinde ne kötülük var bu bir ticaret işi istese kendide yapar bilgi olunmayan konulara bir haberle cevap yazdım.Ürettiri ürettirmez bunda bir anormallik yok opel türkiyeye geri dönüş yapmış oldu.Üyelerin beni takmadığını belirtmişti fakat sonra o yorumu sildi madem takmıyorlar ben niye burada tek başıma 10 kişiyle uğraşıyorum..Türkçeside bozuk anlam yönünden anlayamıyorum bazen. Opel Türkiyede en çok satan araçlarda 7.sırada ama o beğenmediğiniz kazıkcı dediğiniz vwye bile şikayetlerde farkı gömmüşünüz daha fazla konnuşmayacağım. Yazmış nerde vw ye kazıkçı demişim en çok satan araçlarda kendisi demiş önceki mesajlarda. 7. olduğuda doğru değil daha üst sıralamalarda bir daha bakmasını önerdim.Şikayetin her markada olduğunu talep arttıkça sorumlulukta artıyor bunu belirttim. çevir kazı yanmasın.saydım fazla dese sen şu bölgedekileri görmemişin diyeceksin.arabadan anlamıyorsun ama ağzın iyi laf yapıyor bunu anladım.
    mazdayı kötülede nasıl olursa olsun.
    +temeli yok dediğin marka zamanında Türkiyenin en çok satan markalarındaydı.bilmiyon bari sallama ;)

BİR sözü hatırlatıyım : Cahil insanlar sadece hakaret ederler.... Buradan gereken payı gereken şekilde çıkar beni uğraştırma.

+Gokbar bana yönelik mesaj atma.vakit kaybettiriyorsun.savunduğun arabanın mazdadan hiçbir üstün yanı yok.1 milyon satan bir araçla 1.5 milyon satan aracı bir tutuyorsun .anladın umarım durumu.saygısızca konuşmandan dolayı rahatsız oluyorum.ben senin gibi çocuk değilim.seviyesiz konuşarak haklı çıkmaya çalışamam :) kopyala yapıştır yapıp duruyorsun bilgini göremedik bir.

yoksa seeeen şu mazdaclubtrdeki astramın resmini çektim 6'dan büyük diyen efsanevi darkmagicmisin?
    demiş yorum sizin ben bu adam ne diyim daha lafı olmadı hep başka yerlere çekiyor hiçbir mesajıma adam gibi cevap yazamayınca ve başka yerlere çekip konuyu dağıtmayı amaçlıyor.arabadan anlamıyormuşum gördük üst mesajlarda.Mazdanın günümüzde türkiyede iyi bir temeli yok bu bir gercek ve bana gecmisten mesaj atıyor evet dogrudur satmıştır ama günümüze bakalım 90 yıllarına değil.Ben günümüzden bahsederken o ne yapıyor.Sonrada düzenleme yapıp bana mesaj atma diyor yetti heralde artık saçmaladığının farkına vardı 1milyon 1.5 milyon diyor buda ve daha önceki üyede olduğu gibi bundanda kaynak istiyorum ve yıl..bana çocuk diyor ..seviyesiz konuşrak haklı çıkmaya çalışmışım bende adamına göre muhamele diyorum kopyaal yapıştır dediğide somut bilgiler(tarihçe)ve konuyu yine başka yere çekerek sallama bir şey uyduruyor ve yok sen şu musun bu musun..Soruyorum neden atmosfer-turbo konusuna kimse cevap yazmadı diye adam bariz yaşamış yazmış..Bir üyenin mesajına da cevap yazarak Adam arabanın kralını aldı gitti.Arkadaşların dediği gibi rodajı bile tamamlamıştır.Ne kadar çok alıntı yaparsan yap.Mazda almış birinin kararını değiştirmek çok zor.Bence boşa kürek çekiyorsun.

Evet hayırlı olsun dileklerimide sundum zaten benim burda kararını vazgeçirme gibi bir çalışmam yok bunu yazdım a1can abimede ve bu yorumlar ona karşı hiçbir söz yoktur ilk mesajım dışında o zaman arabayı aldığını bilmiyordum..Hiçbir arabayı küçük görmedim bu zamana kadar herkes kendi beklentisi doğrultusunda en iyi arabayı alıyor ben araba alırken mazda aklımdan bile geçmedi ki çoğu kişininde birinden duymadıktan sonra aklına gelmez.Bakar ve kara verir ama hadi sınırdaşımdan bahsedeyim mazda 3 alıp şuan tüm mazda3lerin yaşadığı sorunları yaşamak istemezdim.. diyorum ve sorunlar ortada rusyadan bile Türk yere mesaj yazmışlar mazda3 club da var yabancı ..3 SORUNLARINI söylüyorum üyeye ve oda sorununun olmadığını söylüyor bende duyduğumu yazdığımı söylüyorum Mazda 3 e hiç binmediğimi (araba alırken mazdanın aklıma bile gelmediğini belirtiyorum önceki başka mesajımda)Daha belirtmediğim şeyler var üyenin teki yazmış bana senin gibi vergiyi takmıyor Amerikalılar falan diye ben Türkiye’de yaşıyorum ve bunu düşünmek zorundayım kendim içim boşuna israf yapmaya gerek yok benzinliğe gitmeyi çok sevmiyorum ne yazık ki insanlıklarıda biraz eksik..

Bunlar sonunda konu sahibi a1can abiden özür diliyorum ve tekrar arabasının hayırlı olması dileklerimi sunuyorum..

Kusurumuz varsa affola iyi forumlar..

• 99 mazda323,2004 mazda3,2010 mazda3 sahibi olarak ortak sorunlarini soyleyeyim bana gore cok yakiyorlar:)neden kullaniyorsun 11 senedir dersen saglam ve sorunsuz araba seviyorum.yakmasi benim icin on planda degil.323 le hendege yuvarlandim onu topraga vurdu arka tekerler havaya kalkti ne kadar masraf cikardi biliyor musunuz??0 TL.on tamponu cizildi o kadar.her arabamin altini defalarca vurmusumdur.masraf?0.sadece saglam mi peki?hayir tam bir asfalt ve uzun yol arabasi bunlar.gelen sesler konusuna gelirse;on panelden hic birinde ses gelmedi ancak 323 umde 6 sene sonra koltuklardan ses geliyordu.07mazda3 de de ayni sorun basladi bu sene.raylari yagladilar ama gene geliyor.sanirim koltugun icindeki yaylar ses yapiyor.yeni hedefim mazda 6:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOKBAR

quote:

Orijinalden alıntı: speed need

quote:

Orijinalden alıntı: GOKBAR

quote:

Orijinalden alıntı: éLégancé

uğraşma fabrika falan kapatmadı.aynı zamanda dünyanın en çok seri üretimini yapan fabrikalardan biri mazdadadır.hiroşima fabrikası.yıllık 400 bin araç üretir.18 adet fabrikası var.opelin krizden son anda kurtulduğunu anlamak için araştırmaya gerek yok.Yaz GM 50 Milyar dolar diye anlarsın ;) ... Nasıl GM çatısı olmakla alakası yok ? kafan mı güzel.o olmazsa saab kurtarır o olmazsa chevreolet ...Nese Opel klasik Alman otorisiyle alakasız bir otomobildir.Sırf patent alman diye kalite demek mantıksızlığın daniskasıdır.
    Turbo bir çeşit hiledir bana göre.Atmosfer motorlara küçük silindir hacmiyle ulaşılmaya çalışılsada bu konuda başarılı olduğunu düşünmüyorum.Vtecler çıktığında efsane oldu neden?harika performans.atmosferle turboyu tartışmak mantıksızdır.vergiden yırtmak azcıkta olsun zevk almak istiyorsan turbo.yok ben harbi sportif araba istiyorum diyorsan şüphesiz atmosfer diyorum.

+Fabrika yok diyorsun 1milyon üstü satış rakamlarını sen mi üretiyorsun.görende satış rakamlarının %60ını opel yapıyor sanacak.GMnin bütün markalarıyla satış rakamları Toyotanın hala çok gerisinde.Mazdaysa en fazla satış yapan 7. firmadır ;) bilmiyorsun saçma sapan konuşma bari.Mazdanın fabrikası azmış.Görende 1 milyon fabrikası var zannedecek opelin.

+Mazda 6'yı satıyorum üstüne ev varmı insigniasını verecek olan aşık oldum galiba!

Zaten uğraşamam diye yazdım önceki mesajımda..Mazdanında geçmişinde kapnmalar oldu belki bilmessin yaşın yetmez o zamanlara..opelin krizden son anda kurtulduğunu anlamak için araştırmaya gerek yok diyorusn üstteki mesjalarda yazdım sonra saf diyince niye saf diyorsun falan oluyor.Biz opel krizden etkilenmedi diye bir şeymi dedik ne markalar iflas eşiğine geldi.Napayım kaç fabrikası olduğunu türkiyede kapatılacak bir fabrikası bile yoktu.
    Türkcendende birsey anlayamıyorum o olmazsa saab kurtarır o olmazsa chevrolet ne demek saab nası opeli kurtarsın zaten kendisi batıyordu.
    Saf Alman malıdır en hasıdır 1899 yılında kurulmuştur.Kalitedede kendini kanıtlamıştır.Turbo bir çeşit hiledir hahahha.(Vtecler çıktığında efsane oldu neden?harika performans )yazmışsın tamam iyi güzel motorda şehir efsanesi mi bu.Her yerde tartışılır tartışılmaz diye birşey yok.Hhahha vergiden yırtmak azıcıkta zevk almak he mantığa bak turbolar sanki 1.6larda var tek boş konuşmalar bunlara gerek yok.Spportiflikle ne laka kurdun bilemedim Ayrıca yukardaki atmosfer-turbo geçişi yazısını okudun mu yoksa görmezden mi geliyorsun işte kullanıcı yorumu budur.Bu arada hondada turbo motoru üzerinde çalışmalara başladı kafa bastı yani.Ne kadar ürettiği ben bilemem kapatılcak fabrikası mı var kaç fabrikası olduğunuda bilmiyorum..Toyota nerden çıktı şimdi illa bk atcanızya yok ya saçma konuşma az.

Dönem Opel’in dönemi

Yeni Opel modelleri ve ön modelleri son 12 ayda toplam 40 uluslararası ödül alarak ödül toplamayı artık bir alışkanlık haline getirmiş bulunuyor

En son ödül alan model ise Opel Ampera. 2011 yılı sonunda piyasaya sürülecek olan uzun menzilli elektrikli araç Ampera, Fransızların ünlü otomobil dergisi L’Automobile’in emisyonsuz araçların yenilikçi ve çevre dostu tahrik mekanizması konsepti noktasında yaptığı değerlendirmeler sonucunda “Yenilikçi Araç Ödülü” ile onurlandırılmış bulunuyor. Günlük kullanım için son derece uygun olan Ampera, lityum-iyon aküsü ile elektrik gücü kullanarak 60 km’ye kadar mesafe kat edebiliyor. Daha uzun mesafeli seyahatlerde küçük bir yanmalı motor tarafından elektrikle beslenen elektrik motoru sayesinde Ampera’nın menzili 500 kilometreye kadar çıkarılabiliyor.

Opel Genel Müdürü Özcan Keklik bu ödül hakkındaki düşünceleri: “Ampera’nın almış olduğu bu ödül, Opel markasının sahip olduğu ve yönlendirdiği yenilikçi gücün ne kadar büyük olduğunu gösteren en son örnektir. Böylece, elektrikli aracımız Ampera da ödül kazanan araçlarımız olan Astra ve Insignia arasına katılmış bulunmaktadır. Bu üç model, en yeni teknolojilerin geniş ölçeklerle ve makul fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunulduğu yeni Opel dönemine geçişimizi somutlaştırmaktadır”

Insignia ile başlayan ve Astra ile devam eden Opel’in yeni tasarım yaklaşımı, almış olduğu ödüllere neredeyse her geçen gün bir yenisini daha eklemektedir: Insignia, DESIGNBEST 2009, kırmızı noktalı tasarım ödülü ve Auto Bild Tasarım Ödülü’ne layık görülmüştür. Bu başarı araç satışlarına da yansımış ve Insignia şu ana kadar elde ettiği 166,000’in üzerinde satış rakamı ile beklentilerin çok daha ötesine geçmiştir. Ayrıca Almanya’da piyasaya sürülmesinden kısa bir sure sonra, Astra siparişleri 50,000 rakamını bulmuştur.

Astra segmentinde satışa 1yada 2.sırada Almanyada..

Almanya Opel kullanıyor

Almanya Opel kullanıyor: Mayıs ayı otomobil satışında opel ikinci sırada .Mayıs 2009’da 39.256 araç kaydıyla (Mayıs 2008’de 24,987 ile karşılaştırıldığında) Opel, Alman Hükümeti tarafından yayınlanan istatistikî kayıtlara göre son dört aylık sıralamada, Almanya’da en çok satın alınan ikinci marka konumundadır.

Ocak ayından Mayıs 2009’a kadar trafiğe yeni kaydedilen Opel araçlarının sayısı 149,805’e yükseldi. Geçen yıl aynı dönemde bu rakam 123,023 dü, diğer bir deyişle bu yaklaşık %21’lik bir büyüme ve , 25,782 adet’lik bir artış demektir.

Bu istatistiklerle, Opel bir kez daha Alman pazarındaki lider rolünü pekiştimiş oldu. Bu yıl, 189,425 adet satış sözleşmesi imzalandı. Bu geçen yıl aynı dönemde imzalanan 131,849 adet’lik satış sözleşmesi ile karşılaştırıldığında %43,7’lik bir artış demektir.

Carl-Peter Forster, GM Başkanı: “Bu anlamlı rakamlar, güvenin açık bir sinyali ve müşterilerin Opel için artan güçlü tercihini gösteren bir göstergedir. Bunun için, teşekkürlerimizi belirtmek isteriz. Ekonomik yönden gerilimli olan bu günlerde dahi geleneksel olarak paranın karşılığını veren Opel modeli araçlarını satın alanlar için güçlü bir argümandır.”

Durdurulamayan bu güçlü talep, Opel’in yeni en önemli modeli Insignia için devam etmektedir. 2009 yılında Avrupa’daki en iyi araç için 120,000’den fazla sipariş alındı. Mayıs’ta Insignia, Avrupa’da en fazla satın alınan orta ölçekteki Sedan olarak kalmaktadır.

Marka - Model bazında Avrupa 'da Otomobil Satış Rakamları (Ocak-Ağustos 2010)

MARKA:
    1-VolKSWAGEN____1,044,677______-3.9%
    2-renault_________ 778,880_____+15.7%
    3-ford____________ 772,681_____-8.7%
    4-PEUGEOT_________ 688,352_____+5.7%
    5-OPEL/VAUXHalL___ 657,304_____-7.8%
    6-FIAT_____________ 587,723_____-14.2%
    7-CITROEN_________ 577,909_____+1.6%
    8-AUDI____________ 418,800 ______-0.4%
    9-TOYOTA__________ 400,204 _____-14.4%
    10-BMW____________ 393,360______+5.8%

MOdeL:
    1-VOLKSWAGEN GOLF_______ 338,155_____ -10.0%
    2-FORD FIESTA_____________ 284,351_____ -7.0%
    3-VOLKSWAGEN POLO_______ 242,185_____ +31.3%
    4-RENAULT CLIO____________ 233,125_____ +24.2%
    5-OPEL CORSA_____________ 214,383_____ -7.5%
    6-PEUGEOT 207_____________ 211,757_____ -13.8%
    7-OPEL ASTRA______________ 199,665_____ +11.9%
    8-FIAT PUNTO_______________182,450_____ -16.9%
    9-FORD FOCUS______________ 179,866_____ -13.2%
    10-RENAULT MEGANE_________ 179,780_____ +27.1%

http://forum.donanimhaber.com/m_44226835/tm.htm Daha birşeye gerke var mı mazda nerde sen hangi rakamdan bahsediyorsun,?

İlk önce bu konuya gelip gereksiz yere fanatizm yaptığın için bana yaz yada yazma yazdığın tüm mesajlara cevap vereceğim bilgin olsun...

Mazda'nın geçmişinde kapanma olmadı,japonyadaki krizden etkilenip hisselerini forda satmak zorunda kaldı.

Mazda dünya çapında 1.3 milyon satışa adedine sahiptir Opel ise 1 milyon satış adedine sahiptir...Opelin giremediği Japon ve Amerikan pazarında Mazda'nın satış adetleri tüm avrupadaki opelin satışını geçer.Ki ben meseleye bu yönünden de bakmıyorum yani ne kadar satmış yönünden bakmıyorum.Az satsın bence daha iyi önemli olan çok değil öz satması zaten.

Spor araçlara bak....gerçek spor araçların hangisinde aşırı besleme var?

Ferrari hiç bir modelinde yok
    Lamborhini hiç bir modelinde yok
    M3 te yok
    M5 te yok
    Süpersporların neredeyse hiç birinde yok veyron hariç o da zaten öyle hormonlu ki düdüğü anca düz yolda ötüyor..

Turbo'nun keyfi başkadır ama güçlü bir atmosferiğin keyfini turbo motor kesinlikle veremez...atmosferik tabiri caizse yırtar ortalığı fakat turbo sessiz sedasız hızlanır gider.Atmosferik motorla her zaman daha yüksek devirlere çıkar ve motorun sesinden inanılmaz haz alabilirsin ama turbo atmosferiklere oranla yüksek devir çeviremez..

Honda'nın turbo ilgisinin tek sebebi değişen emisyon kurallarıdır..yoksa 1.6 motordan atmosferik 185hp çıkarabilmiş bir firmanın turbo ile işi olmaz.

Ödül işi boş iş...

Mazda 3 ün 55
    Rx-8 in 35
    Mazda 6 nın 104

ödülü var ki bunlar eski kasaları yenilerini takip edemedim bile...

Rakiplerinin bir bir turboya geçmesinden sonra Ferraride artık turboya geçiyor.

twin turbo V8 mi olur yoksa V12 turbomu olur bilemem ama V8 gibi gözüküyor şu an

turbo lag Ferrari için çok önemli Ferrari motor response ile ünlü olduğu için

lagı çözmeden bu işi başlatmayacağını söylüyor.

Ferrari turbo uygulamalı araçlar önceden yaptı fakat bu şekildeki çok sayıdaki üreticeği

süpersporlarında ilk defa kullanıcak.

Bu haberi biliyor musun şuan gerçekleşti mi tam bir bilgiye sahip değilim ama..İkisinden alınan zevk tamamen farklıdır bunu ikisini kullananlar anlayabilir yukardaki üyenin yazdığı yazıyıda okudun mu atmofere girişini ve hüsranı;)

Birde o dediğin satış rakamları nerde yazıyor göstersene bulamadımda.eylül türkiye satış rakamlarınıda atayım altta ingilteredeki rakamlarda var

http://forum.donanimhaber.com/m_44197356/tm.htm

http://www.youtube.com/watch?v=9clqZrEHORo

Ne güzel hemde çevredostu;)

Bu haber konusunda bir bilgim yok ve Ferrari'nin rakipleride turboya geçmiş değil..gerçek SS lerin hiç birinde turbo yok çünkü.Ferrarininde böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum.Doğrudur Ferrari zamanında formula 1 için turbo motor üretmiştir fakat seri üretim otomobillerinde kullanmamıştır...çünkü yarış başka iştir kullanıcıyı tatmin etmek başka iş.

Yukarıdaki arkadaş yanılıyor...bende geçmişte onun yanılgısını yaşamıştım güçsüz atmosferik yerine güçlü turbo son derece tatmin etmişti beni....ta ki Rx-8 Ve Mazda 3 mps sürene kadar..güçlü atmosferiğin hazzının turboda hiç bir şekilde olamayacağını o zaman anladım .mps 260hp olmasına rağmen ruhsuz gidiyordu rx e göre.Evet çok daha iyi yapıştırıyordu koltuğa ama hissiyat vermiyordu...rx in ise yüksek devir çevirmesi motoru yırta yrta hızlanması çok daha keyifli.o arkadaş ta zannedersem güçlü bir atmosferik kullanmadığı için şu an itibariyle turbocu...zaten dünya genelinde kabul gören atmosferiğin zevki olgusudur.Turbo sistemlerinin gelişmesiyle veya tsi gibi çift besleme üniteleri ile zamanla aşırı besleme sistemleri yaygınlaşabilir ve düşük lag sayesinde yüksek zevk verebilir fakat şu an itibariyle atmosferik kadar zevk vermiyor ne yazık ki...

Bahsini ettiğim satış rakamları wikipedia kaynaklı..ingilizce sayfasında opel ve mazda diye ayrı ayrı aratırsan karşına çıkar.

• @GOKBAR

Mazda'nın şişe mantarı üretmesini neden garip buldun?

Opelin dikiş makinesinden daha mı çarpıcı?

Volvo bilya üretmek için kurulmuş bir şirket.

Toyota iplik ve dokuma tezgahı üretmek için,

Subaru scooter üretmek için

Mitsubishi hala kalem üretiyor...

yani garip olan nedir söylesen de bizde şaşırsak...1920 yılından bahsediyoruz ortada Türkiye yok daha.Kendince makara yapıyorsun işte.
  • GOKBAR
    ''sonra bir arkadaş duurp dururken diğer araçlar laf etmiş sakın başka d sınıfı araçlarının yanina çekme araban çizilir'' bu senin anladığın...Veya yazdığım yorumdan anlayamadığın diyeyim..
    Eğer o d sınıfı araçlar lafının önüne senin ''anladığın gibi'' ''BAŞKA'' kelimesini yazsaydım dediğin gibi anlaşılırdı..Ama ben;
    ''Not:Aracını,aracının yanında tip olarak hiçbir şansı olmayan D sınıfı araçların yanına parketme,eğer öyle yaparsan da kapının boydan boya çizildiğini gördüğünde şaşırma''
    yazdım..Yani ''Mazda6 dışındaki diğer d sınıfı araçlar'' diye anlanacak birşey yazmadım,ki yazdığım dediğim gibi ''tip olarak şansı bulunmayan D sınıfı araçlar diyerek bana göre ''tasarım yoksunluğu çeken birkaç model'' di.Spesifik bazı modeller he senin için daha da açayım.Passat,avensis v.s

Ama sen bu mesajı yanlış anlayarak (sanki Mazda6 dışındakilerin hepsi berbat demişim gibi) kendi kendini gaza getirdiğin için herşey bu kadar uzadı.Ondan sonra da diğer arkadaşlarla da birbiriniz tahrik ede ede uzadı gitti bu zevksiz yorumlar.

Neyse bu konuyu(kapını çizerler...) kapattığımızı zannetmiştim,bir daha ısıtıp açmazsın inşallah bir başka yorumunda.

• quote:

Tüm Mazda 3 lerin yaşadığı sorunları yazarsanız bizde öğrenmiş olalım arkadaşım, detaylarını bekliyorum bu sorunların sizden somut örnekler olursa sevinirim.

devam etsin arkadaşı rahat bırakın.uzanamadığı ciğere mundar diyor olay bu.
    quote:

mazda aklımdan bile geçmedi ki çoğu kişininde birinden duymadıktan sonra aklına gelmez.Bakar ve kara verir ama hadi sınıfdaşımdan bahsedeyim mazda 3 alıp şuan tüm mazda3lerin yaşadığı sorunları yaşamak istemezdim..

senin geçmiyor ama aklından geçmeyen araba tarihi boyunca 12 milyon birim satış yaptı buna ne diyeceksin?..kendi görüşlerini insanların görüşmüymüş gibi lanse etmek sana ne sağlıyor bilmiyorum ama inandırıcılığını her mesajınla kaybediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StopDream -- 11 Aralık 2010; 20:46:33 >

• kişi: lan mazda sen de ne dandik arabasın ya..
    mazda: hadi lan ordann!
    kişi: çok ciddiyim, iğrençsin
    mazda: yaaa off git başımdan, küstüm!!
    kişi: aaa "2011 mazda 6 sport alındı." gel lan gel şaka yaptım canım benim.
    mazda: banane, küstüm işte!!

not1: havanı yesinler.
    not2: hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 11 Aralık 2010; 21:57:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

kişi: lan mazda sen de ne dandik arabasın ya..
    mazda: hadi lan ordann!
    kişi: çok ciddiyim, iğrençsin
    mazda: yaaa off git başımdan, küstüm!!
    kişi: aaa "2011 mazda 6 sport alındı." gel lan gel şaka yaptım canım benim.
    mazda: banane, küstüm işte!!

not1: havanı yesinler.
    not2: hayırlı olsun.

Ne demek istediğinizi pek anlamadım..Notlar haricinde tabii.Birinci "abuk" ta ikinciye teşekkürler
  • Hayırlı olsun güzel tercih..
  • quote:

quote:

Tüm Mazda 3 lerin yaşadığı sorunları yazarsanız bizde öğrenmiş olalım arkadaşım, detaylarını bekliyorum bu sorunların sizden somut örnekler olursa sevinirim.

quote:

mazda aklımdan bile geçmedi ki çoğu kişininde birinden duymadıktan sonra aklına gelmez.Bakar ve kara verir ama hadi sınıfdaşımdan bahsedeyim mazda 3 alıp şuan tüm mazda3lerin yaşadığı sorunları yaşamak istemezdim..

senin geçmiyor ama aklından geçmeyen araba tarihi boyunca 12 milyon birim satış yaptı buna ne diyeceksin?..kendi görüşlerini insanların görüşmüymüş gibi lanse etmek sana ne sağlıyor bilmiyorum ama inandırıcılığını her mesajınla kaybediyorsun.

Yazılanları okudum ne olduğunada pek anlam veremedim ama arkadaşım seninde bir dediğin bir dediğini tutmuyor bir mesajda senin aklına gelmemiş olabilir diye kendinde tasdiklemişsin bir mesajındada uzanamadığı ciğere mundar diyor bence çok zıt birşey birde uzanamadığı ciğere mundar deme kısmı banada volkswageni olan arkadaşım aynı şeyi diyor bunla alakası yok isteyen o fiyata araba alırken onuda alır zor birşey değil ayrıca o üyeninde buraya insignia resimleri koymasına anlam veremedim.Neyse gereken yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi larci -- 12 Aralık 2010; 14:58:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: larci

quote:

quote:

quote:

Yazılanları okudum ne olduğunada pek anlam veremedim ama arkadaşım seninde bir dediğin bir dediğini tutmuyor bir mesajda senin aklına gelmemiş olabilir diye kendinde tasdiklemişsin bir mesajındada uzanamadığı ciğere mundar diyor bence çok zıt birşey birde uzanamadığı ciğere mundar deme kısmı banada volkswageni olan arkadaşım aynı şeyi diyor bunla alakası yok isteyen o fiyata araba alırken onuda alır zor birşey değil ayrıca o üyeninde buraya insignia resimleri koymasına anlam veremedim.Neyse gereken yapılmış.

arkadaş benim aklıma gelmez bakmadım,incelemedim diyor.sonrasında yok arabanını şurası kötü burası kötü diye yorum yapıyor.bende herhalde görünce içi gidiyor bundan dolayı böyle yorumlar yazıyor diye yazdım ...

• Alındı ise hayırlı olsun
  • quote:

arkadaş benim aklıma gelmez bakmadım,incelemedim diyor.sonrasında yok arabanını şurası kötü burası kötü diye yorum yapıyor.bende herhalde görünce içi gidiyor bundan dolayı böyle yorumlar yazıyor diye yazdım ...

Tamam bunun uzanamadığı ciğere mundar demekle ne alakası var anlayamadım şimdi ben istesem giderim alırım bir vw zor değil hadi altındaki araba 2-3 milyar olan adama desen tamam diyecemde.Benim içim gitse alırım passat zor birşey değil bende bunu diyorum..Yalnız ordada alırken hiç aklıma gelmedi demiş bu arabayı hiç bilmemek anlamına gelmez önce sonra karşılaşmıştır ve üyenin hiç kötüleyici mesajını görmedim daha çok siz bunu yapmışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi larci -- 12 Aralık 2010; 21:12:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: larci

quote:

Tamam bunun uzanamadığı ciğere mundar demekle ne alakası var anlayamadım şimdi ben istesem giderim alırım bir vw zor değil hadi altındaki araba 2-3 milyar olan adama desen tamam diyecemde.Benim içim gitse alırım passat zor birşey değil bende bunu diyorum..Yalnız ordada alırken hiç aklıma gelmedi demiş bu arabayı hiç bilmemek anlamına gelmez önce sonra karşılaşmıştır ve üyenin hiç kötüleyici mesajını görmedim daha çok siz bunu yapmışsınız

bunu görememek için gokbar nickli üyenini kendisi olmanız gerekiyorki mesaj sayınızda ban sürecinde yedek profil olduğunuzu akla getiriyor...yanlısmıyım?imazda 6 aldım konusuna insignia resmi atan adam çokmu iyi niyetlidir.bütün mesajlarında opel bilgileri? a1can nickli arkadaş ben 6'dan memnunum diyor yok bak değiştir insignia harika yok öyle diyen adam mı haklı sizce??? evet sanırım siz gokbarsınız.eğer gokbarsanız bu numaraları çocuklar yapmaz.kendinizi fake profillerle desteklemek? kendinize yakışanı yapmışsınız.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.