Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.579
Cevap
83
Favori
1.028.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lexus

bir bilgi daha aracın yol bilgisayarı ciddi şekilde yanlış hesaplıyor 7 gösterirken 8 yakması gibi daha önceden bu kadar sapma yoktu. aldığım benzin yada atılan yazılımla ilgili olduğunu düşünüyorum.

4 seferdir aracı fulleyerek km sayacını ve ortalama tüketimini sıfırlayarak aracın litre hesaplamasıyla, tekrar fulledigimde pompanın (3-4 te istasyon dolaştım) doldurdugu litreye bakıyorum.
    Pompa aracın hesapladıgından hep fazla litre yakıt dolduruyor.(30 litre civarı yakıtta 3-4 litre daha fazla) Bunu yapılan km ye böldüğümde aracın gösterdiği ort. tüketimden yaklaşık 0.6 litre daha fazla yakıtıgı ortaya çıkıyor yada pompaların hepsi az doldururken fazla gösteriyor.

Yazılım yüklenmeden yapılan ölçümler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ^^??^^

quote:

Orijinalden alıntı: lexus

bir bilgi daha aracın yol bilgisayarı ciddi şekilde yanlış hesaplıyor 7 gösterirken 8 yakması gibi daha önceden bu kadar sapma yoktu. aldığım benzin yada atılan yazılımla ilgili olduğunu düşünüyorum.

4 seferdir aracı fulleyerek km sayacını ve ortalama tüketimini sıfırlayarak aracın litre hesaplamasıyla, tekrar fulledigimde pompanın (3-4 te istasyon dolaştım) doldurdugu litreye bakıyorum.
    Pompa aracın hesapladıgından hep fazla litre yakıt dolduruyor.(30 litre civarı yakıtta 3-4 litre daha fazla) Bunu yapılan km ye böldüğümde aracın gösterdiği ort. tüketimden yaklaşık 0.6 litre daha fazla yakıtıgı ortaya çıkıyor yada pompaların hepsi az doldururken fazla gösteriyor.

Yazılım yüklenmeden yapılan ölçümler bunlar.

aracın litre hesaplaması varmı yol bilgisayarında ? sizinde 30 litrede yüzde 10-12 fark oluşmuş bende böyle hesapladım depoda

ortalama tüketim 1 litre fark oldu son denememde çok fazla bir fark bu (son depoyu FULL'den doldurdum bunun bi etkisi varmıdır bilmiyorum)

birde aracınız ne kadar yakıyor ve kaç km gidiyor(yol bilgisayarı ve gerçek verilerle) depo ile şehir içi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lexus -- 13 Kasım 2011; 18:21:09 >

• Merhaba aracıma (cmax tdci titanium x paket)5200 km de son mazot alımında (sürekli opet den aynı benzinlikten alıyorum) depo 43 lt.mazot aldı.Araç şehiriçi şehirdışı karışık 695 km yol yaptı.Yol bilgisayarı ortalama yakıt değeri 6.4 lt.gösteriyordu.Aldığım mazotuda hesaplarsak 6.18 lt.gibi bir yakıt değeri ortaya çıkıyor, dolayısı ile yol bilgisayarı yaklaşık olarak aynı değeri buluyor gibi.
  • ayrıca yol bilgisayarı gidilebilecek mesafeyi 83 km.gösteriyordu yani toplamda yol bilgisayarına göre hareket edecek olursak 783 km bir depo mazotla yol gidilecek gibi görünüyor.
  • quote:

Yakıt tüketimi olarak yol bil. ort.yak.tük. ne bakıyoruz ama benzinciye gidince öyle olmuyor.

Şöyleki ben depoyu fulledim ilk tık ta durdurdum.KM sayacını ve ort. yak.tüketimini sıfırladım.Tam olarak çeyrek depo kaldıgında, yaptıgım km ile ort. tüketimi çarptıgımda 31.2 lt yaktıgı görülüyor ancak depoyu gene fullerken (gene ilk tık ta durdurdum) 33.5 lt yakıt aldıgını gördüm ve dolandırılmaktan huylandım.
    Gene km ve ort. tüketim sayaçları 0 ladım çeyrek depo kaldıgında yaptıgım çarpımdan 31.5 lt yaktıgımı gördüm .Bu sefer başka benzinciye gittim fulledi 35.3 lt yakıt aldı :S 33.5 olsa diyecegimki aracın hesaplaması yanlış.Pompa neye göre duruyor neden farklı ve fazla yakıt doluyor anlamadım.

Yakıt göstergeleri aynı çizgide, aracın hesaplamaları aynı, ama pompada fazla ve daha fazla yakıt alıyoruz.

Aracın hesaplamasına ve göstergesine göre yakıt dolduran benzinci bulana kadar dolaşacagım bende.

Arkadaşlar benzin motorin fark etmez sizde dedigim gibi aracın hesaplamasıyla pompanın doldurdugu yakıtı lt bazında da bir kıyaslayalım bakalım.

full depodan sonra yapılan km ile ortalama tüketimi çarparak, toplam kaç litre yaktıgını buluyorum.

Depo yu fulledikten sonra şehir içi - dışı karışık kullanıyorum.Tekrar fulledigimde ödedigimi ,yapılan km ye bölerek km de kaç kuruş yaktıgını bulabiliyorum.En son bugün 34 kuruş çıktı.

1 depoyla kaç km den çok,
    kaç lt yakıtla kaç km veya kaç kuruş şeklinde ne yaktıgınızı ve pompanın ne doldurdugunu hesaplarsak daha anlaşılır ve dogru bilgi olur.

• En son bugün yakıt alırken ortalama tüketim yol bil. 7.5 ,485 km yapmışım 36.3 lt yaktıgım gözüküyor.
    Tekrar fullettim ilk 'TIK' ta durdurdum gene 39.5 lt yakıt aldı

39.5 i 485 km ye bölünce 8.1 lt yaktıgı çıkıyor.
  • quote:

quote:

Yakıt tüketimi olarak yol bil. ort.yak.tük. ne bakıyoruz ama benzinciye gidince öyle olmuyor.

Şöyleki ben depoyu fulledim ilk tık ta durdurdum.KM sayacını ve ort. yak.tüketimini sıfırladım.Tam olarak çeyrek depo kaldıgında, yaptıgım km ile ort. tüketimi çarptıgımda 31.2 lt yaktıgı görülüyor ancak depoyu gene fullerken (gene ilk tık ta durdurdum) 33.5 lt yakıt aldıgını gördüm ve dolandırılmaktan huylandım.
    Gene km ve ort. tüketim sayaçları 0 ladım çeyrek depo kaldıgında yaptıgım çarpımdan 31.5 lt yaktıgımı gördüm .Bu sefer başka benzinciye gittim fulledi 35.3 lt yakıt aldı :S 33.5 olsa diyecegimki aracın hesaplaması yanlış.Pompa neye göre duruyor neden farklı ve fazla yakıt doluyor anlamadım.

Yakıt göstergeleri aynı çizgide, aracın hesaplamaları aynı, ama pompada fazla ve daha fazla yakıt alıyoruz.

Aracın hesaplamasına ve göstergesine göre yakıt dolduran benzinci bulana kadar dolaşacagım bende.

Arkadaşlar benzin motorin fark etmez sizde dedigim gibi aracın hesaplamasıyla pompanın doldurdugu yakıtı lt bazında da bir kıyaslayalım bakalım.

full depodan sonra yapılan km ile ortalama tüketimi çarparak, toplam kaç litre yaktıgını buluyorum.

Depo yu fulledikten sonra şehir içi - dışı karışık kullanıyorum.Tekrar fulledigimde ödedigimi ,yapılan km ye bölerek km de kaç kuruş yaktıgını bulabiliyorum.En son bugün 34 kuruş çıktı.

1 depoyla kaç km den çok,
    kaç lt yakıtla kaç km veya kaç kuruş şeklinde ne yaktıgınızı ve pompanın ne doldurdugunu hesaplarsak daha anlaşılır ve dogru bilgi olur.

şu anda çeyreğin altında 520 (tahmini 550 de ışık yanacak) km oldu dediğiniz gibi kırmızıda tekrar fulleteceğim. benim aracımda 34 kuruş yakıyor. bizim araçlarımız yanlış ölçüyor heralde test ekranında buna ilişkin ayar var tam ne kadar farklı ölçtüğünü bulursam ordan düzeltmeyi düşünüyorum. servistekiler anlmıyorlar bu konuları

fullettiğimde tekrar burdan yazarım çıkan litre ve farkı

• quote:

En son bugün yakıt alırken ortalama tüketim yol bil. 7.5 ,485 km yapmışım 36.3 lt yaktıgım gözüküyor.
    Tekrar fullettim ilk 'TIK' ta durdurdum gene 39.5 lt yakıt aldı

39.5 i 485 km ye bölünce 8.1 lt yaktıgı çıkıyor.

kırmızında doldurduğumuzda 45 litre alıyor bir depo ile 550 gittiğimiz var sayarsak 8,1 çıkıyor.

sizinki yine 7,5 gösteriyormuş benimki 7 gösteriyor toptan yanlış
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahtok

quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar 2012 dizel c-max nereden ve nekadara aldınız. bende almayı düşünüyorum. bir türlü alamadım. yazarsanız sevinirim.

balıkesir akoto'dan 60250 tl'ye aldım (yarısı peşin yarısı ford options ile)

sizin bahsettiğinz bu fiyat grand c max için geçerli deil sanırım... dizel 5 koltuklu x paket sanırm c maxınız... grand c max dizel için.. x paket dahil sizce en son ki fiyat ne olur...sizden x paketli ve x paketsiz.. ayrı ayrı yazmanızı rica edicem tahmini fiyatları... birde şu ford sitesindeki dizel c maxların kaldırılma olayına nasıl bakıyosunuz... bi yorumda bunun için yaparsanz... cok makbule gecicek inanın..cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum... !

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Merhaba, yeni araç düşünüyorum. Alacağım aracın dizel olması şartıyla
    Fordun 24 000 tl yi 0 faizle 24 ay geri ödemeli kampanyası aklımı çeldi. C-max titanium x paket de düşünüyorum.
    Bu başlığı baya okudum. Kullanan arkadaşlar iyi kötü yanlarını birde benim için yazabilirlermi? Burada paylaşılanları baya okudum.
    Özellikle ses yalıtımı ve süspansiyon sertliğini merak ediyorum.
    Aile 2 kişi Focus ve C-max kıyasladığımız zaman iyi kötü yanları neler?
    Ayrıca Ford internet sitesinde c-max tdci titanium için fiyat oluşturulamıyor. Konu hakkında bilgisi olan varmı?
    Bu kampanya sizce uygunmu? Yoksa aralık ayınımı beklemeliyim?

güncel
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaptn.55

arkadaşlar merhaba sayfayı epey okumama rağmen istediğim cevaplara denk gelemedim bu yüzden kullanıcı arkadaşlara bikaç soru sormak istiyorum. C max compact almayı düşünüyorum ecoboost motorda şuana kadar sorun yaşayan yada kanıtlanmış bi kronik sorunu varmıdır? tüketimi nasıldır uzun yol ve şehir içi ve lpg uyumu varmıdır ? dizel seçenek içinse tüketim nasıldır yani aradaki farka değermi ? araçtaki yalıtım ve uzun süredir kullanan arkadaşlara neler hissettiriyor onu merak ediyorum biz ne kadar gidip test etsekte uzun süre kullananalar bizden daha iyi bilir araçlarını ve ucuz araçlar değil sonradan keşke demek istemiyor insan? bu sony müzik çalar birkaç araçta gördüm onun neden farklı olduğunu öğrenmek istiyorum biraz uzun bi yazı oldu farkındayım kusura bakmayın cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler iyi forumlar

merhabalar.

benim aracım dizel ve buna rağmen yalıtım konusunda bence iyi. çünkü c-max tan önce 2010 dizel focusum vardı ve çok ses alıyordu (özelliklede motor sesi), focusla kıyaslarsak c-max hiç ses almıyor diyebilirim.

yakıt konusunda 0 araçlarda bir süre istenilen tüketim değerlerine ulaşması konusunda sabır gerekiyor. aracım daha 1200 km de genelde şehir içi ve kısa mesafalarde kullanıyorum tüketim değeri 7,5 gösteriyor ve buda bence benim durumumda kötü bir sonuç değil.

arada ki farka değermi sorunuzun cevabı ise biraz göreceli... ben benzinli volkswagen bora dan sonra hem benzinli araçlara hemde vw ye tövbe ettim ve ne olursa olsun bir daha benzinli araç almam. siz eğer alacağınız aracı uzun yıllar kullanacaksanız ve yıl içerisinde çok kilometre yapıyorsanız bence dizel almanız daha faydalı olur.

sony mevzusu ise arkadaşımın aracından incelediğim kadarıyla edindiğim izlenime göre her iki teypte aynı özelliklere sahip. ama sony kalitesi tartışılmaz. eksi yönleri ise sony nin yüzeyinin çabuk çizilebiliyor olması ve beyaz plastikten yapılan tuşlarının çabuk soyulması. benim aldığım bayi 1 ay öncesine kadar sony teyp için fark istediklerini söylemişti hala durum aynı mı bilmiyorum ama eğer fark verilecekse sony için bence değmez.

yazdıklarım umarım işinize yarar. şimdiden hayırlısı olsun inşallah istediğiniz ve içinize sinen olur.

yorumlarınız için çok teşekkür ederim bugün fordun önünden geçiyordum girdim compact için fiyat aldım x paket beyz renk dizel 61 bin dediler test etmek istedim ellerinde araç yoktu ve çoğu yerde ecoboost motorun test aracı olduğu söylendi pek inanmasam da zaten böyle yerlere neden bayanları koyarlar arabadan anlamıyo ne sorsam suratıma bakıyo sanki o kadına kanıp alıcaz o arabayı. sony olayına baktım hepsinde sony geliyormuş artık fiyat listesinin yanında da sony!li yazıyordu :) sonuç olarak bi kaç bayi dolaşığ bakıcam ama fiyat ban çok geldi dolaşıp bi test edicem bakalım iyi forumlar

• 2012 buz beyazı cmax 1.6 tdci tit aracım var. sony li. anlamadığım bazı arkadaşlar sony teybin çizilme tuş soyulma olayından bahsetmekte. araçta daha teybin ne üstüne dokundum ne tuşlarına direksiyon üzerinden veya sesle hallediyorum olayı. teypte tek bastığım yer radyo ararkenki tara tuşu. diyeceğim şudur bu çizilme soyulmadan bahseden arkadaşlar neden teybin üzerinden halletmekteler işi daha kolay yollar varken. veya şöför yanındaki yolcumu kurcalamakta teypleri. naçizane meraktan soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magmatic

2012 buz beyazı cmax 1.6 tdci tit aracım var. sony li. anlamadığım bazı arkadaşlar sony teybin çizilme tuş soyulma olayından bahsetmekte. araçta daha teybin ne üstüne dokundum ne tuşlarına direksiyon üzerinden veya sesle hallediyorum olayı. teypte tek bastığım yer radyo ararkenki tara tuşu. diyeceğim şudur bu çizilme soyulmadan bahseden arkadaşlar neden teybin üzerinden halletmekteler işi daha kolay yollar varken. veya şöför yanındaki yolcumu kurcalamakta teypleri. naçizane meraktan soruyorum.

şahsım adına sony teyple ilgili yazdıklarım, kullanan arkadaşlarımın şikayetleridir(benim aracım sony li değil-keşke olsaydı) açıkçası bende nasıl çizdiklerini sormayı akıl edemedim ama sırf sizin merakınızı gidermek için sorucam en kısa zamanda :)
    sizde biliyorsunuzdur muhakkak ukalalık olarak almayın ama radyo aramayıda direksiyondan yapabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: isyankar74

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

arkadaşlar 2012 dizel c-max nereden ve nekadara aldınız. bende almayı düşünüyorum. bir türlü alamadım. yazarsanız sevinirim.

balıkesir akoto'dan 60250 tl'ye aldım (yarısı peşin yarısı ford options ile)

sizin bahsettiğinz bu fiyat grand c max için geçerli deil sanırım... dizel 5 koltuklu x paket sanırm c maxınız... grand c max dizel için.. x paket dahil sizce en son ki fiyat ne olur...sizden x paketli ve x paketsiz.. ayrı ayrı yazmanızı rica edicem tahmini fiyatları... birde şu ford sitesindeki dizel c maxların kaldırılma olayına nasıl bakıyosunuz... bi yorumda bunun için yaparsanz... cok makbule gecicek inanın..cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum... !

evet benim aracım grand değil. fiyat tahmini konusunda pek başarılı değilimdir:) sizi yanıltmak istemem, ama benim aldığım bayide ki temsilciyi arayıp fiyat alabilirim.
    daha önce forumda başka bir arkadaşda yazmıştı daha önce ya göndermiyorlar ya da bizimkilerin satış stratejisi gibi geliyor bana.
    bunuda sorayım bari bayie:)

• quote:

quote:

2012 buz beyazı cmax 1.6 tdci tit aracım var. sony li. anlamadığım bazı arkadaşlar sony teybin çizilme tuş soyulma olayından bahsetmekte. araçta daha teybin ne üstüne dokundum ne tuşlarına direksiyon üzerinden veya sesle hallediyorum olayı. teypte tek bastığım yer radyo ararkenki tara tuşu. diyeceğim şudur bu çizilme soyulmadan bahseden arkadaşlar neden teybin üzerinden halletmekteler işi daha kolay yollar varken. veya şöför yanındaki yolcumu kurcalamakta teypleri. naçizane meraktan soruyorum.

şahsım adına sony teyple ilgili yazdıklarım, kullanan arkadaşlarımın şikayetleridir(benim aracım sony li değil-keşke olsaydı) açıkçası bende nasıl çizdiklerini sormayı akıl edemedim ama sırf sizin merakınızı gidermek için sorucam en kısa zamanda :)
    sizde biliyorsunuzdur muhakkak ukalalık olarak almayın ama radyo aramayıda direksiyondan yapabilirsiniz

estafurullah neden ukalalık olsun. taramayı henüz tam çözemedim malum araçlarımız kompleks. öğreneceğimiz şeyler var. :)) cevap alırsanız çizilme sebebine dair paylaşırsanız sevinirim...

• 5aydir c max 5 kisilik dizel x paket sahibiyim.c max 5008 den cogu yonden ustun olsa da bayagi da eksik yanlari var.mesela boyun destegi ayarlanabilen koltuk basligi ki bu bizim araclarimizda yok.boyun destegi one ayarlanamiyor.bence buyuk eksiklik.on yolcu koltugu tam katlanmiyor.katlansa arkada oturan yolcu icin super olurdu.sogutmali torpidi yok.arka koltuk orta konsolu ve bardakkoyma yeri yok.video ekranlari yok.saklama gozleri 5008 de bayagi fazla.ve tabiki otomatik vites yok.bi de 5008 daha az yakiyor.sizin fikirleriniz neler.?5008 fiyat olarak da yuksek biliyorum ama bu eksiklikler beni rahatsiz ediyor.kimse kusura bakmasin bir ford sahibi olarak 5008 i ovmus gibi oldum ama c max in arti ve eksilerini profesyonel bir goz olmadigim icin teraziye koyamiyorum.hangi ozellikler daha onemli ve agir basar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bege

5aydir c max 5 kisilik dizel x paket sahibiyim.c max 5008 den cogu yonden ustun olsa da bayagi da eksik yanlari var.mesela boyun destegi ayarlanabilen koltuk basligi ki bu bizim araclarimizda yok.boyun destegi one ayarlanamiyor.bence buyuk eksiklik.on yolcu koltugu tam katlanmiyor.katlansa arkada oturan yolcu icin super olurdu.sogutmali torpidi yok.arka koltuk orta konsolu ve bardakkoyma yeri yok.video ekranlari yok.saklama gozleri 5008 de bayagi fazla.ve tabiki otomatik vites yok.bi de 5008 daha az yakiyor.sizin fikirleriniz neler.?5008 fiyat olarak da yuksek biliyorum ama bu eksiklikler beni rahatsiz ediyor.kimse kusura bakmasin bir ford sahibi olarak 5008 i ovmus gibi oldum ama c max in arti ve eksilerini profesyonel bir goz olmadigim icin teraziye koyamiyorum.hangi ozellikler daha onemli ve agir basar?

ben 5008 görmedim yorumumda kıyaslamalarınıza söyleyeceğim yok mutlaka doğrudur. ancak şunu gözönünde bulundurunki 5008 inde bizim gibi 5 kişilik araçla yetinenlere göre uygun aracı yok. ben sırf o özellikleri için asla gidipde hantal görünümlü 7 kişilik ve bence (şahsi fikrimdir) estetik fakiri 5008 almam. arkada sadece çocuğum oturduğu için benim için arka yolcu konfor eksikliği önemsiz. arkada bardak için yolcuya masa var. ön kol dayamanın içi bildiğim kadarıyla klima açılınca soğutucu oluyor. yakıt konusunda bence değerlendirmek için erken. ancak şunu biliyorumki bizim araçlarımızın bence en önemli ağır basan yanı ford olması 5008 inde en büyük eksiği peugeot olmasıdır. saygılarımla....

• quote:

quote:

5aydir c max 5 kisilik dizel x paket sahibiyim.c max 5008 den cogu yonden ustun olsa da bayagi da eksik yanlari var.mesela boyun destegi ayarlanabilen koltuk basligi ki bu bizim araclarimizda yok.boyun destegi one ayarlanamiyor.bence buyuk eksiklik.on yolcu koltugu tam katlanmiyor.katlansa arkada oturan yolcu icin super olurdu.sogutmali torpidi yok.arka koltuk orta konsolu ve bardakkoyma yeri yok.video ekranlari yok.saklama gozleri 5008 de bayagi fazla.ve tabiki otomatik vites yok.bi de 5008 daha az yakiyor.sizin fikirleriniz neler.?5008 fiyat olarak da yuksek biliyorum ama bu eksiklikler beni rahatsiz ediyor.kimse kusura bakmasin bir ford sahibi olarak 5008 i ovmus gibi oldum ama c max in arti ve eksilerini profesyonel bir goz olmadigim icin teraziye koyamiyorum.hangi ozellikler daha onemli ve agir basar?

ben 5008 görmedim yorumumda kıyaslamalarınıza söyleyeceğim yok mutlaka doğrudur. ancak şunu gözönünde bulundurunki 5008 inde bizim gibi 5 kişilik araçla yetinenlere göre uygun aracı yok. ben sırf o özellikleri için asla gidipde hantal görünümlü 7 kişilik ve bence (şahsi fikrimdir) estetik fakiri 5008 almam. arkada sadece çocuğum oturduğu için benim için arka yolcu konfor eksikliği önemsiz. arkada bardak için yolcuya masa var. ön kol dayamanın içi bildiğim kadarıyla klima açılınca soğutucu oluyor. yakıt konusunda bence değerlendirmek için erken. ancak şunu biliyorumki bizim araçlarımızın bence en önemli ağır basan yanı ford olması 5008 inde en büyük eksiği peugeot olmasıdır. saygılarımla....

küçük bi ayrıntı yazayım bende

5008, grand c-max in muadili

5 kişilik c-max ın muadili ise 3008 dir..

dün 3008 gördüm iç ve dış inceledim hakkaten güzel olmuş ama marka peugeot

• quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

quote:

küçük bi ayrıntı yazayım bende

5008, grand c-max in muadili

5 kişilik c-max ın muadili ise 3008 dir..

dün 3008 gördüm iç ve dış inceledim hakkaten güzel olmuş ama marka peugeot

aynen

• 3008 ve c-maxi videoları izleyip tekrar karşılaştırın bakalım fikirler değişecekmi

c-max esp test
    http://www.youtube.com/watch?v=RFceKQ0Im3s

3008 esc test
    http://www.youtube.com/watch?v=3Q7Umng1wYk
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.