DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yutube Yasğı Kalktı Ama Giremiyorum.NEDEN?
9
Cevap
0
Favori
5.669
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Yutube Yasğı Kalktı Ama Giremiyorum.NEDEN?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      8461 Mesaj
      22 Kasım 2010 15:42:43
      Youtube yasağı kalktı ama ben giremiyorum bi rtürlü ttneti falan mı arayacağım..
      ya da başka youtube giremeyen var mı hala...
      bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili..

• Onbaşı
      25 Mesaj
      22 Kasım 2010 17:27:25
      Atatürk videoları silindi yasak kalktı fakat ondan sonrada deniz baykalın malum videosu yüzünden yasaklandı.youtube şu an açık değil. dns ile giriyorum ben.

• Yarbay
      8461 Mesaj
      23 Kasım 2010 01:16:46
      youtube açık şu an herkes giriyor..
      girdiğiniz host dosyasını ve dns yi buraya eklermisiniz..

• Binbaşı
      1349 Mesaj
      23 Kasım 2010 02:07:55
      Evet, şu anda bir erişim engeli söz konusu değil. Bütün DNS ve hosts ayarlarını kaldırıp girmeyi denedim ve sorunsuzca erişebildim. Teorikte bir sıkıntı olmaması gerekir.

Tabii diğer sitelere de erişebilmek için DNS ile hosts'u hâlâ kullanmaktayım. Youtube kapalı iken de hiçbir sıkıntı yaşamadan erişebiliyordum.

Kullandığım DNS Google DNS (8.8.4.4 ve 8.8.8.8) ve kullandığım hosts ise www.youtubehostsdosyasi.com sitesinin hosts dosyası; Nida isimli bir programları da var, hosts'u sürekli güncel tutmakta.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      23 Kasım 2010 02:24:31

quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

Evet, şu anda bir erişim engeli söz konusu değil. Bütün DNS ve hosts ayarlarını kaldırıp girmeyi denedim ve sorunsuzca erişebildim. Teorikte bir sıkıntı olmaması gerekir.

Tabii diğer sitelere de erişebilmek için DNS ile hosts'u hâlâ kullanmaktayım. Youtube kapalı iken de hiçbir sıkıntı yaşamadan erişebiliyordum.

Kullandığım DNS Google DNS (8.8.4.4 ve 8.8.8.8) ve kullandığım hosts ise www.youtubehostsdosyasi.com sitesinin hosts dosyası; Nida isimli bir programları da var, hosts'u sürekli güncel tutmakta.

ben de aynı dns ve host ayarlarını kullanarak giriyordum yasaklıyken.
      ama yasak kalktı, host ayarlarını temizledim ve hala giriyorum. şu an hosta mosta gerek yok.

Intel i7 950 Quad-Core
      | Asus P6T SE X58 | Radeon HD5850 1 Gb 256Bit GDDR5 | 6GB Triple DDR3 1600MHz| Creative SB X-FI Titanium Fatal1ty Pro |500 GB HDD | 23'' Samsung SyncMaster P2370 HD LCD |

BC2: [TURK] Sirius.B
    • Onbaşı
      25 Mesaj
      23 Kasım 2010 23:43:52
      Haberlerde çıkmıştı bir kaç hafta önce.Yasak kalkar kalkmaz tekrar kondu.Sebebi Baykal. Fakat sorununun ana kaynağı ise youtube. Youtube yöneticilerine yani google şirketine bu işler ya hava geliyor ya da bilerek uzlaşmıyorlar. Atatürk e hakaret eden videoları silmeyen bir site her zaman yasaklanabilir. Dns ve host ayarlarınızla bence oynamayın.Bir defa kendiniz ayarlayıp bırakın.

• Yarbay
      8461 Mesaj
      24 Kasım 2010 16:21:20
      çözümü buldum..bi kaç kere youtube jacker kullanmıştım.sorun oydu belkide.. bana.tüm yardım eden arkadaşlara teşekkür
      çözümü bir cep sitesinde buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 24 Kasım 2010; 16:24:27 >

• Yarbay
      16646 Mesaj
      24 Kasım 2010 16:36:57

quote:

Orijinalden alıntı: gren

çözümü buldum..bi kaç kere youtube jacker kullanmıştım.sorun oydu belkide.. bana.tüm yardım eden arkadaşlara teşekkür
      çözümü bir cep sitesinde buldum

youtube jacker i mu kaldırdın ?

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Binbaşı
      1991 Mesaj
      24 Kasım 2010 21:47:45
      Youtube jacker kullandığınızda hosts dosyası içine yüklenen o ip leri kaldırmanız gerekir. Ben bu şekilde yaptığımda girmeye başladı.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc adresinde bulunuyor hosts dosyası

• Yarbay
      8461 Mesaj
      25 Kasım 2010 14:58:23
      büyük olasılık o şekil bişeydir..
      ben host değişikliği ve dns değişikliği yaptım sanırım..
      sitenin birinden indirdim kurdum gene bişeyler işte .tam anlamıyorum yani

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> Yutube Yasğı Kalktı Ama Giremiyorum.NEDEN?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.