Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar..c-max ve grand c-max alan arkadaşlar bu başlıkta birleşirse,almayı düşünen arkadaşlar daha derli toplu bilgi resim video bulabileceklerdir..modelin başındaki ''focus''ibaresinin kaldırılmasından ve yeni kasa olmasından dolayı yeni başlık açmak uygun düşer diye düşündüm..
    3 hafta önce kaporasını yatırıp bugün ford c-max 1.6 tdci titanium x paket buz beyaz aracımı Fethiye bayisinden teslim aldım.Fethiye bayisine gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü çok teşekkür ediyor,almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ediyorum..
    halen fethiyede bulunmamdan dolayı foto ve videoları paylaşamıyorum.en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.alacak olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.c-max veya grand c-max alan arkadaşlar bu başlıkta birleşirse almayı düşünen arkadaşlar daha derli toplu bilgi resim video bulabileceklerdir.son olarak da beyaz rengi görmeden karar vermeyin diyorum..

Araç sahip listesini güncelleyerek güzel bir iş çıkaracağımızı düşünüyorum:)alan arkadaşımız varsa ekleyelim...

C-MAX SAHİPLERİ:
    1.alisami1905 (compact 1.6 tdci txp buz beyazı)
    2.belen1998 (grand 1.6 tdci txp aytozu grisi )
    3.D.Ş.-İZMİR (compact 1.6 tdci txp aytozu gri)
    4.özgür kardes (compact 1.6 tdci txp aytozu gri )
    5.posta464 (compact 1.6 txp kum gri)
    6.kımır (compact 1.6 txp aytozu gri)
    7.kp60 ( compact 1.6 tdci aytozu gri)
    8.oğuzhan10 (compact 1.6 txp siyah)
    9.yahşihan (compact 1.6 txp siyah )
    10.ajanmemoli (compact 1.6 tdci txp aytozu grisi)
    11.mrdl (compact 1.6 tdci titanium buz beyazı)
    12.aganta (1.6 tdci txp )
    13.mrdl (compact titanium buz beyazı)
    14.lunarcrown (compact 1.6tdci titanium mürekkep mavi)
    15.omddogan (grand 1.6 tdci txp kum girisi)
    16.mad3579 (grand 1.6 tdci txp aytozu grisi)
    17.mutlux (Compact 1.6 tdci Txp aytozu gri)
    18.lunarcrown (compact 1.6 tdci txp mürekkep mavi)
    19.derdesen(compact txp 180 PS Ecoboost kum grisi)
    20.altarorkun(grand 1.6 txp 1,6 tdci kum girisi )
    21.e.ercu(compact 1.6 tdci titanium colorado kırmızısı)
    22.g-gold(GRAND C MAX TİTANYUM X PAKET 1.6 İ ECOBOOST 180 PS Aytozu Gri)
    23.ares2605(grand c-max tdci titanium x paket buz beyazı)
    24.aksea(compact 1.6 tdci txp blazer mavisi)
    25.digiman(Grand C-max Titanium X paket 1.6 TDCi aytozu gri)
    26.aydın79(Compact TDCİ Titanium Siyah)
    27.calypsoo (compact 180 hp ecoboost siyah titanium )
    28.ismobağcı(compact tdci titanium siyah)
    29.blzemr(compact 1.6 tdci txp blazer mavi)
    30.osban(compact 1.6 tdci txp gece gri )
    31.sthlm(Compact 1.6 tdci Txp Navi aytozu gri)
    32.dr_macit(compact 1.6 tdci txp buz beyazı)
    33.grafiker(compact 1.6 tdci txp kum grisi)
    34.düe(Grand C-max Titanium X paket 1.6 TDCi gece grisi)
    35.cigo4191(compact 1.6 tdci txp aytozu gri)
    36.dba24(compact 1.6 tdci txp kum gri )
    37.dba24(Cmax compact 1.6 tdci txp kum gri)
    38.cigo4191(compact txp aytozugri)
    39.dilbaz33(compact 1.6 tdci txp ay tozu grisi )
    40.osarlak (grand c-max 1.6 tdci titanium x paket buz beyazi )
    41.syetmez(grand c-max 1.6 tdci titanium x paket gece grisi)
    42.runonur(C-max tdci txp)
    43.alper052005(Compact 1.6 tdci Txp aytozu gri)
    44.mukul34(C-Max Titanium 1.6TDCi 115PS Buz Beyazı X Paketsiz)
    45.malleoo(1.6TDI TXP beyaz)
    46.lokmanhekim(C-MAX 2011 compact TXP Ecoboost 1,6i kum gri )
    47.manovar(tdci txp mavi)
    48.carbeyaz(Ecoboost, X Paket, Aytozu Gri)
    49.freestyler7(Grand C-max 1.6 Tdci Titanium-X paket Buz Beyazi)
    50.mesgs(1.6 Ecoboost C-max Mürekkep Mavi XP)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisami1905 -- 27 Eylül 2015; 3:05:05 >

• X pakette orijinal jant ölçüsü 215/50/17

Sanirim titanium donanim da aynı. Sadece jantlarda farklılık var diye biliyorum.

17 jant lastikler pahali olduğu için, bir takımda 205/55/16 kışlık lastik kullanıyorum. Sizinki de 16 olmasın iyi baktiniz mi?

Nisan ayında yokohama aldım. Memnunum. Orijinal lastikleri Continental di. Onlar sanki biraz daha sessizdi. Bizim araçlar lastik sesini fazla alıyor gibi geliyor.
  • Cmax candır ister grand ister düz olsun farketmez...
    arabanın arkasına iyi bir istifle her istediğinizi sığdırabilrisiniz..
  • lcdekran L kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarınıza ilave olarak ;
    Bi- Xenon farlar(Far yıkama ile)
    Statik köşe (dönüş) lambaları
    Arka kapıya entegre güneşlikler de mevcut..

Bu donanımlarla ilgili kişisel görüşüm de şöyle ;
    -ısıtmalı ön cam soğuk iklim için daha kullanışlı olduğu düşünülse de İzmir'de dahi soğuk/yağışlı/nemli günlerde ilk çalıştırmada kalorifer fanları buharı giderene kadar oldukça hızlı iş görüyor,çok kullanışlı.

-güneş ışınlarını yansıtan ön cam "Atermik ısı yalıtımlı ön cam"Kızılötesi ışınları engelleme(HGS çipininin okunamaması bunun ıspatı),ince metal oksit tabaka sayesinde ısınmayı engelleme,klimanın yükünü azaltma,hızlı soğutma gibi yatsınamaz faydaları vardır.

-panoramik cam tavan ;perde kışın açık bırakıldığında araç güneş olduğu taktirde ılık oluyor aksine yazın da ısınıyor gibi algılansa da fazla ışık dışında rahatsızlığı yok,perdesiz dahi rahatsızlığı olmuyor...Ayrıca gece açık havalarda ve gündüz manzaralı yollarda faydası,keyfi daha da belirgin oluyor.Perde arızası kişisel kullanımla alakalı olabilir,perde düz,sarsıntısız,rüzgarsız ortamlarda açılıp kapatılmalıdır.

-akıllı bagaj kapağı hem otomatik hem manuel kullanılabiliyor,zevk meselesi bir durum,ben çok memnunum,aracım kapalı otoparkta ve üst yakın kolona çarpmaması için de yükseklik ayarını sabitleyip korkusuzca açabiliyorum,ayrıca kısa boylu bazı kullanıcılar bagaj tam açılın ca kapatmak için zor ulaşıyorlar,anahtarla bu açıklık istenildiği gibi ayarlanabiliyor..bence her açıdan kolaylık ve rahatlık.

-17 inch jant ; Büyük jantların küçüklerine göre olumlu ve olumsuz yönleri vardır,bu da kişisel olarak değerlendirilecek bir konu.

Bunun yanında benim aracımda Otomatik park da mevcut,bazı kullanıcılar bunu etkin kullanmasa da gerçekten yerine göre kullanıldığında çok harika bir özellik,özellikle kaldırım mesafesinde lastik yanaklarını sürtmemek için ve gereksiz manevralara engel olmak için çok fonksiyonel.
    Umarım fikir açısından yardımcı olabilmişimdir.

• 2013 C max titanyum x aracımla aranıza katıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Teşekkürler. Önceki mesajları okuyunca da bilgiler gördüm.
    Grande CMax veya C Max en uygun araçlardan biri gözüküyor çocuklu aileler için. Teşekkürler.

Zaten Renault MPV getirmeyi bıraktı, şu an SUV'lar daha fazla tercih edildiği için peugeot da MPV segmentini bıraktı. Citroen c4 Picasso, BMW 2 serisi, CMax ve Mercedes B serisi alternatifler. Cmax bence çok doğru bir tercih bu aralıkta. Tercih edecek olsam beni düşündürecek tek şey, ne kadar da hâlâ yakışıklı olsa, artik yenilenme zamanının yaklaşmış olması. Bu kasa 2010'da çıkmıştı. Makyajda 2015'de geldi.
  • geçen salı günü arabamızı aldık beyaz cmax dizel titanyumx paket...

1250 km yol yaptık adana, konya antalya yoluda bir kısmı şehir içinde 6,1 yakıt tüketimi göstireyor,(180 KM hızı gördük sadece 90 gidiyormuş hissi veriyordu.virajlara girişi çok rahattı)
    aracın yol tutuşunu beğendim, önceki arabamız yine ford focustu yenisi gecikince c max almaya karar vermiştik, şimdi çok isabetli karar verdiğimizi anlıyorum.(C MAX ALMADAN ÖNCE DE ÇOK KORKMUŞTUK,eşimin beyninin etini yemiştim alma diye )

bayan sürücü olarak bu izlenimlerimi yazıyorum.

öncelikle arabanın büyük oluşu beni korkutmuştu, ama arabanın içinde kendimi güvende hissettim. içi çok ferah ve arabada kaliteyi hissediyorsunuz. focustaki performans da var ayrıca.. arka koltukta çocuklarla yolculuk yaptım çok rahat ve rüzgar sesi falan da yok, focustaki dizel gürültüsü de yok..
    müzik ses kalitesini beğendim.
    telefonla konuşmak da çok güvenli, gelen aramalar gayet rahat anlaşılıyor...
    park sensörleri çok işe yarıyor.aynaya bakmaya bile gerek yok...
    sabahleyin otomatik parkı denedim çok başarılıydı.
    araç kendi boyu kadar olan iki araç arasındaki mesafeye harika parketti. ben bu sistemin çok yavaş çalışacağını düşünüyordum ama benden daha kolay VE ÇOK PARİTİK bir şekilde parketti,
    vites aralıkları çok kısa ve 1 vitesten hemen 2. vitese geçme ihtiyacı hissettim. yalnız ekranda kacıncı viteste kullanman gerektiğini yazdığı için buna uyulursa yakıt tüketimi daha az olacak gibi görünüyor.
    ayrıca aracın dış ve iç görünümünü de estetik buldum... eski c max 'ın şeklini hiç beğenmiyorudum (bedava verseler binmem diyordum)ama bunu gören herkes de beğeniyor.
    cam tavan olayı, jantların görüntüsü , bagaj kapısının kumanda ile açılıp kapanması , otomatik park sistemi , çocuk kilindeki özellik, farlarının otomatik olarak yanıp kapanması, yan farların etrafı aydınlatması yağmur sensörü vs vs bunlar hoşuma gitti...
    bu özelliklerde bu aracın bu fiyat olması bence çok güzel..
    Allah pişman etmesin ... ama ben artık herkese rahatlıkla tavsiye ediyorum.

focusclup benim arabam linkinde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ebru9889 -- 7 Mart 2011; 13:16:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freestyler7

Bugün tüm ford arabalara %3 zam geleceğini öğrendim bir bayiden alacaklar biraz çabuk davransın

ÖTV oranına zam geleceği konsunda ciddi söylentiler var hükümet kanadından bir açıklama okumuştum bu zamlar kampanya adı altında düşecektir satış stratejileri bunlar bence kampanya adı da şimdiden belli OTV bizden
  • ilk foto

• quote:

Orijinalden alıntı: quinthox

Bu arada birbirine bilgi aktarmak icin toplanmis arkadaslar aranizdan yaren yasar diye bir suzme atladi ama esas cvp gelmedi bende kendim arastirarak cvblara ulastim...

Arka orya da Grand c max de ve c max de isofix baglanti noktalari yok... Sadece distakilerde var. Eyyy yaren yasar isimli forum sakini.... Demekki olmayan arac varmis degilmi.....

Neyseki benim grand scenic te arkadaki 3 koltukta da isofix var da ufakli daha guvenli olan ortada oturabiliyor sewgili yaren yasar...

İyi geceler yaren yasar.....

Sabah ilk is halk egitum guzel yazma ve okuma kursu... İsmek lerde de var ucretsiz aklinda bulunsun sewgili yaren yasar....

Sayın gerçek ismini bile paylaşamayan quinthox;
    Bana okuma yazma kursu önerene kadar, kendin okuma yazma kursuna git. Israrcı olman için bana bu konuda daha önce bir şeyler yazmış olman gerekirdi bir, demek ki teknolojiyi kullanınca gerekli cevaplara ulaşabiliyormuşsun iki. Madem kendin araştırma yapınca cevaplara ulaşabildin, bizi burada niye meşgul ediyorsun üç. Sen grand scenic'ini kullanmaya devam et. Süzmenin kim olup olmadığına da bu yazıyı okuyan arkadaşlar karar versin.
    Bu arada, sana da kazasız belasız sürüşler diliyorum. Sana da iyi geceler............

• Ford C max' Ecoboostların yol bilgisayarının az gösterdiğini benzinlik verilerine göre 1 lt diyenler var , ben birçok defa denedim 1.5 - 2 lt 100km araç fazla yakıyordu.

Sonuç olarak otosan'a şikayette bulundum. Ne oldu araçlardan hiç anlamayan bir servis personeli ile 50 km 'lik bir yolculuğa çıktı benzinliğe beraber gittik pompacıya sen çekil ben dolduracağım dedi. Yerlere taşana kadar doldurdu. vVites değiştiriyorum vites ikaz ışığına göre değiştiryorum. Beyfendi yok diyor 2500 devir de değişirmiş görün Ford personeli ,ustası ne kadar bilgili kendi araçları hakkında. Turbo, ecoboost araç bu diyorum yok diyor. Normalde 1500 devir görünüyor kitapçığında bile yazıyor. Sonra demezmi ben kullanayım bak depo ile yol bilgisayarı aynı yakar diyor. Engin bilgiye sahip Ford personellerini yürekten kutlarım

50 km 'de ecoboost c max ne kadar yakar sizce benzinli bir araç olarak 1.7 lt . Otosan yetkilileri buralarda dolaşıyor. 100 km 'de 3.4 lt eder. Yol bilgisayarıda yolculukta 5.4 gösterdi. 3.4 lt gerçek yakıt değerini ancak hybrid araçlar yapıyor. Bunlar insanı aptal mı sanıyor .Evet Türk halkı olarak % ... 'mız kesinlikle aptal. Herkesin bizi ayakta uyuttuğu gibi Ford'ta ayakta uyutuyor.
    Boşuna hiç elektrikli araç ya da hybrid araç üretmesinler bakın C max Ecoboost 100km 'de 3.4 lt yapıyor 1 depo ile 1617 km eder vay be ne tasarruflu araç kullanıyormuşum
    Otosan bunu külahıma anlatsın.

Bunun üzerine Ford C max Ecoboost motora sahip birçok cmax kullanıcısına eriştim. Şu an için 4 kişi ile beraber otosan'a müşteriyi kandırmaktan dava açacağım. Noter huzurunda 1 depo ile depo bitene kadar 2 farklı araçla noter huzurunda 1 ay içinde denemeyi düşünüyoruz . Ve bunuda video'ya çekeceğim. 90-100 km hızda araç 5.7 gösterecek. Depoda ise gerçek yakıt değeri 7.5'tan aşağı inmeyecek. İşten o zaman ne olacak bakalım.
    Tüketici mahkemesine bu deliller ve noter belgesi ile başvuracağım.

• İLLEGAL ve franitem; araçlarınız hayırlı uğurlu olsun. iyi günlerde zevkle kullanın.

Kasko konusunda bir iki konuya değinmek isterim.
    Normalde C-MAX'ın kasko değeri liste fiyatı olan 62.415 olarak çıkıyor. Ve bu değer üzerinden kaskolanıyor. Ancak 62.415 bu araçların X paketsiz ve Otomatik park özelliği olmayan değeri. X paket ve Otomatik Park içeriğindeki hiç bir donanım kasko poliçesinde yer almıyor. Çünkü Sigortacıya sorduğunuzda önemli değil herhangi bir sorun olduğunda ben burdayım hallederim diyor. Ama Allah korusun. Hani derler ya! "kazın ayağı öyle değil" diye durum aynen ata sözündeki durum. Çünkü aracın liste fiyatı 62.415 + X Paket + Oto Park = yaklaşık 68.500 TL Allah korusun Pert durumunda poliçenizde ne yazıyorsa odur.

Firmalar aracınız kasko yaparken aracın tam karşılığı " http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi " bu listede olması gerekiyor. Şayet yoksa aksesuarlar için ayrıca ekleme yapılması gerekiyor. Aksesuardan kasıt; aracınızda varsa X Paket ve oto park sistemi.

Yukarıdaki adresteki listede maalesef araç standart donanımlı olarak yer alıyor. Yani X Paket ve oto park sistemi poliçenizde yazmıyor.

Bu durumda örneğin güneş ışınlarını yansıtan ön cam hasar gördüğünde sigortacınız sizi anlaşmalı camcıya yönlendiriyor. Anlaşmalı camcı poliçenize göre sizin aracınıza normal cam takmak durumunda kalıyor. Ya da tampon hasarı durumunda ön ya da arka park sensörünüz poliçede yer alamadığın ya da xenon farınız poliçede yer alamadığından maalesef çok uğraşmanız gerekiyor. Ben Kendi poliçemi 68.500 TL tutarında yaptırdım. İlk defa kasko yaptırdığım için hasarsızlık indirimim yok. Toplam primim 1245 TL. poliçeye X paket ve Oto Park Sisteminde bulunan toplam dokuz özelliği de poliçeye eklettirdim. Eğer kaskonuz başlamışsa kolayı var. Bunlar için ek zeyilname yaptırabilirsiniz.

Kısacası:
    Poliçe de araç tipinin doğru seçilmesi
    Standart dışı bir paket alındı ise teminata dahil edilmiş olması.
    Sıfır Araç Klozu (Bu klozun geçerli olabilmesi için sıfır aracın alındığı tarihten itibaren 30 gün içinde kasko yapılmalı.)

Arkadaşlar kaskocunuza ne kadar güvenirseniz güvenin onun da bilmediği detaylar mutlaka vardır. Çünkü piyasada onlarca marka ve yüzlerce model araç var. Sigortacının bunları tüm donanım özellikleri ile bilmesi mümlün değil sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckanat

quote:

Orijinalden alıntı: Orhanu

quote:

Orijinalden alıntı: otto343

quote:

Orijinalden alıntı: drkocyigit_68

quote:

Orijinalden alıntı: otto343

Arkadaşlar cam tavan perdesi tam kapanma noktasında durmayıp 10cm kadar geri gelip öyle duruyor. Yarın sabah servise bırakacağım aracımı tavan döşemesinin muhtemelen söküleceğini söyledi. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldumu

kolay gelsin...aynı sorunu ben de yaşadım...servise gittiğimde özellikle sökülürken takip ettim...
    usta, sorunun perdeye dokunmaktan ya da herhang bir şekilde ayarının bozulmasından kaynaklandığını söylüyor.
    tamir ederken ben de gördüm;gerçekten çok hassas bir ayarı var...milim kayarsa ayarı bozuluyor...
    umarım kimse dokunup,kalıcı bir hasar bırakmamıştır.yoksa firma garanti kapsamına almıyor ve ücreti fazla...
    ön orta üst kısımdaki gözlük konulan yeri açıyor...içerisinde perdenin motoru var...oraya manuel ayarlama yapıyor...
    umarım faydalı olmuştur,sizin de sorununuz böyledir:)
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim....

Teşekkür ederim drkocyigit 68

Çok şükür servis halletti. Aracı oto yıkamaya (3m) bırakmıştım aracı aldıktan sonra farkettim hem tavan perdesi bahsettiğim sorunu yapıyor hemde yolcu koltuğunu nasıl çektilerse temizlemek için koltuk kilitlenmiş ne ileri nede geri gidiyor.

Arkadaşlar aracı servisten aldıktan sonra dikkatimi çekti dikiz aynasının üzerinde ön cam rezistansının bağlı olduğu iki adet siyah kutucuk ve ortasından bir kablo iniyor aynaya doğru (camın siyah bölümünde) burası açıktamı duruyorda ben yeni farkettim yada burayı kapatan bir kapak varda serviste takmayı mı unuttular.Bu bölgeye dikkatli bakan oldumu acaba

Bende 2012 Kasım üretimi var ve bahsettiğiniz yerdeki kablo artık gözükmüyor. üzeri bir kapakla kapatılmış. önceki üretim tarihli olanlarda evet belirttiğiniz yerde kablo gözüküyor. sonradan önlem alıp kapatmışlar. Bu kapağın sonradan takılabileceğini zannetmiyorum, çünkü şekil şemal oldukça farklı.

Hocam bi fotoğraf koyabilir misiniz? Belki sonradan takabiliriz.

sonradan takılabiliyorsa ben de taktırırım. ben de aldıktan sonra farkettim. zaman zaman gözüme takılıyor. Üstelik plastik parça da sabit değil, oynama var. cama tam oturmuyor. Arkadaş bunu yapan mühendisi hala Ford'da çalıştırıyorlar mı? Ne idüğü belirsiz uzakdoğu markası araç almıyoruz ki. ayıp bence. Ford farketmiş ya da şikayetleri görünce düzeltmişler demekki yeni modellerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Merhaba bildiğiniz gibi c-max larda geri görüş kamerası olsaydı çok iyiydi ancak yok.

Araç içi kameralar varya bazılarında çift kameralı diyor.

Bunlardan olsa hem geri görüş kamerası gibi kullansak hemde güvenlik maksadıyla kullansak acaba mümkün müdür?

İş görür ancak 2" küçük ekranları var en büyüğü ise 3,5", bu bağlamda yardımcı olmakla beraber çok da çözümsel olamayacaktır.

Ben aşağıda link bilgisini verdiğim ürünü kullanıyorum ve oldukça memnunum, 2. kamerası da cihazdan ayrı olduğu için istediğimiz yere takılabiliyor.

İyi forumlar...

http://www.aliexpress.com/item/Dual-Lens-Camcorder-i1000-Car-DVR-Dual-Camera-HD-1080P-Dash-Cam/1883609610.html?s=p

Bende aynı model kameradan kullanıyorum. Verdiği görüntü oldukça temiz. Dolayısıyla tavsiyeye katılıyorum.
    Bu kamera veya başka benzerlerinden kullanacak olanlara iki önerim olacak;

1. Benim yaşadığım ve muhtemelen seyir kamerası taktıracak herkesin karşılaşacağı bir sorun şu; gün ışığının etkisiyle eğimli ön camdan gelen ön göğüsün yansıması görüntünün alt kısmında dikkat çekici bir iz oluşturuyor. (Sadece bu kamerada değil hangi kamera kullanırsnız kullanın)
    Ben bunu şöyle çözdüm. Fotoğrafçılıkla ilgilenenler bilirler parlak yüzeylerdeki yansımaları yok etmek için fotoğrafçıların kullandığı "polarize filtre" denilen özel filtreler vardır. Bunlar objektifin önüne takılır ve yansımanın durumuna göre elle çevrilerek yansımayı en aza indirirler. Bu araç kamerasının objektifi çok küçük olduğundan ben EBAY dan 18mm çapında en küçük çaplı olanlarından aldım.

Burada sorun o filtreyi kameranın öbjektifine nasıl takacağız.. Bunu da şöyle hallettim. Polarıze filtrenin camını çerçevesinden çıkardım. daha sonra elle deneme yaparak fitre için yansımayı en aza indirecek şekilde konumu ayarlayıp kameraya ve filtreye işaret koydum. son olarak cam yapıştırma işinde kullanılan mastik macundan elde ince bir şerit yapıp bunu bir halka haline getirip kameranın objektifinin önüne çepeçevre yapıştırdım ve üstüne de filtre camını yapıştırdım. Bu şekilde filtre ile objektif arasına kesinlikle toz da girmiyor ve filtre takıldığı yerde fark edilmiyor bile. Sonuç olarak ön camdan gelen yansımalar tamamen giderilmiş oldu.

2. olarak C-Max araçlarda ön cama kamera taktıracak olanlara bir önerim kamerayla beraber gelen çakmak yuvasına takılan adaptörü kullanmamaları çünkü çakmak yuvasını kullandığı gibi ortalıkta kablolar oldukça çirkin bir görüntü arzediyor. Ben ortalıkta kablo istemediğimden şöyle bir yol izledim;
    Titanyum araçlarda Aynanın üstünde gözlük yuvasının yanında panoramık cam perdesinin kumanda düğmesi var bu düğmede kontağa bağlı +12 ve Şase uçları vardır. Yetkili servise gidip elektrik teknisyenine ne istediğimi açıkça anlattım. üstelik başında durup birlikte çalıştık. elektronikten biraz anladığım için kendi imal ettiğim 12 V u 5 V a düşüren bir devreyi panaromik cam kumanda düğmesine bağlantı yaptırıp 5 V çıkışını da mini USB fiş ile kameraya taktık. (siz kamerayla gelen adaptörün iç devresini çıkartıp bu iş için kullanabilirsiniz)
    Sonuç son derece temiz bir görüntü. kontağı açınca kamera otomatik kayıda başlıyor kontağı kapatınca 10 sn içinde kayıt duruyor. Sizin hiç müdahale etmenize gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 19 Haziran 2014; 1:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: r7153

2012model ama 2011 cikisli aracimi yeni aldim.
    TitX OP versiyonu.
    Aracla ilgili birkaç soru sorayim o zaman size;

1) yakit ort nedir? Benim ilk 350km deki ortalamam yarisi otobanda olmak uzere 6.8

2) sol arka kapidan teyp acikken pat pat sesi geliyor hoparlorden. Elimle baktim cam acma dugmesinin oradaki kaplama sanli zıplıyor ve ses yapiyor. Sizde varmi??

3) xenon far ayariniz nasil? Kisa mi uzun mu? Benimki ilk basta cok kisaydi servise sordum az yukselttiler ama o da biraz cok olmuş sanki.

Yarısı otoban yol için bana biraz yüksek geldi.Tabi diğer yarıyada bağlı bu.
    Tamamı otoban ortalamam 4.5 larda benim.Ona göre hesaplayın.Genekde şehir içi ortalamam 6.5-6.8 olur benim.Ancak otobansız.
  • r7153 kullanıcısına yanıt
    Hayır yok.Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Freebirdx

quote:

Orijinalden alıntı: mehmeteyibilir

Tşkler en yakın zamanda servise gitmem gerekecek herhalde aracımda otomatik park yok ama x paket arka park sensörü orjinal fabrikadamı takılıyor yoksa sonradan mı serviste takılmış olabilir

CMax XP lerde on ve arka park sensorleri fabrika cikisli orjinaldir

yanlışınız var, park sensörleri standart değil, otomatik park paketi alırsanız o zaman park sensörleride dahil oluyor, yani x paket olupta park sensörü olmayan araçta var
  • quote:

Orijinalden alıntı: r7153

Ya bişey soracaģım. Arka silecek suyunun deposu nerde? Öndeki depodan mı aliyor?
    Fıskiyeyi silecekle nasil kullaniriz?

Cam suyu deposunu ortak kullanır. dediğiniz gibi öndeki depodan.
    Arka cam yıkayıcıyı harekete geçirmek için Silecek kolunu direksiyondan uzaklaşacak şekilde ileriye doğru itiniz.. (ön cam yıkama ile ters yönde)

Syg.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumman

Benim 2012 C-Max aracım var. aldıktan bir müddet sonra yazılım güncellemesi yayınlandı ve serviste hemen yüklettim. Fark ettiğim ilk değişiklik yakıt tüketimi konusunda da etkili olacak olan vites değişimi sırasında aracı bir müddet geçeceği vitesin devrinde tutma olayı idi. Güncellemeden önce bazı durumlarda hem vites artırıp hem hız düşürme ihtiyacı olduğu anda ayağı debriyahdan çekerken motorun devri yüksek tutmasından dolayı aracın az da olsa ileri doğru hamle yapması durumu söz konusu idi. Ayrıca sakin kullanım sırasında araç boşu boşuna yüksek devirde gaz vererek bir kaç saniye (1-2 saniye gibi) beklemesi söz konusu idi. Güncellemeden sonra bu durumun düzeltildiğini teşhis ettim.

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla yazılım güncellemeleri aslında oluşan arıza kodlarını iyileştirmeye ve düzeltmeye yönelik software uygulamalarıdır, bunu haricinde performans iyileştirici yayınlanan "yazılım güncellemeleri"ne istinaden servisler ilgili seri numaralı araçları servise çağırarak ya da tavsiye ederek faydalanmalarını sağlamaktadır.Yine öğrendiğim kadarıyla araçlar servise gittiklerinde (bu hemen hemen tüm araçlar için geçerli) araçlar ilk IDF cihazına bağlanarak tanımlama ve tanışmaları yapılmakta ve bu işlem sonucunda tespit edilen hata kodları veya gerek duyulan yazılım güncellemeleri bu raporlama sonucuna göre uygulanmaktadır.

Bildiğimiz gibi aslında bizler de bu uygulamanın bir kısmını GAUGE SWEEP Test olarak yapıp hata kodlarını,gösterge,lcd ekran kont.,uyarı lambaları kont. ,motor yazılımlarını, hız,devir,km/mil tercihlerini ,araç ort yakıt(ilk günden beri),motor sıcaklık ,akü amper seviyesi,vb... onlarca parametrik bilgilerine istediğimizde ulaşabiliriz.

Görüştüğüm teknik yetkililer yukarıdaki haller dışında yapılacak güncellemelerin araca + bir etkisi olamayacağı görüşünde..

Sizin yukarıda tanımlamaya çalıştığınız durumu(ları) tam olarak anlayamadım ama aracınızı kendiniz daha iyi tanıdığınıza göre olumlu değişimlerin de "eğer psikolojik değilse" olabileceğini düşünüyorum ,aslında ben de bu konuda kararsızım benim de aracım 2012 Tit XP/OP ,tek anlam veremediğim (problem demeyim) konu 1. - 2. vites geçişlerinde debriyajın hassasiyetinden dolayı çok hafif bir silkeleme-geçişi hissetme (acemi bir kişinin debriyajı erken bırakması gibi) yaşıyorum.Bu olayı ara sıra kullandığım 2008 C Max Tit da yaşamıyorum mesela,geçişler oldukça iyi ve hissedilmiyor...( Ortalama Vites değiştirme devrim duruma göre 2200-2700 rpm )
    Konuyu servis danışmanıyla paylaştığımda yenilerin debriyaj sisteminin elektronik ve hassas olduğunu,basmayı bırakın dokunulduğunda dahi tepki gösterdiği,bu sebeple gereksiz yere ayağı üzerinde bulundurmamak gerektiğini belirtti ,test edildiğinde de anormalliğe rastlanılmadı ,belki yukarıda anlatmaya çalıştığınız gibi devir ile ilgili bir senkronizasyonsuzluk olabilir bilemiyorum..

Güncellemenin bir dezavantaji olamayacağına göre aslında bu işi yaptırmak makul gibi geliyor ,sonuçta kaybedilecek bir şey yok..yaptırırsam gözlemlerimi paylaşırım

Saygılar

• 2012 C-Max'larda iki çeşit sesle kumanda sistemi mevcuttur;

1. Bluetooth Voice Control (BTVC)
    Bu sistem C-Max2 nin üretim başlangıcından 20 Ekim 2012 tarihine kadar üretilen araçlarda bulunur. BTVC ile şunları sesli komutlarla kontrol edebilirsiniz;
    Radyo, CD, Telefon, Klima, USB

2. Microsoft SYNC ;
    Bu sistem 20 Ekim 2012 tarihinden itibaren üretilen araçlarda takılmaya başlamıştır, SYNC ile CD, Telefon ve USB ye sesli komutlarla kontrol edebilirsiniz.
    SYNC Radyo ve Klimaya kumanda etmez.

Sn. "ERPmühendisi" BTVC olsun SYNC olsun USB yi sesle kumanda edebilmelidir. Sizin aracınızda etmiyorsa bir sorun vardır. Aracınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

Aracınızda BTVC mi yoksa SYNC mi olduğunu anlamanın en kolay yolu sesli kontrolü çalıştıran düğmenin yerine bakın. Sağ direksiyon kolu üzerindeki düğme grubunun tam ortasındaki düğme üzerinde konuşan yüz işareti aracınızda SYNC sistemi bulunduğunu gösterir.
    Konuşan yüz işareti direksiyon simidi kolunun üzerinde değil de kolun alt tarafındaki düğme grubundaysa aracınızda BTVC var demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 7 Haziran 2015; 22:21:28 >

• tatlisevgi T kullanıcısına yanıt
    Evet C-Max ımız da makyaj görerek gençleştirildi güzelleştirildi. böylece bilinen tabiriyle "eskiyen yüzü" yenilenmiş oldu, bu da modeli tamamen yenilemeden önce satışları biraz arttırmak için otomotiv firmalarının sık sık başvurduğu bir "ara gaz" verme taktiği. Bizlerde kullanıcılar olarak bu andan itibaren en fazla 3 yıl sonra tümüyle yenilenmiş bir C-Max3 beklemeye başlayabiliriz.

Fiyat konusuna gelince Hangi modele baktığınızı blirtmemişsiniz ama full donanım bir Titanium Grand için zaten makyajlanmadan önce 90 bin civarı istiyorlardı
    Makyajlı kasada yeni konfor ve güvenlik özellikleri yer alıyor. Bunlar arasında ışık hüzmesinin odaklanma ve dağılım şeklini şehir içi şehirdışı sürüş özelliklerine göre ayarlayabilen tamamen Led teknolojili farlar ile Dokunmatik 8 inch ekranlı SYNC-2 geliyor. Ayrıca EURO6 motor önceki EURO5 motorlardan farklı ve tabii ki daha da pahalı, ve bunlarda kaçınılmaz olarak fiyata yansıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhanu -- 9 Haziran 2015; 11:31:11 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.