Şimdi Ara

termodinamik ikiz tank termosifon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
16.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • ustalar bende şu malum ihlasın ani su ısıtıcılarından vardı geçen gün banyoya girdim açtım suyu baktım içinden su damlıyor (damlıyor dediğim resmen saniyede 1 damla) hemen kapattım suyu şofbenide düğmesinden kapattım ama 0 konumuna aldığımda kapanmadı sanırım kısa devre yaptı oradaki su gittim sigortadan kestim elektriği ve açtım içini ihlas ani su ısıtıcının birde ne göreyim yaklaşık bir ay önce servisin rezistans değiştirirken "abi bunun tüpünün üsttünde hafif çatlak olmuş onuda değiştirelim" diyerek değiştirdiği tankı bu sefer kenardan boylu boyunca çatlamıştı ve oradan su kaçırıyordu mazallah ben değilde kızım veya eşim olsaydı onlar benim kadar çabuk farketmeyeceklerdi ve Allah korusun insan hayatı bu kadar mı ucuz 3-5 kuruşluk maliyet için çıkardım direk çöpe götürüp attım aslında gidip tankını değiştirip öyle atacaktım sırf gıcıklık olsun diye ama lanet olsun uğraşmaya değmez dedim ve termosifon alma tarihini öne aldım

ve bir termosifon araştırması yaptım önceden aklımda olan eca markası ile bir izmir markası olan termodinamik in ikiz kazanlı modelini sizlere sorayım dedim bütün özellikleri neredeyse aynı kazan basınç test değeri rezistans gücü emniyetleri hepsi sadece eca titanyum emaye kaplı ve tek kazanlı termodinamik ise paslanmaz çelik kazanlı ve ikiz tanklı

bir aile dostumuzun da termodinamik bayisi olması avantajı ile ona sordum nedir bu ikiz tank diye bana anlattı ben kısaca size aktarayım ikiz tank ile termosifon yaktığı elektrikten %30 tasarruf sağlıyormuş ve kapsitesinde de %50 randıman artışı oluyormuş yani 60 lt aldığınızda 90 lt tankınız varmış gibi sıcak su kapasiteniz artıyormuş ve kataloğunda bu ürün tasarımı ve yüksek verimli su ısıtma özelliği ile türk patent enstitüsü tarafından faydalı model ödülüne layık görülmüş ve koruma altına alınmış mışmuş diye anlatıyorum şimdilik çünkü başkasının ağzıyla anlatıyorum

genelde alacağım bir ürünü bu formda araştırıyorum ve öyle karar veriyorum buradaki herkes titanyum kazan alma hemen deliniyor paslanmaz çelik kazanlar en iyisi diyor baktım eca da titanyum kazan diyor ama emaye kaplı ne derece dayanıklı bilemiyorum ama termodimamik in kazanı paslanmaz çelik kazan gene sizlere soruyorum sizce hangisini almalıyım bana karar vermede yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mss80 -- 22 Kasım 2010; 23:54:40 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.