Şimdi Ara

KINDLE Deneyimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
3
Favori
26.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ve yeni kindle'lar satışta. 100 doların altına düşmüş. hatta 80 doların altında. artık şart oldu.

http://www.amazon.com/
  • bu modeller ile:
    1. normal pdf ve word belgelerini okuyabiliyor muyuz?
    2.sponsorlu olunca ne gibi değişiklikler oluyor?
  • Kİndle ların ekranını korumak için illaki kılıf mı almak gerek? başka bir yöntem bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

bu modeller ile:

pdf okunuyor tabi ama 6inç ise alacağınız çok zahmetli zoom yapmanız gerekir.
    sponsorlu olunca aleti uyku moduna aldığınızda firma reklamları çıkıyor. sponsorsuz olanda yazarlar çıkıyor...

quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Kİndle ların ekranını korumak için illaki kılıf mı almak gerek? başka bir yöntem bilen var mı?

Kılıf almakta fayda var esnediğinde zarar görebiliyor alet. Dealextreme'de var 10 dolarlık işinizi görür.
    Diğer şekilde, plastik ekran yüzeyini kaplayan ve sadece ekranı koruyanları tavsiye etmem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrd -- 11 Ekim 2011; 19:12:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: byrd

quote:

bu modeller ile:

pdf okunuyor tabi ama 6inç ise alacağınız çok zahmetli zoom yapmanız gerekir.
    sponsorlu olunca aleti uyku moduna aldığınızda firma reklamları çıkıyor. sponsorsuz olanda yazarlar çıkıyor...

quote:

Orijinalden alıntı: celutska

Kİndle ların ekranını korumak için illaki kılıf mı almak gerek? başka bir yöntem bilen var mı?

Kılıf almakta fayda var esnediğinde zarar görebiliyor alet. Dealextreme'de var 10 dolarlık işinizi görür.
    Diğer şekilde, plastik ekran yüzeyini kaplayan ve sadece ekranı koruyanları tavsiye etmem...

Yeni kindle lar için (79$) de kılıf var mı acaba? malum yeni bir ürün. Bir de siizn kılıf cihazı tamamen saran kılıflar değil mi?

bunları Türkiye içinde temin edemez miyiz? deal extreme den almaya kalksak astarı yüzünü geçmez mi?

• Benim kindle klavyeli versiyon alalı 10 ay oldu.
    http://www.dealextreme.com/p/protection-pu-leather-case-with-money-cards-compartments-for-kindle-3-black-49303

yukardaki kılıfı almıştım...
    79 dolar olan kindle'in boyutları daha küçük o yüzden yukardaki kılıf uymaz. Amazon'da vardır ama Dealextreme'de daha çıkmaz sanırım...
  • benim amacım pdf okumak. pdf'te sorun çıkıyorsa word belgesine çevirip okuyabilir miyiz? asıl öğrenmek istediğim şey bu.
  • quote:

benim amacım pdf okumak. pdf'te sorun çıkıyorsa word belgesine çevirip okuyabilir miyiz? asıl öğrenmek istediğim şey bu.

Kindle pdf okuyabiliyor ama şöyle okuyabilir. Bir jpeg dosyası düşünün üzerinde yazılar var fakat yazılar seçilemiyor çünkü bir resim formatı. Fakat büyültüp küçültebiliyorsunuz. Aynen Kindle'ın pdf'yi okuma şeklide böyle. Diğer yandan mobiye çevirirseniz Pdf'yi resim olarak gören Kindle mobi formatında her kelimeyi ayrı ayrı görebiliyor. Böylece font büyütüp küçültebiliyor not alabiliyor arama yapabiliyorsunuz.
    Ama pdf formatında not almak kelime aratmak yok. Sadece zoom var. Yeni dokunmatik ekranda zoom yapmak tabi ki klavyeli eski kindle ile zoom yapmaktan daha rahat olacaktır... Doc formatını da okuyor(muş) kindle ama denemedim hiç...

• yani pdf'yi veya word'ü mobi'ye çevirirsek problemi büyük oranda çözebiliriz diyorsunuz.
  • Kindle 3'üm var ancak bir sorunla karşılaştım. Şarj için usb'yi taktığım zaman 5-6 saniye içinde sönüyor. Şarj olmuyor. Reset için açma kapama yerini 15 saniye ile 30 saniye arasında basılı tuttum,değişen bir şey yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • peki arkadaşlar aranızda hiç teknik döküman deneyen oldu mu? işlemleri, denklemleri ve simgeleri sıkıntısız gösteriyor mu?
  • arkadaşlar bu kindle ile amazon store dan alışveriş yapabilen var mı ?
  • arkadaşlar A5 formatında pdf i nasıl oluştrucaz bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..
  • Bu cihazın 3g'sini türkiyeden nasıl kullanabiliriz?
  • Arkadaşlar burada yazılanların hepsini okudum ama benim sorum biraz farklı;
    Kindle'da word dosyası üzerinde ufak edit işlemleri yapabilir miyim? Yeni çıkan Kindle Fire için yapılıyor diyen de var, yapılmıyor diyen de.
    Yardımcı olabilicek var mı?
  • eskiden rahatlıkla okuduğum kitapların tamamı 'file not supported' uyarısı veriyor ama önceden destekliyordu. bir anda oldu. reset to factory default'u calibre'yi falan hep denedim ama nafile. konu hakkında bilgisi olan var mı ?
  • Kindle sahibi ya da Kindle ile ilgili arkadaşları Kindle Türkiye Facebook Grubuna davet ediyorum

Kindle hakkındaki soru ve düşüncelerinizi bu grupta aktarabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar yazılarınızı okuyamadım bir arkadaşım kindle touch hediye etti fakat ne yapacağımı bilmiyorum.Kitaplar ne formatta olcak.Nereye atılacak ? Ve kitapları nerden indereceğiz ???? LÜTFEN YARDIM EDİN !!!
  • calibre programını indir tüm sorununu çözer.kitapların mobi formatında olması gerekiyor genelde Türkiye de ebup tercih ediliyor ama sorun değil çok rahat dönüştürüyorsun.Bazen karakter dönüşümünde problem çıkıyor misal # $ gibi karakterler oluşuyor onlarıda önce text e dönüştürüp düzeltip sonra mobi ye çeviriyorsun kısacası programı kur zamanla pişersin bir sorun olursa pm atarsan yardımcı olmaya çalışırım.
  • takip,

2 yıl önce aldığım nook um artık yeni nesillere göre yetersiz geliyor. dokunmatik olan modelleer geçmek gerekli artık.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.