Şimdi Ara

Power Kablosunun içindeki 3 kablo renkleri(kimse bilmiyormu?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
9.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasanı power kablosunun içindeki 3 adet kablonun renkleri standartmıdır acaba. Bir monitör elkt. kalosu ile uzatma yaptım kabloyu kanaldan geçirmek istiyorum ama uzatma yaparken aradaki dişi erkek aparat işi bozdu onları kesip elle ekleme yapıcam ama iki kablonun içindeki renkler farklı çıkar diye korkuyorum. Ayrıca aynı renkleri birbirine bağlıycam değil mi?.

Aşağıdaki linkteki kablolar ile uzatma yaptım belki anlaşılmamıştır.

http://www.hepsiburada.com/Liste/digitus-guc-kablosu-ak-503/ProductDetails.aspx?productId=bs33437&categoryId=105325

http://www.hepsiburada.com/Liste/manhattan-300148-guc-kablo-18mt-/ProductDetails.aspx?productId=bd00030&categoryId=105325

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taxonera -- 28 Kasım 2010; 6:41:53 >

• şimdi kimsenin bilgisi yok mu yada yanlış başlığa mı? yazdım. neden 28 kişi okumuş bilmediğim konuyu ben okumamam mesela
  • Toprak kablosunu doğru bağladığınız sürece sorun olmaz. Bu tip kablolar çoğunlukla standarttır. İçinden Kahverengi (Faz) - Mavi (Nötr) - Sarı,Yeşil (Toprak) çıkar. Sarı Yeşil yazdığım kablo 2 renklidir. Sadece toprak kablosunu doğru bağlayın yeter. Çünkü daire elektriğinde + ve - uclar yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viperc -- 30 Kasım 2010; 9:18:00 >
  • anladınız değil mi siz beni iki kabloyu linktekileri ek yapıcak dişi erkek kısımları kesip elektrik bandı ile yani cevap için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: viperc

Toprak kablosunu doğru bağladığınız sürece sorun olmaz. Bu tip kablolar çoğunlukla standarttır. İçinden Kahverengi (Faz) - Mavi (Nötr) - Sarı,Yeşil (Toprak) çıkar. Sarı Yeşil yazdığım kablo 2 renklidir. Sadece toprak kablosunu doğru bağlayın yeter. Çünkü daire elektriğinde + ve - uclar yoktur.

İnternette aratınca dh çıktı
    Yorum için teşekkürler
    Elimdeki amerikan kabloyu kesip avrupa kafaya dönüştürdüm

• @taxonera

@Sadece Sürücü

Kabloları çok sert birleştirin. Kolay kolay ayrılmasın. Şebeke elektriği şakaya gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 1 Eylül 2013; 22:49:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Elektrikli şofbende kullanılmış erkek priz idi, amerikan kabloyu kestim kabloları güzelce soydum erkek prizin vidalı sistemine taktım, merak etmeyin elektrikten anlarım şu ana kadar herhangi bir problemim olmadı elektrik konusunda. prizlerle baya haşır neşirim

PSU'da 12volt işlemci elektriğini uzatmak için karadüzen kablo eklemiş eski sahibi, eklenenleri söküp klemens ile bağladım. elektrik işi şakaya gelmez dediğiniz gibi.
  • O zaman sorun yok hocam. Priz içindeki vidalı sistemde tehlike olmaz. 12 volt CPU elektriği zaten çarpmaz.

Ama kabloyu orta yerinden ulamak bildiğiniz gibi tehlikeli bir olay. Mazallah ulanan yer ayrılsa bir felakete sebep olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.