Şimdi Ara

'Yüklü Ses Çıkış Aygıtı yok' Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
73.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • denetim masası-aygıt yöneticisine girin- realtek e sağ tıklayın özelliklere girin. sürücü kısmında sürücüye geri dön diye bir seçenek vardır. oradan eski sürücüye geri dönüş yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PainkilleR_58

asus un sitesindekiler çok eski driverler. yine de denedim ama işe yaramadı

son olarak sistem geri yükleme deneyiniz. bende çare tükendi.
  • Arkadaşlar Asus P5K-SE anakartım var ve Windows 7 x64 kullanıyorum. Düne kadar Realtek HD Audio R2.50 yüklüydü ve hiçbir sorun yoktu. Güncel sürümünü yükliyim dedim kendi kendime. R2.54 versiyonunu indirdim, kurdum, gelen emir üzerine restart da attım, bi baktım sesler gelmiyo. Sağ altta "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı yok" diyo ve Aygıt Yöneticisinde "Ses, video ve oyun denetleyicileri"nde bi tek "Realtek High Definition Audio" var ve başka hiçbişi yok! Yani normalde olması gereken Bilinen ses sürücüleri, Bilinen video yakalama aygıtları falan filan yok. Benim bilgisayar bi ara 3 kez üst üste elektrikler gittiğinden beri otomatik güncelleme falan yapmıyo zaten. ben bununla çok ilgisi olduğunu düşünüyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• eski sürücüye dönmeyi denedim zaten ama pek bi fayda etmedi
  • http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=I2f2e2yHI0XF2Vf9

bu sayfada download kısmında işletim sistemini windows vista 64 bit olarak seçin
    audio ya gelip oradaki 50 küsür mb lık sürücüyü indirip kurun.
    asusun sitesindeki driverlar realtek sitesinden farklı sanki. asus sitesinden bi indirin isterseniz
  • asus un sitesindekiler çok eski driverler. yine de denedim ama işe yaramadı
  • yardım etmeye çalıştığın için sağol yine de.
  • yardım edicek kimse yok mu arkadaşlar? kafayı yicem ne müzik dinleyebiliyorum ne film-dizi izliyebiliyorum ne de feyste vidyoları falan izleyebiliyorum. hayatım karardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akose58 -- 17 Kasım 2010; 19:45:09 >
  • Sistemi geri yükle demişler ya arkadaşım,nedir kafayı yicem?

Programlar-Donatılar-Sistem Araçları menüsünde sistem geri yükleme var.Sürücüyü yüklediğin ana geri geri dön diyeceksin.
  • 3.5 ay önceye geri yükleme noktası var. format atarım daha iyi.
  • Denetim masası>ses> e gelip çıkan pencerede hoparlör ü varsayılan yapın değilse.
  • hoparlör zaten varsayılan aygıt ama şöyle bişi var: hoparlöre tıklayıp alttan yapılandır tuşuna bastığımda hiçbişi olmuyo. yapılandırma penceresi falan gelmiyo yani
  • Öncelikle mevcut sürücü ve yazılımı kaldırın ardından Realtek sitesinden indirdiğiniz dosyayı 7 Zip gibi bir programla klasöre çıkartıp sürücü dosyalarını aygıt yöneticisinden elle yüklemeyi deneyin.
    Birde bazı anakartlarda 2 ses kartı oluyor biri 2 kanal öndeki kulaklık çıkışları için diğeri ana ses çıkışı için bunların hangisinin kullanılacağı biosdan ayarlanıyor böyle bir durumda olabilr bunuda kontrol edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 17 Kasım 2010; 23:08:35 >
  • aygıt yöneticisinden elle kurmayı denedim, k-lite codec pack i silip yeniden yüklemeyi denedim olmadı. bios ta ac'97 veya hd audio seçenekleri var. önceden de hd audio seçiliydi. ses gittikten sonrada kontrol ettim hd audio seçili. sanırım benim asıl sorunum siz aygıt yöneticisinden ses, video ve oyun denetleyicilerine girdiğinizde 5-6 şey görüyosunuz. ama bende bi tane var ve diğerleri silindi. bunları nasıl geri getirebilirim?
  • Aygıt yöneticisindeki durum bendede aynı yani sürücü düzgün bir şekilde yüklü ama sürücüyü güncellediğinizde ses ayarları değişti ve bir yerde problem var birde biosdan AC'97 yi seçip deneyin.

• ac97de de çalıştırmayı denedim o da fayda etmedi :S
  • realtek in sitesinden çekilen driverler sorun olabilir anakart üreticisinin driverini yükleyin herşeyi silin ve asusten çekin driveri
  • asusun sitesindekini de denedim olmadı
  • konuyu canlandırıyorum ama yeni konu açmak istemedim, sorununuzu çözebildiniz mi acaba, ara sıra kendiliğinden geliyor, bilgisayarı kapattığım anda geri gidiyor ses.
  • bende de aynı sorun mevcut ne yapacağımı bilmiyorum. bi kere çözüm yollarını denedim. oldu ama ertesi gün yine gitti hoparlörün üzerinde X işareti mevcut. sistem conextant ses driver dosyasını yüklememe izin vermiyor. güncelleştirmelerden kaynaklanan bir sorun. vista ultimate ve windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. her ikisinde de aynı sorunu yaşadım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.