Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (184. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: g-gold

quote:

Orijinalden alıntı: fenerium32

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ^^??^^

quote:

...tüpraş'tan benzin'e indirim benzin/dizel farkı %10 'a kadar indi... durmak yok indirime dewammm...

yavaş yavaş motorin- benzin farkı azalıyor şu ara 30 kuruşun altına düşüyor.Bulgaristanda motorinin fiyatının benzinden pahalı olduğunu duyunca Avrupa ülkelerinin motorin-benzin fiyatlarına baktım.

Avro bazında tüm Avrupa ülkeri tek liste halindeydi 4-5 ülkede motorin daha pahalı 3-4 ülkede aynı digerlerinde bizden daha az olmak üzere benzin daha pahalı sadece 1 ülkede 18 cent (yani bizden daha fazla ) pahalı.

Türkiye deki bu gidişatla ,bahar aylarına belki kalmaz motorinin benzini geçecegini tahmin ediyorum.Çünkü tüketim dengesizliği var ve talep gören ürün her zaman daha pahalı olur ve işin aslı petrolden belirli miktarlarda motorin, benzin,lpg vs üretiliyor yani 1 varil petrolden tamamen motorin yapayım diye birşey yok.

Az satılan benzini devamlı depolayamayacaklarına, satmak zorunda olacaklarına göre cazip hale getirmeleri gerekecek.
    Bildiğim kadarıyla Türkiyede ithal ettigi petrolün yanında motorin olarakta ithalat yapıyor, benzin ihraç ediyor.

Benzinli alırken bunlar aklımdaydı ama dizel araçların rağbet görmesinden hiçte şikayetçi değilim

...aklın yolu birdir,sonunda sn.kızılot'un dediğine gelinecektir... http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12923299.asp

arkadaşlar olayı avrupayla kıyaslama noktasında bence hata yapıyorsunuz,bir kere avrupada akaryakıt fiyetları malum bizden çok daha ucuz,ikinci olarak avrupada taşımacılık daha ziyade tren benzeri araçlarla yapılmaktadır ve son olarak avrupada çiftçilik,yani kırsal kesimde yaşayan insanların oranı bize göre azdır(hoş bu hükümet bir tarım ülkesi olan ülkemizde tarımı bitirmek üzerede,mazot fiyatlarıda buna dahil)dolayısıyla bütün bunları göz önüne aldığınızda,mazotun daha ucuz olması kaçınılmazdır,daha doğrusu öyle olmalıdır,yoksa nakliyeci ve çiftçi bitmek üzeredir.son olarak bu küçük indirimlerle bayram eden c-max dostları,dünyanın en pahallı akryakıtını,yine dünyanın en pahallı arabalarını(vergi oranları c- max avrupa fiyatı 40-50 bintl)civarı,bir sürü taşıt vergilerini,egsoz pulları vs vs verip alıyoruz,yetmiyor bunca zahmetle alıp,depolarını doldurduğumuz vergilerini ödediğimiz arabalarımızı layık gördükleri yollara bir bakın 15 bin km yapılan bölünmüş yolların 1-2 bin km si hariç hepsi mıcırlı ve arabalarımız delik deşik,camlar çatlak ve üstelik meğerse bu yollar deprem vergileriyle yapılmışmış,ve biz burada benzin%10 ucuzladı diye seviniyoruz

...aydınlatmaya sondan başlayayım,yazımdan benzin '' %10 ucuzladı '' diye bir anlam çıkarman yazıyı ne kadar dikkatle okuduğunu gösteriyor.tabii yazının içeriğinide anlamadığınız belli oluyor.benzide indirimin olmasına üzülecek değilim,nasıl zam gelmesi hoşumuza gitmiyorsa yapılan indirimlerde doğal olarak hoşa gidecektir.yollar-mıcırlar sizinle hemfikir olacağım konular ama bunu siyasi konuma bağlamanız hiç hoş değil,buna sebebin '[durmak yok indirime dewammm]' söylemim ise bu sizin 'bardağa bakış açınıza' veya 'öküzün altında ,buzağı arama' anlayışınızla ilgilidir ki burada şimdiye kadar siyasi yazı tarafımdan yazılmamıştır.(siyaset konuşmak/fikir tartışmak istenirse düzeyli olmak kaydıyla zevkle onuda yaparız,ama bu forum başlığı altında değil...)avrupa ülkelerinde c max fiyatlarının 40-50.000 tl civarı olduğunu yazmışsınız,yanlış bilgi.grand c max titanyum x paket 180 hp (ingilere-italya gibi bazı ülkelerde 150 hp) 30.000 euro fiyat çıkıyor (ingiltere de 24.000 paund).tl çevrilince ort.fiyat 70.000/75.000 tl oluyor.araştırırken biraz dikkatli olalım ve 2./3. şahıslara yanıltıcı bilgiler vermeyelim...son olarak benzin/motorin fiyatlarının yakın gelecekte eşitlenebilceği fikri bana mantıklı geliyor.(yazımdaki linki açıp okursanız sn.kızılotun söylediklerine sizde hak vereceksinizdir umarım.)...birde son yapılan araştırmalarda mazot tüketiminin % kaçının tarımda-nakliyede/% kaçının özel araçlarda tüketildiğini araştırırsanız neden mazot=benzin fiyatının eşitlenmeye doğru gittiğini anlarsınız...(başkasının sırtından kurban kesmek gibi oluyor.)...son söz;yakıt parası 1. planda olsaydı 1.0 lt motor hacimli araç alırdım,ama zewkler/renkler tartışılmaz deyişiyle mazotlu-lpgli-benzinli tüm araç sahiplerine kazasız/belasız,sağlıklı,mutlu günler...

arkadaşım işler dolayısıyla foruma fazla giremiyorum dolaysıyla cevaplar biraz gecikiyor,kusura bakma;fazla uzatmadan yazmaya çalışayım,son günlerde yıllarda Türkiyede eleştiri yapmakta zorlaştı olay hemen başka noktalara çekiliyor,malum şu an eleştri yapmak yasak sanırım siz beni yanlış anladınız,benim eleştirim geneldir, benim hiçbir siyasi parti veya siyasetle işim olmaz,ama bu demek değilki kızdığım noktaları söyleyemeyeceğim,ben çok duyarrlı olduğum bir konuda sizin yazınızı okuyunca şöyle bir içimi dökmek geldi ve çok haklı olduğum bir konuyu sizin gibi bir edebiyat ustası olamadığım için sanırım yazıya dökmekte (şimdi olduğu gibi)başarılı olamadım.ama benim dediğim gayet net,avrupalı tüketiciden çok daha fazla paralar ödeyerek arabalar alıyoruz,yine onlardan çok daha fazla ödeyerek depolarımızı dolduruyoruz ve onlarda çok daha kötü yollarda araçlarımzı sürmek zorunda kalıyoruz,%10 indirimlere falan sevinebiliyoruz mealinde kısaca özetleyebileceğim bir cevap yazmıştım ama siz konuyu yanlış anlamışsınız herhalde ve bu çok haklı eleştirimi hükümete bir yüklenme gibi algılamışsınız,elbette ülkeyi şu anda kim yönetiyorsa bu eleştirilemde onları muhattab alıyorum,yani partyi değil hükümeti eleştiriyorum veya karayolları genel müdürlüğü,enerji bakanlığını eleştiriyorum,ama bunlar benim direkt cebimi ve güvenliğimi ilgilendiren hassas olduğum ve en azından eleştirme hakkımın olduğu konular diye düşünüyorum.

• quote:

...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...

bak işte kardeş gördünmü,ben bunlardan şikayetçiyim geçmiş olsun aynı sıkıntıyı ben defalarca yaşadım hemde gittiğim yol öyle izbe falan değildi en son cam çatlağını yaşadığım yol ısparta-antalya karayolu,yani turistik yol,eski hali daha iyiydi ,yani hiç olmazssa mıcırı o kadar çok değildi,duble yol yapıldı arabanın ne camı kaldı çatlamadık ne kaportası kaldı delinmedik.böyle bir durumu 2012 yılında içine sindirebiliyorsan diyeceğim yok olabilir,ama ben sindiremiyorum,üstelik dünyanın parasını verip aldığım ve yine dünyanın parasını verip deposunu doldurduğum arabama reva görülen bu yollarda

• Bende sonunda aracımı alıyorum. Beyaz tdci txp ay sonunda teslim alacağım. Kaporamı yatırdım beklemedeyim. Aracı ay sonunda teslim alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnatec

Bende sonunda aracımı alıyorum. Beyaz tdci txp ay sonunda teslim alacağım. Kaporamı yatırdım beklemedeyim. Aracı ay sonunda teslim alacağım.

Şimdiden hayırlı olsun ALLAH kaza bela göstermesin
  • Arkadaşlar, dün ölçtüğüm yakıt değerleri; C-max almak isteyen arkadaşlara yol göstermesi açısından (aracın km'si 1400, compact, 1.6 TDCI)

toplam yol = 282 km
    20 km izmit şehir içi normal trafik ...3 kişi
    100 km izmit-istanbul otoban 120 km/saat sabit hızla ...3 kişi
    60 km istanbul şehir içi (boğaz trafiği + mecidiyeköy trafiği) ...2 kişi
    100 km istanbul-izmit E5'ten 100 km/saat sabit hızla ...2 kişi

hız ortalaması = 44 km/saat (yol bilgisayarı)
    yakıt tüketimi = 6.3 lt/100km (yol bilgisayarı)
    yakıt tüketimi = 6.27 lt/100km (ilk tıkta fullemiştim, dönüşte yine ilk tıkta fulledim 17.7 lt aldı, 67 TL para ödedim)
    yakıt masrafı = 23.7 kuruş/km
  • quote:

Orijinalden alıntı: frodo75

Arkadaşlar, dün ölçtüğüm yakıt değerleri; C-max almak isteyen arkadaşlara yol göstermesi açısından (aracın km'si 1400, compact, 1.6 TDCI)

toplam yol = 282 km

yakıt tüketimi = 6.27 lt/100km (ilk tıkta fullemiştim, dönüşte yine ilk tıkta fulledim 17.7 lt aldı, 67 TL para ödedim)

Teşekkürler

• Arkadaşlar kısmetse yakında ben de aranıza katılacağım.2012 cmax titanium siparişi verdim,otomatik park var üstünde ,yxp yok sadece
    yalnız kafama takılanlar var,araç galeride yoktu,broşürden öğrendiğim kadarıyla üzerinde Sony ses sistemi olması lazım ama buradaki fotoğraflara baktığımda Sony göremedim hiç,bu saatte kimseden bilgi de alamam
    Bir cevap alırsam çok sevineceğim.
  • Sony daha yeni 2012 modellere eklendi çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Sony daha yeni 2012 modellere eklendi çünkü.

Yani benim aldığımda vardır di mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serpinarli

quote:

2012'lerin tamamında sony teyp var diye biliyorum. donanım tablosundan da bu anlaşılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_1976

quote:

quote:

2012'lerin tamamında sony teyp var diye biliyorum. donanım tablosundan da bu anlaşılabiliyor.

teşekkür ederim içimi ferahlattınız gecenin bu saatinde,2012 trendlerde sony ,donanım tablosuna göre yok,gerçi benimki titanium ama ne olur olmaz bu ford belli olmaz son dakikada aaaaa haberiniz yok muydu deyiverirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serpinarli -- 4 Aralık 2011; 20:17:53 >
  • quote:

Arkadaşlar kısmetse yakında ben de aranıza katılacağım.2012 cmax titanium siparişi verdim,otomatik park var üstünde ,yxp yok sadece
    yalnız kafama takılanlar var,araç galeride yoktu,broşürden öğrendiğim kadarıyla üzerinde Sony ses sistemi olması lazım ama buradaki fotoğraflara baktığımda Sony göremedim hiç,bu saatte kimseden bilgi de alamam
    Bir cevap alırsam çok sevineceğim.

hiç endişen olmasın sony sistemle geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerium32

quote:

...ön cam'a taş geldi,tek yönlü ort.20 cm kadar çatlak oluştu(umarım daha ilerlemez). serwisten şimdilik bir sorun çıkarmayacağını söylediler(keyfe keder).kaskodan değişecek (serwis cam bedelinin 2.070,00 tl olduğunu söyledi,kasko sağolsun).nazarlık gibi bir süre duracak galiba...

bak işte kardeş gördünmü,ben bunlardan şikayetçiyim geçmiş olsun aynı sıkıntıyı ben defalarca yaşadım hemde gittiğim yol öyle izbe falan değildi en son cam çatlağını yaşadığım yol ısparta-antalya karayolu,yani turistik yol,eski hali daha iyiydi ,yani hiç olmazssa mıcırı o kadar çok değildi,duble yol yapıldı arabanın ne camı kaldı çatlamadık ne kaportası kaldı delinmedik.böyle bir durumu 2012 yılında içine sindirebiliyorsan diyeceğim yok olabilir,ama ben sindiremiyorum,üstelik dünyanın parasını verip aldığım ve yine dünyanın parasını verip deposunu doldurduğum arabama reva görülen bu yollarda

evet maalesef yollarımız çok kötü. önceki aracımla Ankaraya giderken aksaray yakınlarında bir taş ön sis farını darmağan etti.

• Merhaba;
    Bir kaç güne kadar siyah cmax txp aracımı İzmir den alacağım... Bakalım emektar ford aracımdan nasıl ayrılacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frodo75

Arkadaşlar, dün ölçtüğüm yakıt değerleri; C-max almak isteyen arkadaşlara yol göstermesi açısından (aracın km'si 1400, compact, 1.6 TDCI)

toplam yol = 282 km

Teşekkürler

Bu kadar ayrıntılı olmasada bu şekilde bir yakıt degerlerimizi tesbit edip paylaşırsak almayı düşünenler ve diger kullanıcılar açısından iyi olur.

• Arkadaşlar mrb. Bir süredir giremedim foruma. Bazı arkadaşlar eksik donanımdan bahsetmişler.görüntülü kamera sistemi ve navigasyon sistemi gibi donanımlar zaten bu arabanın Avrupada satılan versyonlarında var.İş bizim ülkemize gelince tamamen satış politikasından dolayı konulmadığı kanaatindeyim.Yani kendi insanımıza verdiğimiz değer.
    Ayrıca arabada 1, 2 ve geri viteslerde çok düşük devirlerde hızlanmak için gaza bastığımda araçta bir kaç defa sendeleme oluyor sonra motor kendini topluyor .Acaba bu konu hakkında benim gibi şikayeti olan var mı?
  • Herkeze Selamlar

Arkadaşlar 2011- ve 2012 Grand c-max arasında özellik olarak ne farklar olduğu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Yeni araç fiyatı alanlar var mı

Ben cts Grand X Paketli araç için 66.000 gibi bir fiyat aldım. Fakat fiyatların Pazartesi değişebileceğibi ifade ettiler
    Daha uygun fiyatlar alan var mıdır?
    Varsa nereden
    Ayrıca 2 araç filo ya giriyormuş.
    pazarlık açısından güçlerimizi birleştirebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ajkula

Merhaba;
    Bir kaç güne kadar siyah cmax txp aracımı İzmir den alacağım... Bakalım emektar ford aracımdan nasıl ayrılacağım...

bende siyah alacaktım ama son anda beyaz aldım, siyahla uğraşmak çok zor...
    hayırlı olsun bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer006

Arkadaşlar mrb. Bir süredir giremedim foruma. Bazı arkadaşlar eksik donanımdan bahsetmişler.görüntülü kamera sistemi ve navigasyon sistemi gibi donanımlar zaten bu arabanın Avrupada satılan versyonlarında var.İş bizim ülkemize gelince tamamen satış politikasından dolayı konulmadığı kanaatindeyim.Yani kendi insanımıza verdiğimiz değer.
    Ayrıca arabada 1, 2 ve geri viteslerde çok düşük devirlerde hızlanmak için gaza bastığımda araçta bir kaç defa sendeleme oluyor sonra motor kendini topluyor .Acaba bu konu hakkında benim gibi şikayeti olan var mı?

evet aracın 1. vitesinden bende memnun değilim
  • Bence aracımızdaki en büyük eksik kapıları aömak için anahtarı kullanmak. Araç anahtarsız çalısıyor ama kapıları açmak için anahtarı kullanmak zorunda kalıyoruz. Renault da bile kapılar sensörlü anahtarı çıkarıp kapıları açacaksam o anahtarı da takar çalıstırırm.
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.